Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

Mam problem z Win XP, a dokladnie z jego instalacja. Do tej pory mialem na dysku tylko Linuksa (Debiana) ale jako ze czas zagrac w cos nowego chcialem zainstalowac Windows XP. Ustawiam na boot from CDROM plytka w napedzie, ekran robi sie czarny i... juz taki pozostaje. Nie dzieje sie zupelnie nic, na poczatku tylko na chwile pojawia sie napis "instalator sprawdza konfiguracje sprzetowa twojego komputera" a potem juz nic sie nie dzieje.

Mam Intel PDC, GF9600GT, dwa dyski twarde (probowalem odlaczac jeden z nich na instalacje ale nic to nie dalo), czy ktos wie w czym moze tkwic problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zprwadzałem i nic nie daje :(

Jeśli pod Ubuntu działa, to spróbuj wejść do XP-ka w trybie awaryjnym i ręcznie zmniejszyć częstotliwość odświeżania. Jeśli zaś z Ubuntu też jest problem, to możesz jeszcze mieć coś nie tak z kablem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobilewicz

Z braku lepszego pomysłu - wyłącz kompa i odłącz karte muzyczną i inne peryferia poza dyskami/dyskiem docelowym, kartą graficzną. W biosie (tu ostrożnie, jak nie wiesz, nie ruszaj) wyłącz karty sieciowe i muzyczne, wyłącz usb. Jeżeli masz 2 kości ramu, wyjmij jedną i sprawdź czy instalacja idzie, jak nie, zamień i włóż drugą. Koniecznie w pierwszy bank, sprawdź w manualu który jest tym pierwszym. Jak miałeś linuxa czy innego jego klona, to w jakim formacie masz dysk twardy? NTFS/fat32/format linuxa ? Wydaje mi się, że powinieneś, jak jest format Linuxa, sformatować go na NTFS (ale nie wiem, czy ma to znaczenie podczas instalacji, bo w jej trakcie można sformatować w wybranym formacie).

Instalacje winXP można było by odpalić ręcznie z jakimś parametrem omijającym pewne czynności lub uruchamiając go w innym trybie, ale wtedy nie bootowalna płyta instalki XP jest potrzebna, tylko wejście do dosa z dyskietki lub innej bootowalnej płyty, więc tu musisz się pytać innych forumowiczów.

W ostateczności, jeżeli zmieniałeś kiedyś ustawienia w biosie, wejdź do niego i tam przywróć ustawienia standardowe. Nie jest to druzgocące, jednak z tym trzeba uważać, bo nóż widelec coś jest ustawione w ten, a nie inny sposób, żeby wszystko działało jak należy, więc nie rób tego bez potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był problem z partycjami, to problem wyskoczyłby raczej później, przy wyborze dysku docelowego, inna sprawa, że z tego co pamiętam instalator Windowsa nie radzi sobie z partycjami innych typów niż FAT i NTFS.

Ja bym najpierw sprawdził płytę na innym kompie, być może jest coś nie tak z nośnikiem.

@bobilewicz

Z tego co widzę masz w miarę nowego kompa, możesz podać model płyty głównej, bo być może po prostu XP ma jakiś problem z jej obsługą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juź rozwiązałem ten problem, winda nie chciała się instalować z powodu mojej głupoty :) - tzn. podczas instalacji Debiana stworzyłem 4 partycje główne i nic nie zostało na Windowsa bo jak wiemy, Windows musi być zainstalowany na partycji głównej. Potem miałem więcej problemów, Windows nawet po formacie nie chciał się zainstalować, tu znowu problem tkwił w zapasowym dysku twardym, nie pomogła zmiana ustawień w biosie. Problem rozwiązałem wulgarnie odłączając drugi dysk od płyty głównej. :)

