Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zniwiarz

[X360] Jaką wersję wybrać?

Polecane posty

Jest kilka gier, które nie mają prawa działać na wersji Arcade. Są to takie gry, które trzeba zainstalować na dysk (2 płyty instalacyjne), którego jak powszechnie wiadomo, wersja Arcade nie posiada. Jest ich mało, ale jednak zawsze są.

Bzdura, bez dysku zagrasz we wszystkie gry, w niektórych wypadkach trzeba tylko zmieniać płytę.

Kiedyś na necie były testy ze specjalną kamerą ( termowizyjna ? ).Tak czy inaczej wykazały one, że konsole mniej się nagrzewają w pozycji pionowej( stojącej). Możesz też spróbować podkładki chłodzącej czy czegoś w tym stylu, ale nie wiadomo jak to z tym dokładniej jest i z tego co pamiętam to używanie takowej jest naruszeniem gwarancji.

Może też spowodować zepsucie konsoli bo zużywa część z prądu, który jest dla niej przeznaczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wydaje mi się, czy trzymanie jej w pionie jest lepsze, niż w poziomie. Naturalnie konsola ta leży w poziomie, i na zdrowy, chłopski rozum jej chłodzenie powinno być zaprojektowane tak, aby najlepiej odprowadzać gorące powietrze właśnie w tej pozycji. Takie moje dumanie, ale zdrowa filozofia w tym jest. Ja trzymam poziomo.

Może też spowodować zepsucie konsoli bo zużywa część z prądu, który jest dla niej przeznaczony.

Bezedura. Jak podłączysz sobie np. wiatraczek pod USB w PC, to też jesteś w prostej drodze do zepsucia swojego komputera? Od tego jest zasilacz, aby dostarczać tyle prądu, ile konsola potrzebuje. I nic podłączone pod USB jej nie zepsuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, myślałem, że chodzi Ci o te podstawki chłodzące, które to nie są do X'a, a do laptopów, a to, czy naprawdę działają, tak naprawdę nikt nie potwierdził.

Są jeszcze specjalne tunery odprowadzające ciepło z tylnej części konsoli. Ponoć miast pomagać, tak naprawdę szkodzi :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne(wiem jasper ma lepsze chłodzenie)czy mam wersję jasper czy xenos??Chodzi mi o pozycję z tym związaną.Nie wiem czy na pewno mam tę wersję nie pytałem poprzedniego właściciela.Ja mam takie biały napęd a widziałem w niektórych srebrny i dlatego się zastanawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne(wiem jasper ma lepsze chłodzenie)czy mam wersję jasper czy xenos??Chodzi mi o pozycję z tym związaną.Nie wiem czy na pewno mam tę wersję nie pytałem poprzedniego właściciela.Ja mam takie biały napęd a widziałem w niektórych srebrny i dlatego się zastanawiam.

Kolor tacki zależy nie od chipsetu tylko od wersji (Arcade, Premium, Elite). Myślę że jeśli pozycja pionowa rzeczywiście jest lepsza dla, powiedzmy, Xenona, to dla Jaspera też jest dobra. A jak rozpoznać Jaspera dowiesz się tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w przeciągu najbliższych 2 miesięcy zakupię xkloca. Mój problem - elite czy slim? Które jest lepsze, na co patrzeć przy zakupie, żeby nie trafić na wersję łapiącą rroda na potęgę? Czy do elite podłączę pełen zestaw rock band (mike, bebny i gitare) skoro pudlo posiada 2 usb? Totalnie się na konsolach nie znam. Ostatnia jaką miałem to pegasus....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę - zależy, gdzie będziesz kupować. Jeśli na allegro, to warto wziąć Slima - kosztuje niewiele drożej, a ma 250GB i WiFi. RRoD? Nie wiadomo, jak w Slimce, ponoć jest od tego uwolniona, Jasper sięga do 10% awaryjności.

