Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

W środę przeinstalowałem system (oczywiście z formatem), od tego czasu nie używałem kompa, domownicy za to tak, ale nie zgłaszali żadnych problemów. Wczoraj chcę zainstalować Gothica III - odkąd włącza się InstallShield, komputer zaczyna straszliwie mulić, a instalacja posuwa się w iście żółwim tempie. Myślałem, że to może wina płyty. Niestety, właśnie instaluję Gothica II + NK z CD-A od godziny 11:55. Teraz jest 12:12 i jestem dopiero w połowie instalacji. o_O Pierwszy raz spotykam się z takim problemem, dodam, że pliki z internetu ściągają się bardzo dobrze, także nie jest to raczej wina dysku. Nie wydaje mi się też, by była to wina napędu DVD, bo płyty odczytują się w normalnym tempie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Kiedy próbuję zainstalować/usunąć jakąś grę czy program wyskakuje mi taki błąd:

''Nie można uzyskać dostępu do usługi instalatora Windows. Może się to zdarzyć jeśli system Windows działa w trybie awaryjnym lub jeśli instalator Windows nie jest poprawnie zainstalowany. Skontaktuj się z personelem pomocy technicznej.''

Nie dzieje się to zawsze, ale w 40% przpadków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób skan antywirem

Zrobiłem, nic nie wykazał (używam NOD32). Zmieniłem napęd DVD - żadnej poprawy. Ale zauważyłem, że ściąganie z neta działa w porządku, kopiowanie z partycji na partycje również, ale instalacja/kopiowanie czegokolwiek z płyty powoduje przymulenie kompa. Niecały gigabajt kopiuje mi się około 20 minut...

Co ciekawe, instalacja Windowsa przebiegła bezproblemowo - tak jak zwykle w jakieś 10 minut. Jedyne co ostatnio było instalowane to Nero, Ipla no i w/w Gothic II i III. No i zaktualizowało mi Service Packa na trójke.

System jest oczywiście oryginalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na to, że masz DMA wyłączone dla napędu. Wejdź w menedżer urządzeń -> kontrolery IDE i sprawdź we właściwościach każdego z wpisów (np. na kompie przed którym siedzę jest to podstawowy lub pomocniczy kanał IDE, u Ciebie moze się to inaczej nazywać) czy tryb transferu jest ustawiony na PIO. Jeśli jest to zmień na DMA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na to, że masz DMA wyłączone dla napędu. Wejdź w menedżer urządzeń -> kontrolery IDE i sprawdź we właściwościach każdego z wpisów (np. na kompie przed którym siedzę jest to podstawowy lub pomocniczy kanał IDE, u Ciebie moze się to inaczej nazywać) czy tryb transferu jest ustawiony na PIO. Jeśli jest to zmień na DMA.

W jednym z urządzeń IDE był ustawiony tryb 'tylko PIO', zmieniłem na 'DMA jeśli dostępny' i zresetowałem komputer. Żadnej poprawy. Jeszcze raz wszedłem do menadżera urządzeń i w urządzeniu, w którym zmieniłem tryb, na szarym polu, który jest nazwany 'bieżący tryb transferu', wciąż ustawiony jest tryb PIO, ale tego zmienić się nie da, zresztą w menu wyboru nad tym szarym polem ustawiony jest 'DMA jeśli dostępny'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz edytor rejestru i przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}. Znajdziesz w nim podklucze o czterocyfrowych nazwach i w którymś z nich powinieneś znaleźć wartość DriverDesc o nazwie takiej samej jak tego kanału, w którym nie możesz DMA ustawić. Niżej powinien znajdować się klucz MasterIdDataChecksum lub SlaveIdDataChecksum, który to należy usunąć. Jak to zrobisz to zostaje tylko restarcik kompa i teraz powinieneś już móc włączyć DMA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam problem z jezykiem w Windzie.

Po instalacji angielskiej wersji SP3 (przypadek) zainstalowalem latke polonizujaca, ale menusy dalej sa po angielsku.

Ustawienie jezyka w opcjach regionalnych nic nie daje.

W sumie nie robiloby mi roznicy czy jest "kosz" czy "recycle bin", ale jakos tak sie przyzwyczailem do polskich menusow.

Pomozecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z windowsem. Na chwile miałem w domu przerwę w dostawie prądu. Komputer akurat był włączony. Teraz za każdym razem gdy probuje się logować dostaje po oczach bluescreenem. W trybie awaryjnym winda odpala się normalnie. byłbym wdzięczny za jakieś sugestie... 1TB dlugo sie formatuje a komp jest mi potrzebny....

Posiadam windows XP pro z SP 3 komputer jak w sygnaturze a tresci bluescreena nie podam bo wyswietla sie on na 0.1 sekundy a tak szybko nie umiem czytac....

Temat doklejam do istniejącego. Robię to ostatni raz, bo wiele razy prosiłem, ale Ty chyba nie rozumiesz prostego stwierdzenia "dopisz się do tematu xyz". Moja cierpliwość ma pewne granice...

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Podczas instalacji XP SP2 na moim Kompie (Intel Celeron 1.70GHz , Nvidia GeForce MX440 , 512MB RAM , 40GB HDD , monitor iiyama prolite jakiśtam) , przy instalowaniu urządżeń , ekran robi się czarny i pokazuje się taki błąd : SIGNAL OUT OF RANGE , PLEASE CHECK INPUT .

Co mam zrobić żeby mi ten XP zadłiałał ?

Mam jeszcze Linuxa (ubuntu 8.04) zainstalowanego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, podejscie numer trzy wies.niak :)

problem jest nastepujacy:

mam angielska wersje windowsa i nie mam polskich znaków

a chce miec :]

i czy wie ktos co to za "magial-blagier", zeby byly??? :)

ech... wiem, ze pewnie cos za malo napisalem, ale ja nie wiem czego jeszcze trzeba wam wiedziec ;P

mam nadzieje, ze jakos sie dogadamy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...