Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Jest tu moze jakis spec od bluesa? Szukam czegos nowego, wartego posluchania. Przez "nowego" rozumiem - niewystępującego na moim LastFM (w podpisie). Generalnie chodzi mi o klimaty w stylu BB Kinga, ale nie pogardze niczym bluesowym :)

Joe Bonamassa albo Gov't Mule. Soczyste, dzisiejsze brzmienie, ale podejrzewam, że takie znane rzeczy pewnie już dawno obczaiłeś. Piszę na wszelki wypadek, bo tego wstyd nie znać, siedząc w bluesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś utworu w klimacie "Requiem for a dream", albo "Adagio for Strings" :) Coś grane przez orkiestrę, skłaniające do przemyśleń. Ewentualnie ścieżki dźwiękowe z gier
A zaglądałeś do tematu Epic Music Hall? Jest tam zaprezentowanych sporo takich kawałków. Poza tym rozejrzyj się za muzyką Philipa Glassa (
), a bezpośrednio z gier to polecam soundtracki z obu Bioshocków (przykład). Jak będzie mało, to daj znać. Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś zarąbistego zespołu grającego heavy metal, coś bardziej w stylu ironów(najlepiej NWOBHM z dodatkiem thrashu), główny warunek: wokalista nie może się drzeć cały czas, nisko warczeć, growlować itp.. Ulubione zespoły: Iron Maiden, Megadeth, ACDC. Nie przepadam: Black Sabbath, Metallica (pierwsze płyty były spoko), Motley Crue, Power Metal, Death Metal, Black Metal. Nie nie chodzi mi o zespół Cormaca! (btw całkiem niezły).

Edytowano przez B2Kwojc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podacie coś podobnego do

interesuję się bardziej rockiem, progressive i indie (z tych ostrzejszych to raczej same kawałki Sabbathów), a ten kawałek mi się akurat spodobał, szukam czegoś takiego, bo raczej rzadko słucham tego typu muzyki i chciałbym go bardziej poznać.

PS Przy okazji, fajny klip ;)

edit : @B2Kwojc Jak można nie lubić Black Sabbath !? I wiedz, że piszę to z ich koszulką na piersi :). Children of Grave, Change, N.I.B, Paranoid świetne kawałki, mógłbym jeszcze powymieniać ...

Edytowano przez Zireael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś zarąbistego zespołu grającego heavy metal, coś bardziej w stylu ironów

Z tradycyjnych i starszych rzeczy spróbuj Accept (płyty Metal Heart i Balls to the wall a najlepiej koncertowa Staying a Life), Rose Tattoo (debiut, bardzo podobne do ACDC), Diamond Head, pierwsze płyty Dio, Flotsam and Jetsam (debiut to płyta z serii "urywa głowę" ;) ), oczywiście Judas Priest (najlepiej na początek Unleashed in the East), Motorhead (Ace of Spades, Overkill, No Sleep 'Till Hammersmith), Queensryche (Operation Mindcrime obowiązkowo).

Z nowszych Airbourne (taki klon ACDC) i solowego Dickinsona (np. Tyrany of Souls).

A jako ciekawostkę dorzucę: Morbid Saint - Spectrum of Death. :D Taki ekstremalny thrash na granicy dobrego smaku. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit : @B2Kwojc Jak można nie lubić Black Sabbath !? I wiedz, że piszę to z ich koszulką na piersi smile_prosty.gif. Children of Grave, Change, N.I.B, Paranoid świetne kawałki, mógłbym jeszcze powymieniać ...

Gitarowo są nieźli, ale nie przepadam za wokalem Ozzy'ego. Każdy ma inne gusta.

A jako ciekawostkę dorzucę: Morbid Saint - Spectrum of Death. biggrin_prosty.gif Taki ekstremalny thrash na granicy dobrego smaku. wink_prosty.gif

Podałeś dobry przykład metalu którego nie lubię :smile: .

Edytowano przez B2Kwojc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Jeśli nie lubisz wokalu Ozzy'ego (czego akurat pojąć nie mogę, ale ok), to sięgnij chłopie po genialną płytkę Heaven And Hell.

