Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

i masz na płycie bodaj jakieś materiały dodatkowe, a potem znów fatygujesz się do sklepu (w tym przypadku 10.11) i kupujesz pudełko, którego cena pomniejszona zostaje o to, co zapłaciłaś wcześniej i dodatkowo dostajesz koszulkę :)

aha..jeszcze co do cen... okazuje się, że świetną ofertę ma Vobis, bo to tylko 99zł, co w porównaniu do innych sklepów jest ceną wręcz kosmicznie niską :) A że mam placówkę pod ręką, bo zaraz pod wrocławską polibudą, to i opłaty za przesyłkę uniknąłem (bo już zamówiłem :D ).

Nawiasem mówiąc ten rok jeśli chodzi o RPGi jest miodny, jak żaden wcześniej. Po skończonym dwukrotnie Deus Exie, pojedynczo DA2 i Wieśku 2, teraz czas na Skyrima :D A przyznam, że w tym roku przechodziłem też pierwszy raz DA z dodatkiem...RPGowe szaleństwo :)

PS. czuję się zrugany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale teraz jakoś mi się nasunęło. We wszystkich trailerach mowa jest o Dragonbronie, Dovakhinie, ale jednak na początku gry robimy własną postać. Wie ktoś jak to jest wytłumaczone fabularnie ?

@DOWN: No i właśnie tego nie byłem pewien. Domyślałem się, że tak właśnie jest, ale nigdzie o tym nie czytałem. Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale teraz jakoś mi się nasunęło. We wszystkich trailerach mowa jest o Dragonbronie, Dovakhinie, ale jednak na początku gry robimy własną postać. Wie ktoś jak to jest wytłumaczone fabularnie ?

Emmm...a właściwie w czym tu widzisz problem? ;). Jeśli ja czegoś nie poplątałem i wszystko dobrze rozumiem, to ów "Dovakhin" jest czymś w rodzaju tytułu noszonego przez postać gracza, a nie konkretną/zdefiniowaną postacią. To tak jak z Nerevarejczykiem, który mógł należeć do dowolnej rasy i płci.

Edytowano przez Dexter666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie w którym sklepie zaopatrzyć się w Skyrim. Początkowo myślałem nad gram.pl i vobis. W tym pierwszym wysyłka jest 09.11 a w tym drugim gra kosztuje (tylko) 99zł. Oba jednak odpadły bo na gram.pl gra jest sporo za droga w porównaniu do innych ofert (139zł + przesyłka), natomiast vobis (99zł + przesyłka ) nie podaje informacji o wysyłce, więc pewnie wysyłają dopiero PO premierze, a skoro 11 mamy święto, wysłali by pewnie dopiero 14 a doszło by 16...

Teraz w grę wchodzą 2 sklepy: Tesco i Empik.

W tesco grę dostanę 12 za 109zł (ewentualnie 119zł jeśli, brzydko mówiąc, polecieli w cH...), czyli tak jak vobis a parę dni wcześniej.

Ale rozważam tez empik, gdzie mogę kupić preorder, dzięki któremu *powinienem* (według zapowiedzi Bethesdy) otrzymać mapę materiałową zamiast papierowej, koszulkę no i co najważniejsze, podobno w Empiku gra będzie już 10.11 (pewnie i tak będzie można aktywować dopiero 11, ale to i tak daje możliwośc cieszenia się grą przez 3 dni weekendu).

To tak pokrótce zestawienie najlepszych ofert dla chętnych, a teraz pytanko o które rozbija się mój wybór - wiecie czy ta materiałowa mapa rzeczywiście jest z materiału czy to po prostu ściema? I jak z waszego doświadczenie ma się sprawa z aktywacją gier na Steam (jest możliwa dopiero w dniu premiery?) ?

Ponawiam swoje pytanie z poprzedniej strony: jak będzie z wersją gry? Wszędzie jest dostępna wersja z OST, polską/angielską wersją do wyboru, i nic poza tym.

