Skocz do zawartości
krych777

Poszukujemy/Polecamy

Polecane posty

@UP

Jak poważnie mówisz, to leć do kiosku po "New X-Men: Imperialni" bo dziś wyszli. Jest to 21 tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela od wydawnictwa Hachette. To możesz mieć od ręki. 40 zł za 230 stron komiksu w twardej oprawie to słuszna cena. Dobry jest też poprzedni tom WKKM (15) z New X-Men - "Z jak Zagłada". Jeśli nie masz starych Dobrych Komiksów (od Axel Springer) z tą historią, to też warto mieć, ale to już trzeba zamawiać przez net - albo Allegro albo bezpośrednio od Hachette.

http://www.kolekcjak...sow.pl/opis.php

Z dobrych historii po polsku są też "House of M" i Astonishing X-Men wydane przez Muchę. Niestety ich ceny są (dla mnie przynajmniej) księżycowe. Dlatego kolejny raz odsyłam do WKKM - wydali już Astonishing X-Men tom 1 - Obdarowani. Wydadzą też 2 tom, oraz właśnie "House of M". IMHO warto poczekać. Jak nie kupowałaś TM Semiców to możesz zajrzeć do Sagi o Mrocznej Feniks.

Podsumowując - wszystkie historie z WKKM o X-Men są warte polecenia dla miłośników X-Men, którzy jeszcze nie czytali/nie mają tych komiksów.

150_0_productGfx_63f17437aa51dadb25a1e6859040c491.jpg

e2_337408_0_NewXMenImperial.jpg

@EDIT

Rozwaliła mnie Emma Frost mówiąca, że za 5 pokoleń ludzkość wyginie. Kochanieńka, 3 lata później był "House of M" i to wy prawie wymarliście.

Niestety przez ten powrót Phoenix wróciliśmy do punktu wyjścia. wallbash.gifwallbash.gif

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś właściwie podać więcej informacji takich jak to czy mogą być po angielsku, czego oczekujesz od superbohatera i jaki masz górny limit cenowy. Czasami też dany komiks, mimo iż historia jest zamknięta w jednym tomie, dwóch, lepiej smakuje gdy zna się bardziej daną postać. Od siebie mogę polecić takie komiksy jak np. z Batmanem "Rok Pierwszy", "Powrót Mrocznego Rycerza", "Zabójczy żart" czy też "Trybunał sów" - jego kontynuacja szykuje się smakowicie, a już niedługo będzie wydana po polsku jako "Miasto sów". Jeśli lubisz Iron Mana to pakiet "Extremis" + "Pięć koszmarów" powinien cię zadowolić. Z Supermana polecam np. "Red Son" - osadzony w alternatywnej rzeczywistości komiks gdzie Superman jako niemowlę ląduje w ZSRR, nie w USA, "All-Star Superman" (mnie nie zachwycił ale wiele osób chwaliło) lub np. dwa tomy "Superman Earth One" - też inny świat niż nasz. Podobnie, "Batman Earth One" - na nowo opowiedziana historia narodzin Mrocznego Rycerza. Jeśli wolisz Spider-Mana to polecam wydany w trzech tomach zbiór krótkich opowieści z nim pt. "Splątana sieć", naprawdę dobre. Z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela - "Narodziny Venoma", klasyczna historia oraz "Ostatnie łowy Kravena". Z "Zieloną Latarnią" to np. "Wanted: Hal Jordan" albo "Secret Origin". Najwięcej takich historii nie układających się w dłuższą całość znajdziesz u Batmana. Dlatego do listy dorzucę jeszcze np. "Złamane miasto", "Azyl Arkham". Inna sprawa jak się rzecz miewa z dostępnością tych komiksów. Ale jeśli się angielskiego nie boisz to możesz szukać promocji w takich sklepach jak Multiversum czy Atom. W Atomie np. parę tygodni temu widziałem "Batman: Anarky" za 20-kilka złotych, nie znam wprawdzie tego komiksu i teraz już mają inną ofertę w dziale 'promocja' ale tak jak pisałem na początku, sam musisz stwierdzić co ci odpowiada.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci za te propozycje Moyes wynagrodzi transferami i wygraną ligą w tym sezonie! ;) Mogą być po angielsku, ale wolałbym po polsku ;] Co do oczekiwań, to po prostu liczę na dobrą historię. A czy będzie zgrywał złego, czy dobrego to nie ma dla mnie znaczenia jeśli przedstawiona historia będzie dobra. Cena? Hmm, do 60 zł za jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przydadzą się takie życzenia :) Z wydaniami po polsku może być problem z dostępnością ponieważ nakłady nigdy nie są wysokie i po paru latach już nie da rady kupić (a szkoda ponieważ takie historie jak "Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem?" są świetne). Także, z tego segmentu bym doradzał wybrane historie z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela (jak np. te które wymieniłem plus np. "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz" w dwóch tomach [chociaż ma być film, więc nie wiem czy warto]), a od DC to polecam zdecydowanie "Batman: Trybunał sów" + "Miasto sów" - jeden tom z allegro, a drugi w promocji na sklep.gildia.pl za 56 zł i razem spełnią warunek cenowy. Jeśli jednak poszerzysz zakres poszukiwań o komiksy po angielsku to wybór będziesz miał bardzo szeroki, w różnych cenach i różnych bohaterów, w tym oczywiście to co wymieniłem wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wie ktoś może gdzie dostać nowy komiks V jak Vendetta? Zależy mi na tym żeby był po polsku, problem jest jednak taki, że nie mogę go nigdzie znaleźć, a jak już jest w ofercie sklepu to nie jest dostępny..

