Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

GRZ to taki typowy forumowy Coelho :E.

Coś czuje, że ten ''nowy dzień xD!'' będzie naprawdę zabawny. Organizatorzy robić co mogą żeby ten konkurs się odbył. Pierwsza seria jak zostanie przeprowadzona to będzie ogromny respekt. Chcieli wszyscy śniegu to teraz mają aż nadto wink_prosty.gif. Szkoda jedynie tych kibiców którzy tam stoją.

Igot Błachut: ''Kibice skaczą, nie wiem czy znają obowiązujace na polskich arenach 'kto nie skacze ten z policji''
lol.gif Edytowano przez Wysokiandrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem, ale powiem jeszcze raz. Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę. Konkurs musi się odbyć, chociaż w jednej serii. Inaczej reklamodawcy, sponsorzy i telewizje mogły by się domagać standardowych kar umownych. A FIS (i kazda inna federacja sportowa w sumie też) bardzo nie lubi płacić kar umownych. Dlatego moim zdaniem choćby 1 seria miała trwać do 22.00, to zostanie przeprowadzona do końca. Szkoda, że nie spróbowali zacząć tego konkuru gdzieś około południa - byłoby więcej czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up:

TCS to na tyle prestiżowy i dochodowy turniej, że po prostu musi mieć 8 serii. Konkursy więc muszą mieć po dwie. Dzisiaj nie udałoby się przeprowadzić nawet jednej, więc uważam że decyzja jury o przełożeniu zawodów na jutro była jedyną możliwą. Dziwi mnie tylko tak późna pora. Muszą być stosunkowo pewni prognozy pogody, która musi przewidywać jutro o 17:30 zupełnie inne warunki niż dziś.

Jeśli chodzi o szansę Polaków, Kamil wydaje się być na tyle mocny żeby spokojnie z Kraftem (któremu zdaje się nie leżeć obiekt w Oberstdorfie) podjąć rywalizację. Jednak kilka ostatnich par jest takich, że przy porażce może być ciężko o zmieszczenie się do lucky loserów. Piotr Żyła też mógłby powalczyć, ale jeśli chodzi o pozostałych Biało-Czerwonych to obawiam się, że przepadną... Nie chcę być złym prorokiem i obym się mylił, ale trzeba patrzeć realnie na panującą sytuację, a nie uśmiechać się głupkowato jak Jabłoński i spółka w studiu TVP.

Igot Błachut: ''Kibice skaczą, nie wiem czy znają obowiązujace na polskich arenach 'kto nie skacze ten z policji''

Między innymi za tego typu uwagi bardzo lubię Igora Błachuta. Bije na łeb każdego komentatora TVP wiedzą, profesjonalizmem i nieco ciężkim poczuciem humoru. No i potrafi dołożyć duetowi Hofer-Tepes, co też jest dla mnie plusem :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil potrzebuje czasu by dojść do pełni formy, te pierwsze skoki to wielka niewiadoma. W Kwalifikacjach spisał się nieźle, ale dopiero skoki konkursowe pokażą na co go stać.

Co do szans Polaków w TCS, to zgodzę się z przedmówcą. Chociaż to pierwsze skoki Kamila to ma szansę powalczyć, a szanse Piotra Żyły są małe ale nie zerowe. Pozostali skoczkowie nie mają nic do stracenia a dużo do wygrania, więc pozostaje nam kibicować i liczyć na dobre występy naszych skoczków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie odbył pierwszy konkurs TcS. Wkurzało mnie, że Hofer i ekipa nie może podjąć męskiej decyzji o odwołaniu zawodów.

Dziś mają się odbyć zawody o 17.30, ale prognozy raczej nie są optymistyczne.

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prognozach nie ma wiatrów, to już jest plus. Konkursy z opadami śniegu już się rozgrywały i tak loteryjne wcale nie były.

Stoch myślę, że awansuje spokojnie. Nawet jeśli nie jako zwycięzca, to lucky-loser (wprawdzie są dobre pary, ale i tak to jest Kamil, on sobie poradzi). Gorzej z Żyłą. Pungertar rozgrywa chyba sezon życia i pokonanie go będzie trudne. Kubacki ma takie szanse, że Kofler potrafi popsuć swój skok w tym sezonie. Zniszczoł i Ziobro trochę trudniej będą mieli.

