Skocz do zawartości
krych777

Poszukujemy/Polecamy

Polecane posty

Mam pytanie od forumowych ekspertów od komiksów :) Czy komiks "Gra o Tron" warty jest uwagi? Książkę i serial widziałem, ale kreska nawet mi się podobała, więc chyba mi podpasuje.

I jeszcze, czy oprócz tych sklepów co podałeś SilentBob, polecasz jeszcze jakieś? Chodzi mi o komiksy w naszym języku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie uzna nikt, że robię komuś reklamę czy co...

Ale...

Polskich sklepów z komiksami po polsku znam 3:

http://www.sklep.gildia.pl/ - Sklep Gildii, tam najczęściej kupuję komiksy.

http://www.incal.com.pl/informacje/aktualnosci.html

http://komikslandia.pl/

No i jeszcze można różne komiksy znaleźć na:

http://aros.pl/

Ale nie wszystkie komiksy. Tylko wybrane, więc ciężko tak znaleźć tam coś konkretnego.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś komiksy z serii Assassin's Creed? Chciał bym poznać opinie ludzi zanim kupię.

A co do Thorgal-a, ludzie chwalą serie i zastanawiam się nad jej zakupem. Ale jako, że jest dość stara i napewno wszystkich części nie zdobędę czy warto je kupować? Czy będę stratny gdy pominę kilka tomów?

Edytowano przez szymon1944
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Thorgala - seria długa i na dodatek z powstałymi seriami pobocznymi. Mówię tu o osobnej serii dla Kriss de Valnor (teoretycznie czarny charakter, ale ocena tej postaci niejednoznaczna), która liczy sobie na dzień dzisiejszy 3 tomy [Nie zapominam o niczym, Sąd Walkirii, Czyn godny królowej], serii dla córki Thorgala, Louve [Raissa, Dłoń boga Tyra] i serii o młodości Thorgala [Trzy siostry Minkelsonn] - oczywiście, można się spodziewać powstawania kolejnych tomów w tych pod-seriach.

I teraz a propos serii głównej, odpowiadam: to zależy od tego jakie tomy pominiesz. Jeśli pominiesz jeden z tomów z 3 częściowego cyklu wewnątrz serii głównej, o Brek Zarith, to nie będziesz wiedział czemu stało się to, lub tamto. Generalnie nie wszystkie trzeba znać, ale ponieważ przygody Thorgala Aegirssona dzieją się tak, że po wydostaniu się z jednej i zakończeniu danego tomu, w kolejnym zaczyna następną przygodę, czasami związaną z wcześniejszymi, np. gdy nie wrócił na wyspę gdzie mieszka z żoną Aaricią. A tom pt. "Gwiezdne dziecko" opowiada o dzieciństwie głównego bohatera, pogłębia wiedzę o nim. Dlatego sam musisz zdecydować, ale jeśli coś pominiesz, to zrób to większymi częściami, jak np, dwa pierwsze tomy czy trzy tomy mini-cyklu o Brek Zarith, wprawdzie stracisz wtedy na znajomości świata Thorgala i wczucia się w postać, ale obejdzie się bez szoku, bo np. 2 pierwsze tomy się łączą ze sobą. I ogólnie polecam przede wszystkim te tomy które rysował Rosiński a scenariusz pisał Van Hamme

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od forumowych ekspertów od komiksów smile_prosty.gif Czy komiks "Gra o Tron" warty jest uwagi?

Nie jestem komiksowym ekspertem (czytałem całe tylko Sandmany, coś Batmana i Usagiego), ale jako zwykły zjadacz popkultury krzyczę głośno: NIE IDŹ TĄ DROGĄ! Gra o tron komiksowa to bubel. Brzydkie, niechlujne, nie warte pieniędzy. Sam to kupiłem za pół ceny i żałuje.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mnie nikt nie wygoni do działu handlowego ale spytam tu: czy ktoś nie chciałby sprzedać 3 i 4 tomu WKKM? Wydania z Iron Man Extremis i Wolverinem. Jakoś tak mi umknęła ta seria, ale przypadkiem kupiłem pierwszy tom i mi się spodobało. Widzę, że na INCALu można jeszcze zamówić, na allegro też bywają ale najpierw postanowiłem zapytać tu.

