Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

Nie zmieniłeś przypadkowo którejś usłudze trybu uruchomienia na wyłączony, bo to jedyna przyczyna jaka w tym momencie przychodzi mi do głowy. Spróbuj wszystkim usługom, które mają w nazwie słowo instalator przestawić typ uruchomienia na ręczny. Może pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sCothMe-> po prostu przestaw to co pozmieniałeś (najlepiej wszystko) z powrotem na automatyczne uruchamianie. Zablokowałeś jakąś usługę i teraz masz klopsa. W takie rzeczy trzeba sie bawic ostrożnie.

Soul-> powiem ci to tak. Jakbyś przeczytał i zastosował sie do wszystkich porad a nie budował własne teorie to moze nawet nie musiałbyś ruszać sys volume information. Ten folder jest odpowiedzialny za punkty przywracania systemu. M@TH3W ci chyba radził żebyś to wyłaczył a jak nie to ja ci teraz radzę. Po wyłączeniu tego i oczyszczeniu dysku folder sys vloume.. powinien sie opróżnić sam. Jeśli nie to tutaj masz poradnik ja uzyskac do niego dostep.

http://support.microsoft.com/kb/309531/pl

tu moze bardziej czytelnie http://www.idg.pl/porada/90269/System.Volu...ytkownikow.html

nie wiem czy to działa bo ja sie w takie rzeczy nie bawiłem. Ten folder sobie moge usunąć spod linuksa ale nie robie tego bo wolę po prostu wyłączyć przywacanie sys i usunąć wszystkie pkt przywracania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś "Pokaż ukryte pliki i foldery"...........

Może zapytam inaczej

Jak zrobić aby pokazywało mi jednak te ukryte pliki? >__< (Po przełączeniu i zastosowaniu natychmiast wraca do nie pokazywania)d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłeś przypadkowo którejś usłudze trybu uruchomienia na wyłączony, bo to jedyna przyczyna jaka w tym momencie przychodzi mi do głowy. Spróbuj wszystkim usługom, które mają w nazwie słowo instalator przestawić typ uruchomienia na ręczny. Może pomoże.

Na razie działa, dzięki. W piątek kupię F.E.A.R. 2 to się upewnię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to dobry temat ale nie znalazłem innego tematu w którym mógłbym zadać to pytanie. Jak przeinstalować directx na win XP. Mój problem polega na tym że dzisiaj kiedy uruchomiłem komputer nie mogłem włączyć gier (na razie próbowałem CoD4 i Warcrafta3) a okna i strony internetowe nie przewijały mi się płynnie tylko "falami" to wyglądało jakby obraz mi się bardzo wolno odświeżał. Jeśli ktoś zna inne rozwiązanie tego problemu to też proszę o pomoc. Mój konfig: athlon 3000+ 1.89 Ghz, 1 GB ram, readon 3650 1GB, Win xp sp2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś "Pokaż ukryte pliki i foldery"...........

Może zapytam inaczej

Jak zrobić aby pokazywało mi jednak te ukryte pliki? >__< (Po przełączeniu i zastosowaniu natychmiast wraca do nie pokazywania)d

Zonk jest taki, że samo "Pokaż ukryte pliki i foldery" nie wystarczy, żeby ujawnić System Volume Information, do tego musisz jeszcze mieć odznaczoną opcję "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" (czy jakoś tak to było).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard>>> czytaj ze zrozumieniem, kolega pisze, że po przełączeniu zaraz mu się ustawia z powrotem na "nie pokazuj". To najprawdopodobniej wina wirusa, lub jego pozostałości. Mi pomógł program Combofix z tym problemem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... mam pytanie, zainstalowałem Windows XP sp2, ściągnąłem aktualizacje, które wołały "Zainstaluj mnie!"

Eeee... chciałem sobie GTA4 kupić, ale to na sp3 tylko...

I teraz włączyłem kompa i czekam, ale nic nie pokazuje mi, że coś się ściąga(chodzi oczywiście o sp3, IE7 WMP itp.)

Kiedy to nastąpi?? :D

I jeszcze drugie pytanie, jak mogę zmienić pasek Windowsa i ikony na te z Visty? Bo kursor już zmieniłem.

Tylko nie mówcie Vista Transformation Pack, albo Style XP! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zainstalować dodatek service pack 3 pl na polskiego oryginalnego windowsa xp media center?

cały czas wyskakuje mi komunikat o niezgodności językowej instalatora i windowsa..jestem pewny że ten service pack 3 jest pl

angielskiego także próbowałem instalować...z takim samym skutkiem

czy jedyne wyjście to format c: i ponowna instalacja wszystkiego czy starczy reistalka windowsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mocno zastanawiające, bo wg informacji na stronie małomiękkiego, sp3 pasuje do wszystkich wersji xp, w tym media center. Czy może podmieniałeś jakieś pliki systemowe, albo dłubałeś w rejestrze przy czymś, co mogło spowodować takie zmiany?

Może spróbuj zrobić "sfc /scannow" (w wierszu polecenia). sfc to kontroler plików systemowych i jeśli będzie jakaś niezgodność, to ten program powinien ją wykryć i naprawić.

