Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

up: Może ktoś nie ma kablówki czy nc+

Za nami pierwszy konkurs w Japonii. Szkoda że Kasai nie wygrał.

Co do Polaków: szkoda pierwszego skoku Żyły. W drugiej pokazał że stać go na wiele. Dobrze że Stoch jest w dobrej formie. Pozostali jak zawsze zepsuli swój drugi skok.

Jutro skoki są o 2 w nocy, ale i tak mało śpię, to z chęcią zobaczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem oglądać nocny konkurs, ale byłem tak padnięty, że sobie odpuściłem. :c

Kamil bardzo udany weekend. W sobotę nie miał trochę szczęścia, ale dzisiaj bardzo ładnie odpalił i zajął drugie miejsce. Brawo, top10 coraz bliżej.

Olek na swoim optymalnym poziomie. Szkoda tej dyskwalifikacji bo lokata była wysoka. Wczoraj ten drugi skok niestety nie wyszedł. Piotrek niestabilnie, ale jak to ogarnie to będzie dobrze. Ziobro zaczyna punktować, to dobrze. Stać go na więcej, ale zawsze coś. Maciej słabo, stać go na top10, a nie top30. Dawid ostatnio w ogóle bez formy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuję, że oglądałem skoki.

Stoch miał znakomity pierwszy skok. Trochę szkoda drugiego skoku. Wczoraj miał pecha i tu się zgadzam z przedmówcą.

Wkurza mnie jak zawodnik zostaje zdyskwalifikowany i przez to Zniszczoł był daleko. Oby już nie było czegoś takiego w kolejnych konkursach.

Żyła musi ustabilizować formę, bo stać go na dwa dobre skoki. Kubacki powinien potrenować spokojnie. Może forma Kota pójdzie w górę?

Liczyłem na lepszy wynik Kasaiego. Koudelka zaskakuje dobrą formą. Nie spodziewałem się, że tak długo będzie w znakomitej dyspozycji.

Pozostaje kibicować naszym w kolejnych konkursach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Bo zdyskwalifikowanie Zniszczoła za buty jest łatwiejsze niż dyskwalifikacja wygrywającego zawodnika jednej z czołowych federacji. Smutne, ale prawdziwe.

Weekend w Sapporo wyjątkowo ciekawy, z wyjątkowo dużą ilością zawodników z czołówki PŚ, i wyjątkowo pechowy dla Olka Zniszczoła. No cóż, ważne że dobrze skacze, myślę że nie po raz ostatni widzimy go w top10 zawodów najwyższej rangi. Kot i Kubacki słabiutko jak na swoje możliwości, Żyła jak zwykle chimerycznie - chociaż w drugim konkursie oddał dwa równe, niezłe skoki, więc jest nadzieja że w końcu się ustabilizuje i zacznie się regularnie meldować w 1./na początku 2. dziesiątki. Kamil - klasa sama w sobie. Po troszkę mniej udanym pierwszym konkursie, w drugim odpalił jak należy. Znakomity pierwszy skok wyrównujący oficjalny* rekord Okurayamy. Niestety w drugim troszkę zabrakło, ale 2. miejsce to i tak świetny wynik. Oby w Willingen było podobnie - przypominam, że rok temu przed IO Kamil wygrał tam dwukrotnie, lubi i zna ten obiekt, a forma wciąż rośnie. Sądzę więc, że będzie się bił o najwyższą pulę.

W końcu można z jako takim optymizmem spoglądać w najbliższą przyszłość polskich skoków - mamy mocnego Kamila, niezłego Żyłę któremu niewiele już brakuje do osiągnięcia poziomu na jaki go stać, perspektywistycznego Zniszczoła... Tylko czwartego do kompletu nam brakuje. Jeśli Kubacki będzie skakał tak jak umie najlepiej (więc na poziomie top30 PŚ) to być może on się do tej roli nada. Jakoś mi się nie wydaje żeby Kot i reszta doświadczonych kadrowiczów wróciła w tym sezonie do formy. Większą nadzieję upatruję w świetnie sobie radzącym w Pucharze Kontynentalnym Murańce, który wygrał ostatnio konkurs PK w Planicy, na Bloudkovej Velikance, oraz w Kubie Wolnym, który niebawem będzie startował w zawodach tego cyklu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