Co do komentatora to rzeczywiście, Igor Błachut to chyba najlepszy z tych co komentują skoki. Nie ustrzega się błędów, głównie z narodowościami zawodników, ale zazwyczaj to szybko poprawia. Ostatnio podczas konkursu w Engelbergu było Simon Ammann, ostatni ze skaczących Austriaków, chociaż Ammann jest Szwajcarem, a także po nim skakał jeszcze Hayboeck.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOCH ZA KOCUR!!! Miało go nie być, a tu taki ''suprajs''. Byłem bardzo negatywnie wpatrzony w powrót Stocha, bo wydawało mi się, że jest tylko by ''zasłonić'' słabą pozycje już Kruczka i innych skoczków, a tu niespodzianka. Świetnie to się zaczęło i zobaczymy co będzie dalej. 26 był Żyła. GRZ zostawiam jedno zdanie, bo pewnie więcej i tak nic nie lol.gif napisze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch świetnie, bardzo dobry konkurs. Mistrz wrócił i to w jakim stylu. Brawo! Z reszty Polaków bardziej niż z Żyły zadowolony jestem ze skoku Zniszczoła. Wprawdzie do drugiej serii nie trafił, ale przecież miał bardzo trudnego rywala. Żyła zepsuł drugi skok, niestety ostatnio często się to mu zdarza.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch - reaktywacja. Po pierwszym skoku, myślałem, że już po ptokach i załatwił sobie kostkę na amen. Na szczęście jakoś się trzyma. Kamilowi do grona wielkich nagród brakuje już tylko wygranej w TCS. I mimo przewagi Austryjaków, z taką formą może się jeszcze wybić. Trzymam kciuki. Amman fajnie zarył przodem w zeskok. Dobrze, że nic mu się nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoków nie oglądałem.

Tak dobrego wynika Stocha się nie spodziewałem. Liczyłem na miejsce 10-15 i tak też bylo po pierwszej serii, ale drugi skok był znakomity.

Pozostali słabo. Szkoda, że Żyła zepsuł drugi skok.

Szkoda Ammana. Kadra Austrii jest bardzo mocna, Niemcy zaskakująco słabo.

Rywalizacja zapowiada się interesująco i liczę, że Stoch będzie na podium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja z Cb robię bekę, ale odpuściłbyś sobie. Wiemy doskonale, że skoków nie oglądasz, ale jak nie oglądasz, to po co komentujesz? :) Nabijać posty chcesz na tym forum czy lubisz się tylko podlizywać? Nikt ci nie broni komentować, ale zostaw temat skoków i sportów zimowych tym którzy się na tych dyscyplinach znają czyli: Mnie, Bazyliszkowi czy Ex95.

PS: Luz wiemy, że trzech pozostałych konkursów nie będziesz oglądać, ale na pewno kogoś tam pochwalisz (zrobiłem ci przysługę).

Napiszę tylko coś jeszcze do przyszłych konkursów żeby się nikt mnie czepiał. Kłusek który świetnie sobie radzi ostatnio w kontynentalnych ma zastąpić Murańkę który jest TOTALNIE bez formy. Zmiany mają nadejść podajże już po konkursie w Ga-Pa. Na razie Kruczek może wypuszczać tylko sześciu skoczków, ale przy większej ilości punktacji może to się zmienić. Spokojnie na luzie można wypuścić jeszcze tego chłopaka co zaszalał na Mistrzostwach w Wiśle, Adama Rudę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Krafta, muszę odszczekać to co pisałem wcześniej - zaskoczył mnie całkowicie. Spodziewałem się co prawda, że będzie w okolicach top10, ale że wygra, i to z niemałą przewagą? Nigdy bym na niego nie postawił. No ale to jest właśnie piękne w skokach: ich nieprzewidywalność smile_prosty.gif Co do pozostałych miejsc na podium, szczególnie zaskoczony nie jestem. Hayboeck i Prevc od początku sezonu skaczą dobrze i prezentują wysoki poziom. Przewidywałem, że trzeba będzie się z nimi w TCS liczyć i tak też się dzieje.

