Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

Według mnie ten http://www.balta.pl/opis.php3?ID=10545

A chodziło ci z całej strony czy z tych 3 co są u góry?

A co do tego dysku to raczej odpowiednia jakość do ceny.No i przedewszystkim SATA.A skoro o dyskach, to prosiłbym o zdanie forumowiczów na temat tego "twardziela" http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7468

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Mam pytanko (w sumie dwa):

Posiadam dysk seagate ST360021A z padnieta elektronika.Czy moge zamienic ja z innym dyskiem (oczywiscie ten sam model) tylko firmware jest inny.Ja posiadam 3.75 a chcialem zmienic na inny np. 3.55

Drugie pytanko dotyczy dysku Samsung SV3064D. Czy moge zmienic elektronike z dysku SV3063H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia to mam dysk IBM który działa już ok 10 lat. Natomiast WD już nigdy nie zamierzam kupować 120GB wyłożyło się po lekko ponad 3 latach.

A teraz proszę o pomoc :

Kupiłem Seagate`a 250GB i bios nie rozpoznaje pełnej ilości dysku ( jest tak jakby rozpoznawało jeden talerz ok. 131 GB) Nie jestem pewien czy mam dobrze ustawiony bios np takie rzeczy jak dostęp do dysku który jest ustawiony na auto.

Podejrzewam że będzie potrzebne zaktuaizowanie biosu (szczerze to mam nadzieję że nie bo tego nie potrafie)

Thank You from the mountain :)

A płyta to :

Gigabyte Pentium 4 Titan Series GA - SINXP1394

bios to : AWARD Modular Bios v6.00PG ( mam dual biosa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawu - a możesz zaktualizować bios w tym z 3.55 do 3.75 ? jak tak to voila

i czym różnią sie te dwa samsungi ?

Estel - BIOS płyty głównej nie odczytuje całego dysku bo jest dla niego za duży :D, powiedz jaka to mobo a chętnie pomożemy w przeprowadzeniu flashowania biosu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIKI-YU : Zrobiłem jak pisałeś zaktualizowałem bios do tego F6 ale nadal nie mogę jakoś tego ustawić żeby wykrywało cały do tego mam teraz 2 stacje dyskietek (ale to chyba coś w biosie musze dopracować) i do tego przy starcie kompa wyświetla mi napis:

Primary Master Disk HDD S.M.A.R.T. capability.....disabled

no i nie wiem co dalej :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytłeś i zastosowałeś się do rady GL1zdY w temacie który zamknąłem?

To nie jest kwestia niewykrywania dysku w windowsie ale w biosie - wogole cos chyba sam namieszalem bo jak podlaczylem stary zepsuty dysk 120GB to wykrywa go w biosie jako 8GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz w BIOS'e ustawione wykrywanie dysków? Dla pewności ustaw wszystko na auto. Sprawdź też czy na dysku nie masz spiętej zworki ograniczającej pojemność do 128GB (pierwsza od molexa najczęściej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawu - a możesz zaktualizować bios w tym z 3.55 do 3.75 ? jak tak to voila

i czym różnią sie te dwa samsungi ?

Zauktalizowac bios moglbym tylko mam narazie problem ze znalezieniem dobrej elektroniki :(. Co do samsungow to napewno czyms sie roznia bo wiem teraz ze niemoglbym ich polaczyc :) zreszta juz znalazlem taki model i dysk dziala teraz elegancko hehe. POZDRAWIAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak często robisz te formaty to jeden więcej ci nei zrobi różnicy Wink

wrzuć dysk z systemem u jakiegoś kumpla i sprawdź czy będą te same objawy [najlepiej poproś go aby posiedział pare dni na tym świeżym systemie] bo możliwe że to coś innego nie wyrabia. spróbuj także podpiąć hadeczka do innego kontrolera [znaczy jak jest Primary Master; to podłącz pod drugą tasmę pod Secondary] dobrze by było zrobić to przy pomocy innej taśmy, i żeby był sam na kanale [bez CDromów, DVD, nagrywarek, zipów innych dysków czy co tam jeszcze można podpiąć]

zresztą 4 letni dysk powinien być w pełni sprawny jeszcze [mam jeszcze seagata starego z 1995 i działa z systemem do dziś

8-[ ](*,) ale ze mnie #$%#$^ Po prostu miałem tak nagrzanego kompa, ze sie sam wieszal i wywalal mi takie glupie bledy :?

sciagnalem obudowe, odsunelem troche od biurka kompa i juz mi sie temperatura zmniejszyla z 59 stopni na 35 :) i sie komp tera nie zawiesza w ogole, hehe. A juz mysallem, ze trzeba kaske szykowac na nowy dysk, juz nawet zaczalem szukac po sklepach konkretnego modelu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość [Fpp]Lexer