Edit: Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie serii komiksowej Mroczna Wieża. Czy warto inwestować w nią pieniądze? Nie znam książek i właśnie dla odmiany chciałem zapoznać się z serią komiksową, z postacią tą zetknąłem się jedynie w zbiorze opowiadań " 14 Mrocznych Opowieści ". Czy jest tu ktoś kto miał przyjemność zapoznać się z tą ofertą?

Edytowano przez FreeSoldier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie serii komiksowej Mroczna Wieża. Czy warto inwestować w nią pieniądze?

Posiadam wszystkie, póki co, wydane u nas przez Albatrosa tomy, więc myślę, że mogę wyrazić swoją opinię:

jeśli nie znasz książek, odradzam się zbliżanie do komiksowej Mrocznej Wieży. Bo nie będziesz wiedział, kto z kim i dlaczego.

Szczególnie enigmatyczny wyda Ci się pierwszy tom. Później jest już dużo lepiej, ale dla pełniejszego zrozumienia komiksów, imo potrzebna jest znajomość książek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Zgadzam się z Twoim zdaniem co do MW, zdecydowanie odradzam komiks jeśli nie zna się książkowej sagi. Samo wydanie komiksu to IMO wysoka półka (ale to moja ocena a moja styczność z komiksami jest zerowa).

Mam pytanko, ostatnio zacząłem myśleć już nad prezentami na mikołaja/ pod choinkę i wymyśliłem dla mojego 9-letniego kuzyna, że kupię mu komiks i tutaj mam zagwozdkę czy dla takiego dzieciaka znajdę coś z superbohaterami i bez wulgaryzmów, seksu itp. nie miałem nigdy styczności z komiksami Marvela czy DC. Czy moglibyście mi coś doradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

repta2 - leć do kiosku po tego Ultimate Spider-Mana o którym mówimy w temacie ogólnym. Jest idealny bo jest to początek historii Spider -mana. Właśnie bez wulgaryzmów, brutalnej przemocy i z ładnymi obrazkami. Poza tym liczy 150 stron w twardej oprawie. Każdy taki tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela od Hachette świetnie nadaje się na prezent. Tzn jeśli chcesz na niego wydać te 40 zł. Jeśli Spider-Man ci nie pasuje, to kolejne 2 tomy - Tajne Wojny, albo Thor: W poszukiwaniu Bogów IMHO też się nadają na prezent dla 9 latka.

Z pajączkiem masz tydzień na decyzję, potem wychodzi kolejny tom.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajne Wojny

Niet, bo to jedynie połowa historii. Nie ma sensu kupować w ramach prezentu niepełnej historii. Poza tym Tajne Wojny to bardzo stara pozycja i nieatrakcyjna strona graficzna może nie spodobać się za bardzo 9letniemu dziecku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem rozpocząć przygodę z komiksami. A nuż mi się spodoba. Czy "Strażnicy" to dobra pozycja na początek? Najchętniej kupiłbym coś co jest łatwo dostępne i posiada skończoną i małą ilość tomów. Akurat na arosie jest oferta wszystkich 3 tomów:

http://aros.pl/ksiazka/straznicy

Warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A widziałeś film? Podobno "Strażnicy" to nie jest lektura dla każdego, choć Alan Moore napisał naprawdę dobrą historię. Ja jak zwykle polecam też obecny tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela od Hachette. Jest łatwo dostępna - powinna być w najbliższym Empiku, lub innych salonikach z prasą, a obecna historia jest dość krótka - składa się z 2 tomów i stanowi zamknięty event. Poza tym to naprawdę fajna historyjka :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oglądałem tylko część filmu, ale i tak spodobał mi się. Jedyne czego się obawiam w kwestii strażników to trochę przestarzałej kreski. Jednak większość przykładowych stron była OK. Chociaż moje oko mocno cieszą takie klasyczne kreski jak właśnie nowsze komiksy z marvela. Jeszcze się zastanowię - przejdę do empiku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mówiąc w skrócie naszła mnie ochota na na komiksy Supermena / Batmana tylko nie wiem od którego zacząć.