Co to znaczy "nic poza tym" ? Oczekujesz czegoś więcej? Ja osobiście cieszę się, że jest możliwość wyboru języka i nie muszę kombinować ze sprowadzaniem gry ze zjednoczonego królestwa ani bawić się w pobieranie (swoją drogą chyba niezbyt legalnych) "zangielszczeń" żeby pograć z oryginalnym VA (i na nieruszanym przez niektórych nieudolnych polaków kodzie gry...).

PS: Nie wiem jak was, ale mnie strasznie bulwersuje to, że do gry w Skyrim wymagany jest steam. I nie chcę się tutaj z nikim sprzeczać o (nie)użyteczność i zalety (lub ich brak) platformy której po prostu nie lubię. Jeśli twórcy chcieli aktywację online to ok (choć i to jest denerwujące - im mniej czynników zewnętrznych potrzebnych do gry tym lepiej), ale po co przez zewnętrzną, niestabilną i przeładowaną platformę...?

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł Dovahkiin faktycznie da się wytłumaczyć. Ale Dragonborn? To chyba musi być postać unikatowa, posiadająca konkretne przeznaczenie i umiejętności od urodzenia.. Oczywiście można założyć, że każda postać wykreowana przez gracza jest Dragonbornem, ale to kiepskie wytłumacznie.

Poza tym z tego co pamiętam, to w świecie nasza postać zacznie być postrzegana jako Dovahkiin dopiero po ubiciu pierwszego smoka, mam rację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Steam oprócz zapewnienia wydawcy prostego sposobu aktywacji, daje jeszcze jedną fajną rzecz - nawet jak gdzieś posiejemy płytkę - możemy grać bez niej - ba, nawet w razie czego pobrać grę ponownie i zainstalować. Do tego być może też obsługuje przechowywanie sejwów w chmurze - by można było synchronizować grę na kilku kompach - ale nie wiem czy Skyrim to wspiera, raczej nie bo ma za duże pliki zapisu.

Co do stabilności - a używam Steam od lat i mam ponad 100 tytułów - jedyne problemy jakie KIEDYKOLWIEK miałem to w Battlefield 2 gdy Overlay gryzł się z Punkbusterem - ale wystarczyło wyłączyć, i puff.... po problemie. Do tego promocje, pakiety, automatyczne pobieranie łatek - cud miód i orzeszki :P

Więc nie rozumiem o co to całe psioczenie na Steam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł Dovahkiin faktycznie da się wytłumaczyć. Ale Dragonborn? To chyba musi być postać unikatowa, posiadająca konkretne przeznaczenie i umiejętności od urodzenia...

Tylko, że "Dovahkiin" i "Dragonborn" to to samo, to synonimy :P

Ja nie widzę problemu. Sami nie wiemy do pewnego momentu w historii gry, że jesteśmy "wybrańcem", więc daje to pole do stworzenia własnej postaci.

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak pokrótce zestawienie najlepszych ofert dla chętnych, a teraz pytanko o które rozbija się mój wybór - wiecie czy ta materiałowa mapa rzeczywiście jest z materiału czy to po prostu ściema? I jak z waszego doświadczenie ma się sprawa z aktywacją gier na Steam (jest możliwa dopiero w dniu premiery?) ?

Tak, nawet jak grę dostaniesz dzisiaj to będziesz mógł tylko preinstalować a zacząć grać w momencie oficjalnej premiery i aktywacji gry na Steamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska, jako że nigdzie nie znalazłem tłumaczeń perków na język polski, postanowiłem sam się za nie wziąć, no i je zrobiłem.

http://www.przeklej.pl/plik/perki-pdf-00365295596u

Zastrzegam sobie wszelkie prawa do tłumaczenia, macie to także uwzględnione w pliku pdf.

Niema za co :)

Aha, wykryłem tam niedociągnięcie, otóż pominąłem skill power shot, nie chce mi się wrzucać drugi raz więc tłumaczenie skilla macie w tym poście:

"Power Shot" a więc chodzi w nim o to że wybija przeciwników z rytmu/zachwiewa nimi, jest na to 50% szans, i nie działa na duże stworzenia

zapewne chodzi o smoki/mamuty itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie rozumiem o co to całe psioczenie na Steam?

