Skocz do zawartości
krych777

Poszukujemy/Polecamy

Polecane posty

Bardzo polecam Spider Man Reign. Jest to alternatywna historia Spider Mana w przyszłości. Jest on tam przedstawiony już jako staruszek, ale ogólnie komiks jest mroczny i brutalny. Polecam! Naprawdę powinna Ci się spodobać.

A co do Batmana to zależy, chcesz coś krótkiego czy raczej dłuższego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wam polecić komiks The Walking Dead. Jest to opowieść o policjancie który budzi się w szpitalu i dowiaduje się że świat "opanowały" zombie. Większość z was może kojarzyć owy komiks z Serialem The Walking Dead, ale fabuła bardzo się różni. Komiks nie jest drogi ale nigdzie w Polsce go nie kupicie.

Edytowano przez dangerziom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dangerziom oczywiście, że w Polsce można nabyć ten komiks. Pod nazwą Żywe Trupy. Wydaje Taurus Media i z wydawaniem prawie dogonili Amerykanów.

http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/zywe-trupy

ZONK!

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Żywymi trupami" niby wszystko w porządku, problem tylko taki, że praktycznie nigdy nie można znaleźć numeru 4 w języku polskim, z pozostałymi też bywa trudno. Sama czytałam numery 1-3 i jestem zachwycona tym komiksem, więc żałuję, że jego dostępność jest tak ograniczona i niedopatrzona (tym bardziej, że skoro jest serial, to wiadomo, że i na sam komiks wzrośnie popyt).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A ja dostałem czwarty tom "Żywych trupów" po polsku i w cenie 15zł w Empiku. To była wakacyjna wyprzedaż, a okładka miała małe przerwanie na dole (czyli - przecena ^^). Teraz jestem dumnym posiadaczem tomów 4;5 i 7. Serię polecam - świetna fabuła i zaskakujące zwroty fabularne. Rysunki bardzo dobre

A co do polecania - ja bym chciał polecić "Sky Doll" by Alessandro Barbucci and Barbara Canepa, którzy wcześniej stworzyli serię "W.I.T.C.H" (taką powiastkę dla nastolatek, z której pierwsza seria była niezła, ale potem to już się zrobiło zbyt cukierkowe). Tym razem ci autorzy postanowili stworzyć komiks pełen przemocy, przekleństw i nagich biustów. Polecam ten komiks każdemu, gdyż fabuła i rysunki (szlifowane komputerowo) są doskonałe. Wielki plus!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - jakiś fajny Daredevil, którego można kupić w wydaniu zbiorowym? Bo o Essentialu wyczytałem na necie tylko niedobrą recenzję (że głupio pokazana postać, nie poważna itp.).

Bo coś bym sobie kupił i przeczytał ale nie wiem co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce został wydany "Daredevil: Diabeł Stróż". Świetna historia scenarzysty Kevina Smitha i rysownika Joego Quesady. Ale nie do kupienia w sklepach, tylko na jakichś aukcyjnych stronach może znajdziesz. To 2 tomy, wydawnictwa Egmont.

A jeśli chcesz zamówić coś w oryginale, to szukaj Daredevila autorstwa Briana Michaela Bendisa (scenariusz) i Alexa Maleeva (rysunki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być po polsku - będę zamawiał z Multiversum. ;)

Z tym, że nie widzę pierwszego tomu tego od Bendisa i Maleeva. No i wychodzi dość drogo - w każdym razie niektóre tomy.

A co możecie powiedzieć chociażby o Daredevilu Yellow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Szninkiel? Nawet Autorzy ci sami. ^^

No i ewentualnie "Hobbit" w wersji komiksowej, ale tego nie czytałem, więc ci nic nie powiem o jakości.

A ode mnie jeszcze jedno pytanie - jak się prezentuje to nowe uniwersum DC? The New 52 to się nazywa chyba - te restarty w każdy m razie. Warto zainwestować w Green Lantern albo Batmana?

Edytowano przez loQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DCnU przygody Batmana i Green Lanterna nie zostały zrestartowane. Są kontynuacją tego, co było przed restartem. Historie wszystkich innych postaci zostały zrestartowane, tylko rodziny Green Lanterna i Batmana ciągną dalej swoje historie ze swoim bagażem doświadczeń itd.

Ja proponuję zainwestować w Batmana. A dokładniej komiks "Batman" z nowych 52. Pisze Scott Snyder a rysuje Greg Capullo (ten, który rysował Spawna). Dodam, że za kolory odpowiada mój ulubiony kolorysta w branżny - FCO Plascencia... I mamy dream team. A historia jest megaciekawa. Pozwolę sobie streścić o co w niej chodzi, ale spoilera dam.

Bruce Wayne chce zmienić Gotham City na bardziej przyjazne i nowoczesne miasto, co się będzie wiązać z wyburzeniem starych budynków itp. sprawy. Pojawiają się tajemniczy zabójcy wysłani przez tajną organizację, która nazywa się Court of Owls. Istnienie Court of Owls bardzo mocno jest związane z miastem Gotham już od niepamiętnych czasów. Nie lubią, kiedy ktoś chce zmienić coś w "ich" mieście. Dlatego skupiają się na zabiciu Bruce'a Wayne'a. Batman ich nie obchodzi, im zależy na śmierci Wayne'a.

