Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

Kurczę, wiesz że z ciekawości postaram się wyszukać i zainstalować jakąś grę, która wymaga sound tracka i zobaczę jak u mnie to będzie wyglądało, chyba że nic nie znajdę :lol: Rozkręcę też kompa i sprawdzę czy ja ten kabelek mam. Możesz pogrzebać w directX, pamiętam, że kiedyś próbowałem odpalić chyba Residenta 3 i nie miałem muzy, ale jak wyłączyłem w directX opcję (nie mam tego w obecnym directX 10, to było pod postacią takiego suwaka, w zakładce dźwięk, przyspieszenie czy coś takiego) to wszystko było ok. Wiesz co, zobacz na wszelki wypadek czy nie masz przyciszonego Audio CD w zasobniku (regulacja głośniości, jak nie masz tej pozycji to wskaż ją w opcjach zaawansowanych). A wcześniej wszystko działało? Czy od pewnego czasu się to robi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego w obecnym directX 10, to było pod postacią takiego suwaka, w zakładce dźwięk, przyspieszenie czy coś takiego

Wiem o co chodzi, to sprawdziłem jako pierwsze, bez efektu. :(

zobacz na wszelki wypadek czy nie masz przyciszonego Audio CD w zasobniku

Podgłośniony na maksa.

A wcześniej wszystko działało? Czy od pewnego czasu się to robi?

Na pewno działało przed wymianą płyty głównej, karty graficznej i zasilacza. Natomiast wydaje mi się - ale nie jestem pewien - że po upgradzie również w grę mającą ścieżkę dźwiękową pod postacią CD Audio grałem i nie było problemów. Zaznaczam jednak, że nie jestem co do tego przekonany. Dlatego też nie wiem, czy to kwestia sprzętu, czy coś się w systemie spaprało. Wszystko wydaje się być w porządku - muzykę da się otworzyć w WMP, a płyta przed startem muzyki zaczyna się kręcić - z głośników jednak nic się nie wydobywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joneleth

To na pewno jest problem tego kabelka, o którym Private_Arti wspominał. Obecne odtwarzajki muzyki czytają audiocd w trybie cyfrowym, czyli wszystko leci przez zwykły kabel danych. Dawno temu programy, łącznie z grami, używały trybu analogowego, gdzie informacje leciały właśnie po tym kabelku bezpośrednio do karty dźwiękowej. Jeśli Twój napęd ma takie gniazdo (a z tym może być problem, bo większość nowych, a zwłaszcza tych SATA, już go nie ma), to spróbuj załatwić sobie ten kabel i podpiąć go w odpowiednie miejsce na płycie (jak masz integrę) lub w dźwiękówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno jest problem tego kabelka, o którym Private_Arti wspominał.

Znalazłem chwilkę wolnego czasu i sprawdziłem ten kabelek. Faktycznie, nie mam go, tak samo jak i napęd nie ma takiego wejścia. Cały sęk w tym, że ja napędu nie zmieniałem podczas upgrade'u, a na dawnej konfiguracji na 100% wszystko było ok. Zresztą nawet mój poprzedni napęd takiego wejścia nie miał, a na starym komputerze przeszedłem całego M&M VII z muzyką w tle.

Tak więc albo jest to wina systemu (tylko czego dokładnie?), albo karty dźwiękowej, która jest zintegrowana z płytą główną. Innego wytłumaczenia nie widzę. Jednocześnie też nie mam pojęcia dlaczego na nowej płycie miałoby to nie działać...

Irytuje mnie sytuacja, że trzeba mieć dwa komputery, jeden nowy, a drugi przedpotowy, żeby móc bezproblemowo pograć w starsze jak i nowsze tytuły. Chyba będę musiał wytargać mojego Pentium II z piwnicy i sprawdzić, czy jeszcze działa. :/

EDIT:

Podczas próby włączenia muzyki CD Audio w Heroes of Might and Magic II, wyskakuje mi błąd z następującym komunikatem:

MUZYKA Z CD - WYSTĄPIŁ BŁĄD

Opis 'Wystąpił problem z urządzeniem multimedialnym. SPrawdź, czy działa ono poprawnie lub skontaktuj się z producentem urządzenia.

Komenda 'status CD position'

Raczej niewiele to da (pewnie nic), ale wklejam, żeby mieć czyste sumienie, że poinformowałem o wszystkim. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dziwne. A jaki masz system? Może spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności?

Sprawdziłem u siebie w PC i też nie mam tej wtyczki, jednak muza działa poprawnie

Może coś nie tak jest ze sterownikami lub ustawieniami systemowymi? Na szybko przychodzi mi jeszcze jedna myśl: ustawienie w BIOS-e. Jak złożyłem sobie kompa, chciałem zagrać sobie w FIFKĘ 04, instaluję ją ale co się okazało? W grze w ogóle dźwięku brak! Przy czym w systemie wszystko pięknie. Po wielu próbach z ustawianiem urządzeń, odwiedziłem ustawienia BIOS-u i tam była taka opcja Onboard PCI -> Onboard Audio -> HD Audio. Zmieniłem na AC?97 i wszystko wróciło do normy, poszukaj ? co szkodzi spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz system? Może spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności?