Tego posta piszę już z XP'ka, swoją drogą świeży Windows na moim kompie działa znacznie szybciej niż Linuks (sic!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam maly problem z xp. zauwazylem, iz od kilku dni znikaja mi niektore ikony aktywnych programow (obok zegarka). wszystko wydaje sie dzialac poprawnie jednak martwi mnie fakt ze zniknely mi rowniez ikony firewalla i antywirusa. ikony powracaja przy recznym odpaleniu programu jednak po po nownym uruchomieniu systemu znikaja. jakies pomysly?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z systemem polega na tym, że za każdym razem gdy uruchamiam komp, XP chce przeprowadzać sprawdzanie dysku E:. Niezależnie od tego czy się zgodzę czy nie, przy ponownym odpalaniu sprzętu znów włącza się scan disk. Mam Win XP SP3 Pro, 2 partycje fat32 (c i d) oraz e w ntfs, której dotyczy problem. Jak przekonać Windows, żeby przestał sprawdzać ten dysk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mianowicie taką sprawę: mój komputer został kupiony w całości w sklepie (Elektro World). Jako, że było to jeszcze przed erą Visty, to zainstalowany był na nim Windows XP. W najbliższym czasie chciałbym sformatować dysk. Problem jest tylko taki, że do zestawu nie dodali płyty instalacyjnej Okienek. Jedyne co, to na kompie naklejony jest ten ceryfikat autentyczności z CD-Keyem. Moje pytanie: czy można jakoś legalnie ściągnąć samą płytę instalacyjną Łindozy, czy muszę bulić kasę na system, chociaż mam do niego klucz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chcę mieć ładny i schludny pulpit, ale nie wiem jak usunąć kosz z pulpitu. Mógłby ktoś powiedzieć czy jest to w ogóle możliwe, jeśli tak, to jak?

Btw. Wydawało mi się, że to najbardziej odpowiedni dział do założenia tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział może i dobry, ale post powinien wylądować w istniejącym temacie o konkretnym systemie operacyjnym.

Dla xp można to zrobić tak: start -> uruchom, wpisujesz gpedit.msc. Tam wybierasz "konfiguracja użytkownika" -> "szablony administracyjne" -> "pulpit" -> "usuń ikonę kosz z pulpitu". Klikasz 2x i wybierasz "włączone".

Określ system, wtedy Twój temat dolepię do istniejącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alton -> Musisz kupić nowy system. To co posiadasz, to wersja preinstalowana - bez płyty - przez co tańsza.

Ech, ciężkie to życie jak człowiek chce być uczciwy... Ale tak swoją drogą, to po co mam tę naklejkę z CD-Keyem z boku obudowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alton -> Musisz kupić nowy system. To co posiadasz, to wersja preinstalowana - bez płyty - przez co tańsza.

Ech, ciężkie to życie jak człowiek chce być uczciwy... Ale tak swoją drogą, to po co mam tę naklejkę z CD-Keyem z boku obudowy?

Spokojnie możesz zainstalować system z płyty i użyć tego CD-Keya, który masz na tej nalepce. To, że część producentów nie daje płyty, tylko preinstaluje system wynika raczej z ich oszczędności, a nie z tego, że to jakaś specjalna, tańsza wersja, którą można zainstalować raz i jak się zepsuje to kupujesz nową. Są dwie komercyjne wersje windowsa: pierwsza BOX, która jest droga, ale daje Ci wsparcie Microsoftu oraz można ją zainstalować na innym komputerze, po wcześniejszym usunięciu jej z poprzedniego, a drugą jest OEM, którą Ty zapewne posiadasz, jest ona przypisana do komputera na którym po raz pierwszy jest instalowana, a wsparcie bierze na siebie dostawca komputera. Płytę powinieneś bez problemu otrzymać po skontaktowaniu się z producentem komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam problem, który wydaje się dość błahy, jednak szlag mnie trafia przez niego. Mianowicie:

Kiedy z Mojego Komputera dwa razy klikam na któryś z dysków, otwiera mi się on w nowym oknie. Potem już nie ma problemu, kolejne katalogi otwierają się w tym samym oknie, ale mimo to strasznie mnie to denerwuje. Nie mam najmniejszego pojęcia czemu mogło się tak zrobić i kompletnie nie wiem jak temu zaradzić.