Historia jest bardzo dobrze napisana przez Scotta Snydera (pisze wydanego u nas przez Egmont Amerykańskiego wampira). Zaskakujące zwroty akcji, dużo akcji, interesujące dialogi, dowiadujemy się wiele o historii miasta Gotham... Bardzo dobry tytuł.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda - myślałem, że będę miał okazję poczytać o nich od samego początku. Bo sześciu batmanów, nie mniej Robinów, jakieś synki Bruce'a i sam nie wiem co jeszcze, to jednak nawet dla mnie - osoby, której najbardziej podobały się ostatnie sezony LOST: Zagubionych - odrobinę za dużo. ;) No i jest tego tyle, że nie da się wszystkiego przeczytać.

W każdym razie dzięki - kusisz mnie kolejnymi tytułami, a skąd tu tyle kasy wziąć na to wszystko. ^^ Ale jeszcze jakby ktoś mógł wypowiedzieć się o nowej Zielonej Latarni, to byłbym wdzięczny, bo po oglądnięciu filmu (co prawda to prawda - raczej takiego sobie i dość kiczowatego, ale mimo wszystko) jakoś mnie to zainteresowało. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green Lantern to też kontynuacja historii sprzed restartu. Nie czytałem komiksu, ale czytałem spoilery na Internecie. ;) Przed restartem Halowi Jordanowi został odebrany pierścień (nie pamiętam dlaczego) i owy pierścień wybrał na swojego nosiciela Sinestro. Pierwszy numer po restarcie rozpoczyna historię Sinestro z pierścieniem Hala. Sinestro dowiaduje się, że członkowie jego Sinestro Corps (ci z żółtymi pierścieniami) zniewolili jego rodzinną planetę i on chce ją wyzwolić. I jest pokazane życie Hala Jordana bez pierścienia, który w ogóle nie potrafi się odnaleźć w życiu normalnego człowieka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mejk

Kiedyś TM-Semic wydało parę numerów Conana. Jesli lubisz tą postać to polecam.

Ja nie wiem co ci włodarze DC widzą w tych restartach. Czemu ma to służyć? Jakbym był zmuszony do kolejnego czytania orginów tych wszystkich postaci DC to bym szału dostał. Clark po raz kolejny lądujący w Kansas? No ileż można? No i wszystkie wydarzenia i postacie z ich poprzedniej przedrestartowej historii - wszystko opowiedziane tak samo, tylko inaczej. Noż dajcie spokój.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię DC, ale jak nie czytałeś, to chyba nie powinieneś się wypowiadać. W Action Comics pisanym przez Granta Morrisona akcja dzieje się chyba 10 lat temu (nie pamiętam dokładnie) i w niej to są pokazane początki Clarka Kenta w pierwszym przebraniu (koszulka z eSem, jeansy i buty robocze + krótka pelerynka) i akcja dzieje się w Metropolis. Seria Superman dzieje się w czasach obecnych i akcja dzieje się w Metropolis. Więc nie ma "początków" Supermana w Smallville.

Całe założenie New 52 jest takie, że świat dowiedział się o istnieniu superbohaterów 5 lat temu (z punktu widzenia w komiksach). Większość serii dzieje się obecnie, więc nie do końca są w nich pokazane "początki". Ale w sumie nie czytałem WSZYSTKICH pierwszych numerów. Na pewno Animal Man działa już od jakiegoś czasu. Aquaman jest powszechnie znany w swojej serii... Jedyne co mi na myśl przychodzi o takich czystych "początkach" to seria Grifter. No i Justice League, które dzieje się właśnie 5 lat temu, kiedy ludzie dowiadują się o istnieniu superbohaterów na większą skalę.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie może któryś z was będzie znał odpowiedz, patrzyłem na Allegro i interesuje mnie ostatnio The Walking Dead Compendium Volume 1, i pytanie brzmi czy istnieje po polsku?. Czy angielski w komiksie jest na tyle prosty, że można śmiało zrozumieć, i czy jest jakiś w polsce sklep z komiskami gdzie można kupić? czy tylko Allegro i czekanie 14 dni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kompedium Walking Dead nie dostaniesz w języku polskim. Masz za to możliwość nabycia poszczególnych tomów po polsku ;). Komiksy te wydaje regularnie Taurus Media pod nazwą "Żywe Trupy". Kompedium Żywych Trupów zawiera pierwsze 48 zeszytów co odpowiada ośmiu zbiorczym tomom wydanych przez Taurusa. Tylko w taki sposób będziesz miał ten komiks w naszym rodzimym języku :).

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie mam zielonego pojęcia, gdyż nigdy mnie postać Batmana aż tak nie interesowała. Mogę tylko polecić kilka pozycji z tym bohaterem w roli głównej, które ja czytałem ( jak właśnie tak poznawałem i nadal poznaję tę postać).