XP SP3 32-bit, trybu zgodności próbowałem...

Może coś nie tak jest ze sterownikami lub ustawieniami systemowymi?

Jest taka możliwość, tylko naprawdę nie wiem co miało by być ustawione źle. Oprócz tej jednej, jedynej rzeczy system chodzi bez problemów no i odtwarza CD Audio w playerze. Naprawdę zaczyna mi brakować pomysłów co też może być nie tak. Nawet nie mam pewności, że format poskutkuje.

ustawienie w BIOS-e

Jedyne co znalazłem z dźwiękiem w BIOS-ie, to całkowite jego wyłączenie. ;d

EDIT:

Nareszcie, udało się! Jednak poszło o sposób odtwarzania dźwięku. Okazało się, że tryb cyfrowy był wyłączony i chciało odtwarzać w sposób analogowy. Jako, że wspomnianego wcześniej kabelka nie było - dźwięk w grach nie występował. Po włączeniu odtwarzania cyfrowego wszystko ruszyło z kopyta. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Panelu Sterowania. ^^ Cały dostęp do opcji w widoku klasycznym wygląda tak:

Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka Sprzęt -> wybrać z listy napęd i kliknąć 'właściwości' -> zakładka właściwości -> na dole jest kwadracik, w którym trzeba postawić fajeczkę. :P

Zastanawiam się tylko, dlaczego było to odznaczone, ale w sumie mniejsza z tym. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem:

Mianowicie potrzebuję miejsca na dysku D:. Nie jest pliki na nim zajmują mniej, niż powinny (tzn. mam np. 28gb pików na nim a właściwości wskazują 31), dowiedziałem się że to może być System Volume Information oraz... kosz.

Teraz problemy:

1. System Volume information. Aby się do niego dostać, muszę go kliknąć prawym, i tam w właściwościach ustawić sobie admina. NIEMOŻLIWE, gdyż gdy próbuję uruchomić pokazywanie ukrytych plików to po zastosowaniu nic nie działa, a opcja ta jest nienaruszona. Poprostu, nie mogę tego przełączyć. przez Tryb Awaryjny jako admin też tam nie wejdę, więc zostaje tylko jakoś poradzić sobie z tym.. tą... blokadą?

2.Kosz. Niby ustawiłem żeby nic nie rezerwował ale to nie działa (restartowałem ofc.).

Wklejam logi z Hijack This i Silent Runners:

