Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onufry

Dysk twardy

Polecane posty

meet_ek sam piszesz że samsung pada bardzo szybko a potem mi zaprzeczasz.Chyba żę zmieniłeś zdanie o SAMSUNGACH.

AAAAA.... prosze cie' date=' powiedz mi GDZIE JA CI ZAPRZECZAM????? bo jakos nic takiego nie pamietam, nawet po ponownym przeczytaniu moich kilku ostatnich postow...

jezeli chodzi ci o:

(...)"samsung to wielkie G" WHY???(...)

to zauwaz, iz nie jest to zaprzeczanie, lez najzwyklejsze pytanie/prosba, uzasadnienia z twojej strony twoich pogladow. ale jezeli nie o to ci chodzi, to bylbym wdzieczny jakbys mi wskazal to zaprzeczanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto linki świadczące, że Maxtor prowadzi:

http://rankingi.chip.pl/ranking_7924.html

W gazecie "Komputer Swiat" był ranking dysków i były nastepujące miejsca

1.Maxtor

2 WD

3.Maxtor

a Samsung daleko w tyle(nie pamiętam dokładnie na którym miejscu)

Mam nadzieję ze to wam(Ci) wystarczy mEEt_ek

A co do Humana to może trochę przesadziem że wiem więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu najlepszy jest WD:

http://www.pcwelt.de/index.cfm?pid=346&pkid=1&op=l

A tu Fujitsu:

http://www.pcwelt.de/index.cfm?pid=346&pkid=2&op=l

Te roznice sa na prawde minimalne i zaleznie jaka wage sie przyjmie dla skladowych oceny jednym wyjdzie taki dysk najlepszy, innym inny. Teraz prawie wszystkie dyski sa bezszelestne i wydajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto linki świadczące, że Maxtor prowadzi:

http://rankingi.chip.pl/ranking_7924.html

Nieee, no stary, teraz to sie pograzyles :lol:

Nie wiem czy zauwazyles, opierajac sie na tym rankingu, ze jest to ranking wszystkich dyskow i na prowadzeniu sa owszem dyski Maxtora ale 300GB i kosztujace ponad 1000 zl a przeciez nie o takie dyski nam tu chodzi.

Dla zwyklych uzytkownikow, kupujacych dysk 80-120 GB za okolo 300-450 zl Samsungi w tym samym rankingu sa w czolowce.

Ale tak jak powiedzial GL1zdA - roznice we wspolczesnych dyskach za bardzo male i dla zwyklych uzytkownikow - prawie niezauwazalne. To jaki dysk uznamy za najlepszy/dobry zalezy od wlasnych gustow i od... szczescia - tak, tak, czesto zalezy wszystko po prostu od tego na jaki egzemplarz sie trafi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj potwierdzić to co powiedziałeś Human

Dla zwyklych uzytkownikow, kupujacych dysk 80-120 GB za okolo 300-450 zl Samsungi w tym samym rankingu sa w czolowce.

Zauważyłem ze to dyski po 300GB ale takie też się liczą bo przecież firma jest ta sama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze to dyski po 300GB ale takie też się liczą bo przecież firma jest ta sama

Firma ta sama ale technologia juz moze byc calkiem inna... Nie jest wcale dziwne ze np. modele 80GB danej firmy wszyscy sobie chwala a juz dyski o wiekszej/mniejszej pojemnosci okazaly sie nieudane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk WD (Western Digital) oczywiscie 7200 obr i 9 mb cache. 3 lata gwarancji .Jestem z niego na amxa zadowolony. Dysk abrdzo szybki i bez awaryjny. Sam widzaięłś powyższe posty o Wd Caviarach. Dobt sprzet. A co do Samsunga to on wcale nei daje 5 lat tylko 2 lata- niekiedy juz są 3 lata. MIałem samsunga 20 giga spalił sie w pizdu. I nie poelcam samsunga. MIałem segate barracuda 20 , 4 giga, cąłkei mspoko chodził, ALe 2 kumpli miało aracudy 80 giga i każdmu znich po roku czasu Bad sektorki sie pojawiły. I kupa z dysku. Więc poelcam jak najabrdziej Wd Caviar. :-)

