Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

No, kurier wreszcie zapukał, mam swoją pierwszą w życiu (sic!) Edycję Kolekcjonerską (Skyrim).

Gra - Na chwilę obecną nie chce się zainstalować z płyty (właściwie jest jeszcze kilkanaście godzin przed premierą, więc nic dziwnego), również tak jak Osioł ze Steam'a ściągam.

Artbook - W sumie na tym najbardziej mi zależało, pomijając samą grę, jako że pracuje, można powiedzieć, "artystycznie". 202 strony, przepiękne rysunki świata, postaci, fauny i flory, na architekturę i miejsce się znalazło. Artbook jest po angielsku, ale to dla mnie przeszkodą nie jest.

Soundtrack - Hmm...5 utworów? No cóż, tego akurat się po kolekcjonerce nie spodziewałem.

Mapa - A właściwie 2 mapy, jedna w całości po angielsku, druga po polsku. Miły dodatek, aczkolwiek w ramki nie oprawie...

Making-of - Bonusowa płyta, jak tworzyli grę, scenariusz, trochę gameplay'u...jeszcze nie obejrzałem całego, także więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

Racja, zapomniałbym, statuetka smoka. Wysoka na ~32 cm, szeroka na ~30 cm. Zrobiona ni to z gumy...ni to z plastiku...jakieś tworzywo. Prezentuje się bardzo dobrze, wysoki poziom detali, składa się z dwóch części.

Ogólnie rzecz ujmując, jak na moją pierwszą EK, jestem usatysfakcjonowany!

Kurdeee ja cały czas czekam... Doszło Ci przed chwilą? Na stronei UPS jest napisane, że dostarczają do 19 więc mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj dostarczą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "oni tak na serio". Co za pytanie... W końcu 11.11 ma ważniejszą symbolikę dla polaków niż premiera jakiejś (bez obrazy) głupiej gry. Czy poczekać jeden dzień (literując: J-E-D-E-N) to aż tak długo?

Co kto lubi. Mnie akurat bardziej ochchodzi Skyrim niż jakieś (bez obrazy) głupie święto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierkę dostanę dziś, około godziny 21, a niestety, pogram dopiero jutro... I jeszcze korepetycje z fizyki... Jakoś przeboleję :)

Co do tego soundtracka - TYLKO 5 UTWORÓW? To jakim cudem na youtubie można było znaleźć ich około 15-18? Miejmy nadzieję, że będzie tak jak mówi Lord Nargogh, czyli soundtrack będzie bez problemu dostępny w folderze gry po zainstalowaniu, w formacie mp3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już swój egzemplarz posiadam. Trochę jestem zasmucony tym, że nie mogę sobie gry choć dziś zainstalować, a jutro zagram dopiero popołudniu po powrocie z pracy.

Ogólnie podoba mi się wykonanie samej mapy. Jest bardzo dobrej jakości, ale pewnie nawet z niej nie skorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze prawda leży gdzieś pomiędzy. Skyrim w mojej ocenie miał być klonem Obliviona. Nie jest. Okazuje się, że Bethesda jednak w końcu dorosła i skupiła się nie tylko na kasie, ale także na swoich starych fanach. Kupili mnie ścieżka dźwiękową, tak podobną czasami do Morrowinda, są Centuriony, krasnoludzkie podziemia, mroźne bardzo lubiane przez większość ludzi klimaty, wampiry, lycanthropy. Bardzo się ciesze, że będę mógł powrócić do serii elder scrolls z przyjemnością. Z recenzji wynika pare rzeczy:

Skyrim to jedna z najlepszych gier RPG w historii, z drugiej strony o oblivionie tez bardzo cieplo sie wypowiadano, chociaż nie aż tak

Nadal jest w nim sporo z Obliviona jednak twórcy postarali się żeby było w nim po prostu jak najwięcej Skyrima

Gra jest znacznie bardziej złożona od obliviona, podziemia zrobione dokładniej a nie na bazie ctrl-c ctrl-v

System walki jest lepszy

Optymalizacja również

Fabula tez podobno jest lepsza, no ale to się jeszcze zobaczy

W końcu znacznie zmienili modele, glosy pod postacie i kreacje wyglądu bohatera

Podobno gra się nie nudzi, ale to akurat glosy ludzi, którym oblivion się podobał, trzeba samemu przetestować

Nie wiem czy to zagranie pod publiczkę ale mam wrażenie, ze w końcu zostawiono w p**du ( przepraszam za taki wulgaryzm ale najlepiej oddaje sens wypowiedzi :) ) cala ta mechanika oblivion ala wypiekany fallout 3, z czego bardzo się ciesze.