Hijack This:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 11:37:12, on 2009-02-08
Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP3 (6.00.2900.5512)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
C:\WINDOWS\VistaDrive\VistaDrive.exe
C:\WINDOWS\PixArt\PAC207\Monitor.exe
D:\Programy\NOD32\egui.exe
C:\Program Files\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
C:\Program Files\Common Files\InterVideo\DeviceService\DevSvc.exe
D:\Programy\NOD32\ekrn.exe
D:\Programy\nTune\nTune\nTuneService.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\system32\oodag.exe
C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe
C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe
D:\Programy\xFire\Xfire.exe
C:\WINDOWS\system32\PnkBstrB.exe
C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe
D:\Gry\Metin\metin2.bin
D:\Programy\Opera\opera.exe
D:\Programy\Total Commander\TOTALCMD.EXE
D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\NOTEPAD.EXE
D:\Programy\Halp\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://www.nero.com/link.php?zone=ROTW&language=PLK&topic_id=6&oem_id=-65536&gen_id=8
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
R3 - URLSearchHook: (no name) - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - (no file)
O2 - BHO: flashget urlcatch - {2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7} - D:\Programy\Flashget\jccatch.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\ssv.dll (file missing)
O2 - BHO: Google Gears Helper - {E0FEFE40-FBF9-42AE-BA58-794CA7E3FB53} - C:\Program Files\Google\Google Gears\Internet Explorer\0.5.4.2\gears.dll
O2 - BHO: FlashGet GetFlash Class - {F156768E-81EF-470C-9057-481BA8380DBA} - D:\Programy\Flashget\getflash.dll
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [VistaDrive] C:\WINDOWS\VistaDrive\VistaDrive.exe
O4 - HKLM\..\Run: [UnlockerAssistant] "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [OODefragTray] C:\WINDOWS\system32\oodtray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Monitor] C:\WINDOWS\PixArt\PAC207\Monitor.exe
O4 - HKLM\..\Run: [egui] "D:\Programy\NOD32\egui.exe" /hide /waitservice
O4 - HKLM\..\Run: [WheelMouse] C:\Program Files\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [NVIDIA nTune] "D:\Programy\nTune\nTune\nTuneCmd.exe" clear
O4 - HKCU\..\Run: [RGSC] C:\Program Files\Rockstar Games\Rockstar Games Social Club\RGSCLauncher.exe /silent
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [VisualTaskTips] C:\Program Files\Utilities\VisualTaskTips\VisualTaskTips.exe (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [VisualTaskTips] C:\Program Files\Utilities\VisualTaskTips\VisualTaskTips.exe (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [VisualTaskTips] C:\Program Files\Utilities\VisualTaskTips\VisualTaskTips.exe (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [VisualTaskTips] C:\Program Files\Utilities\VisualTaskTips\VisualTaskTips.exe (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'Default user')
O8 - Extra context menu item: &Download All with FlashGet - D:\Programy\Flashget\jc_all.htm
O8 - Extra context menu item: &Download with FlashGet - D:\Programy\Flashget\jc_link.htm
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\ssv.dll (file missing)
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\ssv.dll (file missing)
O9 - Extra button: (no name) - {09C04DA7-5B76-4EBC-BBEE-B25EAC5965F5} - C:\Program Files\Google\Google Gears\Internet Explorer\0.5.4.2\gears.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Ustawienia wtyczki &Gears - {09C04DA7-5B76-4EBC-BBEE-B25EAC5965F5} - C:\Program Files\Google\Google Gears\Internet Explorer\0.5.4.2\gears.dll
O9 - Extra button: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - D:\Programy\Flashget\FlashGet.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - D:\Programy\Flashget\FlashGet.exe
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/shockwave/cabs/flash/swflash.cab
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
O20 - Winlogon Notify: !SASWinLogon - C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SASWINLO.dll
O23 - Service: Adobe LM Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe (file missing)
O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe
O23 - Service: Capture Device Service - InterVideo Inc. - C:\Program Files\Common Files\InterVideo\DeviceService\DevSvc.exe
O23 - Service: Eset HTTP Server (EhttpSrv) - ESET - D:\Programy\NOD32\EHttpSrv.exe
O23 - Service: Eset Service (ekrn) - ESET - D:\Programy\NOD32\ekrn.exe
O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
O23 - Service: Google Update Service (gupdate1c9149621aa263e) (gupdate1c9149621aa263e) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: nTune Service (nTuneService) - NVIDIA - D:\Programy\nTune\nTune\nTuneService.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: O&O Defrag - O&O Software GmbH - C:\WINDOWS\system32\oodag.exe
O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe
O23 - Service: PnkBstrB - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PnkBstrB.exe
O23 - Service: Ulead Burning Helper (UleadBurningHelper) - Ulead Systems, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe

Silent Runners

"Silent Runners.vbs", revision 59, http://www.silentrunners.org/
Operating System: Windows XP
Output limited to non-default values, except where indicated by "{++}"


Startup items buried in registry:
---------------------------------

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\ {++}
"ctfmon.exe" = "C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe" [MS]
"NVIDIA nTune" = ""D:\Programy\nTune\nTune\nTuneCmd.exe" clear" [file not found]
"RGSC" = "C:\Program Files\Rockstar Games\Rockstar Games Social Club\RGSCLauncher.exe /silent" [null data]
"Gadu-Gadu" = ""D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray" ["Gadu-Gadu S.A."]

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\ {++}
"SoundMan" = "SOUNDMAN.EXE" ["Realtek Semiconductor Corp."]
"VistaDrive" = "C:\WINDOWS\VistaDrive\VistaDrive.exe" [null data]
"UnlockerAssistant" = ""C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"" [null data]
"OODefragTray" = "C:\WINDOWS\system32\oodtray.exe" ["O&O Software GmbH"]
"Monitor" = "C:\WINDOWS\PixArt\PAC207\Monitor.exe" ["PixArt Imaging Incorporation"]
"egui" = ""D:\Programy\NOD32\egui.exe" /hide /waitservice" ["ESET"]
"WheelMouse" = "C:\Program Files\A4Tech\Mouse\Amoumain.exe" ["A4Tech Co.,Ltd."]
"NvCplDaemon" = "RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup" [MS]
"nwiz" = "nwiz.exe /install" ["NVIDIA Corporation"]
"NvMediaCenter" = "RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit" [MS]

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\
>{26923b43-4d38-484f-9b9e-de460746276c}\(Default) = "Internet Explorer"
                                        \StubPath   = "C:\WINDOWS\system32\shmgrate.exe OCInstallUserConfigIE" [MS]

