Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slateer

Call of Duty (seria)

Polecane posty

Ghosts miał ten sam problem który obecnie ma AW: gra potrafi sprawnie działać na komputerze który spełnia tylko minimalne wymagania, jednocześnie zrywać na dużo lepszej konfiguracji. Tak jak pisałem wcześniej, CoD ostatnio to loteria, albo działa, albo nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Nitrox

Jeśli Twoim jedynym pytaniem jest to, czy nie zablokowali Xeonów, to możesz być spokojny. Posiadam Intel Xeon E3-1230 v2 - wszystko działa. Trzeba było pokombinować trochę w opcjach graficznych, bo gra ma tendencje do "świrowania pawiana"(przynajmniej u mnie). Jednak cholera wie, z którym podzespołem się gryzła. Niemniej, koniec końców - na Xeonie również działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghosts miał ten sam problem który obecnie ma AW: gra potrafi sprawnie działać na komputerze który spełnia tylko minimalne wymagania, jednocześnie zrywać na dużo lepszej konfiguracji. Tak jak pisałem wcześniej, CoD ostatnio to loteria, albo działa, albo nie.

Ano wszystko dlatego, że zamiast poświęcić więcej czasu na optymalizację gry i dostosowanie jej do płynnego chodzenia na PC-tach, to twórcy wolą obniżyć koszta, w tym szacowany czas poświęcony na ulepszanie kodu.

"Mamy płacić XXX XXX $ za optymalizację? Dopiszcie w wymaganiach więcej RAM". Mniej więcej tak to działa. Na konsolach tego problemu nie ma, a to one są głównym źródłem dochodu ze sprzedaży produktów, więc będą traktowane priorytetowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt Nie chcę być złośliwy, ale prawdopodobnie nic nie da kupno następnej kostki, z tego co czytałem na jakimś forum, to na Athlonie x3 też się nie uruchamia, tak samo jak i nawet na nowym Haswellu 2-rdzeniowym. Minimum ma być i3, czyli 4 wątku.

Z tego co jeszcze piszą, to trzeba mieć sporo przydzielonej pamięci wirtualnej, z niej gra też korzysta i lubi się wykrzaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy, ale prawdopodobnie nic nie da kupno następnej kostki, z tego co czytałem na jakimś forum, to na Athlonie x3 też się nie uruchamia, tak samo jak i nawet na nowym Haswellu 2-rdzeniowym. Minimum ma być i3, czyli 4 wątku.

Procesor też kupiłem od znajomego po okazyjnej cenie, ale będę go miał dopiero w piątek. Na Phenomie II X4 już powinno raczej działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja kopie ściągam, dziś w nocy może dojdzie, albo w pójdzie kawałek limitu dziennego - iplus(bo dostałem kluczyk , więc muszę ściągać na necie z limitem). Ale ja mam i5 3570k bez OC, z gtx 670 dcu2 o 8gb ram 1333mhz, zapewne będzie trzeba powiększyć plik pamięci wirtualnej, bo aktualnie 2GB i starczał, ale CoD jest pamięciożerny. Po testuję, to potem przekażę swoje spostrzeżenia odnośnie gierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy najnowszy CoD będzie mi śmigał na tym lapku ? http://www.x-kom.pl/...p64x-gt740.html

Nie licz na to niestety. Dwa rdzenie to za mało.
Procesor też kupiłem od znajomego po okazyjnej cenie, ale będę go miał dopiero w piątek. Na Phenomie II X4 już powinno raczej działać.

Taki pilny upgrade - RAM i procek - dla takiej gry :P? No wiesz co...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie zaczęło od Ghosts. Pamiętasz co było z BlOpsem?

Pamiętam. W sumie BlOps2 też miał trochę problemów na początku, że o Ghosts nie wspomnę.

Taki pilny upgrade - RAM i procek - dla takiej gry tongue_prosty.gif? No wiesz co...

RAM zamówiłem w piątek, jak jeszcze nie miałem gry, a procek bo była okazła. Właściwie to dla Heroes of the Storm i WoW'a (który przycinał trochę na ultra na niektórych raidach i BG), ale że przy okazji AW się załapie, to tylko lepiej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić?

Najbardziej podobał mi się multi w Black Ops i Black Ops 2 (szczególnie w dwójce).

Rushowanie w MW3 też miało swoje zalety ale szybko mi się znudziło.

Czy znajdę coś dla siebie w Advanced Warfare?