Na wstępie zapoznaj się z komiksem Batman: Year One ( w Polsce wydany pod nazwą Rok Pierwszy. Niestety komiks ten jest białym krukiem u nas i pozostaje tylko szukanie aukcji na Alledrogo). Historia opisuje pierwszy rok kariery Batmana. Komiks autorstwa Franka Millera. Za rysunki odpowiedzialny jest David Mazzucchelli. Dalej polecam Batman Hush ( również wydany w Polsce, ale też już praktycznie niedostępny). Scenariusz Jeph Loeb, rysunki Jim Lee ( i dlatego warto według mnie :P). Historia taka nijaka ( jak dla mnie), ale dobrze się czyta. Polecam też bardzo kontrowersyjny komiks Batman: Cudowny Chłopiec( wydany przez Egmont w Polsce). Tytuł z serii All Star, która miała/ma na celu współprace znanych scenarzystów i rysowników. Cudowny Chłopiec to twór Franka Millera i Jima Lee. Komiks nie zalicza się do głównego kontinuum i jest alternatywną historią ( coś na kształt Marvelowskiego Ultimate z tym, że te serie jakoś nie stworzyły spójnego świata). Intrygująca historia Millera plus świetne rysunki Lee. Zamiast Batmana chcącego naprawiać świat dostajemy postać szalonego Bruce'a Wayne'a, który ma za wroga cały otaczający go świat. Niestabilnie emocjonalny Bacek może się podobać ( mi się podoba bardzo :D). Dalej już klasyczne komiksy, czyli Long Halloween, Powrót Mrocznego Rycerza, Arkham Asylum, Zabójczy Żart, Dark Victory, Joker, The Man Who Laughs, Ghotam Central. To tyle ode mnie. Szczegółów szukaj u znawców tej postaci :). Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati - jeżeli interesują Cię komiksy raczej po polsku niż po angielsku, nie ma znaczenia kolejność ich czytania. Tylko unikaj wikipedii i miejsc takich jak rankingi na 'widelcu', ja przy okazji wchodzącego do kin zamknięcia nolanowskiej trylogii o Batmanie, poznałem przypadkiem kilka informacji z życia Gacka o których wolałbym nie wiedzieć do czasu przeczytania komiksów :D Mogę poszpanować, że Batman:Rok Pierwszy jest w moich zbiorach, ale zamiast tego polecę kilka komiksów z tym bohaterem których Ryba2111 nie wymienił:

- Batman: Złamane miasto (Brian Azzarello, Eduardo Risso), bardzo dobra historia o pewnym śledztwie Batmana, z udziałem Killer Croca, Brzuchomówcy, Pingwina i pośrednim, Jokera

- Batman Black and White vol. 1 & 2, zbiór opowieści o Batmanie autorstwa różnych rysowników ale zawsze w czarno-białej tonacji. Jeden z tomów jest słabszy jakościowo od drugiego, czytałem już dość dawno temu, ale bodajże jest to tom 2

- Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem? (Neil Gaiman, Andy Kubert) Autora scenariusza przedstawiać nie trzeba. Fabuła jest może nie wyśmienita, ale na pewno solidna i warta uwagi. Wrogowie i przyjaciele Batmana spotykają się na jego... pogrzebie i w retrospekcjach wspominają postać Zamaskowanego Krzyżowca Gotham

A jeśli lubisz też klimaty steam punku i alternatywnego XIX wieku, to "Gotham w świetle lamp gazowych" jest właściwym wyborem.

Oczywiście, komiksów po angielsku z tym bohaterem wartych uwagi byłoby więcej. Ja obecnie czytam "Batman : El regreso del senor de la noche" Franka Millera i Lynn Varley i Klausa Johnsona, ale to komiks jeszcze w innym języku :P

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak bez opisywania, ale większość z wymienionych nie czytałem, znam tylko ogólne recenzje i skróty fabuły:

cykl Armada (wyd. Egmont) o jedynej Ziemiance w wielkiej flotylli kosmicznej z różnymi rasami kosmitów, szukającej innych ludzi w kosmosie http://pl.wikipedia.org/wiki/Armada_%28komiks%29

cała seria komiksów różnych autorów wydawana przez Egmont pod szyldem "Fantasy Komiks"

oczywiście kultowy "Funky Koval" (ostatnio wydany na nowo, z dodanym czwartym tomem, niestety znacznie słabszym niż 'oryginalne') - komiks rdzennie polski i zasługujący na miano kultowego, czytałem i z czystym sumieniem polecam

"Wieczna Wojna" na podstawie książki, i kontynuacja, "Wieczna wolność" http://pl.wikipedia.org/wiki/Wieczna_wojna_%28komiks%29

Valerian - kilka tomów serii zostało wydanych po polsku i to kawał bardzo dobrej SF, czytałem polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/Valerian_%28komiks%29

cykl Aldebaran i seria równoległa, Betelgeza http://pl.wikipedia.org/wiki/Aldebaran_%28komiks%29

To na razie tyle, jak mi coś przyjdzie jeszcze na myśl to dopiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...