Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Ponawiam zapytanie które zawarłem w temacie dotyczącym zespołu Deep Purple klik

Notabene chodzi mi o pewną płytkę tego zespołu. Wiem niestety tylko tyle, że utwór zaczynający tę płytę rozpoczyna się hymnem niemieckim, a raczej jego skrawkami w gitarowym brzmieniu i trwa 7:35. Mam nadzieję, że coś Wam świta ^^ bo płyta jest dla mnie zabójcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam tym, którzy znają już fantastyczne solówki gitarowo-klawiszowe do Speed King w wersji z Olimpii z 1996. To co na "Come Hell..." z tą solówką zrobił Blackmore woła o pomstę do nieba, brzmi jakby gość był kompletnie naćpany i nie wiedział co się wokół dzieje... : /

Ofc. kwestia gustu. ; )

A znacie jakieś fajne kapele grające muzykę w stylu Opeth? Czyli trochę black-metalowo, trochę akustycznie, raczej melodyjnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham Opeth, więc może coś poradzę. Osobiście lubię jeszcze słuchać In Flames, możesz sprawdzić czy Ci się podoba, ale radzę spróbować Katatoni i Dream Theater. A słuchasz Riverside ? ;) Może i to bardziej rock, ale bardzo fajny zespół :D

Edytowano przez Roni13321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam tym, którzy znają już fantastyczne solówki gitarowo-klawiszowe do Speed King w wersji z Olimpii z 1996. To co na "Come Hell..." z tą solówką zrobił Blackmore woła o pomstę do nieba, brzmi jakby gość był kompletnie naćpany i nie wiedział co się wokół dzieje... : /

Ofc. kwestia gustu. ; )

A znacie jakieś fajne kapele grające muzykę w stylu Opeth? Czyli trochę black-metalowo, trochę akustycznie, raczej melodyjnie...

In the Woods, Arcturus, Therion, wczesny Ulver, Aggaloch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam piosenek podobnych do tej:

Polecam... po prostu obie płyty Tenacious D. Oni grają dosyć nietypowo.

A jeśli chodzi Ci ogólnie o gatunek muzyki, to rock/blues z taką dawką energii gra Aerosmith. Na zapoznanie się z zespołem, dobra będzie płyta The Very Best of Aerosmith - jest to kompilacja ich największych przebojów. Mimo, że wolę nieco cięższe brzmienie, to ta płyta naprawdę mnie zachwyciła. Niektórych kawałków słuchałem po kilkanaście razy. Z rzędu.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz o propozycje poproszę. :)

Szukam czegoś w klimatach arabskich. Najlepiej gdyby to była tradycyjna muzyka arabska, chociaż mogą też być jakieś nowsze rzeczy (tylko bez tego typu eksperymentów). Wiem, że Dead Can Dance ma sporo takich utworów, no ale ich już znam. Mogą być to soundtracki z gier, ale tutaj też sporo rzeczy już przesłuchałem (większość erpegów i MMO). Daję dwa linki do utworów, które świetnie pokazują o co mi chodzi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję pewnego konkretnego utworu. Był on wyświetlany w zapowiedzi filmu "Brygady Tygrysa" w tvp 1, w zeszłe wakacje. Nie jest to "La Complainte des Apaches" - sprawdzałem. Przesłuchałem cały soundtrack na youtube, ale nie mogłem złapać tej nuty. Może ktoś pamięta lub kojarzy ten utwór ?

Być może był to jeden z utworów z soundtracka, ale jeśli tak, to w innej aranżacji... liczę na waszą pomoc

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był serial z świetną ścieżką dźwiękową, i być może ten utwór, który zasłyszałem, z niego pochodził. W zeszłym roku, bodajże w sierpniu na TVP 1 był wyświetlany film z 2006 "Brygady Tygrysa". Gdy przez parę dni wcześniej, jak to mają w zwyczaju, wyświetlali krótkie 'zapowiedzi' i chodzi mi o utwór jaki był podkładem muzycznym do tych 'zapowiedzi' . Być może ktoś pamięta, ja szukałem w internecie długo, jego nazwy, ale bez powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam piosenki, która będzie spełniać kilka ważnych kryteriów :

-angielskojęzyczna

-śpiewają kobieta i facet

-klimat najlepiej popowo-rockowy (z jakimiś instrumentami, nie jechać mi tu disco polo żadnym :tongue: )

-najlepiej jakby była znana i dobra do sparodiowania

-przydałoby się jak najszybciej :wink:

Z góry dzięki !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popowo - rockowa i do sparodiowania? Avril Lavigne będzie jak znalazł :P ale ona sama śpiewa. więc może Evanescene - Bring me to life. poza tym - kultowa ballada Meat Loaf - I would do anything for love, choć jest "trochę" za długa. to wszystko co mi na myśl teraz przychodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...