Musze powiedzieć, ze już nie podchodzę do Skyrim jak do jeża, są nawet wysokie szanse, że sam kupie i załatwię parę smoków w zimowe wieczory

Pozwolę sobie na cytat z pewnej recenzji

"Skyrim's atmospheric tone harks back to The Elder Scrolls III: Morrowind"

Recenzja typowo pctowego serwisu, która naprawdę poprawia mi humor

Maybe I?ll do all that next time. First though, I really fancy a nice set of Glass Armour, so time to explore a few caves for ore to mine then spend some good, honest hours at the forge. I may be some time. I may be the rest of the year, and beyond. Not only is Skyrim, for my money, the game of the year, but? oh this is hard. Very hard. I?m sorry Morrowind ? I love you, but I don?t need you anymore. I think, at last, there is a new Best Elder Scrolls Ever.

Edytowano przez Batonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wszedłem na kilka stron z torrentami, których nazw nie wymienie, aby nie narazić się moderacji (strony angielskojęzyczne a piractwo to ZuO!). Skyrim jest już dostępny do ściągnięcia. Trochę mi z tego powodu smutno, ale ja zamierzam zapłacić za pracę Bethesdy i kupię oryginała, nawet za kilka lat gdy stanieje. Mam nadzieję, że cykl nadal się będzie rozwijał

Może w końcu zobaczymy czarne mokradła i powybijamy kilku argonian

:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "oni tak na serio". Co za pytanie... W końcu 11.11 ma ważniejszą symbolikę dla polaków niż premiera jakiejś (bez obrazy) głupiej gry. Czy poczekać jeden dzień (literując: J-E-D-E-N) to aż tak długo?

Co kto lubi. Mnie akurat bardziej ochchodzi Skyrim niż jakieś (bez obrazy) głupie święto.

No właśnie - mnie tam święta tylko wkurzają - bo ja mam płacone tylko za dni robocze -> każde święto to parę stówek mniej w budżecie... który i tak się nie bardzo domyka :(

Ale swoją kopię Skyrim już odebrałem - i potwierdzam - niestety nie chce się zainstalować przed premierą :( Bu... coś nowego...

A mapa fajnie wykonana.

Poza tym w Oblivionie szczury nie levelowąły z graczem - to dotyczyło tylko humanoidów - potwory były co kilka leveli zastępowane mocniejszymi, np szczur >- wilk > niedźwiedź -> troll :P

Fakt, niektóre miały kilka wersji o różnej mocy / zdolnościach, ale o ile pamiętam - nie szczury. Trzeba by sprawdzić w TESie... ale nie mam Obka na dysku od dawna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, czekaliście już tyle czasu na swój egzemplarz, to i dzionek jeden jeszcze sobie poczekać możecie :D No ale wiadomo - masz płytkę a i tak z nią nic nie możesz zrobić. Uczucie trawiące gracza od środka :laugh:

Edit - A w ogóle, to zauważyliście jak dużo osób przegląda ten temat i jak dużo się wypowiada? :D

Edytowano przez Agatix001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy ból kupić SKYRIM preorder na 3kropki.pl i czekać do poniedziałku, ponieważ dzisiaj dopiero wysłali. I pomyśleć, że piraci już mają i grają i uczciwi użytkownicy dzisiaj zagrają po 12:01 to aż smutno się robi. Bo pomimo tego, że mam wolny długi weekend bez pracy zamiast grać to będę czekać tylko się zapytam to po co ten preorder jest? jak i tak zagram po premierze :(

Ps: prośba do tych którzy odpalą SKYRIM na słabszych sprzętach prosiłbym o pw jak to chodzi :)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę lecę prawdopodobnie do Tesco, bo w Vobisie za 99 zł już wyprzedane i poinformowali mnie, że dopiero od przyszłego tygodnia będą mieli + obowiązkowa wysyłka kierem (brak odbioru w sklepie).

Sama gra rzeczywiście, tak, jak napisał Berlin w swoim felietonie na głównej, jest sporą niewiadomą, bo Bethesda w kółko praktycznie powtarzała te same fragmenty gameplayu. Może to i dobrze, będzie większe zaskoczenie, a gra udać się musi, bo nie zrobili jeszcze takiego sandboxa, który by im wybitnie nie wyszedł. Nawet Oblivion wbrew ogólnemu marudzeniu, po modach był bardzo grywalny, tylko łażenie po otchłani IMO jakieś nudne.

Trochę mnie tylko zniesmaczyło te 5 utworów OST. Wiedźmin 2 w podstawowej, sporo tańszej edycji był dużo bogatszy w materiały.

---

Mnie akurat bardziej ochchodzi Skyrim niż jakieś (bez obrazy) głupie święto.