Zanim weźmiesz się za format, a nic innego nie pomoże, może warto zadzwonić do obsługi klienta, albo maila napisać z opisem problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może napiszę do pomocy technicznej...

P.S. na jednej stronie znalazłem opis jak zintegrować service packa 1/2/3 z plikami instalacyjnymi z płytki windowsa i wypalić dysk instalacyjny windowsa z załączonym dodatkiem...lecz integracja się nie powiodła z powodu niezgodności językowej SP 3 i plików windowsa ;/ a service packa pl ściągam ze strony microsoft polska

---------------edit----------------------

P.S. dziwny ten windows...polska wersja oryginalna( jako gratis dodana do kompa podczas zakupu) a instaluje się na nią service pack 3 USA ....tak z nudów ściągnąłem tę wersję i włączyłem...a miałem pisać do micro:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za problem z Widowsem (a moze nie?) :

Właczam kompa normalnie pokazuje sie juz pulpit chce cos zaczynac dzialac > nie zdaze nawet sie z netem polaczyc i pokazuje sie caly niebieski ekran cos napisane jest ale po ulamku sekundy RESTART samoistny. teraz wlaczyl sie norlanie mimo tego ze wczoraj ani myslal.

W czym jest problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do ilości miejsca zajmowanego przez XP z SP3. Jestem świeżo po instalacji systemu z SP3 właśnie. Windows z SP2 zajmował mi na dysku ok 1,20GB. Teraz zajmuje 1,90GB. System instalowałem z płytki ze zintegrowanym SP3. Dodałem do Windowsa XP SP2 właśnie owy SP3 i kilka innych uaktualnień poprawiających bezpieczeństwo. Poza tym podczas integracji wywaliłem kilka innych niepotrzebnych rzeczy typu messenger. Czy Windows z SP3 faktycznie musi zajmować aż o tyle więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma następujący problem z komputerem. Podczas właczania wyskakuje komunikat o treści "Nie można uruchomić systemu Windows ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: \windows\system32\confing\system". Tu komputer staje i nić sie nie da zrobić.Nie znam od strony technicznej jego komputera ale i tak porsze o porade. Mój kolega będzie bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Jakby ktoś znał rozwiązanie to prosze od dokładną instrukcję jak to naprawić. Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie, o ile nie zawsze taki komunikat oznacza uszkodzenie rejestru.

Niech spróbuje uruchomić kompa w trybie awaryjnym, jeśli mu się uda, to niech przywróci system za pomocą jednego z punktów przywracania, jeśli się nie uda, to strona: http://support.microsoft.com/kb/307545/pl powinna pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc zwracam się do was panowie bracia z problemem może głupim ale bardzo uciążliwym... :wallbash:

Pierwszym "irytatorem" jest komunikat o fałszywym Windowsię(Załącznik).Ja Tu muszę się przyznać-nie wiem czy mój XP jest oryginalny :unsure: .Zamówiłem sobie Składaka w małym sklepi w moim mały miasteczku jakiś rok temu.Teraz jakiś miesiąc temu próbowałem sobie ściągnąć "Windows media playera 11".Wtedy pojawił się komunikat że najpierw trzeba sprawdzić oryginalność systemy.Zgodziłem się bez większych zahamowań a tu ten komunikat cholerny wyskoczył że "użytkownik może paść ofiarą fałszywego oprogramowania"Niby nic uciążliwego ale co jakiś czas wyskakuje taki Komunikat!

wyobrażacie sobie na przykład:gram w CS'a a tu BUM!Takie coś wyskakuje na pół ekranu!Nieźle irytuję!!!Nie mogę mieć tez żadnej tapety!Niby mogę ją ustawić ale i tak po jakiejś godzinie znika!No i najgorsze: przy każdym uruchomieniu pokazuję się TO

wie ktoś może co na to poradzić ? nie chcę na razie kupować nowego XP!Czy da się to jakoś Usunąć/ukryć/sprawić aby było mniej uciążliwe?

proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: czy jak płaciłeś w tym małym sklepie za kompa to czy na wyszczególnieniu cen za poszczególne elementy (w końcu to składak, a wtedy zawsze takie coś jest) był ten windows? Jeśli nie to w "trosce o klienta" zainstalowali ci pirata (a ja myślałem, że takie praktyki to już dawno minęły) i dlatego teraz masz te problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AssOn -> Z racji tego, że żyłeś w błogiej nieświadomości, nie wystawię Ci ostrzeżenia, ale to jest koniec rozmów na temat Twojego problemu. Jedyną opcją dla Ciebie jest zakup oryginalnego systemu.

Gdyby znalazła się osoba na tyle uczynna, że podpowie, jak sobie radzić z piratem, lojalnie ostrzegam - wyciągnę regulaminowe konsekwencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak włączyć usługę Windows Audio w sytemie Windows XP? Bo próbuję ją włączyć uruchomić w usługach, ale wyskakuję błąd, że te tej usługi nie da się uruchomić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...