Skocz do zawartości
Black Shadow

Szukam dobrej nuty, zespołu itp.

Polecane posty

Aha, i co do tego Hand Of Doom, to wygląda, że ciężko będzie znależć takie coś, bo to Mashup (więc nic dziwnego, że last.fm nic podobnego nie znalazł). Może jeszcze stykną zespoły typu Sybreed, The Kovenant czy inne Black Comedy, choć to raczej Metal + elektronika a nie Rock...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - zna ktoś zespoły (fajne) pokroju Ozric Tentacles, wczesne Porcupine Tree, Orresound Space Collectiv, trochę Hawkwind, Steve Hillage - czyli brzmienia psychodelic/space rockowe (z naciskiem na to drugie)? Trochę trippy, transowe, przestrzenne, delay'owane solówki, hipnotyczny rytm. Od razu mówię - nie chodzi mi o stoner-rocka czy IDM. Wbrew pozorom, porządne space'owe brzmienie ciężko znaleźć dziś, poza paroma mistrzami typu OT.

Jeśli chodzi o tripowe rzeczy, to pojadę trochę klasyką:

Amon Duul II - Phallus Dei

Amon Duul II - Yeti

Van Der Graaf Generator - Still Life

Arzachel - Arzachel

...i może jeszcze coś mi się przypomni później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja znam - chodzi mi o coś bardziej dzisiejszego. :/

To w takim razie zalecam Fields of the Nephilim, płytkę Elizium. Zawiera dużo kołyszących momentów i "rozmytych" melodii.

http://www.youtube.com/watch?v=HP2vFSeDAaU

Co prawda, skoro znasz takie rzeczy jak Amon Duul II to nefilimów powinieneś znać tym bardziej...ale może ktoś inny jeszcze skorzysta;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmienia psychodelic/space rockowe (z naciskiem na to drugie)? Trochę trippy, transowe, przestrzenne, delay'owane solówki, hipnotyczny rytm.

Jeśli chodzi o ten temat, to jakimś znawcą nie jestem, ale może trafię coś, czego jeszcze nie znasz. Lecimy:

35007, Acid Mothers Temple, Monkey3, Galacticka, Cosmic Trip Machine, Cary Grace, Nosound, Oceansize, Quantum Fantay, Quarkspace, Queen Elephantine, Seid, Sonar, The Spacious Mind, TNVVNüM, Tribe of Cro, Underground Zer?, Vibravoid, First Band From Outer Space, The Vocokesh, The Warlocks, Yume Bitsu, Zone Six.

Uzbierało się tego trochę. :huh: Te IMO najfajniejsze wyboldowałem. Miejscami u niektórych pewnie zbyt stonerowo, ale to już sam posłuchaj i oceń.

Przypomniała mi się jeszcze jedna kapela - Hidria Spacefolk.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tzar, kilka rzeczy faktycznie nie znam (o Hidria S. się obiłem, Nosound i Oceansize znam dobrze, Monkey3 słyszałem i podobało mi się, ale zdążyłem zapomnieć :)) i chętnie sprawdzę, choć bardziej stoner-rockowe bandy nie rajcują mnie zbyt wielce.

A Fields of Nephilim to dobry band, ale raczej gotycki, choć ma w sobie sporo przestrzeni i klimatu - i owszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem,tzw. mission impossible, szukam pewnej piosenki ale mam szczątkowe informacje o niej, może ktoś wpadnie o jaką mi chodzi, słyszałem ją w 2006-2007 roku ale kiedy powstała nie wiem i śpiewa ją pewna pani o bardzo charakterystycznym zachrypniętym głosie. Piosenka była dość popularna, nawet na którymś Energy mixie była jej przeróbka i w sumie to wszystko co wiem, słyszę tą piosenkę w głowie ale ani tytułu ani wykonawczyni nie pamiętam, jak ktoś wpadnie na to i będzie to ta piosenka to pogratuluję tej osobie na forum :) a wiec dawajcie jakieś propozycje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej pewnej piosenki:

- mój ojciec miał na kompie jakaś reklamę, gdzie leciała ta piosenka

- było to gdzieś wstecz od 2003 roku

- śpiewała kobieta raczej po angielsku, z lekkim francuskim akcentem

Kojarzy ktoś? Za samą reklamę byłbym wdzięczny, to potem bym piosenkę jakoś znalazł. Leciała niedawno w OBI ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, Pink Floyd był złym przykładem. Mimo to ten zespół zalicza się do kanonu najlepszych kapel rockowych na świecie i stąd dopisałem ich do listy. W sumie dziwne, że Cream znałeś (nie wątpię, że Claptona znasz i lubisz, tylko chodzi o sam zespół), a Scorpionsów nie.

Najlepiej jakbyś sprecyzował, czy zależy Ci bardziej na klasykach, czy raczej szukasz czegoś nowego. Bo w sumie ciężko tu cokolwiek jeszcze dodać z tych najbardziej znanych... Może jeszcze Nazareth, jeżeli jeszcze nie wpadł Ci ten zespół w oko (tfu, ucho). [~CLICK~] <- powinieneś to znać...

Edytowano przez tyan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floydzi to space rock :)

Duże nawiązanie do tematu... Zakładam, że to chyba oczywiste? Swoją drogą - nie wiem, po co to napisałeś, ale zakładam, że chciałeś nabić posty.

Wracając do tematu - z tych starszych to jeszcze doszukać się mogłem Rainbow. Warto odsłuchać parę numerów tego zespołu. Zwłaszcza, że zespół został założony przez Blackmore'a - nic więcej nie muszę chyba mówić. Z nowych brzmień... może zespół Jet? Polecam zwłaszcza ich pierwszą studyjną płytkę Get Born. Mimo, że raczej grają taki rock alternatywny, to miejscami ocierają się jeszcze o Hard Rock. Brzmienie powinno przypaść do gustu. Do tej pory znasz zapewnie jeden z ich utworów -

A jeżeli nie, to czas nadrobić zaległości :) Edytowano przez tyan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Pierwszy raz piszę w tym temacie ponieważ chciałbym prosić o pomoc. Znaczy zna ktoś jakiś wykonawców podobnych do Two steps from hell albo coś podobnego do tego:

Albo do X-ray Doga ? Bardzo lubię soundtrackowe piosenki dlatego się pytam a widzę że większość w innych tematach w których ja praktycznie nie mogę pomóc niestety :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wyżej wymienionego Mindless Self Indulgence i Faggot - znam MSI od dawna, ale dopiero ten utwór zachęcił mnie do zapoznania się bliżej z tym zespołem. Jest naprawdę świetny, zwłaszcza refren. W sumie nie wiem, jak go sklasyfikować. Może ktoś zna inne utwory podobnego typu i klimatu. Właśnie przeglądam utwory Majndlesów i ciężko póki co znaleźć tego typu, emmm... "psychicznie chory" utwór. Może dlatego, że zacząłem przesłuchiwanie od wspomnianego albumu You'll Rebel to Anything :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...