Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Podkościelny

Gamepad

Polecane posty

Jeżeli ktoś też chciałby mieć "myszkopada" to podam cały setup od początku do końca.

1.Uruchamiasz Xpadder'a (za pierwszym razem musisz wybrać parę opcji, które Ci pasują) i łączysz/podłączasz pada tak żeby Xpadder go wykrył.

2.U góry po lewej klikasz na opcję [Click "New" to create layout or "Open"]

3.Gdy uruchomi się konfiguracja na początku wybierz image i załaduj obraz, lub narysuj swojego pada (niewymagany, ale mimo wszystko pomaga w konfigurowaniu)[w mojej paczce jest obraz dla pada od x'a 360]

4.Następnie przejdź do Sticks, odblokuj je i skonfiguruj [czyli pomachaj gałkami w strony, w które program każe] (później możesz także ustawić deadzone co przydaje się przy wyżej wymienionym padzie)

5.Następnie możesz ustawić i skonfigurować resztę przycisków ale do myszkopada wystarczą dwa, więc ja polecam wejść w buttons i "uaktywnić" A i B, albo którekolwiek sobie tylko życzycie. (konfigurowanie wszystkiego jest potrzebne np. przy graniu na padzie, w grach, które padów nie obsługują wtedy możesz ustawić przyciski pod odpowiadające klawisze itd.)

6.Rozstaw symbole przycisków na obrazku pada następnie wejdź w Finish, a później wybierz Close i masz teraz setup, który będziesz mógł skonfigurować.

7.Przy analogach masz teraz cztery kwadraciki, a obok dolnego przycisk klucza. Kliknij w ten przycisk przy analogu, który Ci pasuje jako myszka i wybierz Mouse i zależności od preferencji, któreś z tych ustawień myszki (w Settings możesz ustawić deadzone).

8.Następnie kliknij w puste kwadraciki na przyciskach). Pokaże Ci się plansza klawiatury i myszki, na której można przypisać przycisk, do któregoś z klawiszy, czy też przycisków mychy.

9.Obok (Click "Save As....) masz przycisk na którym widoczny jest pad i tam wybierz "Save As", żeby zapisać setup i od tej pory wystarczy włączyć Xpadder, aby cieszyć się swoim, własnym niepowtarzalnym myszkopadem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z gamepadem manta dual shock 2. Po podłączeniu kontrolera do usb pisze że znalazł nowe urządzenie ale jest nieznane. Próbowałem zainstalować program z dołączonej płytki ale to nic nie dało. Mam microsoft XP. Czy ktoś wie co zrobić ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pada Firmy Big Ben interactive wzorowany na padzie od xboxa 360. Problem w tym, że grając w Devil May Cry 4 to nie działają przyciski RT i LT. Problem jest nawet po zainstalowaniu sterowników, podczas kalibracji w windowsie xp przyciski są podpisane jako suwaki. Prosze, pomóżcie bo bez tych 2 przycisków ciężko się gra :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co może byc n8ie tak, raz mój komputer rozpoznaje pada, a teraz pisze ze jest nieznane urządzenie i że jest awaria jakaś.

Teraz widzi gamepa ale przyciski nie działają. Nie wiem co jestt, przez jakiś czas działało a teraz już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jest pokazany pad ale te przyciski nie działają, nie wiem czemu raz działa a drugi nie. Może potrzebne są sterowniki do usb ??

Podłącz pod ten sam port USB inne urządzenie (działające prawidłowo) i zobacz jak się będzie zachowywać. A do pada stery masz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zakupiłem pada Saitek P2600 i mam problem z prawą gałką. Niby działa, w panelu sterowania wszystko jest dobrze jak go testuję. Ale w grach osie prawej gałki są zamienione. Gdy poruszam gałką do przodu, to celownik porusza się w lewo. Gdy ruszam gałką w lewo, celownik porusza się do góry... W takim PES'ie da się jeszcze zamienić osie w ustawieniach, ale w innych grach nie ma takiej możliwości. Wie ktoś może czy da się jakoś ogólnie zamienić te osie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osie powinno się dać zamienić poprzez program (jeśli był) dostarczony na cd razem z padem. Spróbuj też w ustawieniach kontrolera w grze przypisać dany ruch "gałką" do odpowiedniego kierunku - czasami to wystarcza...