Kamil - znakomity występ, szczególnie w drugim skoku odpalił taką petardę, że byłem bliski klaskania mu przed telewizorem! Oddał tylko kilka skoków przed konkursem, poza tym jak wszyscy wiemy wraca po ciężkiej kontuzji, więc nie spodziewałem się tak świetnego występu. Po pierwszej serii zakręcił się w okolicach pierwszej dziesiątki i uznałem to za dobrą lokatę, wziąwszy pod uwagę kontuzję i to wszystko. Ale drugi skok udowodnił tylko po raz kolejny jego klasę... Czapki z głów. I całe szczęście, że z kostką wszystko w porządku. Piotr - pierwszy skok w granicach przyzwoitości, drugi kompletnie zepsuty, co niestety zaczyna w jego przypadku być jakimś standardem. Szkoda Zniszczoła, w normalnym konkursie z takim skokiem awansował by do trzydziestki, ale taki urok KO...

Zaskoczenia? Poza występem Kamila, bardzo dobry występ Koflera i słabiutkie lokaty Freunda, Bardala i Schlierenzauera (choć akurat zepsuty drugi skok tego ostatniego szczególnie mnie nie martwi). Zakładałem, że Niemiec i Norweg włączą się w walkę o czołowe lokaty, ale z taką stratą po pierwszym konkursie będzie bardzo ciężko coś ugrać. Nie twierdzę że to niemożliwe, ale obaj musieliby się wznieść na absolutne wyżyny swoich możliwości i pokonywać rywali o dwucyfrowe liczby punktów. Nie niemożliwe, ale chyba jednak mało prawdopodobne. Koudelka i Fannemel o kilka lokat niżej niż można było się spodziewać, ale nie na tyle "nisko", żeby było to zaskoczeniem. Są w czołówce i to chyba nikogo nie powinno dziwić. Jednak klątwa działa i jak na razie to Austriacy znowu wiodą prym na czołowych miejscach. Mam szczerą nadzieję, że ta tendencja odwróci się już w Ga-Pa (którą to skocznię notabene o wiele bardziej lubiłem kiedy miała punkt K na 115. metrze i ten niesamowity rekord Adama Małysza...) i po zwycięstwo sięgnie przedstawiciel innej nacji.

Amman fajnie zarył przodem w zeskok. Dobrze, że nic mu się nie stało.

Nie wiem co fajnego w tym widzisz. Liczyłem na Ammana w tym turnieju, o wiele chętniej widziałbym na szczycie starego mistrza zdobywającego ostatni, brakujący laur, niż kolejnego Austriaka wygrywającego w TCS. A kto wie jak to by się potoczyło, gdyby Simon nie upadł - 133. metry to był bardzo dobry skok. No ale z drugim zdaniem w pełni się zgadzam: Dobrze, że nic mu się nie stało.

Tak dobrego wynika[...]

biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Ex95
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem co fajnego w tym widzisz. " To jest GRZ i tego nie ogarniesz " Tak dobrego wynika"chytry.gif

Co do Pottera. Chyba Szwajcar nigdy nie wygra T4S. Ma prawie wszystko oprócz właśnie turnieju. Kibicowałem mu i po cichu liczyłem, że właśnie może to będzie ten rok, ale chyba się zbyt mocno nakręciłem. Błachut typował i kilku ekspertów właśnie na ''Elektriczkę'', ale też w pierwszym konkursie rozczarował. Taka rola #4hills, że nigdy nie wiadomo kto może zaskoczyć. Aha i jeszcze słówko o Ammannie to w drugiej serii nie chciał skakać mimo, że miał na to pozwolenie. Oby nic mu się nie stało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Ammana i szkoda, że stracił szansę na wygraną TcS. Wyglądało to groźnie. Za bardzo chciał i niestety skończyło się to na upadku.

Zawody noworoczne zapowiadają się ciekawie. Oby zawodnicy za bardzo nie świętowali Nowego Roku smile_prosty2.gif

Mam nadzieję, że nie będzie problemów z pogodą

Ex: Miało być tak dobrego wyniku smile_prosty2.gif

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WysokiAndrzej

Albo skonczysz ciągłe wycieczki pod adresem grz, albo Twoje posty będą na cenzurowanym z możliwością zaszczycenia Twojej osoby moderacją postow włącznie. Nie chcę tutaj takich tekstów więcej widzieć.