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\
{2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7}\(Default) = "flashget urlcatch"
  -> {HKLM...CLSID} = "FGCatchUrl"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\Flashget\jccatch.dll" ["www.flashget.com"]
{761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43}\(Default) = (no title provided)
  -> {HKLM...CLSID} = "SSVHelper Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\ssv.dll" [file not found]
{E0FEFE40-FBF9-42AE-BA58-794CA7E3FB53}\(Default) = "Google Gears Helper"
  -> {HKLM...CLSID} = "Google Gears Helper"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Google\Google Gears\Internet Explorer\0.5.4.2\gears.dll" ["Google Inc."]
{F156768E-81EF-470C-9057-481BA8380DBA}\(Default) = (no title provided)
  -> {HKLM...CLSID} = "FlashGet GetFlash Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\Flashget\getflash.dll" ["www.flashget.com"]

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions\Approved\
"{42071714-76d4-11d1-8b24-00a0c9068ff3}" = "Rozszerzenie CPL kadrowania wyświetlania"
  -> {HKLM...CLSID} = "Rozszerzenie CPL kadrowania wyświetlania"
                   \InProcServer32\(Default) = "deskpan.dll" [file not found]
"{B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}" = "WinRAR shell extension"
  -> {HKLM...CLSID} = "WinRAR"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll" [null data]
"{2B3453E4-49DF-11D3-8229-0080BE509050}" = "GMail Drive"
  -> {HKLM...CLSID} = "GMail Drive"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\ShellExt\GMailFS.dll" ["Bjarke Viksoe"]
"{2B3453E4-49DF-11D3-8229-0080BE509052}" = "GMailFS Property Sheet"
  -> {HKLM...CLSID} = "GMailFS Property Sheet"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\ShellExt\GMailFS.dll" ["Bjarke Viksoe"]
"{2B3453E4-49DF-11D3-8229-0080BE509054}" = "GMailFS Drop Handler"
  -> {HKLM...CLSID} = "GMailFS Drop Handler"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\ShellExt\GMailFS.dll" ["Bjarke Viksoe"]
"{2B3453E4-49DF-11D3-8229-0080BE509056}" = "GMailFS Context Menu"
  -> {HKLM...CLSID} = "GMailFS Context Menu"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\ShellExt\GMailFS.dll" ["Bjarke Viksoe"]
"{19F500E0-9964-11cf-B63D-08002B317C03}" = "Desktop Icon Layout"
  -> {HKLM...CLSID} = "Desktop Icon Layout"
                   \InProcServer32\(Default) = "Layout.dll" ["Microsoft"]
"{EFA24E62-B078-11d0-89E4-00C04FC9E26E}" = "History Band"
  -> {HKLM...CLSID} = "History Band"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\shdocvw.dll" [MS]
"{B327765E-D724-4347-8B16-78AE18552FC3}" = "NeroDigitalIconHandler"
  -> {HKLM...CLSID} = "NeroDigitalIconHandler Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NeroDigitalExt.dll" ["Nero AG"]
"{7F1CF152-04F8-453A-B34C-E609530A9DC8}" = "NeroDigitalPropSheetHandler"
  -> {HKLM...CLSID} = "NeroDigitalPropSheetHandler Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NeroDigitalExt.dll" ["Nero AG"]
"{B089FE88-FB52-11D3-BDF1-0050DA34150D}" = "Eset Smart Security - Context Menu Shell Extension"
  -> {HKLM...CLSID} = "Eset Smart Security - Context Menu Shell Extension"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\NOD32\shellExt.dll" ["ESET"]
"{DDE4BEEB-DDE6-48fd-8EB5-035C09923F83}" = "UnlockerShellExtension"
  -> {HKLM...CLSID} = "UnlockerShellExtension"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerCOM.dll" [null data]
"{DBD8E168-244D-448C-9922-25508950D1DC}" = "Ulead UDF Driver"
  -> {HKLM...CLSID} = "USIShellExt Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\USIShex.dll" ["Ulead Systems, Inc."]
"{23170F69-40C1-278A-1000-000100020000}" = "7-Zip Shell Extension"
  -> {HKLM...CLSID} = "7-Zip Shell Extension"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\7-zip\7-zip.dll" ["Igor Pavlov"]
"{AD392E40-428C-459F-961E-9B147782D099}" = "UltraISO"
  -> {HKLM...CLSID} = "UIContextMenu Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\UltraISO\isoshell.dll" ["EZB Systems, Inc."]
"{A70C977A-BF00-412C-90B7-034C51DA2439}" = "NvCpl DesktopContext Class"
  -> {HKLM...CLSID} = "DesktopContext Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\nvcpl.dll" ["NVIDIA Corporation"]
"{FFB699E0-306A-11d3-8BD1-00104B6F7516}" = "Play on my TV helper"
  -> {HKLM...CLSID} = "NVIDIA CPL Extension"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\nvcpl.dll" ["NVIDIA Corporation"]
"{1CDB2949-8F65-4355-8456-263E7C208A5D}" = "Desktop Explorer"
  -> {HKLM...CLSID} = "Desktop Explorer"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\nvshell.dll" ["NVIDIA Corporation"]
"{1E9B04FB-F9E5-4718-997B-B8DA88302A47}" = "Desktop Explorer Menu"
  -> {HKLM...CLSID} = (no title provided)
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\nvshell.dll" ["NVIDIA Corporation"]
"{1E9B04FB-F9E5-4718-997B-B8DA88302A48}" = "nView Desktop Context Menu"
  -> {HKLM...CLSID} = "nView Desktop Context Menu"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\nvshell.dll" ["NVIDIA Corporation"]