Ja wiem że dyski maxtora nie należą do tych najlepszych ale mam następujący problem. A więc dysk jeżeli chodzi o elektronikę jest 100% sprawny a raz mi się on włączy normalnie, a raz poprostu bios go wykrywa jako całkiem inny model dysku i nie chce iść dalej. Czasem nawet wogule go nie wykrywał. Możecie mi pomóc? Próbowałem na wszystkie sposoby + maile do producenta ale nie odpisał :(:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić twardziela. Tylko że nie bardzo wiem co wybrać. Dysk będzie raczej 160Gb (no ew.120 ale chyba już lepej do 160 dołożyć). W cenie do 400zł. Ważne żeby był możliwie jak najcichszy.

I teraz zaczyna się seria moich pytań:

czy brać sata czu ata133, co to w ogóle za różnica(oprócz kabli)

czy opłaca się szukać i kupować dyski z tech. NCQ

czy są jakieś inne tech. które raczej dysk powinien posiadać?

No i najważniejsze co brać? Na razie najbliżej jest mi do tego Maxtora http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14762

ale jestem otwarty na propozycje, ale ważne żeby był stosunkowo cichy (nie ultracichy ale pewien poziom powinien trzymać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dysk zawsze mozna wyciszyć - pobawić się matami albo metodą softwarową bo podczas pracy żaden dysk nie będzie cichy! (no chyba, że masz troche "wyjców" w piecu to nawet nie będziesz słyszał dysku) co innego w spoczynku.

Co do dysku to zbytnio Ci nie pomoge bo nie jestem w temacie, ale słyszałem, że Seagate się dobrze spisują i są w miare ciche.

A za 429 zł masz super zajefajnego Samsunga 200GB SATA-II, NCQ :] takiego jak ja mam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Gacek! -> bierz ten, który podałeś. co do Twoich pytań:

sata jest nowszy, szybszy, mniejsze kabelki, poza ty, jest to transfer szeregowy (serial).

tak, opłaca się, są wydajniejsze.

jeszcze, dlaczego maxtor - mam też maxtora (odrobinę starszy model), jestem bardzo zadowolony, dysk jest cichutki, czytałem testy w jakimś z czasopism (jakoś w ubiegłe wakacje, jak swój dysk brałem), w których pisało, że maxtory charakteryzują się minimalnie większą wydajnością od konkurencji. z tego co zasłyszałem w ciągu paru latek ostatnich maxtor miał zawsze opinię bardzo wydajnych dysków (w porównaniu z innymi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, nie bierz Maxtora :P Są bardzo awaryjne. Ja bym był za Seagatem lub Western Digitalem. Bierz 160 GB i technologię NCQ. To bardzo przydatna rzecz. Aha, bierz SATA, zawsze to nowsze :P

PS. Ja tam nie polecam wyciszania matami. Może bardzo drastycznie wzrosnąć temperatura pieca :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Ja mam takie pytania. Jaki dysk się bardziej opłaca 200Gb czy 160, i jaki byłby najlepszy z tego sklepu www.gral.pl Jeszcze jedno taki w rozsądnej cenie maks 400zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego: Dysk twardy WD 200GB, 7200 obr, ATA/100, 8MB cache

i jestem bardzo happy. Jesli chodzi o Cena/GB to najbradziej oplaca sie brac 200 GB.

PS. Moje pytanie: "Macie moze jakies programy do wyciszania twardzieli??" jest nadal aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać to http://sklep.benchmark.pl/pelny_8624.html czy to http://allegro.pl/show_item.php?item=54705266 (źródło bez znaczenia- czy to allegro czy jakiś sklep) i dlaczego a jak żaden z tych, to który?

Już nie wiem, co myśleć, bo jedni mówią, że WD rządzi w wydajności, jeszcze inni, że Seagate cichszy, inni na odwrót, a inni wogóle milczą...

P.S. Raczej nie zmienie zdania, że chcę 160GB, 8MB cache, 7200RPM, SATA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez ten ktory lubisz, (ewentualnie inne kryterium np jest pierwszy w porzadku alfabetycznym, podoba sie twojej dziewczynie, cokolwiek). Prawda jest taka ze miedzy tymi twardzielami roznice sa minimalne. Nawet z NCQ Seagate przyspieszy maksymalnie 10% W miare obiektywny test.. WD jest bardzo cichy (wiem bo mam). Nie grzeje sie szczegolnie i jest dosc szybki. Nie wiem jak z innymi jesli chodzi o szum, ale co do szybkosci to sa bardzo podobne (tylko WD Raptory sa szybsze, ale to raczej tylko dla potrzebujacych takiej szybkosci). W takiej sytuacji bralbym najtanszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...