A jako ciekawostkę dorzucę: Morbid Saint - Spectrum of Death. :D Taki ekstremalny thrash na granicy dobrego smaku. ;)

No, jak już tutaj pisałem, lecz oczywiście mój post został usunięty bo był na temat, Spectrum of Death to nie jest wcale żadna ciekawostka. W niektórych kręgach płytka wręcz kultowa i uznawana za klasyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Flotbots ? Nie znam ich większego repertuaru jednak ich piosenka Handlebars jest świetna, a takie troche spokojniejsze niż LP trochę to np. Jamie T mi się akurat podoba. Spróbuj też Rage Against the Machine, może ci się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie lubisz wokalu Ozzy'ego (czego akurat pojąć nie mogę, ale ok), to sięgnij chłopie po genialną płytkę Heaven And Hell.

Zwracam honor Black Sabbath za kawałek Heaven and Hell z płyty o tym samym tytule :smile:(btw kiedyś go chyba słyszałem, to przecież klasyk) . Ta piosenka jest po prostu epicka! :thumbsup: Zapomniałem że Dio jest zarąbistym wokalistą(pamiętam go z kawałka Holy Diver). Ale Ozzy'ego i tak nie lubie. :dry:

Edytowano przez B2Kwojc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do forumowych muzykoznawców. Znacie może jakieś dobre zespoły grające muzykę będącą połączeniem rocka i muzyki elektronicznej? Wiem że jest dużo takich projektów (Celldweller czy Spineshank), jednak chodzi mi o coś innego. Coś takiego jak np.

. Sporo nieregularnych dźwięków i beatów przyprawione dość szybkimi, mocno zelektryzowanymi gitarami. Ciężko dokładnie opisać o co mi chodzi, najlepiej przesłuchać zalinkowanego utworu. Odpowiedników muzyki tego zespołu właśnie szukam.

PS. Rady z Last.fm nie nadają się do niczego. Zupełnie niepodobne zespoły podają :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może Mindless Self Indulgence i płytę "You'll Rebel to Anything", pamiętam że kiedyś mi się bardzo podobała.

Tu masz kawałek pt. Faggot, który co prawda nie pochodzi z w/w płyty, ale to on niegdyś zachęcił mnie do rzucenia okiem na zespół.

http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f

Edytowano przez MasseMenschMaterial
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI znam oczywiście, jest to zespół nawet zbliżony do tego czego szukam, ale gra on jednak trochę inaczej. Tak... "dziko" i trochę za bardzo z jajem. Mi jednak chodzi bardziej o coś innego, można powiedzieć że spokojniejszego i lekko mroczniejszego. Ale jak się nie znajdzie to też mi się świat nie zawali, po prostu będę sobie słuchał dalej Legion of Doom :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie moge przesluchac tego kawalka, wiec nie mam do czego porownac ale sadzac po opisie moze przypadnie ci do gustu Nine Inch Nails. Maja wiele roznych utworow: od prawie synthpopowych z debiutu, przez mocne od "Broken" i Rocka/Post Punku doprawionego elektronika i melodiami z pozniejszych plyt az do ambientowego "Ghosts I-IV"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja wiele roznych utworow: od prawie synthpopowych z debiutu, przez mocne od "Broken" i Rocka/Post Punku doprawionego elektronika i melodiami z pozniejszych plyt az do ambientowego "Ghosts I-IV"...

Te "prawie synthpopowe" jeszcze mogę Ci darować, ale rock/post punk? Raczysz żartować o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadna wielka filozofia - industrial/metal/pop (plus ambient sporadycznie), ot całe NiN, choć na upartego można się doszukiwać innych brzmień, które tam siedzą.

Pytanie - zna ktoś zespoły (fajne) pokroju Ozric Tentacles, wczesne Porcupine Tree, Orresound Space Collectiv, trochę Hawkwind, Steve Hillage - czyli brzmienia psychodelic/space rockowe (z naciskiem na to drugie)? Trochę trippy, transowe, przestrzenne, delay'owane solówki, hipnotyczny rytm. Od razu mówię - nie chodzi mi o stoner-rocka czy IDM. Wbrew pozorom, porządne space'owe brzmienie ciężko znaleźć dziś, poza paroma mistrzami typu OT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...