Nie wiem czy zauważyłeś, ale masz możliwość edytowanie własnych postów, a tym samym poprawania błędów. Nie przepraszaj więc tylko poprawiaj - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się Maxtor jest liderem w zakresie wydajności, znacznie gożej z ciszą :D. Ja bym zastanawiał się wyłącznie nad serio DiamondMax. Miałem również styczność z serio MaxLine, ale za szczególnie nie robiła na mnie wrażenia, wydajność minimalnie lepsza, a cena...., no własnie DUŻA. Więc reasumując Maxtior DiamondMax to wydajność oraz bardzo mała awaryjność [autopsja], jedynie można narzekać na głośność dysku - jest spora :/. Gwarancja od 12 do 36 miesięcy, to raczej sporo.

PS Jeżeli chcesz znaleźć porównanie dysków ATA do 160 GB polecam tą stronkę:

:arrow: http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/dys.../strona-21.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dokupic niebawem drugi dysk twardy - 160GB (roznica w cenie miedzy 80 a 160 jest bardzo mala) tylko, ze zastanawia mnie jedna rzecz:

wiadomo, ze przy wiekszych twardzielach jest problem z rozpoznawaniem ich przez windowsa (zwiazane z adresowaniem 32-bitowym, jak napisal jeden z forumowiczow wczesniej) - likwiduje ten problem service pack 1 no ale zastawanwiam sie co sie bedzie dzialo zanim jeszcze zainstaluje SP na "swierzych" okienkach? Nie bedzie problemu?

Jeszcze jedno - orientujecie sie ile mniej wiecej taki twardziel potrzebuje mocy? chodzi mi o to, czy moj zasilacz wystarczy dla takiej konfiguracji jak moja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.Konkretnie po jakimś czasie użytkowania kompa na dysku c powoli zmniejsza mi sie ilosć wolnego miejsca np.40.9Gb a potem 49.8Gb.Próbowałem windowsa przeinstalować i dalej jest tak samo .Jeśli ktoś wie co to możr być to prosze o pomoc!!!

Nie ma człowieka nie ma i problemu :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Raczej GB niz Gb (B - bajt, b - bit)

2) z 49 na 40 jak rozumiem :)

Jesli nie formatujesz, a tylko reinstalujesz i uzywasz NTFS to po prostu MFT (cos w stylu FAT-owskiego FAT-a - Tablicy Alokacji Plikow) sie rozrasta - nie da sie na to raczej wplynac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

najprawdopodobnie usuniecie partycji i zalozenie nowej powinno pomoc. ale czy ci sie to naprawde oplaca? jak narazie straciles tylko 100MB a to naprawde nieduzo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma jeden mały problemik i boje się ze od tego dysk może pójsc na śmietnik...

Mianowicie od czasu do czasu cos mi w nim "stuka" , w strym kompie miałem ledwo działający dysk poniewaz bezprzerwy "stukał". Tam stuka ... hmmm... wiem co o co ale ... właśnie . Czy mogę go zabrać do gwarancji rzucić na birko i powiedzieć ze maja zrobić, zeby nie "stukało" i Czy mogą z tego "stukania" wyniknąc jakieś większe kłopoty ... Chcem sie dopiwedzieć puki mam gwaracjie..

eeeeeee mam dyks Maxtor 6Y080l0 7200(obrotów) i mi troche "zwolnił"...

No... najczęsciej sie dzieje to kiedy gra w jakies 'większe gry' np. w doom'a czy Chrome albo Sims 2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaki polecacie dysk 200GB? Zależy mi, aby był cichy i szybki. ;] Wiem, że najlepiej 7200 obrotów i 8MB Cache, ale zastanawiam się nad firmą (póki co przymierzam się może do Barracudy, ale może polecilibyście coś innego na 200GB). Dysk zamierzam kupić za ok. 2 tygodnie, może ciut wcześniej.

Z góry dzięx za pomoc.

Pozdrawiam,

McRell@.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do jakiej temperatury moze sie grzac dysk twardy ??