Jak oceniacie mapy i rozgrywkę w Advanced Warfare, bliżej im do MW3 czy BO2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad MW3

Coś tam się dało pograć. Najbardziej denerwował brak balansu broni, więc sam na koniec przygody z grą zacząłem biegać z akimbo. A co! Jak wszyscy to wszyscy.;) O ile dobrze pamiętam mapy też były mało nieciekawe, schematyczne. Ale trochę radochy zawsze się czuło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alpharadious

W multi MW3 nabilem ponad 500h, wiec tak, dalo sie w to grac. :) I problemow technicznych z gra nie mialem, w przeciwienstwie do Blopsa i Ghostow. Balans broni nie byl perfekcyjny, karabinek MP7 praktycznie nie mial odrzutu i sprawdzal sie nawet na dlugich (w skali COD) dystansach, ale poza tym to fajnie sie w to gralo. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MW3

MP7 i ACR 6,8 zabiły balans, ale poza tym całkiem fajnie się w to grało. Zdecydowanie lepiej niż w takie BO2, gdzie strzelam sobie spokojnie (80-90 pingu cały czas) do przeciwnika i kulki w niego nie wchodzą, ale z magazynka ubywają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej niż w takie BO2, gdzie strzelam sobie spokojnie (80-90 pingu cały czas) do przeciwnika i kulki w niego nie wchodzą, ale z magazynka ubywają...

Ping 80 - 90 to bardzo wysoka wartość przy dynamicznych strzelankach. Chociaż w titanfall gracze z pingiem 200 nie są rzadkością. Tam jednak wysoki ping + smart gun daje dużą przewagę nad przeciwnikiem - a przy okazji irytuje pozostałych graczy (np. mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping 80 - 90 to bardzo wysoka wartość przy dynamicznych strzelankach.

Moze jesli mowimy o zawodowym e-sporcie. W normalnych, domowych warunkach i graniu dla rozrywki to wartosc jak najbardziej akceptowalna, ktora nie wplywa na komfort gry, bo sporo osob ma takie, a nawet wyzsze pingi. Oczywiscie im nizszy ping tym lepiej, ale w przypadku COD problemy moga zaczac sie pojawiac dopiero powyzej 150ms. No i nie zapominajmy, ze 1 sekunda to 1000ms, mrugniecie okiem to okolo 300ms, a czas reakcji mozg-reka to w zaleznosci od wieku od sporo ponad 100ms do ponad 200ms.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że Activision nie udostępni opcji Share Play w Advanced Warfare i prawdopodobnie również Ghosts? Mimo, że wszystkie gry powinny zawierać tę opcję, twórcy mają możliwość zablokowania niektórych scen z powodu spoilerów. Acti wykorzystało ten fakt i ocenzurowało... całą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zem wczoraj zainstalowal AW. Dlugo sie to cholerstwo instalowalo, no ale w koncu w pudelku bylo az 6 podwojnych plyt DVD. Z multi chwilowo sie wstrzymuje, ale uruchomilem kampanie singleplayer i przeszedlem 2 pierwsze misje. Wszystkie ustawienia dalem na max i spadkow plynnosci poki co nie zanotowalem. Co do samej gry, pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to odwzorowanie twarzy. jest niezle, chociaz nie do konca. Spacey rzeczywiscie przypomina siebie samego, ale jego twarz wyglada dla mnie zbyt gumowo (skora zbytnio sie blyszczy, przez co wyglada sztucznie, bardziej jak jakas masa plastyczna, a nie jak skora). Jako ze ostatnie kilka miesiecy spedzilem grajac w BF4, w oczy rzucily mi sie tez inne kwestie. Tradycyjnie dla serii COD bron jak i czucie swojej postaci w srodowisku gry jest zbyt lekkie. Owszem, mamy wspomagajacy egzoszkielet, ale wciaz powinno sie czuc ciezar stawianych przez nas krokow. No i tradycyjnie udzwiekowienie broni czy wybuchow jest takie sobie, dosyc plaskie, brak mu glebi, dudnienia. Inna sprawa, ze na takie rzeczy zwracam uwage tylko w spokojniejszych momentach, natomiast w sekwencjach wymiany ognia z kilkoma przeciwnikami jednoczesnie nie ma na to po prostu czasu. Fajnym motywem jest za to system wyzwan singleplayerowych typu "zabij xx przeciwnikow headshotami/granatami itd.", za ktore dostaje sie punkty ulepszen egzoszkieletu, ktore mozna pozniej wykorzystac na poprawe celnosci, zwiekszona ilosc dodatkowego ekwipunku, dluzszy sprint itp. w kolejnych misjach. Z werdyktem singla sie wstrzymam do ukonczenia kampanii, bo te dwie misje to jednak troche za malo, ale poki co w przeciwienstwie do Ghosts nowy COD nie odrzuca mnie od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam języka polskiego, ale jakoś to ujdzie, choć dziwne, chyba że tylko kupując u nas mamy nasz rodzimy język ?!