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellExecuteHooks\
<<!>> "{5AE067D3-9AFB-48E0-853A-EBB7F4A000DA}" = (no title provided)
  -> {HKLM...CLSID} = "SABShellExecuteHook Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SASSEH.DLL" ["SuperAdBlocker.com"]

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ShellServiceObjectDelayLoad\
"WPDShServiceObj" = "{AAA288BA-9A4C-45B0-95D7-94D524869DB5}"
  -> {HKLM...CLSID} = "WPDShServiceObj Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\WPDShServiceObj.dll" [MS]

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\
<<!>> "BootExecute" = "autocheck autochk *"|"OODBS" ["O&O Software GmbH"]

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\
<<!>> !SASWinLogon\DLLName = "C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SASWINLO.dll" ["SUPERAntiSpyware.com"]

HKLM\SOFTWARE\Classes\Folder\shellex\ColumnHandlers\
{7D4D6379-F301-4311-BEBA-E26EB0561882}\(Default) = "NeroDigitalExt.NeroDigitalColumnHandler"
  -> {HKLM...CLSID} = "NeroDigitalColumnHandler Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NeroDigitalExt.dll" ["Nero AG"]

HKLM\SOFTWARE\Classes\*\shellex\ContextMenuHandlers\
7-Zip\(Default) = "{23170F69-40C1-278A-1000-000100020000}"
  -> {HKLM...CLSID} = "7-Zip Shell Extension"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\7-zip\7-zip.dll" ["Igor Pavlov"]
Eset Smart Security - Context Menu Shell Extension\(Default) = "{B089FE88-FB52-11D3-BDF1-0050DA34150D}"
  -> {HKLM...CLSID} = "Eset Smart Security - Context Menu Shell Extension"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\NOD32\shellExt.dll" ["ESET"]
FileUtilities_MainContextMenu Class\(Default) = "{BB773C31-BB7F-491D-8266-E85B2068FA96}"
  -> {HKLM...CLSID} = "FileUtilities_MainContextMenu Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\GiPo@Utilities\FileUtilities.3\fush.dll" ["Gibin Software House (http://www.gibinsoft.net)"]
Notepad++\(Default) = "{120B94B5-2E6A-4F13-94D0-414BCB64FA0F}"
  -> {HKLM...CLSID} = "Notepad++"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\Notepad++\nppcm.dll" ["Burgaud.com"]
WinRAR\(Default) = "{B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}"
  -> {HKLM...CLSID} = "WinRAR"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll" [null data]

HKLM\SOFTWARE\Classes\Directory\shellex\ContextMenuHandlers\
7-Zip\(Default) = "{23170F69-40C1-278A-1000-000100020000}"
  -> {HKLM...CLSID} = "7-Zip Shell Extension"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\7-zip\7-zip.dll" ["Igor Pavlov"]
FileUtilities_MainContextMenu Class\(Default) = "{BB773C31-BB7F-491D-8266-E85B2068FA96}"
  -> {HKLM...CLSID} = "FileUtilities_MainContextMenu Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\GiPo@Utilities\FileUtilities.3\fush.dll" ["Gibin Software House (http://www.gibinsoft.net)"]
UltraISO\(Default) = "{AD392E40-428C-459F-961E-9B147782D099}"
  -> {HKLM...CLSID} = "UIContextMenu Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\UltraISO\isoshell.dll" ["EZB Systems, Inc."]
WinRAR\(Default) = "{B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}"
  -> {HKLM...CLSID} = "WinRAR"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll" [null data]

HKLM\SOFTWARE\Classes\Folder\shellex\ContextMenuHandlers\
Eset Smart Security - Context Menu Shell Extension\(Default) = "{B089FE88-FB52-11D3-BDF1-0050DA34150D}"
  -> {HKLM...CLSID} = "Eset Smart Security - Context Menu Shell Extension"
                   \InProcServer32\(Default) = "D:\Programy\NOD32\shellExt.dll" ["ESET"]
FileUtilities_MainContextMenu Class\(Default) = "{BB773C31-BB7F-491D-8266-E85B2068FA96}"
  -> {HKLM...CLSID} = "FileUtilities_MainContextMenu Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\GiPo@Utilities\FileUtilities.3\fush.dll" ["Gibin Software House (http://www.gibinsoft.net)"]
IconLayout\(Default) = "{19F500E0-9964-11cf-B63D-08002B317C03}"
  -> {HKLM...CLSID} = "Desktop Icon Layout"
                   \InProcServer32\(Default) = "Layout.dll" ["Microsoft"]
UltraISO\(Default) = "{AD392E40-428C-459F-961E-9B147782D099}"
  -> {HKLM...CLSID} = "UIContextMenu Class"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\UltraISO\isoshell.dll" ["EZB Systems, Inc."]
UnlockerShellExtension\(Default) = "{DDE4BEEB-DDE6-48fd-8EB5-035C09923F83}"
  -> {HKLM...CLSID} = "UnlockerShellExtension"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerCOM.dll" [null data]
WinRAR\(Default) = "{B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}"
  -> {HKLM...CLSID} = "WinRAR"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll" [null data]

