Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Ostatnio widzę coraz mniej aktywnych użytkowników na forum. Coś mi się wydaje, że wszyscy w Skyrima zagrywają :D O tej porze to ponad 1000 albo około było a teraz...

Wypraszam sobie. Grać w takie coś, phi... Miałem okazję zagrać u kolegi i nic ciekawego. Dlatego va fail TES witaj słodki Dungeon Siege.

PS. Powyższą wypowiedź ma wydźwięk dziwny i nie ma zamiaru Cie urazić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka wręcz - wystarczy nie mieć w rękach żadnych czarów / broni.

(Q, i odznaczamy to co mamy akurat)

Rudy - jest tego pełno, po jaskiniach, przy drogach na zboczach gór i oczywiście w kopalniach.

Komuś już się udało zabić giganta?

I wraży magowie są bardzo potężni (

np. wiedźmokruki i ich kule ognia

- nawet mikstury ochronne nic nie dają :( ) - czary niewiele im robią a sami zadają mi duże obrażenia. 2-3 i pozamiatane. W ogóle poziom trudności walk jest moim zdaniem dość spory.

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś już się udało zabić giganta?

Ja spróbowałem. Efekt był taki, że mój Altmer padł po pierwszym ciosie maczugą. :D

Pograłem trochę i póki co gra całkiem mi się podoba ? wydaje się w każdym razie lepsza od Obliviona, chociaż walkę mogli mimo wszystko jakoś lepiej zaplanować, bo zmian w stosunku do TES IV jest w sumie niewiele. Za to krajobrazy spowitych mgłą łańcuchów górskich są absolutnie świetne, tak dobre, jak plenery w Arcanii. Szkoda tylko, że zasięg renderowania (nawet maksymalny) jest relatywnie mały, czego efektem są brzydkie i wyglądające z daleka na puste niziny. Pozostaje czekać na jakieś mody...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opti

Mógłbyś rzucić jakimś screenem gdzie to jest albo chociaż jak takie złoże rudy wygląda?

Przebiłem się przez dobre kilka jaskiń wypełnionych bandytami / felmerami i nic, ani grama rudy...

Oczywiście, tu masz lokację: http://screenshot.xfire.com/s/119273381-4.jpg

Oczyszczenie jaskini wiąże się z pewnym zadaniem pobocznym. W każym razie znajdziemy tam dużo rudy żelaza, trochę sprzętu bojowego. Jak na jaskinie przystało. Aha, uwaga na pułapki!

http://screenshot.xfire.com/s/119273369-4.jpg - a to mój elf. Drugi Legolas: dzierże nordycki łuk i stalowe strzały, a umiejętność łucznictwa mam już na 33 poziomie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć, w którym sklepie można kupić Skyrim najtaniej? Generalnie myślałem nad zakupieniem w internecie (allegro lub sklepy typu 3kropki itp.), ale może też mógłbym pojechać do Szczecina i kupić grę w Tesco/Empiku/Media Markt/Carrefourze (wierzcie mi lub nie, ale ceny najtańsze w całym Szczecinie :trollface: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć, w którym sklepie można kupić Skyrim najtaniej? Generalnie myślałem nad zakupieniem w internecie (allegro lub sklepy typu 3kropki itp.), ale może też mógłbym pojechać do Szczecina i kupić grę w Tesco/Empiku/Media Markt/Carrefourze (wierzcie mi lub nie, ale ceny najtańsze w całym Szczecinie :trollface: ).

Jak czytałem to w Vobis było najtaniej, kosztowała prawie 100 zł, w innych sklepach typu empik to 140-130.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LiOx

Oczywiście że tak :] Nawalanie Płomieniami + ciekawość ciągłe uciekanie przed maczugą chędożonego giganta + i tak w koło przez 15 minut + no i leczenie się = wygrana. Ofc łatwo nie było...Gorzej jest z mamutami ;) Ogólnie dla mnie jest śmieszne to, że giganci i mamuty sprawiają o wiele więcej problemów niż smoki. BTW jak obejrzałem w umiejętnościach perki u kowalstwa, to aż z zachwytu szczenę musiałem zbierać z podłogi. Najlepiej rozwinięty "wątek" kowalski w grach ever IMO.

A wie ktoś może, czy są może w Skyrimie Daedry? Pytanie bardzo głupie, ale jakoś mnie ominęły wszelkie informacje nt. bestiariusza TES V.

Edytowano przez AlcatrazX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł ktoś na jakąś gildię, w trakcie wizytowania innych miast? Póki co robiłem główny wątek, ale postanowiłem nieco odpuścić i zająć się innymi questami. Większość z nich jest jednak - umówmy się - mało poważna i też nagrody są dosyć liche. A w Whiterun nie mogę natrafić na jakiekolwiek, konkretne zadania.