Sama seria jest całkiem fajna. Wydanie w twardej oprawie na dobrym papierze robi świetne wrażenie. Co prawda 40 zł co dwa tygodnie wydawane na bądź co bądź głupkowate komiksy o superbohaterach to nie jest najbardziej efektywny sposób wydawania pieniędzy ale co tam, raz się żyje. Zresztą w porównaniu do innych pozycji na rynku i zważywszy na objętość, cena wydaje się być akceptowalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chciałbym przeczytać komiksy Batmana, żeby dokładnie wiedzieć o co chodzi, o każdym bohaterze się dowiadywać od jego początków itd. Dlatego moglibyście mi powiedzieć jaka jest kolejność numerów i od jakiego zacząć? Z góry dziękuje.

P.S. Jeżeli ktoś by wiedział to to samo tylko że w uniwersum Marvela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Batman Year One
  2. Batman Shaman
  3. Batman & the Monster Men
  4. Batman& the Mad Monk
  5. Batman Prey
  6. Batman the Man Who Laughs
  7. Batman Gothic
  8. Batman Venom
  9. Batman Four of a Kind
  10. Collected Legends of the Dark Knight
  11. Batman Other Realms
  12. Batman Snow
  13. Batman and The Long Halloween
  14. Batman Dark Victory
  15. Batman The Gauntlet and Robin Year One (not fully sure though)
  16. Batman Haunted knight
  17. Batman Faces
  18. Batman Terror
  19. Batman Monsters
  20. Batman Rules of Engagement
  21. Batman Night Crisis
  22. Batman The Cat and the Bat
  23. Batman King Tuts Tomb
  24. Batman Tales of the Demon
  25. Batman The nights of the Beast
  26. Batman The Killing Joke
  27. Arkham Asylum A Serious House on Serious Earth
  28. Batman Death in the Family
  29. Batman A Lonely Place of Mine
  30. Batman Blind Justice
  31. The Sword of Azreal
  32. Batman Knight fall vol 1 - 3
  33. Batman Prodical
  34. Batman Anarky
  35. Batman Contagion
  36. Batman Legacy
  37. Batman Cataclysm
  38. Batman No Mans Land Vol 1 - 5
  39. Batman Evolustion
  40. Batman Officer Down
  41. Bruce Wayne Murderer?
  42. Bruce Wayne Fugitive Vol 1 - 3
  43. Hush Vol 1 - 2
  44. Batman Death in the Maidens
  45. Batman Broken City
  46. Batman As the crow Flies
  47. Batman War Drums
  48. Batman War Games vol 1 - 3
  49. Batman Hush Returns
  50. Batman City of Crime
  51. Batman Under the Hood Vol 1 - 2
  52. Batman War Crimes
  53. Batman Face the Face
  54. Batman Detective
  55. Batman and Son
  56. Batman Death in the City
  57. Batman The Resurrection of Ra's Al Ghul
  58. Batman and the Black Glove
  59. Batman Private Casebook
  60. Batman Heart of Hush
  61. Batman R.I.P.
  62. Batman What Ever Happened To The Caped Crusader
  63. Batman Battle of the Cowl
  64. Batman Battle of the Cowl Companion
  65. Batman Reborn
  66. Batman Vs Robin
  67. Batman Long Shadows
  68. Batman Hush Money
  69. Batman Life After Death
  70. Batman Arkham Reborn
  71. Time and the Batman
  72. Batman Must Die
  73. Batman The Road Home
  74. Batman The Return of Bruce Wayne
  75. Batman Eye of the Beholder

Ja opierałem się na tej liście. Z grubsza jest wszystko, ale nie wszystko zawsze warto czytać ;). Jednak po zapozananiu się z tymi pozycjami o postaci Batmana powinieneś wiedzieć wszystko. Na pewno wielu komiksów tu brakuje ( gościenne występy Batmana, np w Supermanie), ale taka dokładna lista na pewno nie zamknęłaby się na 75 komiksach. Co do Marvela to sprecyzuj o co Ci dokłanie chodzi. Jakaś konkretna postać czy najważniejsze wydarzenia, które pozwolą Ci na poznanie tego wydawnictwa ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy bohaterowie ów uniwersum, mieli własne serie komiksów, że np. Spider-Man swoją, Fantastic Four swoją itd.?

Nie, nie wszyscy. Owszem, było wiele dodatkowych miniserii, które poświęcały im uwagę, ale większość herosów występuje jedynie w drużynach wraz z innymi ;]

Edytowano przez DarthMetalus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jini3

Co do dostępu do komiksów Marvel'a to wychodziła kiedyś seria Essential, która była zbiorem pierwszych komiksów o herosach z domu pomysłów np. Essential Spider-man, Essential Daredevil, Essential X-Men itd.