HKLM\SOFTWARE\Classes\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers\
UnlockerShellExtension\(Default) = "{DDE4BEEB-DDE6-48fd-8EB5-035C09923F83}"
  -> {HKLM...CLSID} = "UnlockerShellExtension"
                   \InProcServer32\(Default) = "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerCOM.dll" [null data]


Group Policies {GPedit.msc branch and setting}:
-----------------------------------------------

Note: detected settings may not have any effect.

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\

"NoSMHelp" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{User Configuration|Administrative Templates|Start Menu and Taskbar|
Remove Help menu from Start Menu}

"ForceClassicControlPanel" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoSMConfigurePrograms" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"ClearRecentDocsOnExit" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoRecentDocsMenu" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoRecentDocsHistory" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoStartBanner" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{Remove "Click here to begin" from Start button}

"NoInstrumentation" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoStartMenuMFUprogramsList" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoLowDiskSpaceChecks" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoResolveTrack" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"LinkResolveIgnoreLinkInfo" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoResolveSearch" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoSaveSettings" = (REG_DWORD) dword:0x00000000
{User Configuration|Administrative Templates|Desktop|
Don't save settings at exit}

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\

"NoDesktopCleanupWizard" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"HideRunAsVerb" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"NoRemoteRecursiveEvents" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\

"shutdownwithoutlogon" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{Computer Configuration|Windows Settings|Security Settings|Local Policies|Security Options|
Shutdown: Allow system to be shut down without having to log on}

"undockwithoutlogon" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{Computer Configuration|Windows Settings|Security Settings|Local Policies|Security Options|
Devices: Allow undock without having to log on}

"NoInternetOpenWith" = (REG_DWORD) dword:0x00000001
{unrecognized setting}

"SynchronousMachineGroupPolicy" = (REG_DWORD) dword:0x00000000
{unrecognized setting}

"SynchronousUserGroupPolicy" = (REG_DWORD) dword:0x00000000
{unrecognized setting}


Active Desktop and Wallpaper:
-----------------------------

Active Desktop may be disabled at this entry:
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellState

Displayed if Active Desktop enabled and wallpaper not set by Group Policy:
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Desktop\General\
"Wallpaper" = "%APPDATA%\Opera\Opera\profile\skin\outdoor-niko_1280x1024.bmp"

Displayed if Active Desktop disabled and wallpaper not set by Group Policy:
HKCU\Control Panel\Desktop\
"Wallpaper" = "C:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\skin\outdoor-niko_1280x1024.bmp"


Windows Portable Device AutoPlay Handlers
-----------------------------------------

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoplayHandlers\Handlers\

AlcoholAutoPlayV2.BurnDisc\
"Provider" = "Alcohol 120%"
"InvokeProgID" = "AlcoholAutoPlayV2"
"InvokeVerb" = "BurnDisc"
HKLM\SOFTWARE\Classes\AlcoholAutoPlayV2\shell\BurnDisc\command\(Default) = ""D:\Programy\Alcohol\alcohol.exe" %1" [file not found]

AlcoholAutoPlayV2.ReadDisc\
"Provider" = "Alcohol 120%"
"InvokeProgID" = "AlcoholAutoPlayV2"
"InvokeVerb" = "ReadDisc"
HKLM\SOFTWARE\Classes\AlcoholAutoPlayV2\shell\ReadDisc\command\(Default) = ""D:\Programy\Alcohol\alcohol.exe" %1" [file not found]

GOMPlayDVDOnArrival\
"Provider" = "GOM Player"
"InvokeProgID" = "GomPlayer.DVD"
"InvokeVerb" = "open"
HKLM\SOFTWARE\Classes\GomPlayer.DVD\shell\open\command\(Default) = ""D:\Programy\GOM Player\GOM.exe" /open "%1"" ["Gretech Corp."]

GOMPlayMediaOnArrival\
"Provider" = "GOM Player"
"InvokeProgID" = "GomPlayer.MediaFile"
"InvokeVerb" = "open"
HKLM\SOFTWARE\Classes\GomPlayer.MediaFile\shell\open\command\(Default) = ""D:\Programy\GOM Player\GOM.exe" /open "%1"" ["Gretech Corp."]