Przeglądałem kilka stron z lista komiksów DC ale tylko zamieszały mi w głowie.

Nie chce zaczynać od środka ale nie interesują mnie wydania z lat 70.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek linki / rady.

Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc w skrócie naszła mnie ochota na na komiksy Supermena / Batmana tylko nie wiem od którego zacząć.

Przeglądałem kilka stron z lista komiksów DC ale tylko zamieszały mi w głowie.

Chciałem o to samo napisać, ale bardziej z naciskiem na Batmana. W których komiksach znajdę te najważniejsze wydarzenia z życia Nietoperka? Wiem, że Knightfall

opowiada nam historię z Banem, gdzie on łamie Gackowi kręgosłup

. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem o to samo napisać

Superman - Jeśli interesują Cię aktualnie kanoniczne opowieści, to Action Comics: Ludzie Ze Stali. W przypadku historii alternatywnych powinien zainteresować Cię All Stars Superman.

Batman - Zabójczy Żart, Długie Halloween, Batman: Trybunał Sów/Miasto Sów. Zaciekawić może Cię również komiks Azyl Arkham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesują serie niż pojedyncze komiksy, od której polecacie zacząć?

Tak jak napisałem wyżej - nie chciałbym zaczynać od tych z lat 70.

To jest tak jak Dr.Who, gdyby ktoś chciał znaczyć oglądać serial to pierwsze czarno biale odcinki nie byłyby dobrym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superman - "Birthright" oraz dwa tomy "Superman Earth One" - na nowo opowiedziany origin postaci, w dwóch wariantach (seria Earth One, podobnie jak w przypadku tomu z Batmanem to świat alternatywny)

Na początek polecam też "Superman Na Wszystkie Pory Roku" który również jest próbą opowiedzenia początków Supermana w Metropolis.

dalej: "Superman For Tomorrow" - znajomość uniwersum niepotrzebna chociaż pojawia się tam jeden z arcywrogów Supesa oraz wątek Lois Lane jest w bardzo zaawansowanej fazie. Można też kupić tanio jakiś tom z serii DC Showcase, czyli 600 stron czarno-białych przedruków starych numerów Action Comics z Supermanem (inne tomy z tej serii są z innymi postaciami DC) - stare opowieści ale potem przeczytanie klasycznej opowieści Alana Moore'a czyli "Co się stało z Człowiekiem Jutra ?" smakuje znacznie lepiej.

"Superman Red Son" osadzony w alternatywnej rzeczywistości gdzie Supes ląduje jako niemowlę w ZSRR jest dostępny w sieci jako motion comis na youtube ale można też i tę opowieść nabyć.

Batman - jak już zostało wspomniane, seria z New 52 wydawana u nas przez Egmont czyli Trybunał Sów + Miasto Sów nadaje się dla kogoś nieobeznanego z uniwersum Batsa. Do tego dochodzi wspomniany przeze mnie wyżej "Batman Earth One" albo np. "Batman - Najlepsze Opowieści" czyli wybrane historie z wszystkich dekad istnienia postaci, włącznie z originem zatem jako wprowadzenie nadają się idealnie. A dalej ? Cóż, można rozwijać - "Batman Rok Pierwszy" (też dobry jako początek no i historia świetna chociaż zekranizowana w formie animacji), "Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem ?" (to polecam jak już się zna uniwersum Batmana) i wiele, wiele innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman: Trybunał Sów/Miasto Sów to mini-serie.

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Trybunał Sów i Miasto Sów są częścią trwającej serii pisanej przez Scotta Snydera, która się jeszcze nie skończyła, w Ameryce pojawiły się już chyba 4 wydania zbiorcze tej serii i w żaden sposób nie można tego nazwać miniserią.

Seria trwająca, która jest nadal ciągnięta, po angielsku nazywa się ongoing. Takim ongoingiem jest właśnie Batman autorstwa Scotta Snydera.

Cóż, mój błąd. Posypuję głowę popiołem.

Edytowano przez Stillborn
dopisek moderatora [Stillborn]
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

New 52 to jest coś czego szukałem. Ponieważ mieszkam za granica bede chyba zamawiać angielskie wersje tych komiksów (chyba za ta Polska wersja w twardej oprawie jest naprawdę fajnie zrobiona?).

Zacznę od Batman #1 i Superman #1, tylko zauważyłem ze wsrod tych 52 serji jest kilku Batmanow np: The Dark Knight albo Detective. Nie wiecie może czy te serie sie przeplataja i czy mam czytać któreś razem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...