*nieoficjalny rekord pochodzi z krajowych zawodów i wynosi 146,5m. Należy do Daikiego Ito, jednak nie jest nigdzie oficjalnie odnotowany, bo nie został ustanowiony w zawodach pod pieczą FIS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się skacze (wymowny ruch trenera Kruczka rękami), no tak się skacze. :)

Agnieszka adwańska i sczypiorniści odpadają, Małyszowi sie samochód pali, ale na Kamila Stocha zawsze można liczyć. Po skoku Rune Velty, nie myślałem, że może ktoś go przebić. A tu Kamil siada na belce, odbija się i jak nie huknie! Przy słabszym wietrze nasz zawodnik uzyskał nieprawdopodobną przewagę i pewnie prowadzi po piewrwszej serii. Mam nadzieję, że wygra też drugą i utrze nosa Austriakom i Niemcom na ich własnym terenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i utarł im nosa :) Znakomity występ i trzecie zwycięstwo Kamila w Willingen. Trafia z najwyższą formą na Mistrzostwa Świata i wszystko zaczyna wyglądać świetnie. Warto też odnotować dobre skoki Zniszczoła, który dość niespodziewanie wyrasta nam na v-ce lidera kadry. Szczególnie jego druga próba na 143,5m była świetna (jeden z najdłuższych skoków nie tylko 2. serii, ale całego konkursu). Jutro drużynówka, tutaj nie liczę na wiele, ale myślę że top5 jest w naszym zasięgu... A w niedzielę dalej walka o najwyższe cele!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wkurzony po meczu Polaków z Katarem, ale na szczęście Stoch dba o dobre nastroje Polaków :-)

Pierwszy skok był znakomity i w bardzo dobrym stylu. Drugi skok był również znakomity.

Szkoda drugiej próby Żyły. Natomiast gratulacje dla Zniszczoła za drugi skok.

Jestem ciekawe jak będzie wyglądała dziś drużyna Polaków. Stoch, Żyła i Zniszczoł są pewniakami. Raczej Kruczek postawi na Murańkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem coś o konkursie drużynowym. To nie jest przypadek, bo dyskwalifikacje stają się naszą specjalnością ostatnimi czasy. Zresztą muszę stwierdzić, że naszych można byłoby odpuścić, bo wątpię by nasi nadrobili straty i te 6 miejsce byłoby max ile moglibyśmy wycisnąć. Zresztą co się będę rozpisywał, bo są lepsi i ''lepsiejsi'' Jacobsen czy Koudelka dostali swego czasu upomnienie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda dyskwalifikacji Stocha. Nasza drużyna miała szansę na zajęcie 5 miejsca, ale zawsze coś musi być źle.

Sam Stoch był bardzo wkurzony. Przecież to tylko jeden centymetr, ale jak widać takie są przepisy.

Co do samych zawodów- Słoweńcy są w znakomitej formie. Przed rozpoczęciem sezonu nie spodziewałem się tego. Norwegowie również dobrze skaczą.

Dziś liczę na powtórkę z piątku. Stoch będzie chciał ponownie wygrać. Oby Żyła i Zniszczoł oddali dwa równe i dobre skoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu tego nie rozumiem. Sportowcy walczą o niezłą kasę i prestiż, a ten problem pojawia się po raz kolejny. Czemu nikt im tego nie sprawdza? Powinna być w kadrze opłacona osoba, która sprawdza zawodników, gdy ci się ubiorą i która odpowiada za ich poprawny ekwipunek. To jest dla mnie nie do pomyślenia, że taka wpadka zdarza się znowu. Może i ci sędziowie są czepialscy, ale jeśli zawodnicy co najmniej raz zostali zdyskwalifikowani, to powinni wyciągnąć wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Podobno Stoch miał już nawet kilka upomnień/ostrzeżeń.

Lepiej że to stało się w drużynówce niż np. na MŚ.

Po emocjach jakie dostarczyli mi piłkarze ręczni to już nie mogło mnie zmartwić. Same zawody stały na wysokim poziomie, zwłaszcza pierwsza seria. Dobrze, że Stoch jest w czołówce. Szkoda że Zniszczoł nie zakwalifikował się do trzydziestki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Żyła lub Stoch nie zakończyli zawody na podium.