MSWPDShellNamespaceHandler\
"Provider" = "@%SystemRoot%\System32\WPDShextRes.dll,-501"
"CLSID" = "{A55803CC-4D53-404c-8557-FD63DBA95D24}"
"InitCmdLine" = " "
  -> {HKLM...CLSID} = "WPDShextAutoplay"
                   \LocalServer32\(Default) = "C:\WINDOWS\system32\WPDShextAutoplay.exe" [MS]

UVSFolder\
"Provider" = "Ulead VideoStudio 11"
"ProgID" = "Shell.HWEventHandlerShellExecute"
"InitCmdLine" = "D:\Programy\Ulead Video Studio 11 Plus\vstudio.exe"
HKLM\SOFTWARE\Classes\Shell.HWEventHandlerShellExecute\CLSID\(Default) = "{FFB8655F-81B9-4fce-B89C-9A6BA76D13E7}"
  -> {HKLM...CLSID} = "ShellExecute HW Event Handler"
                   \LocalServer32\(Default) = "rundll32.exe shell32.dll,SHCreateLocalServerRunDll {FFB8655F-81B9-4fce-B89C-9A6BA76D13E7}" [MS]

WinampPlayMediaOnArrival\
"Provider" = "Winamp"
"InvokeProgID" = "Winamp.File"
"InvokeVerb" = "Play"
HKLM\SOFTWARE\Classes\Winamp.File\shell\Play\command\(Default) = ""D:\Programy\Winamp\winamp.exe" "%1"" [file not found]
HKLM\SOFTWARE\Classes\Winamp.File\shell\Play\DropTarget\CLSID = "{46986115-84D6-459c-8F95-52DD653E532E}"
  -> {HKLM...CLSID} = (no title provided)
                   \LocalServer32\(Default) = ""D:\Programy\Winamp\winamp.exe"" [file not found]


Enabled Scheduled Tasks:
------------------------

"GoogleUpdateTaskMachine" -> launches: "C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe /c" ["Google Inc."]
"GoogleUpdateTaskUserS-1-5-21-1644491937-1532298954-839522115-1001" -> launches: "C:\Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update\GoogleUpdate.exe /c" ["Google Inc."]


Winsock2 Service Provider DLLs:
-------------------------------

Namespace Service Providers

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winsock2\Parameters\NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\ {++}
000000000001\LibraryPath = "%SystemRoot%\System32\mswsock.dll" [MS]
000000000002\LibraryPath = "%SystemRoot%\System32\winrnr.dll" [MS]
000000000003\LibraryPath = "%SystemRoot%\System32\mswsock.dll" [MS]
000000000004\LibraryPath = "C:\Program Files\Bonjour\mdnsNSP.dll" ["Apple Computer, Inc."]

Transport Service Providers

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winsock2\Parameters\Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\ {++}
0000000000##\PackedCatalogItem (contains) DLL [Company Name], (at) ## range:
%SystemRoot%\system32\mswsock.dll [MS], 01 - 03, 06 - 19
%SystemRoot%\system32\rsvpsp.dll [MS], 04 - 05

Bardzo proszę o pomoc : /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o miejsce na dysku, mozesz troche zyskac:

wyłączając przywracanie systemu. Chociaz lepiej zrobić klikając na ikonę dysku-> właściwości -> oczyszczanie dysku -> więcej opcji -> przywracanie systemu -> oczyść

Co do logu z hijack this, jest ok mozesz usunąć

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\ssv.dll (file missing)

O4 - HKLM\..\Run: [Monitor] C:\WINDOWS\PixArt\PAC207\Monitor.exe

- masz kamerkę?

Co do system volume information, to tam nie ma nic co mozna usunąc, jedynie kłopoty z nim są jak masz wirusy : ) Jezeli zrobisz to z oczyszczaniem, to bedzie juz ok, w sys. volume inf. masz dane o przywracaniu systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zuxqr

Jak klikam na ikonę w większości gry to wyskakuje komunikat: "... nie jest prawidłową aplikacjuą systemu Win32" co da się z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jak mogę włączyć autologowanie windowsa do pulpitu? Chodzi mi o to, że zawsze jak włączam komputer to aby wejść na pulpit muszę najpierw kliknąć na swój profil aby się zalogować. Mam tylko jedno konto i nie mam hasła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul-> jak pisze M@TH3W oczyść sobie dysk. Nie wiem co masz do tego kosza ale nie wydaje mi się żeby on jakoś zżerał ci kolosalne ilości pamięci. Poza tym jak dasz oczyszczanie dysku to kosz też będzie oczyszczony. Możliwe ze masz ustawiony na tym dysku plik stronicowania i on zajmuje trochę pamięci.