Nie wiem gdzie teraz można to kupić, ale (wiadoma rzecz ;) ) poszukaj w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może gdzie mogę te komiksy dostać?

Jeżeli chodzi o dostępność komiksów marvela - Atom Comics, Wielka Kolekcja Komiksów Hachette(to to jest też w kioskach), gildia i komikslandia(sklep internetowy). W tych dwóch ostatnich znajdziesz też wiele komiksów o Batmanie po polsku ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Mam pytanie. Który z tych trzech komiksów byście mi polecili? Pierwszy to "Joker" Azzarello Brian'a, drugi to "15 Blizn", a trzeci to właściwie seria komiksów, mianowicie "Sin City". Od razu mówię że jeśli chodzi o komiksy to jestem zielony, dziś dopiero przyszedł mój pierwszy komiks "30 Dni Nocy" (pierwszy nie licząc komiksów o Kaczorze Donaldzie, które czytałem mając 8 lat).

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny start!. 30 Dni Nocy kupuje już kawał czasu i jak na razie nadal go nie nabyłem sad_prosty.gif Wierzę, że zrobię to w najbliższym czasie. Co do Twojego pytania to zarówno Sin City jak i Joker Azarello to świetny wybór. Nigdy nie potrafię wskazać od czego jest najlepiej zacząć, aby wkręcić się w świat komiksu. Gdybyś chciał zacząć od superhero z USA byłoby mi znacznie prościej doradzić. Joker albo Sin City- Twój wybór smile_prosty.gif. Oba komiksy są świetne ( z przewagą Sin City jednak wink_prosty.gif).

15 Blizn to komiks? Słyszałem o książce, ale internet o komiksie nic nie mówi smile_prosty.gif.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Reczywiście coś mi się pokręciło z tymi "15 Bliznami" biggrin_prosty.gif. Mimo wszystko chyba najpierw sięgnę po "Jokera", ponieważ sprawdzałem ceny komiksów "Sin City" i niektóre z części kosztują ponad 100zł i to używane... A co do "30 Dni Nocy" to muszę powiedzieć że też długo się zastanawiałem nad kupnem, raz nawet widziałem na Allegro zupełnie nowy egzemplarz za ponad 60zł i teraz nie mogę się pogodzić z tym że go nie kupiłem, a było to chyba jeszcze pod koniec zeszłego roku confused_prosty2.gif . Niemniej udało się, komiks zamówiony został w poniedziałek przyszedł dzisiaj. Używany, ale oprócz paru niedużych zagięć na grzbiecie to stan bardzo dobry. A i dzięki za doradzenie mi wink_prosty2.gif .

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie komiksy (dostępne w sprzedaży) w klimacie postapokalipsy polecacie? Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w komiksach (w łapach miałem tylko dwa tomy "Thorgala"), planuję kupić Żywe Trupy. Również proszę żeby cena nie była zbyt kosmiczna, (chyba że opłaca się w stosunku objętość - cena).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś Mroczną Wieżę (szczególnie, gdy Ci się podobała), to polecam komiks, który wydaje u nas Albatros. Świetne rysunki, dobra fabuła. Choć pierwszy tom tutaj jest dość ciężki, jeśli nie znasz książkowego pierwowzoru. Wiadomo, mnóstwo postaci, zdarzeń i określeń z nikąd. Późniejsze tomy są już w miarę "normalne", ale też zalecam ich czytanie/oglądanie dopiero po zapoznaniu się z cyklem Mrocznej Wieży Kinga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję małej pomocy.

Szukam komiksów w których rolę scenarzysty i rysownika pełni ta sama osoba. Franka Millera już znam. Szczególnie interesują mnie z Marvela i DC, ale z pozostałych wydawnictw też bym chętnie się dowiedział.

Szukam jeszcze komiksów o Icemanie z X-Menów. Szczególnie takie, które są jemu w szczególności poświęcone, opisują jego origin, przygody itp.

I już ostatnie, czy zna ktoś komiks Baśnie (ang. Fables http://en.wikipedia.org/wiki/Fables_%28comics%29)?

Słyszałem o nim wiele dobrego, ale wciąż nie jestem pewien czy za niego się wziąć.

I to wszystko, gdyby ktoś coś wiedział z góry serdeczne dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...