Ehh...

Po pierwsze to że sam osobiście nie doświadczyłeś problemów, to nie znaczy że ich nie ma. Wejdź sobie w dział na forum i zobacz jak często zdarza się że gra nie działa od tak.

Po drugie, z zalet które wymieniłeś zgodzę się tylko z graniem bez płyty. Pobieranie gry może być zaletą tylko jeśli masz łącze ~10MB/s lub więcej (a nawet wtedy potrzeba co najmniej godzinę na pobranie gry). Instalacja gry z płyty trwa 2 minuty i mam pewność, że będę mógł pograć jeśli np. nie będę miał neta/w czasie burzy itd.

Automatyczne pobieranie łatek to też nie koniecznie zaleta - po 1 komuś mogą się nie podobać zmiany w danej łatce, po 2 może ktoś chce akurat tylko pograć a nie ma czasu pobierać aktualizacji...

Poza tymi "zaletami" wiązanie gry do steam wiąże się dla mnie z :

1. Tworzeniem kolejnego fejk konta na kolejnym fejk mailu, w celu uniknięcia tony spamu i udostępniania swoich danych.

2. O ile dobrze pamiętam brak możliwości edytowania plików gry. Ciekawi mnie jak to się ma do modowania.

3. Byciem zależnym od czynników zewnętrznych : 1) serwery steam, 2) łącze internetowe

@dusieqq

Używaj spoilerów. Nie każdy chce znać perki przed wejściem do gry.

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "nic poza tym" ? Oczekujesz czegoś więcej?

A czytałeś w ogóle moje pierwsze pytanie? Chodzi mi o to, że po premierze Obliviona Cenega wypuściła na rynek drugą wersję gry, w której był MEGAporadnik oraz album-przewodnik po świecie gry, czego w podstawowej wersji gry zabrakło. Chciałem wiedzieć, czy przy okazji Skyrima nie będzie tego samego - ludzie kupią w dniu premiery, a przy okazji świąt okaże się, że wypuszczona zostanie wersja wzbogacona o poradnik, albo np. powieść w świecie Skyrima....

Dzwoniłem do Vobisu, i oto czego udało mi się dowiedzieć:

Gra będzie normalnie do nabycia za 99 złotych, ale pierwszeństwo zakupu mają Ci, którzy zamówili grę przedpremierowo dzisiaj do godziny 15. Będzie można kupić, jeśli zostaną jakieś egzemplarze z anulowanych/nieodebranych preorderów. Druga partia gier bedzie dostępna w poniedziałek, wtedy też będą wysyłane gierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

splatt jaki spoiler? lol przecież dane perków będą pokazane po ich wybraniu (nie "kupieniu") więc to nie tyle spoiler co pomoc dla tych którzy mniej angielski ogarniają :)

A przy okazji daje to możliwość ułożenia sobie perków pod klasę ;) ja już sobie skombinowałem jak perki rozdać pod łotrzyka z supportem w spellach :)

Edytowano przez dusieqq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska, jako że nigdzie nie znalazłem tłumaczeń perków na język polski, postanowiłem sam się za nie wziąć, no i je zrobiłem.

Przetłumaczone na język polski opisy perków są już od dość dawna dostępne tutaj.

2. O ile dobrze pamiętam brak możliwości edytowania plików gry. Ciekawi mnie jak to się ma do modowania.

Nie istnieją żadne utrudnienia w kwestii instalacji modów na wersji gry ze Steama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. na wykładzie jak nie ma neta nie pograsz :P Albo w podróży itp.

Naciąganie na steamy to szczyt chamstwa i raj dla piratów, którzy dzięki temu przeżywają rozkwit :).

Pograsz, pograsz - wystarczy przełączyć Steama w tryb offline. Tak naprawdę tylko przy aktywacji trzeba mieć połączenie z netem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...