Ale przede wszystkim zrób to co radzi kolega. Twoje pomysły na oczyszczenie dysku są raczej 'katastrofogenne' a wiele ci nie pomogą. ponad 1GB wolnego miejsca można niekiedy zyskać samą kompresją starych plików a ty mówisz o brakujących 3GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul-> jak pisze M@TH3W oczyść sobie dysk. Nie wiem co masz do tego kosza ale nie wydaje mi się żeby on jakoś zżerał ci kolosalne ilości pamięci. Poza tym jak dasz oczyszczanie dysku to kosz też będzie oczyszczony. Możliwe ze masz ustawiony na tym dysku plik stronicowania i on zajmuje trochę pamięci.

Ale przede wszystkim zrób to co radzi kolega. Twoje pomysły na oczyszczenie dysku są raczej 'katastrofogenne' a wiele ci nie pomogą. ponad 1GB wolnego miejsca można niekiedy zyskać samą kompresją starych plików a ty mówisz o brakujących 3GB.

Jak na 31 GB partycje (Dysk 40 gb) to te 3 gb to bardzo dużo, a jak już mówiłem oczyszczanie nic nie da (Zresztą nie jestem taki głupi) i nie chcę jakichś innych porad tylko rozwiązanie problemu (sys volume info i kosz). Plik stronicowania 1,5 gb. (mam 2gb ramu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz się do nich dostać, to możesz użyć w tym celu jakiejś dystrybucji live GNU/Linux-a np. Knoppix-a, ale szczerze mówiąc to niewiele da, bo Windows i tak w krótkim czasie to zapełni. Jeśli zaś GNU/Linux z jakichś powodów odpada, to musisz sobie nadać prawa dostępu. W XP Home musisz wszystko robić w trybie awaryjnym, w Pro bez znaczenia.

P-klik na folder "System Volume Information"->Właściwości->Zabezpieczenia

Po kliknięciu na Dodaj... masz możliwość dodania użytkownika, który ma mieć prawo do modyfikowania tego folderu. Potem wybierasz tylko tylko uprawnienia jakie ma mieć dany użytkownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-klik na folder "System Volume Information"->Właściwości->Zabezpieczenia

Po kliknięciu na Dodaj... masz możliwość dodania użytkownika, który ma mieć prawo do modyfikowania tego folderu. Potem wybierasz tylko tylko uprawnienia jakie ma mieć dany użytkownik.

Tak, dokładnie, ale jakbyś przeczytał jeszcze wcześneijsze moje posty wiedziałbyś że nie da się u mnie ustawić aby pokazywało ukryte pliki bo natychmiast opcja ta zmienia się na "nie pokazuj".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że np. w czasie instalacji jakiejś gry gdy posesor jest wykorzystywany zacina mi się głos i cały system. To wygląda tak jak by w XP miałbym z 15 FPS'ów.

Mój komputer to:

-procesor: Core 2 Duo E4400 2Ghz pokręcony na 3Ghz

-RAM: 2Gb GeIL Dual Ultra 800 MHz

-VGA: Radeon 2900XT

-HDD: Seagate 320Gb

Co może być tego przyczyną?

A jeszcze jedno sprawdziłem, że w czasie instalacji korzysta z tylko z jednego rdzenia. Jak jest rdzeń 0 i 1 to korzysta z rdzenia 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-klik na folder "System Volume Information"->Właściwości->Zabezpieczenia

Po kliknięciu na Dodaj... masz możliwość dodania użytkownika, który ma mieć prawo do modyfikowania tego folderu. Potem wybierasz tylko tylko uprawnienia jakie ma mieć dany użytkownik.

Tak, dokładnie, ale jakbyś przeczytał jeszcze wcześneijsze moje posty wiedziałbyś że nie da się u mnie ustawić aby pokazywało ukryte pliki bo natychmiast opcja ta zmienia się na "nie pokazuj".

Przeczytałem, ale to że nie możesz tego zmienić świadczy o jednej z dwóch rzeczy: albo masz walnięty system, albo źle coś wpisujesz. Najpewniej jest dodać użytkownika przez opcje zaawansowane i tam wyszukać kwerendy, czy jak to tam się nazywało. Jeśli masz walnięty system to pozostaje GNU/Linux.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się pomyliłem co do działu to przepraszam.

Chodzi mianowicie o problemy z instalowaniem przez Instal Shield. Wpadłem ostatnio na pewien artykuł @#$%$$ i zacząłem grzebać w systemie, zapodaję linka:

http://www.teampc.pl/index.php?option=com_...&Itemid=250

Zmieniłem co napisali i od tego momentu nie mogę instalować programów (gier) bo wyskakuje mi błąd 1607, lub też że IS jest żle zainstalowany. Próbowałem odwrócić sytuację ale to nic nie daje.

Jeśli ktoś ma pomysły to z góry dzięks. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...