Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

@L1zard

Udaj się do Morthal, poszukaj czarodzieja w mieście, weź zadanie odnośnie wyleczenia z wampiryzmu. Ale jeśli wszyscy Cię atakują, to obawiam się że pierw potrzebne by było ugasić pragnienie. I, cóż. Jak na moje, dobrze by było ściągnąć jakiegoś moda poprawiającego wampiryzm, bo ten domyślny system to jest kpina dla mnie. Im więcej krwi się wypiło, tym mniej potężnym wampirem się jest.

@Sewalton

Domyślny wilkołak jest dla mnie bardzo słaby. Koncept fajny, ale wykonanie pozostawia nieco do życzenia. Co dokładnie? Nieco kiepska siła ataku w przypadku przeciwników na najwyższym poziomie trudności, ogólnie słabawy się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilkołak bez Dawnguarda jest faktycznie raczej słaby ze względu na niską żywotność i brak regeneracji, za to po wykupieniu wszystkich perków wprowadzonych przez DLC staje się aż za mocny. Podwojona siła ataku, i jeszcze skowyt działający na praktycznie każdego wroga, a w dodatku bez cooldownu, więc jak tylko wrogowie przestaną uciekać w przerażeniu, wystarczy zawyć jeszcze raz i znów umykają jak zające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja. Do tego po zdobyciu wilkołactwa można spotkać bug, który wcale nie wygląda przyjemnie. A mianowicie, to jest to martwy Skjor wbity nogami w ziemię. Jako, że zdjąłem z niego tę zbroję, to wygląda to bardzo... hmm... komicznie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za główny wątek (a nie skończyłem wampirzego) i mam taki dziwny problem. Mam

znaleźć pradawny zwój

No więc poszedłem do akademii aby wypytać o ten przedmiot, aczkolwiek wcześniej już to robiłem (wątek z Dawnguard). Znacznik mi pokazuje, że mam pogadać z tamtym gościem, ale próbowałem każdej rozmowy i nic to nie dawało. Mam zdobyć zwój we własnym zakresie? (pokazuje mi, dokąd mam się udać kiedy zaznaczę quest wampirzy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Minamir przeczytałem je już dawno, jeszcze przed otrzymaniem questa z podstawki, podczas robienia questa Dawnguarda.

@up czyli jeśli go zdobędę to mogę iść dalej z fabułą główną i odstawić na jakiś czas wątek wampirów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, źle przeczytałem i myślałem, że zrobiłeś Dawnguard i zabierasz się za główny tongue_prosty.gif

W takim razie musisz przeczytać dwie książki, które przynosi na biurko. Potem powinieneś skierować się na północ do lokacji, w której zaczynasz daedryczny quest Hearma Morry. Pomów na miejscu z Septimusem Signusem. Wtedy quest powinien ruszyć dalej. Jeśli nie zaskoczy, to wciąż możesz zwój zdobyć normalnie, bez otrzymywania zadania, bo przedmiot potrzebny do zdobycia zwoju dostajesz w ramach questu Hearma Morry, w który jest uwikłany Septimus.

Jeśli wciąż będziesz mieć z tym problem, to lepiej iść do Pomocnej Dłoni, bo moderatorzy mogą mieć zastrzeżenia do takich pytań w tym temacie ; )

Edytowano przez Earendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam problem z instalacją modyfikacji. Kiedyś modyfikowałem plik SkyrimPrefs, ponieważ jeden z modów tego wymagał, no i wszystko podziałało. Zakładka "pliki danych" w launcherze gry była normalnie aktywna. Jednak po reinstalacji coś zaczęło się dziać. Kiedy chcę instalować modyfikację, nieważne czy przez Nexus Mod Manager, czy ręcznie - tak, czy owak jest ona zablokowana.

Wtedy edytowałem ten plik poprzez usunięcie jakieś linijki i dodanie jakieś innej. Znacie może jakieś rozwiązania, lub ktoś mógłby podać zawartość swojego SkyrimPrefs?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind fajna giera, wciąga. ALE wkurzają mnie 2 rzeczy. Walnięte skrzekacze, jest jakiś sposób/mod, żeby nie latały wszędzie jak potłuczone w stadach po tryliard osobników i nie atakowały zawsze i wszędzie? Miło by było.