Gra na i5 3570k stock, gtx 670 dcu2, 8gb 1333mhz RAM i dysk HD, nie mam SSD, jest brzydka, desync audio w czasie filmików i tnie... Na razie dodałem 12gb pamięci wirtualnej, zaraz ponownie odpalę grę, bo mi Windows wykrzaczył CoD'a bo nie było pamięci !!

Nie wiem czy też najnowszych sterowników nie wgrać dla Geforce'a, bo takowe wyszły, no nic, widac tzreba się mordować z grą zanim będzie działać, na szczęście nie wydałem złotówki na grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A gdzie kupowales AW? Ja w sumie nawet nie wiem, czy u mnie jest jezyk PL, bo jakos zawsze preferuje wersje oryginalna. Nowe sterowniki nVidii nie zaszkodza, ja swoje uaktualnilem 2 dni temu i obylo sie bez niemilych niespodzianek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od znajomego kluczyk "Retail RoW", brak polskiego.

Więc tak dwie opcje z cache spot, off czy on grafa wygląda tak samo-czyli paskudnie, ten początkowy filmik pierwsze zdanie tnie, potem jest stabilizacja i jest ok. Ale ja chce lepsza grafikę... zmieniałem opcje z hbao+ na normal czy inne, spr czy coś jest nie teges, dałem antyaliasing z filmic x1 na fxaa, dalej tak samo.

2 screeny z początku :

http://steamcommunit...s/?id=337987624

http://steamcommunit...s/?id=337987462

Cutscenki mają lighting itd, wszystko wygląda spoko, ale jak tylko się skończą, to jest brzydota na całego. Dobrze, że tego nie kupiłem, ostatnio i tak nie wolno ufać i lepiej czekać co wyjdzie w praniu, niż kupować kota w worku.

@edit:

Polazłem kawałek dalej, pierwsze strzelanie, tnie podczas celowania, wyłączenie motion blur i shadow resolution z extra na high pomogło, można trafić w wroga lol. Dla mnie to wygląda brzydko, nie wiem gdzie tu next gen, na filmikach czy screenach wyglądało to trochu lepiej, ale u mnie jakby sa problemy co tez nie którzy mają, ale niby wyeliminowane były przez wyłączenie dwóch opcji , a ja opisałem że mam wyłączone i nic nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin w kampanię i odkryłem, że gra tnie. Kiedy zaczyna ciąc, trzeba ją wyłączyć i uruchomić ponownie. Za każdym razem (w ciągu 3 godzin z 6 razy, jednym słowem: masakra!!!) pomagało. Zaliczyłem też jednego crasha po którym komputer się zrestartował. Brak synchronizacji dźwięku w filmikach, w których występuje Hades i Spacey.

W multi jeszcze nie grałem.

Chcę zacząć kampanię od nowa, ponieważ kilkanaście misji przeszedłem bez dostępu do sieci.

Jak zresetować ulepszenia szkieletu i zacząć od zera?

Kiedy w menu klikam "Sklep", pojawia się komunikat:

"Musisz włączyć nakładkę steam w grze, że wybrać tę opcję."

W ustawieniach steam mam zaznaczone pole "Włącz dostęp do społeczności steam podczas gry".

Wciskam "shift+tab" skrót klawiszowy nakładki Steam i nic, nadal nie mogę wejść w opcję "Sklep".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy ktoś mi bo mnie już krew zalewa dlaczego ta gra się tak tnie? to jest jakiś żart? spełniam wymagania rekomendowane a gra nawet na średnich potrafi się zacinać nawet filmiki się tną. Jak sprawdzałem fps to po 100 i nagle spadki do 20 albo 30 fps, ustawiłem na wysokie gre to chyba 20 fps było i nawet tekstury się nie wczytały kwadraty były epickie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...