PS. A tekst o upadku Ammana nawet nie był jego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zaznaczyć że nikomu nie życzę poważnego upadku. Jak Lanisek miał wypadek to bolało jak na to patrzyłem. Ale Ammanowi się nic nie stało. Normalnie wylądował tylko równowagi na ziemi nie mógł złapać i zabawnie na buzię poleciał. Jasne że to jego pech i niby nieszczęście ale stojąc z boku, można się pośmiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczególnie zawiedziony Freundem. Bardzo sympatyczny człowiek, dlatego też po cichu mu kibicowałem, jako temu, który miałby to wygrać. Teraz jednak muszę się puknąć w czoło, ponieważ nie spodziewałem się, że Stoch może walczyć. Wprawdzie przewidywałem taki scenariusz, ale dawałem mu z 20-30% szans na realizację, bardziej spodziewałem się miejsca w top10 tak jak pisałem wcześniej. Teraz ma szansę wygrać cały turniej, ale żadnego balonika nie można pompować. Szkoda Ammanna, który zasłużył sobie na zwycięstwo. Brakuje mu go pewnie tak jak Małyszowi złota olimpijskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kamil, mistrz Polskich skoków powrócił w wielkim stylu. Obawiałem się jego dyspozycji, ale pokazał że jest bardzo silnym zawodnikiem i na pewno jeszcze namiesza w TCS.

Nawet największemu wrogowi nie życzę upadków zwłaszcza w skokach narciarskich które mogą skończyć się tragicznie. Dobrze że Ammanowi nic się poważnego nie stało, a marzenia o wygraniu TCS musi przełożyć ale chyba to nie jest najważniejsze, najważniejsze i to zawsze podkreślam jest zdrowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt jeszcze nic nie wspomniał o dzisiejszych kwalifikacjach do noworocznego konkursu w Ga-Pa, których wynik skończył się o tyle ciekawie co i kiepsko dla Polaków... Dobre skoki Kamila, Piotrka i - co mnie trochę zdziwiło - Dawida Kubackiego. W końcu można było patrzeć na to bez zgrzytania zębami, a dobry poziom zaprezentował ktoś oprócz Stocha. Widać w końcu jakiś progres, oby jutro przełożyło się to na dobre skoki w konkursie.

Jacobsen wraca do czołówki! W jednym z treningów poprawił rekord skoczni, wygrał też pewnie kwalifikacje. Nie wiem gdzie była jego forma wcześniej ani dlaczego odpalił tak nagle, ale jestem ciekawy czy to tylko jednorazowy wybryk czy w końcu powrócił do skakania na wysokim poziomie, na jakie niewątpliwie go stać. Lubię go i mam nadzieję, że to drugie.

Wracając do Polaków, nasze pary prezentują się następująco:

Kubacki - Wank. Obawiam się, że Dawid przepadnie po raz kolejny, o ile Niemiec znacząco nie zepsuje skoku nie widzę dla Kubackiego miejsca w II serii (o LL nie wspominając - znowu mamy dobre pary na końcu).

Murańka - Stoch. Tutaj sprawa chyba jest jasna. Szkoda Klimka, ma chłopak pecha do systemu KO. No ale taka już specyfika TCS...

Zniszczoł - Żyła. Jak wyżej, kolejny bratobójczy pojedynek. Zniszczoł, któremu w Oberstdorfie niewiele zabrakło do awansu do finałowej trzydziestki znowu wylosował ciężkiego rywala, tym razem jeszcze kolegę z kadry. O ile Piter nie popisze się w 1. serii skokiem takim jak w finale ostatniego konkursu, powinien Zniszczoła pokonać, chociaż podejrzewam że różnica nie będzie znacząca.

Jako że pary w czołówce ponownie są bardzo ciekawe przez odpuszczenie skoku kwalifikacyjnego przez kilku zawodników z czołówki, podobnie jak pary polskie, zapowiada się nam bardzo ciekawy konkurs. Pytanie tylko czy z satysfakcjonującym dla nas rezultatem. Jeśli chłopaki pokażą poziom porównywalny do tego z kwalifikacji, będzie można być zadowolonym. Progres jest, to widać. Mam nadzieję, że zobaczę to także w konkursie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? O co chodzi? Dzisiaj oglądałem na TVP to Żyła miał skakać z Murańką, Kubacki z Descombes Sevoie (nie pamiętam jak to się pisze), Zniszczoł z Veltą, a Stoch z Leyhe. Coś się stało? Jeszcze komentator mówił, że na pewno zobaczymy w konkursie jednego Polaka.

Edytowano przez TheGlocKPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...