Tak zainstalowałem z płytki któa byłą razem z gamepadem

No to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić czy port USB działa prawidłowo, chwilowo innych pomysłów brak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jadę na padzie Logitech Precision. Wszystkim go polecam z wiadomych względów - jakość wykonania, wygoda. Jednak muszę się przenieśc na innego pada bo ten nie posiada analogów i w Assassins Creed się nie pobawie. Zamówiłem sobie Logitech Dual Action. Tani i myśle że będzie mi służył, jak wszystkie Logitechy. Przekonała mnie też FIFA 06 w zestaie - może i nie jest najnowsza, ale nie posiadam żadnej innej. ;) Za pare dni postaram się coś 'skrobnąć' o moim nabytku. ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupiłem joypad Apollo GP-3080 Starlight. Problem w tym, że kiedy próbuje zainstalować vibration feedback z oryginalnej płyty, antywirus (avast!) wykrywa konia trojańskiego. Ściągałem sterownik z oficjalnej strony apollo multimedia i również wykrywa trojana. Nie wiem co robić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewnien pad Manty, i jeden przycisk a dokładnnie kierunkowy prawy przycina co aby np aby poruszyć postać muszę więkoszą siłe użyć, a kiedyś bez problemu bez mocnego wciskania, więc mam pytanie czy rozkręcić i sprawdzić co tam się blokuje, czy kupić nowego pada ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupe kasy to kup nowego, ja bym na poczatku probowal cos z gwarancja zdzialac, a jak nie to rokrecalbym. BTW. odpowie ktos na moje poprzednie pytanie?=P Da sie jakos w Sl-6555 zamienic slidery na przyciski? Jakims programem albo cos? Z gory mowie ze nie chodzi mi o proramy w stylu Joy2Key.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewnien pad Manty, i jeden przycisk a dokładnnie kierunkowy prawy przycina co aby np aby poruszyć postać muszę więkoszą siłe użyć, a kiedyś bez problemu bez mocnego wciskania, więc mam pytanie czy rozkręcić i sprawdzić co tam się blokuje, czy kupić nowego pada ?

A możesz mi wyjaśnić co ma na celu twoje pytanie? Bo ja tak na nie patrze i odnoszę wrażenie że uważasz nas za idiotów. Co ci przeszkadza rozkręcić tego pada i spawdzić? Przecież nie możesz go zepsuć bo już sie popsuł. A nuż uda ci się go naprawić i zaoszczędzisz trochę grosza. A jeśli ci sie nie chce dłubać to kup nowy i po krzyku.

Aż się dziwie że ci odpisuje na tak bzdurne pytanie. :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem bezprzewodowego gamepada do PC. Wiem ze GTAIV rekomenduje pada od X360, ale jak dla mnie to gruuuuba przesada zeby kupowac takiego pada za 180zl. czy pad od PS3 bedzie dzialal w GTAIV?

Bezprzewodowy pad od X360 kosztuje 130 zł Allegro

Do GTA IV świetnie ten pad się nadaje. Sam mam taki ( tyle, że przewodowy ) i gra się zdecydowanie lepiej niż na klawiaturze. Jedynie do strzelania używam myszy. Pad od X360 ma lepiej rozmieszczone gałki niż ten od PS2 lub PS3. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby mnie bolał lewy kciuk na padzie od X360, a na tym od PS2 to dosyć szybko zaczyna boleć od nadmiernego wyginania palca. Na padzie od X360 lewa gałka jest w bardziej ergonomicznej i przyjaznej dla dłoni pozycji. Polecam ci tego pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...