Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Czy mógłby mi ktoś polecić dobre hardrockowe zespoły?
Dajesz mi okazję do podzielenia się moim ostatnim prywatnym odkryciem, a mianowicie kapelą Grand Funk Railroad. Nie jestem do końca pewien czy to hard rock, heavy rock, czy co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy, ale faktem jest, że chłopaki zamiatają. A kawałek pt. Sin's A Good Man's Brother to po prostu mistrzostwo świata:

http://www.youtube.com/watch?v=0Q83x10TS8I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TornadoDJ

sry, ze tak dlugo ale dostepu do kompa nie mialem :wink: z takich mniej badz bardziej znanych i wyniuchanych przeze mnie ostatnimi czasy to slucham The White Stripes, Dream Theater, Foo Fighters (tych juz bardzo dawno :wink: ) Joe Bonamassy, Marilion i Radiohead i moje ulubione ostatnio Them Crooked Vultures :wink: Nie wiem czy odpowiadają ci bluesowe klimaty (skoro sluchasz Cream to pewnie tak :wink: ), ale ja po prostu uwielbiam Johna Mayalla i Alberta Kinga i radze posluchac ich utworów :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The White Stripes, Dream Theater, Foo Fighters (tych juz bardzo dawno :wink: ) Joe Bonamassy, Marilion i Radiohead i moje ulubione ostatnio Them Crooked Vultures :wink:

Kiedy jeszcze TCV ujdzie, to resztę zaliczyć do hardrocka nie w sposób...

A tak swoją drogą Them Crooked Vultures nie jest takim nowym zespołem, przynajmniej jeżeli chodzi o staż członków. Wątpię, by ktoś odwiedzający ten topic nie znał Dave Grohla czy Joshue Homme'a :wink:

Dobrze, mam nadzieję, że temat ten możemy uznać za zamknięty, podano już chyba dość dużo przykładów. A ja już od tygodnia czekam na pomoc. Liczę teraz na Wasze wparcie:

A propos wyżej wymienionego Mindless Self Indulgence i Faggot - znam MSI od dawna, ale dopiero ten utwór zachęcił mnie do zapoznania się bliżej z tym zespołem. Jest naprawdę świetny, zwłaszcza refren. W sumie nie wiem, jak go sklasyfikować. Może ktoś zna inne utwory podobnego typu i klimatu. Właśnie przeglądam utwory Majndlesów i ciężko póki co znaleźć tego typu, emmm... "psychicznie chory" utwór. Może dlatego, że zacząłem przesłuchiwanie od wspomnianego albumu You'll Rebel to Anything :huh:
Edytowano przez tyan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kilka (naście?) utworów muzycznych (mogą być klasyki, hity, lub całkiem nieznane) z gatunku lekkiego rock'a, z treścią romantyczną, miłosną (bolesną lub szczęśliwą) i wgl. Tak żeby poruszyło (ale nie też jakieś totalnie wolne i smętne)

Przykłady, które znam i spełniają te wymagania:

- Aerosmith - I Don't Wanna...

- Limp Bizkit - Behind Blue Eyes,

- Bon Jovi - It's my life

- 3 Doors Down - When I'm Gone,

- Sting - Shape of my heart

I nie chciałbym zespołów, tylko konkretne tytuły utworów.

Edytowano przez Fanat1c
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^up

Guns N' Roses -

The Police -

Aerosmith - Dream On

3 Doors Down -

3 Doors Down -

(tak, to akurat przykład z Guitar Hero; ważne, że fajny...)

W zasadzie tego jest tak dużo, że... Połowa piosenek rockowych opiera się na tym schemacie. Jak coś jeszcze wykombinuję z tych ciekawszych i co bardziej znanych, to dopiszę.

BTW miliony rzeczy walczy o Twoją uwagę, także ten cytat (tak mniej więcej od tygodnia):

A propos wyżej wymienionego Mindless Self Indulgence i Faggot - znam MSI od dawna, ale dopiero ten utwór zachęcił mnie do zapoznania się bliżej z tym zespołem. Jest naprawdę świetny, zwłaszcza refren. W sumie nie wiem, jak go sklasyfikować. Może ktoś zna inne utwory podobnego typu i klimatu. Właśnie przeglądam utwory Majndlesów i ciężko póki co znaleźć tego typu, emmm... "psychicznie chory" utwór. Może dlatego, że zacząłem przesłuchiwanie od wspomnianego albumu You'll Rebel to Anything :huh:
Edytowano przez tyan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanat1c'u może jeszcze:

Thin Lizzy:

Bryan Ferry: http://www.youtube.com/watch?v=VSqGwOmKEwU (ta płyta jest tak nagrana, że aż ciary chodzą po plecach)

Dire Straits:

Fish:

The Hooters:

Joy Division: http://www.youtube.com/watch?v=RPcSIN77yqU...feature=related

Marillion: http://www.youtube.com/watch?v=EbqK68yzTNc (mają parę innych kawałków, które lepiej by pasowały ale Invisible Man jest... jaki jest :D)

Meat Loaf:

(kiedyś myślałem, że to kobieta śpiewa :D)

Rick Wright: http://www.youtube.com/watch?v=1fhJPmI4fO0

Yes: http://www.youtube.com/watch?v=KhcozGsjej4...PL&index=29

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerosmith- You see me crying

Marillion- Kayleigh

Dire Straits- Why Worry (tematyka trochę inna, ale się nada)

Guns n' roses- November rain

Pink Floyd- Don't leave me now

Sting- Fields of Gold (nie wsłuchiwałem się w słowa, ale styl powinien Ci pasować)

Guns n' roses- Sweet Child o' mine

Mark Knopfler- Golden Heart

Scorpions- Send me an Angel

Edytowano przez TornadoDJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zespołów, które grają podobną muzykę do tego i

. Może ktoś poleciłby też coś z heavy metalu, tylko te nowsze zespoły. Nie muszą być same angielskie, polskie także będą mile widziane.

Ostatnio słucham Black Sabbath i SOAD wraz z samym Serj'em Takian'em, coraz bardziej przekonuję się także do Sabatonu. Zwykle słucham jednak rocka i nieco indie chciałbym teraz coś mocniejszego ;). Dziękuję z góry za każdą próbę pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...