Dzięki temu świętu żyjesz w wolnym kraju i rozmawiasz po polsku, a nie "gawari pa ruski" ani niemiecku. No chyba, że co niektórzy są na tyle zepsutymi ludźmi, że im wisi, czy żyją w Wolnym Państwie, czy pod kontrolą innego, z ograniczeniami, w nieludzkich warunkach. Coraz więcej kosmopolitów widzę się nam rodzi. ;> Nie żebym był jakiś wielkim patriotą, ale szacunek do tych, co poświęcili własne życie za kraj to jednak mam.

@ DOWN - specjalnie oddzieliłem ten offtop od wypowiedzi i już miałem sugerować, że jak kolega chce podyskutować, to zapraszam na PW, ale OK.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło! Cały spocony i podniecony otwieram pudełko, powoli wyciągam płytę i ostrożnie kładę na tacce. Instalka sygnowana logiem steama nie wróży nic dobrego. Po wpisaniu kodu ukazuje się mi wielki napis "NIE MOŻNA ZAINSTALOWAĆ, PONIEWAŻ GRA NIE ZOSTAŁA WYDANA". Jestem zły.

W pudełku z OST jest całkiem ładnej jakości mapa, tu od razu jestem zadowolony, sam soundtrack też jest niczego sobie, największe emocje wywołuje motyw główny. Szykuje się ostre granie po nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę pochwalić keye.pl. Przez przypadek dostałem nie działający kod - krótka rozmowa na GG i dostałem poprawny :)

A wracając do tematu co lepsze czekać na GOTY czy kupić od razu, to oczywistymi zaletami GOTY jest niższa cena, DLC ew. patche. Za to trudno nie mieć w międzyczasie nie zaspoilerowanej całej fabuły, poza tym mnie osobiście nie chce się tyle czekać tylko wolę pograć od razu.

Są już pierwsze - bardzo pozytywne - recenzje: http://www.metacritic.com/game/pc/the-elde.../critic-reviews

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem małą ciekawostkę dla tych co interesują się Lore TES. przeczytałem to w rasach na jednej ze stron.

Dunmerowie (jak sami siebie nazywają) to rasa bez ojczyzny - Morrowind zniszczyła bowiem erupcja Czerwonej Góry i najazd Argonian

jak to przeczytałem to normalnie.. O.o

może zrobią na podstawie tego DLC ;D

Edytowano przez kanaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą osoby grające już w TES V (wystarczy zmienić sobie IP na australijskie), sterowanie na PC jest beznadziejne. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wydadzą już jakiś patch (wtedy planuję kupić Skyrim).

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że patch wyjdzie bardzo szybko. Tak jak napisał Murezor, ja również mam zamiar na grę zapolować, gdy będzie już dosyć dopracowana. Nie lubię w dniu premiery brać. Można potem żałować, bo "a no sterowanie... dziwne zacinki". :D Nie spotkałam się jeszcze z grą, która była dopracowana do końca w dniu premiery. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając listę recenzji (których kilka przy okazji przeczytałem) i ocen dochodzę do jednego wniosku. Otóż nie mam najmniejszego zamiaru kupować Skyrim, zanim nie stanieje przynajmniej o połowę aktualnej ceny. Równie rewelacyjne noty zebrał Oblivion, na dodatek w zdecydowanej większości od TYCH SAMYCH czasopism i portali. Może zabrzmi to dziwnie lub nawet głupio...ale chętnie zobaczył bym przynajmniej jedną lub dwie mniej przychylne opinie...bo to wygląda zbyt pięknie :tongue: . Nie zakładam z góry, że nowy TES rozczaruje mnie równie mocno co poprzednia odsłona serii, ale jakoś nie mogę się wyzbyć wrażenia deja vu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dexter

W Twoich postach ja widzę głównie dziwne czepianie się o wszystko :) Jakich Ty jeszcze chciałbyś serwisów, które grę oceniają? :chytry: Nooo faktycznie...to, że recenzje piszą te same serwisy, bo akurat takie istnieją jest dość dziwnym zarzutem, nie sądzisz? :chytry:

Cóż....czekanie z zakupem z powodu pozytywnych recenzji też jest IMO dziwne :)

Ja po tych recenzjach jestem jeszcze solidniej nakręcony, więc jutro koło 9 spokojnie sobie gierkę zainstaluję i mam wrażenie, że sam utonę w zachwytach...ale o tym powiem za parę dni :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena wysoka - bardzo dobrze :D Ale wiecie, ja i tak w sumie oceną się nie sugeruję. Jedynie pozwala gracza nakierować. Każdy ocenia pod zupełnie innym względem, dlatego opinie czasami mogą być troszkę nieadekwatne. No ale 9, to już coś znaczy, że gra wywarła pozytywne wrażenie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...