A co do smoków - umówmy się, nie są na tą chwilę wielkimi przeciwnikami, ale nie mogą być zbyt "mocne" podczas pierwszych godzin grania, gdy mamy dopiero 5-7 lvl. Pewnie z każdym kolejnym będzie coraz trudniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- poszukuję utworu z 3:25 z tego filmiku, czy ktoś może wie jaki to ma tytuł? Czy jest na Youtubie? Spędziłem już sporo czasu szukając tego utworu...

@sephia - jedyne co udało mi się znaleźć, to Towarzysze (Gildia Wojowników, 3 osoby obok młynów przy Białej Grani), Gildia Magów (mówi o niej nadworny mag jarla Balgruufa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałby ktoś screena którejś z ras zwierzęcych? :happy:

Sporo screenów postaci (w tym Khajiitów i Aragonian) możesz obejrzeć np. tutaj.

Muszę pochwalić optymalizację. Chociaż mój komputer plasuje się gdzieś pomiędzy minimalnymi a zalecanymi wymaganiami, nie przeszkadza to w komfortowej rozgrywce na najwyższych ustawieniach graficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest tak sztywna i drętwa... Narazie robie głowny watek, który jest tak fascynujący jak moda na sukces. Ta gra naprawdę jest Oblivionem... Sorry was bardzo ale przez te ponad 5 lat mogli by zrobić coś rewolucyjnego niż odgrzać Obliviona w mikrofalówce. Misje poboczne mnie nie rajcują, bo nie obchodzą mnie piski jakichś tam npców cholera wie skąd. Może jak skończe główny wątek to z nudów parę zrobie. Poza tym smoki są cholernie łatwe do pokonania, mamut już jest o wiele większym wyzwaniem. Zresztą nudne są z nimi potyczki i mam syndrom "Kurdę, znów się muszę z nimi męczyć". Zresztą tego się spodziewałem, Bethesda ssie i tyle. Moja ocena na tą chwile to 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sepia

Z gildii napotkałem Towarzyszów (coś jak gildia wojowników tylko bardziej kameralnie, lub elitarnie - jak kto woli.), Mroczne Bractwo, Akademia magów, Gromowładni i Legion (wnioskuję że to też gildie, skoro można się przyłączyć). Do tego kilku npc wspominało o Gildii Bardów, możliwe że to coś na kształt gildii dla łotrów.

@AlcatrazX

Crafting (nie tylko kowalstwo) jest rzeczywiście świetnie rozwiązany i co najważniejsze: przydatny. Nie dość że możemy zrobić sobie niezły sprzęt sporo wcześniej niż go znajdziemy w świecie (ja obecnie zmieniłem seta z elfickiego na łuskowy, podczas gdy w sklepie mogę kupić elfie/krasnoludzkie) to jeszcze możemy wzmocnić swoje przedmioty co daje naprawdę duże bonusy (w połączeniu z zaklinaniem czuć moc).

Zdaje mi się też że mając wysoką retorykę możemy nawet ładnie zarobić na tworzonych przedmiotach (na razie kupując materiały jestem ok 20-30% złota na minusie, ale mam tylko 25 retoryki i 0 perków).

Dzięki temu warto inwestować w takie np. kowalstwo grając wojownikiem, zamiast robić 3 archetypowego builda jak w oblivionie, gdzie w takie kowalstwo było całkiem zbędne jak jeszcze kilka innych umiejętności.

@opti

Dzięki za screen. Byłem w tej lokacji już wcześniej ale nie widziałem tam żadnego wejścia do jaskini (?). Zaraz to jeszcze sprawdzę.

BTW znalazłem jakąś kopalnię na SW od Rzecznej Puszczy, gdzie udało mi się wydobyć aż 1 rudę żelaza :rolleyes: ,skromnitko.

@Cors

Tak, da się, ale chyba przesadzasz - mi osobiście bardzo się podoba akurat polski VA w tej grze, chyba jako jedyny poza DA:O. VA takiego choćby Wiedźmina się imo chowa przy Skyrim, jedynie G2 miał lepszy.

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne problemy z grą! Jak 10 godzin na Steamie nabiłem, i nie było żadnych problemów, tak w ciągu godziny zaliczyłem AŻ 5 wyjść do Windowsa. Być może jest to spowodowane xfire'rem, który w końcu zaczął widzieć Skyrima. Przetestuje grę bez xfire'a, i zobaczymy jak będzie.

Edit: niestety, jest to problem związany z xfire'rem. Czy ktoś grając razem z tym programem ma jakieś błędy?

Spotkał się już ktoś z takim ugrupowaniem jak "Renegaci"? Jak się Wam podoba ich styl ubierania się i walki? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...