Co do Rock Band. Kupujesz rozgałęziacz USB (dobrze napisałem ;]?) i gitara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie inne pytanie. Chcę kupić Xboxa 360 nieslim białego. Tylko, że teraz wszyscy kupują slim lub 360 Elite, który jest czarny. Chciałbym się dowiedzieć, czy M$ nie wstrzymał jeszcze dystrybucji? Bo chcę koniecznie białego, czarny jest dla 360 taki... niekanoniczny, a Slim wygląda jak toster. Brzydki toster.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, białe wersje są jeszcze w sprzedaży (Arcade). Arcade jest uboższą wersją Elite. Nie ma headseta, dysku (Ma kartę pamięci), w wersjach Jasper ma HDMI (Elite też), i Arcade nie ma kabla Ethernet w zestawie. Jest też tańsza (Nówka za 650, czarnulka za 900 z grami). Ja bym brał Elitke, nie liczy się kolor a to, co dostajesz wraz z konsolą :) Za taki dysk na allegro (120GB) To byś pewnie ze 160zł musiał dać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię uprzedzić, że Premiumy nie są już od dawna produkowane. Co prawda możliwe, że są jeszcze nowe egzemplarze, które przeleżały sporo w magazynie. Problem z płytą główną - siedzą w nich Falcony, które lubią się czasem trochę zagrzać. Jednak Premium za cenę Arcade? Ja bym brał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Falcona który bezawaryjnie działa 1,5 roku, ja bym z tym nie dramatyzował, konsola wcale nie musi paść, ba są konsole kupione w dniu premiery xbox'a 5 lat temu, a działają do dzisiaj. Jeśli chodzi o konsole w wersji arcade to obecnie często dodawany jest do nich dysk 20 GB (ten sam co w pierwszych premiumach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dramatyzuje, tylko stwierdzam fakt - Falcony niekiedy lubiły się trochę zagrzać i nie napisałem, że od razu musi paść. Dwóch znajomych gra na Falconach i jest ok, trzeci kupił nie dawno takiego na allegro, używany był przez poprzedniego właściciela tylko do oglądania filmów, nie otwierany, a po 2-3 tygodniach zaczęły się pojawiać artefakty na avatarze - pierwsze objawy E74. Konsola poszła na sell, teraz ponoć następny właściciel już wystawił ją na allegro. Jednym słowem - wszystko zależy od egzemplarza.

ja bym z tym nie dramatyzował, konsola wcale nie musi paść, ba są konsole kupione w dniu premiery xbox'a 5 lat temu, a działają do dzisiaj

Takich egzemplarzy jest wiele, ale też wiele z nich wróciło już z naprawy po RRoD/E74 bądź innych błędach - a więc z nowymi płytami głównymi, so de facto postawione na nowo na nogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrafię odpowiedzieć tylko na 1 pytanie , mianowicie Jasper jest najnowszą , najbardziej dopracowaną płytą główną do XBOXA 360 , na tej płycie jest najmniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się błędów takich jak RROD etc. Gdzieś słyszałem (ale nie wiem czy to prawda) że awaryjność Jasperów wynosi 10 % !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon to płyta główna, która siedziała w premierowym X'ie do 2007 roku. Następnie wprowadzono lepszego, wydającego mniej ciepła Falcona, a w połowie 2008 roku najnowszego Jaspera. Jego awaryjność sięga 6-10%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dramatyzuje, tylko stwierdzam fakt - Falcony niekiedy lubiły się trochę zagrzać i nie napisałem, że od razu musi paść. Dwóch znajomych gra na Falconach i jest ok, trzeci kupił nie dawno takiego na allegro, używany był przez poprzedniego właściciela tylko do oglądania filmów, nie otwierany, a po 2-3 tygodniach zaczęły się pojawiać artefakty na avatarze - pierwsze objawy E74. Konsola poszła na sell, teraz ponoć następny właściciel już wystawił ją na allegro. Jednym słowem - wszystko zależy od egzemplarza.

Kupowanie używanej elektroniki moim zdaniem zbyt mądra nie jest, "kto oszczędza płaci dwa razy" coś w tym jest, lepiej kupić nówkę z gwarancją niż potem mieć takie problemu. Tyczy się to głównie nowego sprzęty, nie wiem czy zauważyliście ale sprzęt produkowany 10-20 lat temu (stare konsole, telewizory CTR, jakieś pralki czy inne lodówki) potrafią działać do dziś, a czy dzisiaj ktoś się łudzi, że jego nowy super-hiper-fullHD bravia-vierra engine TV podziała tyle czasu? Nie sądzę, niestety teraz sprzęt są tak robione, żeby po okresie gwarancyjnym padały i wymuszały kupno nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives, mógł byś mi podać link do sklepu sprzedajcego Arcade z dyskiem?

A czy ewentualnie pyli się brać Arcade i dokupić na Allegro 60 GB?

ale się uwziołeś na tego arcade,kup sobie zwykłego 360,ma więcej rzeczy w zestawie i 60 gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...