Po pierwszej serii byłem pewny, że polski zawodnik będzie na podium. Niestety zabrakło Stochowi kilku metrów do trzeciego miejsca.

Niedługo MŚ i zapowiadają się one bardzo ciekawie. Jest kilku zawodników, którzy mają szansę na medal. Nawet Żyła ma na to szanse. Tylko musi zacząć oddawać dwa równe skoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie faworytem jest Freund. Od początku roku w wysokiej i stabilnej formie. Innym z faworytów jest Prevc. Również prezentuje wysoką formę, ale już nie taką stabilną. Kraft ma szanse, ale jest trochę młody, nie ma takiego doświadczenia. Może się spalić, a w dodatku forma nie jest taka jak podczas TCS. Stoch może powalczyć. Udowodnił to chociażby tydzień temu w Willingen. Problem polega na tym, że jeszcze nie było weekendu w którym by dominował. Może wygrać, ale nie liczę na 2 złote medale. Żyła, Hayboeck, Schlierenzauer, Koudelka, Fannemell, Jacobsen, Velta, Kasai i Freitag to zawodnicy, którzy mogą powalczyć, ale wśród faworytów bym ich nie stawiał. Jeszcze jedno pytanie - Ammann wystartuje?

Szkoda wczorajszego konkursu. Żyła i Stoch mieli szansę na podoum, ale nikt tego nie wykorzystał.

@Dzisiejszy konkurs

Kamil drugie miejsce! Bardzo dobry wynik zważywszy na to, że awansował z dziewiątej lokaty. Fannemel okazał się dzisiaj najlepszy. Również Koudelka pokazał się z bardzo dobrej strony (z 11. lokaty na 3.). Freund zdyskwalifikowany. Zaskoczenie i to chyba bardzo duże. Skoczył bardzo dobrze w pierwszej serii, ale skoro za długie narty to jednak nie ma co tego skoku oceniać. Żyła dzisiaj słabo, podobnie jak w drugiej serii Zniszczoł. Murańka dosyć dobry konkurs. (21. miejsce)

Edytowano przez TheGlocKPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend w Neustadt oceniam jako bardzo udany - 4. i 2. miejsca Stocha to sporo punktów, stabilizacja w absolutnej szpicy i oskakanie się na najwyższym poziomie. O Kruczku można mówić wiele, ale potrafi przygotować lidera kadry do imprezy docelowej, co wiemy już po Val di Fiemme i Soczi. Uważam, że Kamil będzie jednym z faworytów na dużej skoczni. Freund i Prevc to moi kolejni faworyci do medali, ale MŚ, jak to MŚ, są trudne do przewidzenia. Freund znany jest z tego, że pomimo rewelacyjnych występów w PŚ spala się na największych imprezach, a Prevc to człowiek, który może w końcu zdobyć mistrzostwo. Hayboeck raczej jest w tej chwili w małym dołku formy (co nie zmienia faktu, że w top10 powinniśmy go widzieć na obu skoczniach), Kraft - to wielka niespodzianka. Czy jest gotowy wytrzymać psychicznie walkę o najwyższe cele i czy to w ogóle zawodnik tego formatu? Co innego wygrywanie konkursów w Pucharze Świata,a co innego zdobywanie złotych medali Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich. Ogólnie grono zawodników, którzy będą się liczyli jest dość szerokie, ale uważam że w/w skoczkowie, może jeszcze Kasai i Koudelka, mogą coś zwojować w kwestii medali.