Dzięki za wszelką pomoc;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze, że tu piszę, ale proszę o wyrozumiałość. Właśnie przyszło mi GTA 4 i zainstalowałem SP3. Mam (a może raczej miałem) nakładkę Vista Inspirat. No i po instalacji dodatku Vista Inspirat po prostu wyparowało. Nie ma go nigdzie w ustawieniach wyglądu ekranu, nie ma go nigdzie po prostu. Da się coś z tym zrobić? Bo trochę denerwuję mnie ten wygląd XP :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy z Mojego Komputera dwa razy klikam na któryś z dysków, otwiera mi się on w nowym oknie. Potem już nie ma problemu, kolejne katalogi otwierają się w tym samym oknie

ojojoj, pierwsze co mi przychodzi do głowy, to żebyś ściągnął ComboFix i uruchomił go. Najprawdopodobniej masz na dyskach pliki autorun.inf, normalnie nie widziane, wraz z nimi mogą znajdować się bliki o rozszerzeniu .vbs. Nie wiem ,czy zwykła szukajka windowsowa je znajdzie,ale włącz szukanie, zaznacz dyski i poszukaj pliku autorun.inf. Jeżeli go znajdzie na każdym dysku w katalogu głównym, wtedy masz problem. Uruchamiasz Combofixa i pozwalasz mu działać. Podczas skanu powinno pokazać, że pliki usuwa - autorun.inf i ms32dll.vbs (bodaj tak się nazywał, mówię z pamięci), także plik svchost.exe z katalogu głównego Windowsa. Przeskanuj flasha, jak masz, bo tam też często siedzi, mogłeś go złapać u kolegi albo u siebie w domu, gdy był podłączony w czasie zarażenia. W logu sprawdź, czy nie wykrył czegoś więcej i czy wpisy są prawidłowe. Przywróci ci niektóre ustawienia, ikonki, wyłączy explorera, musisz czekać, aż skończy, sam się wtedy wyłączy. Wtedy wejdź sobie na dysk, już nie powinno się tak dziać. Jeżeli jest ok, przeksanuj kompa antywirusem, NOD32 trial nadaje się do tego idealnie.

Dawidek

po instalacji SP3 mogło ci go zwyczajnie usunąć, zainstaluj jeszcze raz ;p. Poszukaj w gogle po nazwie, którą podałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plików autorun.inf to najczęściej mają atrybuty: ukryty, systemowy i tylko do odczytu i wyszukiwarka ich nie znajduje. Ich istnienie najprościej stwierdzić za pomocą konsoli:

Wchodzimy do głównego katalogu dysku i wykonujemy komendy:

attrib -h -r -s autorun.inf

Jeśli komenda wyrzuci błąd, to plik nie istnieje, jeśli zaś błędu nie będzie, to by usunąć wystarczy wpisać:

rm autorun.inf

Tylko uwaga nie usunie to wirusa, jeśli jakiś jest.

[edit]

Tak swoją drogą wiele wirusów tworzy plik autorun.inf na wszystkich możliwych dyskach, m.in. na pen-drive'ach, dlatego dobrze mieć na przenośnych nośnikach pamięci plik autorun.inf z atrybutami h, s i r, przynajmniej częściowo chroni to przed przenoszeniem wirusów za ich pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

POMOCY!!!

Dlaczego nie mogę zainstalować niektórych gier i programów? Błędy wyskakują jak tylko otwieram instalator. Na razie takie błędy zauważyłem w: GTA San Andreas, Worms World Party, S40 Theme Studio 2.2 (Program do tworzenia tematów graficznych w NOKII). Wszystko oryginalne i zeskanowane antivirusem.

Przykład okna błędu w Wormsach:

36560768d82fb69cm.png

Przykład tekstu błędu w S40 Theme Studio 2.2:

Error Code:	-5003 : 0x5
Error Information:
>SetupDLL\SetupDLL.cpp (1799)
PAPP:Nokia Series 40 Theme Studio 2.2
PVENDOR:Nokia (http://www.forum.nokia.com)
PGUID:138B53E6-34D8-45FF-89D7-1D54A44FA355
$11.0.0.28844PAK
@Windows XP Dodatek Service Pack 3 (2600) BT_OTHER 232.64

Mój komputer: Windows XP Professional SP3, AMD Atchlon 64 Processor 3000+ 2,01Gh, 1Gb RAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...