Druga kwestia to mapa świata. Momentami krew mnie zalewa, jak muszę znaleźć jakieś miejsce, a nikt nie kwapi się z npc do udzielenia choćby najmniejszej wskazówki. Przykładowo, zacząłem wątek gildii magów i muszę iść do Maar Gan i... nic. Biegam, gadam, skacze, latam, nie ma. Wejść w internet i poszukać solucji za łatwo. Czy jest jakiś mod usprawniający mapę świata w taki sposób, żeby była bardziej przejrzysta i funkcjonalna? Albo choć orientacyjnie pokazywała, w które rejony należy się udać. Bo "ja nie wyczymie normalnie kurde zaraz"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na planetelderscrolls jest od groma modów na skrzekacze, ale stronka coś dzisiaj nie działa, więc masz tu link do jednego moda z nexusa: http://www.nexusmods.com/morrowind/mods/10770

Co do Maar Gan, można się tam dostać łazikiem z Al'druhn. Chcesz moda, który by dodawał znaczniki questowe na mapie? Toć wtedy gra straciłaby cały urok :P W razie czego, możesz rzucić okiem na TO. Dodam, że jak musisz się dostać do celu, który jest w mieście, to jeszcze pół biedy. Gorzej, jak każą szukać jakiegoś miejsca w dziczy, wtedy dopiero jest hardkor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki dość dziwny problem,mianowicie dla przykładu w karczmie w Białej Grani walczyłem na pięści z potencjalnym towarzyszem Dovahkiina Ultger Nieugięta(czy jak sie ta kobieta zwie ;p) mianowicie po walce ona jak inni towarzysze...kuleją!Tzn jak po przegrane walce na pięści postać przykuca,to oni już w takiej postawie zostają mimo,że czekałem/spałem kilka dni...Jeżeli ktoś wie o co chodzi to niech sie nie krępuje mówić :S.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak po przegrane walce na pięści postać przykuca,to oni już w takiej postawie zostają mimo,że czekałem/spałem kilka dni...Jeżeli ktoś wie o co chodzi to niech sie nie krępuje mówić :S.

A spróbowałeś pogadać z nią po walce? A jak to nie pomaga to trudno - szukaj innych towarzyszy. W Pękninie jest jedna fajna babeczka do kompanii. Trzeba znaleźć tylko jej miecz w krasnoludzkich ruinach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edrun

Wszystko zależy od stylu gry. Po co osobie grającej magiem kolejny mag? Mnie grając magiem bitewnym (miecz + czar w lewej ręce) najbardziej odpowiadał pomocnik właśnie w postaci tej towarzyszki. Ma świetną zbroję, ogólnie - dobrze spisuje się w pomaganiu graczowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Ale... każdy gra na swój sposób. Dzięki modyfikacji U.F.O wciąż poruszałem się w otoczeniu aż trójki towarzyszy. Jednego wojownika w ciężkiej zbroi, łucznika, oraz maga. Sam grając typem barbarzyńcy, nie było grupki przeciwników, z którym nie dałbym sobie rady. Warto w tego moda się wyposażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPUPUP

Przy modyfikacji UFO gra się spoko, ale poziom trudności musiałby być chyba Legendary of Legandary czy coś w ten deseń... Serio z zamkniętymi oczami można walczyć z niektórymi "bossami" w takim układzie. Chyba że rozwija się postać tylko do połowy, że było trudniej, ale jaki ma sens taka gra... Skyrim ogólnie cierpi na niski poziom trudności. Klimatem się przebija na wyżyny imersji, ale jednak..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy stosuje się mody zwiększające poziom trudności, których na Nexusie nie brakuje, jak np. Duel - Combat Realism, Dragon Combat Overhaul, Civil War Overhaul i inne. Walka w Falskaar również jest dość trudna, tam w pojedynkę się za wiele nie ugra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...