Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

Krótkie pytanie: czy jak płaciłeś w tym małym sklepie za kompa to czy na wyszczególnieniu cen za poszczególne elementy (w końcu to składak, a wtedy zawsze takie coś jest) był ten windows? Jeśli nie to w "trosce o klienta" zainstalowali ci pirata (a ja myślałem, że takie praktyki to już dawno minęły) i dlatego teraz masz te problemy.

Windowsa i kilka innych programów dostałem "gratis"

a z kupnem nowego Windowsa poczekam do premiery siódemki :biggrin:.(A tak przy okazji to dzięki za wyrozumiałość :thanks: )

no teraz muszę się zgłosić z drugim problemem(wydaje mi się że łatwiejszym i mniej problematycznym :tongue: )

ostatnio zauważyłem że gdy naciskam ctrl+alt+delete wyskakuje mi inne okno niż za zwyczaj(link do zdjęcia owego okna)pamiętam że kiedyś było inaczej!Niby mogę zamknąć uciążliwy program ale nic innego!Czy ktoś wie jak wrócić do starego okna?

Raz odpuściłem, ze względu na to, że dopiero sobie uświadomiłeś posiadanie nielegalnego systemu. Tym razem świadomie z niego korzystasz i prosisz o porady dotyczące tegoż systemu. Tego tolerował nie będę - ost.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij dwa razy na obwódce okna i po kłopocie.

Dostajesz ostrzeżenie z 16. punktu regulaminu. Ponieważ odpowiadasz na problem ogólny, a nie bezpośrednio dotyczący piractwa, ostrzeżenie jest tylko ustne.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do ilości miejsca zajmowanego przez XP z SP3. Jestem świeżo po instalacji systemu z SP3 właśnie. Windows z SP2 zajmował mi na dysku ok 1,20GB. Teraz zajmuje 1,90GB. System instalowałem z płytki ze zintegrowanym SP3. Dodałem do Windowsa XP SP2 właśnie owy SP3 i kilka innych uaktualnień poprawiających bezpieczeństwo. Poza tym podczas integracji wywaliłem kilka innych niepotrzebnych rzeczy typu messenger. Czy Windows z SP3 faktycznie musi zajmować aż o tyle więcej?

To jak? Wie ktoś co jest grane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

log z combofix, już działa :)

Zrób za pomocą notatnika plik o nazwie CFScript.txt i treści:

File::
c:\windows\[u]0[/u]02734_.tmp
c:\windows\system32\iskhhlsu.dll

Registry::
[HKLM\~\services\sharedaccess\parameters\firewallpolicy\standardprofile\GloballyOpenPorts\List]
"7348:TCP"=-

Zapisz, po czym przeciągnij go na ikonę programu combofix. Po udanym usuwaniu, usuń katalog c:\Quobox.

Poza tym sprawdź za pomocą http://virusscan.jotti.org pliki

c:\windows\system32\dllcache\hwxjpn.dll

C:\WINDOWS\system32\aswBoot.exe

Otwórz edytor rejestru (start -> uruchom, regedit), po czym przejdź do klucza

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost

tam poszukaj wpisu zawierającego "hyszxv" - jak znajdziesz, to usuń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NightPlayer

Na początek zobacz czy nie masz skrótu do "Moich dokumentów" w autostarcie.

Też mam pytanko. Czy da się jakoś wyłączyć/usunąć to zbędne i niepotrzebne menu pojawiające się po lewej stronie, w każdym oknie? Dokładnie to chodzi mi o to:

scr3.th.png

Z góry dzięki za poradę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aktualizacją dla systemu Windows XP (KB961118) - od paru dni usiłuje się ona zainstalować (automatyczny update), jednak za każdym razem kończy się to niepowodzeniem. Ściągnąłem więc ją ręcznie, jednak po próbie zainstalowania pojawia się taki oto komunikat:

Instalator nie może zweryfikować integralności pliku Update.inf. Upewnij się, że usługa kryptograficzna jest uruchomiona na tym komputerze.

Nie miałem dotąd żadnych problemów z aktualizacjami, wszystkie na bieżaco są instalowane. O co chodzi, co to jest ta "usługa kryptograficzna", jak rozwiązać ten problem?

Mój system: Win XP Pro SP3

Help plz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak: zatrzymaj usługi kryptograficzne. Przejdź do katalogu windows\system32\ i znajdź katalog catroot2. Zmień jego nazwę na dowolną inną, po czym uruchom usługę. Spróbuj instalacji.

Jeśli ciągle nic, zatrzymaj usługę i odpal wiersz polecenia (start-> uruchom, wpisujesz "cmd").

Teraz wklep kolejno polecenia:

regsvr32 softpub.dll
regsvr32 wintrust.dll
regsvr32 initpki.dll
regsvr32 dssenh.dll
regsvr32 rsaenh.dll
regsvr32 gpkcsp.dll
regsvr32 sccbase.dll
regsvr32 slbcsp.dll
regsvr32 cryptdlg.dll

Uruchom usługę i spróbuj instalacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sposób zawiódł - za nic nie mogłem zmienić nazwy tego katalogu, nawet po zmianie jego właściwości.

Drugi okazał się strzałem w dziesiątkę - aktualizacja zainstalowała się bez szemrania...

Dzięki wielkie za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zaczął pojawiać mi się dość irytujący problem. Mianowice podczas uruchamiania praktycznie każdej gry pojawia mi się taki komunikat:

bladevp.jpg

Co prawda gry się normalnie uruchamiają, ale komunikat ten wyskakuje co chwilę (praktycznie przy każdym "loadingu") minimalizując grę, co jest dosyć uciążliwe. Próbowałem już przeinstalowywać sterowniki, podmieniać plik, i nic nie pomogło. W miarę możliwości proszę o radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam jest to proces związany z panelem sterowania nVidii, więc jeśli nie korzystasz z panelu sterowania nVidii, to możesz to spokojnie wywalić z autostartu. Jeśli zaś korzystasz z tego panelu, lub z jakichś powodów nie chcesz go wyłączać, to możesz spróbować przeinstalować sterowniki w sposób następujący: odinstaluj sterowniki, następnie wyczyść pozostałości po sterownikach Driver Cleaner-em i po tym zabiegu zainstalować sterowniki. Możesz też spróbować zainstalować inną wersję oprogramowania i sterowników, bo może być w nich jakiś błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowanie sterowników nic nie dało. Korzystałem również z tego programu do czyszczenia resztek plików, i ponownie instalowałem. Również bez skutku. Wyłączenie tej usługi w MSConfig również nic nie dało. Wina sterowników to raczej nie będzie, bo korzystam z tej samej kopii od jakichś dwóch lat i problemów jeszcze nie miałem. A błąd jak się pojawiał, tak się pojawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Mianowicie nie posiadam na komputerze pliku regedit.exe, gdy chcę wejść w rejestr wyskakuje błąd, powodem tego prawdopodobnie jest to, że ostatnio miałem problemy w postaci niechcianych reklam no i niestety musiałem usunąć ten plik, jest jakaś szansa na to, że odzyskam ten plik, albo skąd mógłbym go ściągnąć. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Problem dotyczy: Windows XP SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...