Przed nami Vikersund, Żyła lubi ten obiekt i jak wiemy umie na nim skakać. Można się więc spodziewać niezłego wyniku w okolicach top10, o ile nie stanie się to co widzieliśmy już w tym sezonie w jego wykonaniu wielokrotnie i nie zepsuje któregoś skoku. Stoch będzie w tym czasie spokojnie trenował i, jak już wspominałem, dla mnie jest jednym z głównych faworytów do medali na imprezie sezonu. Może nawet postawię na niego jakąś małą sumkę przed konkursem na dużej skoczni (bo jego ewentualne zwycięstwo tam wydaje mi się bardziej prawdopodobne niż na normalnym obiekcie). Przed Soczi miałem postawić 10 zł na dwa złote metale Kamila, ale kolega mnie odwiódł od tego pomysłu. Do tej pory żałuję, że go posłuchałem... Teraz zaryzykuję i nawet jeśli stracę forsę, nie będę sobie pluł w brodę, że nie spróbowałem... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie było patrzeć w ćwierćfinale i półfinale, jak Justyna brała rywalki. Przypomniały się stare dobre czasy. A potem niestety w finale była czwarta. :( Żal. Cieszy dobra forma naszej zawodniczki i szkoda, że zrezygnowała i z biegu łączonego i z biegu na 10 km. Może by się udało? Ehhh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Kowalczyk nie zdobyła medalu. Z tego co czytałem to medal był blisko. Mam nadzieję że Kowalczyk zdobędzie jeszcze medal ( oczywiście piszę o zawodach które były w czwartek)

Dziś niestety również bez medalu. Stoch wypadł słabo, Żyła jeszcze gorzej. Oby w następnych konkursach było lepiej.

Zaskoczyło mnie dobre miejsce Ziobry. Oby więcej takich niespodzianek na MŚ

Edytowano przez grz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z dzisiejszego dnia zapamiętam tylko zwycięstwo Johaug, której szczerze kibicuję, i stosunkowo daleką pozycję Bjoergen oraz nie najgorsze pozycje Polek. Skoków nie oglądałem, bo nienawidzę konkursów na tak małych skoczniach więc nie będę oceniał postawy naszych reprezentantów. Tutaj czekam na zawody na większej skoczni, gdzie powinno być całkiem ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAA! Kurczę ale ta Szwedka mocna była w końcówce, biorąc Niemkę i Polkę na raz. Trochę szkoda, ale super wiadomość, że polskie zawodniczki zdobyły brązowy medal MŚ w narciarstwie. Duży sukces dla naszych sportów zimowych. Zresztą - to może być jedyny polski medal na tej imprezie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje z Falun na razie są optymistyczne.

Stoch skacze znakomicie na treningach. Mam nadzieję, że taka dyspozycja będzie do konkursu na dużej skoczni.

Również przyłączam się do gratulacji dla Justyny i Jaśkowiec. Nie spodziewałem się medalu w tej konkurencji.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale bez medalu w indywidualnych zawodach jeśli chodzi o skoki. Kamil zdecydowanie nie trafił z formą na mistrzostwa. Miałem nadzieje na medal, przynajmniej na brązowy, ale się nie udało. Szkoda. Wygrał Freund, który chyba najbardziej na ten tytuł zasługiwał. W końcu udało mu się wygrać coś indywidualnie na największej rangi imprezie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ktoś sądził, że Stocha stać na coś więcej niż miejsce w drugiej dziesiątce? Stoch nie ma kryzysu. Po prostu chłopak jest po kontuzji i widać, że już jest zmęczony sezonem. Nie skakał przez niespełna dwa tygodnie, a później musiał niestety nadrabiać. Owszem były wygrane, ale organizmu się nie oszuka. Mimo wszystko cieszę się, że przynajmniej jest ta powtarzalność. Dodatkowo Stoch z roku na rok jest bardziej dojrzały w doświadczenia. Niech każdy sobie odpali wywiady z nim np na Eurosporcie, bo ogromny szacunek mu się naprawdę należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu liczyłem na medal Stocha, zwłaszcza po tym co pokazywał na treningach.

Dobrze, że 4 Polaków awansowało do 30-stki. Żyła zaprezentował się z dobrej strony, Stoch na dobrym poziomie.

Ciekawe kogo wybierze Kruczek na zawody drużynowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Polaków. Polacy zdobyli brązowy medal. Trochę szkoda, że nie zdobyli srebrnego medalu.

Dobrze, że Murańka i Ziobro oddali dobre skoki w drugiej serii.

Przed zawodami obstawiałem, że Polacy zajmą 5-6 miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czo ten Muranka to ja nawet.

Skoki życia i naprawdę się cieszę, że Kot nie pojechał. Jeżeli do czegoś można się przyczepić to do pierwszego skoku Ziobry, ale reszta kosmos. Dla tych co psioczą za drugi skok Stocha - też indywidualnie miałby medal! przynajmniej brąz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...