Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Od jakiegoś niedługiego czasu (ok. 4 miesiące) interesuje mnie ten specyficzny rodzaj muzyki. Genialne połączenie jazzu i salsy działający na zmysły jak nic innego na świecie. problem polega na tym, że oprócz klasyki gatunku ( Ive Mendes, Eliane Elias, Babel Gilberto, Sade, Ellizabeth Fidgerald itp.) nie znam wielu wykonawców. jeżeli znacie jakichś wykonawców, którzy mają podobny styl, to byłbym wdzięczny za informacje.

Od szukania muzyki jest ten temat - BS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Deep Purple, Led Zeppelin, Budgie, The Brew, Whitesnake czy UFO

2. Kamelot, Dark Moor, Within Temptation, Tarot albo Lacuna Coil

3.

W stylu Rammsteina: Stahlhammer, Eisbrecher, Oomph!, Megaherz, Ministry, KMFDM

W stylu Sabatonu: Iced Earth, Brainstorm (niemiecki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hard Rock'a w stylu AC/DC, Scorpions, Aerosmith, GnR, Pink Floyd. - No to samo co poprzednik i może Lordi i The Darkness

2. Metalu w stylu Nightwish - Wildpath, Epica, Kamelot, Rhapsody of Fire (od biedy Korpiklaani:P)

3. Metalu w stylu Rammstein/Sabaton - Celldweller, Sybreed, Terasbetooni,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanat1c:

1. Tutaj ciężko cokolwiek doradzić, bo niezbyt wiem, jakiego zespołu konkretnie szukasz. GnR, a AC/DC, to zupełnie różne brzmienia. A taki Pink Floyd, to na pewno nie jest hard rock. W każdym razie, możesz dać szansę Alice in Chains, ale to raczej dosyć ciężkie brzmienie. Polecam płytę "Dirt". Na zapoznanie się z zespołem wstukaj w Youtube "Would?", "Rain When i Die", "Angry Chair", "Them Bones". Z zespołem warto się zapoznać chociażby dlatego, że wokalista (Layne, nie ten nowy) dysponuje jednym z lepszych głosów w historii rocka.

2. Haggard, Estatic Fear, pomijając już to, że słabiutki (to tylko moja ocena, w dodatku obniżona przez tragiczny cover "High Hopes" ;)) Nightwish nie ma się co równać z tymi zespołami.

Polecam szczególnie to pierwsze, Estatic Fear ma już mniej wspólnego z metalem. Co nie znaczy, że nie jest zespołem mniej wartym uwagi - wręcz przeciwnie.

Jeśli chodzi o Haggard, polecam płytę Eppur Si Muove, oraz tę, na której jest genialny IMO utwór De La Morte Noire (nie pamiętam nazwy, ale tę płytę warto nabyć tylko dla tego kawałka, a inne również są bardzo fajne). Jeśli chodzi o utwory, to "Eppur Si Muove", "The Observer", "Final Victory", "De La Morte Noire", "Awakening the Centuries".

W przypadku Estatic Fear, polecam zapoznanie się z płytą A Sombre Dance. I chyba najfajniejszym ich utworem "Chapter IV".

W trzecim punkcie niestety nie mogę nic pomóc, bo nie interesuje mnie taka muzyka. =/

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hard Rock'a w stylu AC/DC, Scorpions, Aerosmith, GnR, Pink Floyd.

Rose Tattoo i Airbourne - dobre klony kangurów. The Darkness również dobre (chociaż nie każdy polubi wokal).

Może jeszcze Cluth (płyta Blast Tyrant), koncerty (na poczatek) Foghat, Golden Earring i Status Quo, wczesne Uriah Heep, Rainbow, pierwsze płyty Perfectu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie moich poszukiwań piosenek rockowych z wokalem żeńskim i męskim: wielkie dzięki tym, którzy mi pomogli i podali mi kilka japońskich zespołów, ale tutaj moja kolejna prośba: Znalazłoby się coś po angielsku? Jak np. niektóre piosenki Skillet albo Seether ft. Amy Lee - Broken. Coś w tym guście.

@Stillborn: Masz u mnie kufel pepsi, Lacuna Coil rox! Dzięki! :happy:

Edytowano przez mister155
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikaz512: Z polskiego podwórka polecam Kaliber 44 (zwłaszcza Księgę Tajemniczą. Prolog) oraz WWO. I szkoda, że Tede cię nie interesuje, bo to bardzo dobry raper imo.

Kaliber 44 - Psychodela

Black Shadow: Nie jestem pewien ale to jest chyba 30 Seconds to Mars? - Edge of the Earth

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow: Nie jestem pewien
Wymiatanie w zagadkach muzycznych ma jednak swoje plusy :P Oczywiście, że to ta kapela. Ba, nawet znalazłem kawałek na YT... hmm, może warto by posłuchać kapeli trochę więcej, bo całkiem... można ich posłuchać tak czy inaczej, IMO :) Dziękuję za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie dobry temat na zadanie takiego pytania...

Szukam muzyki orientalnej - tej bliższej (muzyka arabska), jak i dalszej (Chiny i Japonia). Jakby ktoś mógł zarzucić jakimś wykonawcą/zespołem, byłbym wielce wdzięczny :) Aha - harmider i dance typu Arash nie wchodzi w grę, szukam naprawdę klasycznej muzyki pochodzącej z Orientu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...