Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

@donhemiq

Nie, nie są one powiązane fabularnie, akcja TES III dzieje się w prowincji Morrowind, a akcja TES IV w Cyrodill, poza tym te dwa tytuły dzieli jeszcze jakaś różnica czasowa, nie jestem pewny, ale Oblivion dzieje się chyba kilka lat po wydarzeniach z Morrowind.

Mimo tego że nie są one powiązane, polecam Ci zagrać najpierw w Morka, a potem przesiąść się na Obka. Potem zobaczymy, do którego obozu hejterów dołączysz ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, trochę zjadają wydajność. Można się ratować dwoma narzędziami: Skyrim Script Extender oraz plugin do niego: TESV Acceleration Layer.
Ostatnio oglądąłam ten mod "Acceleration Layer",ale jak zwykle, coś namotałam i źle go umieściłam tak, że musiałam robić reinstal. Jakaś dobra dusza, mogła by temu po raz kolejny zapobiec i powiedzieć, gdzie i co trzeba zrobić, by ów mod mógł funkcjonować? :rolleyes:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co do tych modów. Sam wrzuciłem nowy interfejs ulubionych przedmitów (tych pod Q), tyle tylko, że nie współpracuje on z polską wersją i mimo świetnego podziału, wszystko co dodaje do ulubionych wrzuca mi do "Other" - szkoda, bo tabelki z wyszczególnionymi "Weapons", "Magic", "Potions", etc. byłyby bardzo pomocne.

TA-DA-DAM!

Generalnie jest tak, że jeśli czegoś nie ma na Nexusie to trzeba chwilę poczekać i zaczyna być. Ten mod pojawił się jakoś dzisiaj, lub wczoraj. Staram się monitorować wszystkie wchodzące pliki na bieżąco. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Skyrim uraczyło mnie czymś ciekawym...lecz niestety niezbyt przyjemnym. Wątek wojny domowej ukończyłem już kilkanaście godzin temu, opowiadając się po stronie Legionu. Wychodzę sobie z Wichrowego Tronu, maszeruję po moście, aż tu nagle jak z pod ziemi wyłania się nie kto inny, jak legat Rikke. W dodatku z niewiadomych powodów bardzo zdeterminowana by mnie zabić wykrzykując w kółko "Śmierć Gromowaładnym!!!"...o_O ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy legat Rikke to przypadkiem nie ten psychopata, który się uwziął na Mroczne Bractwo..?

Nie, nie...Rikke to kobieta, jedna z oficerów Legionu. Od niej przyjmuje się część rozkazów związanych z walką przeciwko Gromowładnym. Tyle tylko, że cała sytuacja zaistniała dłuuuugo po tym, jak zakończyłem cały wątek. W dodatku cały czas byłem po jej stronie, więc nie rozumiem czemu teraz atakuje mnie jak bym był buntownikiem. Nie da się z nią porozmawiać, bo cały czas stara się mnie zabić. Nigdzie nie udało mi się znaleźć żadnej informacji na ten temat, więc podejrzewam że jest to najzwyklejszy w świecie, kretyński bug :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy legat Rikke to przypadkiem nie ten psychopata, który się uwziął na Mroczne Bractwo..?

Nie, nie...Rikke to kobieta, jedna z oficerów Legionu. Od niej przyjmuje się część rozkazów związanych z walką przeciwko Gromowładnym. Tyle tylko, że cała sytuacja zaistniała dłuuuugo po tym, jak zakończyłem cały wątek. W dodatku cały czas byłem po jej stronie, więc nie rozumiem czemu teraz atakuje mnie jak bym był buntownikiem. Nie da się z nią porozmawiać, bo cały czas stara się mnie zabić. Nigdzie nie udało mi się znaleźć żadnej informacji na ten temat, więc podejrzewam że jest to najzwyklejszy w świecie, kretyński bug :/

W zasadzie możesz ją zabić... ona już nie jest ważna, nie ma z nią żadnego questa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie! Po 38 godzinach gry napotkał mnie brzydki "bug".

Natknąłem sie na miejsce zbrodni w Wichrowym Tronie i pojawił sięquest "Krew na lodzie", czy jakoś tak. Odłożyłem sobie na później, bo akurat robię teraz wątek wojny domowej i nie pasowało mi uganianie się za mordercami. Ale kupiłem sobie Hjerim, i po wejściu do domku od razu wyrzuciło mnie w środku linii fabularnej zadania. Połaziłem, ale pogubiły mi się znaczniki na mapie i dalsze punkty w zadaniu.

Bug o tyle denerwujący, że zmusił mnie do zajrzenia do solucji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś zaspoilerować jak dołączyć do

kultu B-coś tam? Chodzi o jakieś tam bóstwo, którego wyznawcy oczekują, że zdobędę czyjeś zaufanie i przyprowadzę go do nich, a potem zabiję jako ofiarę. Kto to może być i jak nakłonić go, żeby ze mną tam poszedł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeeee...a ja myślałem, że chodzi o prawdziwe zaufanie i nawiązanie jakiejś nici przyjaźni z kimś :P I tak próbowałem z wieloma NPCami, którym w jakiś sposób pomogłem :P No nic...jak za jakiś czas zainstaluję znów Skyrim i wgram zachowane save'y to się tym zajmę. Dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie! Po 38 godzinach gry napotkał mnie brzydki "bug".

Natknąłem sie na miejsce zbrodni w Wichrowym Tronie i pojawił sięquest "Krew na lodzie", czy jakoś tak. Odłożyłem sobie na później, bo akurat robię teraz wątek wojny domowej i nie pasowało mi uganianie się za mordercami. Ale kupiłem sobie Hjerim, i po wejściu do domku od razu wyrzuciło mnie w środku linii fabularnej zadania. Połaziłem, ale pogubiły mi się znaczniki na mapie i dalsze punkty w zadaniu.

Bug o tyle denerwujący, że zmusił mnie do zajrzenia do solucji.

Ja też mam bug z tym zadaniem. Dodam, że jest to moja druga postać i na pierwszej wszystko poszło dobrze. A więc... Normalnie było dobrze, doszedłem do Hjerim. Zrobiłem wszystko co trzeba, znalazłem amulet, pokazałem temu Calcelmo i go sprzedałem. I tu się zaczyna jazda, bo już nic nie mogę zrobić. U tego zarządcy nie mam opcji dialogowej z tym związanej, kupiłem Hjerim i nie mogę go urządzić. Nawet ukradłem Calcelmo ten amulet - ale nadal nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hjerim są takie ulotki dotyczące Rzeźnika i dwa dzienniki. Idź do takiej pani co mieszka niedaleko Hjerim (jak dokładnie się nazywa nie pamiętam - wspominają o niej ulotki) i zagadać o dzienniki. Potem powinno się wyjaśnić.

Edytowano przez MetmaN666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam może inaczej: czy po otrzymaniu odpowiedniego przedmiotu od odpowiedniego NPCa (wiemy który to, przedmiot mam), takiego przedmiotu który pozwoli mi przejść przez machiny krasnoludzkie będę mógł znaleźć

kolejne prastare zwoje tak jak w queście głównym?

Czy może mogę znaleźć je gdzieś indziej?

Albo jeszcze inaczej :

czy w TES V jest tylko 1 prastary zwój?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...