Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

@UP: Może Mirrored Theory?

Jeśli dobrze pamiętam to album Incandescent jest do pobrania za darmo. Gościu calkiem fajnie gra., mogę polecić z czystym sumieniem.

Samo pojęcie elektronika jest bardzo ogólnie, jakbyś mógł to sprecyzuj dokładniej o co dokładnie chodzi, ambinet, d'n'b, new age itd itd. Trochę tego jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ Clonepa (albo po prostu Clonepa), jeśli lubisz Breakcore i podobne. Gościu pochodzi ze sceny raczej lolicore'owej, więc jeśli opychają Cię sample z anime, to ostrzegam - u niego występują. Chociaż sama muzyka dobra.

Na pewno Pasdedeux był za darmo na stronie Anything Records. Jak reszta, nie wiem...

[EDIT]

Choć to całe Power Animal jest otagowane na RYMie jako Progresywny Pop, na last.fm jako Indie itp. To nie wiem, czy Ci przypadnie do gustu, bo zupełnie nie podobne...

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się żadnego typu muzyki, więc każdego przesłucham. Jedynie jeśli chodzi o elektronikę preferuję downtempo czy triphop. I jeszcze post rock. pg.lost albo I'm waiting for you last summer.

@Krex Właśnie o takie coś jak Mirrored Theory mi chodzi. Chce po prostu poznać nowe zespoły. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mają za darmo.

Jeśli chodzi o darmowe płyty to wiem, że Nine Inch Nails mają jeden album (a właściwie 1/4 albumu bo Ghost I-IV jest traktowane jako jeden album) a mianowicie Ghost I za darmo tu ---> http://ghosts.nin.com/main/order_options nie wiem czy Ci przypadnie go gustu, ale jak jest za darmo to można sprawdzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Downtempo i podobne, to Emtebe na innym forum reklamował swój nowy album. Przesluchałem na razie tylko parę utworów, ale to te klimaty i słuchało się dobrze.

Chyba wszystkie jego albumy są darmowe w pewnej jakości (nie mogę w tej chwili sprawdzić jakiej)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zespołów podobnych do Testament ogólnie jakiegoś chwytliwego thrashu coś jak ich LOW czy Practice what you preach.

Oczywiście większość thrashu mam przerobioną więc no nie wiem... czekam aż mnie czymś zaskoczycie jak znacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie kapele z tej składanki, którą jakiś czas temu wydała Polska wytwórnia Defense Recs.:

http://defense.8merch.com/cd_thrashing_damnation_thru_compilation-id166

Grają na niej same, na ogół mało znane (albo bardzo mało znane) kapele thrashowe z naszego podwórka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam Prong, oni w ogóle nie podobni.

Najbardziej znany zespół w miarę podobny (bo żadne zespoły nie brzmią identycznie) do Testamentu to Exodus, choć nie wiem czy ci podejdzie. W 2004 wydali odjazdową płytkę, przez wielu uznawaną za ich najlepszą (lecz tam wokalista jest podobny do gościa z Overkilla). Z kolei koleś, który zajmuje mikrofon od 2005 roku jest dla mnie co najwyżej niezły, a sam Exodus mnie nie porywa, chyba że leci głośno, bo riffy są nadal mistrzowskie.

Polecam jeszcze ostatnie dwie płytki Onslaught, wokalista nawet podobny, a ich muzyka kopie siedzenie.

No i jeszcze polski Virgin Snatch. Obadaj utwory np. Daniel the Jack czy Bred to Kill. Ten pierwszy kawałek to naprawdę wypisz wymaluj Testament, choć rzecz jasna jakoś się różni. Ale naprawdę warto sprawdzić. A Bred to Kill to takie skrzyżowanie Testamentu z DevilDriverem.

Edytowano przez tervaskanto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nutki, którą dość trudno mi określić, streścić. Melodia od bardzo dawna zapadła mi w pamięci (ostatnio wspomnienie przywróciło usłyszenie kawałka w radiu), a mimo to nie mam żadnych pomysłów jak odnaleźć tytuł.

Z tego co kojarzę, w refrenie śpiewa dziecięcy chórek ( "... kids in america ... ? ") a następnie potem pada męski wokal przypominający jodłowanie..

Edytowano przez razzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22

Tak. To jest to. Dzięki Ci wielkie.

To może i komuś uda się "odnaleźć" jeszcze jedną piosenkę. Opis będzie podobnie "mglisty" ale cóż poradzić...

Piosenka zapewne także pochodząca z lat 80., w refrenie koleś "ciśnie" falsetem przedłużone "aaaa". ( opis komiczny wybaczcie)

Edytowano przez razzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Dying Bride to obok Paradise Lost prekursor doom metalu. Grają najsmutniejszy metal, jaki do tej pory słyszałem, bardzo melancholijnie, ich utwory są bardzo długie. W sumie do Paradise Lost grają dosyć podobnie, zależy tylko o jakie podobieństwo do Paradise Lost chodzi, bo oni grali od brzmień a la Depeche Mode po death doom.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem last.fm ma beznadziejną "porównywarkę" - bardzo często jak np. masz zespół, z którego powiedzmy gitarzysta ma projekt poboczny albo grał kiedyś w czymś innym to ten projekt poboczny pojawia się jako zespół bardzo podobny, np. Hypocrisy i Pain, Devildriver i Coal Chamber, można by w kółko wymieniać. Poza tym i tak za każdym razem jak czegoś szukam to nigdy podobieństwa nie są trafione - znacznie lepiej wyszuka podobieństw Encyclopaedia Metallum lub niektórzy z tego forum smile_prosty.gif

Edytowano przez tervaskanto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...