Tu podaje firmy maxtor diamondmax10 , western digital Caviar 8MB ?? Jaka temepratura jest maksymalna aby dysk dzialal jeszcze poprawnie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: posiadam dosyć leciwy dysk twardy Samsung SV3063H, probowałem wlaczyć w Kontrolerach IDE ATA/ATAPI zeby tryb transferu był DMA. I pytanie, czy na tym dysku da się włączyć ten tryb? Bo jak chce go włączyć to pokazuje sie jedynie takie coś: Tryb transferu: DMA jeżeli dostępne. Bieżący tryb trafsferu mam natomiast PIO. Restart koma nic nie dał, nadal pisze że jest PIO. Jeśli można na moim dysku włączyć tryb DMA to bardzo prosze o pomoc. Jeśli to zależy też od reszty kompa to juz podaje: Athlon 64 3000+, MSI K8T Neo, twardziel jest podany wyżej. Nie wiem czy ten tryb bedzie sie tyczyć również do napędów CD/DVD. Jeśli tak to mam LG DRD8120B oraz LITE-ON LTR-32125W.

Pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobic reinstal Windowsa. Ja tak kiedys mialem przy jednym dysku(wylaczalo sie DMA) ,zamienialem tasme albo reinstal windy. :roll:

Hehe a ja mam pytanko : chcialem kupic dysk SATA(czy to dobry pomysl??) ?? Moze doradzicie mi jakiego producenta (Segate, Maxtor,itp) i model mam wybrac??. A pojemnosc 120-160GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mEEt_ek

hehe :D:D:D

jezeli o mnie chodzi to mam mieszane uczucia co do dyskow SATA... niby to lepsze ale jakos tej lepszosci nie widac. natomiast jezeli chodzi o dyski 10.000RPM to tak. kupuje sobie niedlugo Raptorka WD 73.6GB wlasnie na 10k RPM.

co do problemu z DMA to sprobuj zreinstalowac steru do plyty glownej/ew do osobno stery do kontrolerow IDE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja mam pytanko : chcialem kupic dysk SATA(czy to dobry pomysl??) ?? Moze doradzicie mi jakiego producenta (Segate, Maxtor,itp) i model mam wybrac??. A pojemnosc 120-160GB

Jak teraz kupujesz to oczywiście że mozesz sie zdecydowac na SATA, ja teraz kupowałbym właśnie SATA (chociaż nie są wyraźniej szybsze) - ot kwestia raczej gustu ;]

Producent? Ja chce kupic Seagate - po pierwsze, ze mam sprawdzone, po drugie że są ciche, bezawaryjne (sprawdzone przez wiele lat u kumpli i u siebie) i dobre :D

Samsungi są też bardzo wydajne, Maxtory (tylko troche głosne), WD.

Tu już raczej kwestia gustu ;]

Jak chcesz miec potwora to kup dwa razy Raptora (lol ale sie fajnie zrymowało) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

ja ma Seagete Baraccuda 80Gb 8cache 7200 i chodiz super. Dziala na Kontrolerze SATA i super. zadnych problemow cichutki. Goraco go polecam !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _piXel_

Ale pleciecie farmazony.....

Przedstawie swoje doswiadczenia:

6-letni samsung 13.7 GB- chodzi do dzisiaj, zadnych bad sectorów(!). troche głosny.

Sasungi to wypasione dyski (polecam serie SpinPoint, kumpel ma 120 GB8mb cache, smiga i dosc cichy jest.Mam wypatrzony 160GB 7200rpm 8 MB cache za 310 zł : D(allegro ofkorz:P))

Maxtory....barodzo czułe na o/c, przy pci 37 MHz zaczynaja sie problemy:)

(Wiem bo spaliłem 3 maxtory:P- 40GB i 2 60GB)

Segate- porządne i ciche dyski. Polecam. Mam 60 GB w 2 kompie, spisuje sie swietnie (i jest cichy!!!!)

WD- wydajne ale cholernie głośne. Jak hałas komus nie przeszkadza to moze byc(ale mi przeszkadza i mam:P)

Fujitsu....mialem do czynienia tylko ze starymi (<10GB) . "Trybiły".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...