Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zniwiarz

[X360] Jaką wersję wybrać?

Polecane posty

Jak wgrasz grę na dysk to Xbox ciszej chodzi przez co napęd mało odczytuje płytę przez co laser się nie zużywa. ;) Warto to robić, bo oszczędza sie i płytę od zbędnych rys i laser od przetarcia. ;) A RROD to jest przegrzanie od trzymania XO w szafce zamkniętej, że ledwo sie mieści. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, planuję w ciągu kilku dni kupić Xboxa. Wybrałem Arcade bo jest teraz w euro za 699zł , a jeśli będę potrzebował więcej pamięci to kupię jeszcze dysk na allegro za około 60 zł. Mam kilka pytań odnośnie Xboxa ponieważ nie znam się na tym zbytnio.

1. Czy Arcade różni się czymś od Premium poza tymi 60 gb? Jakieś inne istotne parametry czy cos?

2. Czy na dość dużym telewizorze (Sony 37 cali) grafika będzie się różnić od tej na mniejszych ekranach? Chodzi mi o to czy np nie będzie gorsza przez to że będzie widać więcej szczegółów a tym samym niedoróbek.

3. Czy Xbox odtwarza filmy na DVD, płyty z muzyką, zdjęciami?

4. Do czego najbardziej się przydaje to dodatkowe 60gb lub 120 gb?

5. Czy M$ banuje na podstawie wykrycia nieoryginalnej gry czy przerobionej konsoli? Tzn czy na przerobionej konsoli będe mógł grać bez problemów w oryginalną grę przez neta?

6. Co według was warto dokupić od razu po kupieniu xboxa? jakieś dodatkowe rzeczy typu kable

Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę, z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chyba tylko tym, że Arcade ma wbudowaną pamięć w wrsji Jasper.

2. Będzie ładniejsza no i da się odczytać tekst :] ( chyba, że masz TV ze 80", ale n masz ;)

3. Tak

4. Do zainstalowania gier, ściągania dem, dodatków do sejvów itp.

5. Tak, jednak nie eje się to od razu. Wyznacza sobie terminy i wtedy masowo banuje (na razie stało się tak raz i poszły tak 2 czy 3 mln konsol).

6. Jak chcesz grać z kumplami to pada. A tak to XBL Gold (jak masz neta), a oprócz tego to dysk i jakieś AA do ładowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Core jest wersją przestarzałą i już nieprodukowaną. Premium również obecnie się nie robi, była to konsola z dołączonym dyskiem 60GB (20GB w starszych modelach). Obecnie w produkcji pozostają Arcade z kartą pamięci i elite z dyskiem 120/250GB. Poza tym xbox elite ma czarną obudowę oraz poda, oraz dołączone kable HDMi i internetowy (nie pamiętam nazwy). Jasper (65nm) to technologia w której są produkowane płyty główne do nowych modeli xboxów, pobierają one mniej prądu, mniej się grzeją i są mniej awaryjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dołożysz jakieś 150zł to co najwyżej Arcade z jakimś Lego Batmanem bez żadnego dysku twardego ani nic. Najlepiej to poczekaj do lipca. W lipcu jak wyjdzie na rynek europejski Slim to Arcade będzie tańsze. Osobiście polecam pozbierać kaskę i kupić albo Slim albo Elite. Ja mam Elitkę i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio korzystną ofertę kupna X-boxa 360 Arcade.I mam pytanie czy wszystkie gry co działają na premium elite działają na arcade.I uprzedzam wiem że burnout przez siećani w obliviona game of the year ale czy np.alan wake resident 5 działają??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka gier, które nie mają prawa działać na wersji Arcade. Są to takie gry, które trzeba zainstalować na dysk (2 płyty instalacyjne), którego jak powszechnie wiadomo, wersja Arcade nie posiada. Jest ich mało, ale jednak zawsze są. Nie zagrasz też w gry ze starszej wersji Xboxa (emulacja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle demma na x-a i tak wymagają konta gold,a nie zamierzam i nie zamierzałem instalowaćgier na dysku twardym wielkie dzięki.

Ja nie wiem słyszałem że to wersja z dyskiem 20 GB.PS bo to ważne ST he force Unleashed działa

A ta konsola jest używana i dysk prawdopodobnie został po prostu do niej dokupiony co jest możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem nowego xboxa, ale nie wiem czy się opłaca... I tu pytania do użytkowników, którzy kupili już wersję slim: Czy się opłaca, jakie są plusy i minusy slimki i czy lepiej kupić wersje elite czy slim. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Slimkę" mam od jakiegoś tygodnia i muszę przyznać że jestem zadowolony z zakupu.Do minusów mogę zaliczyć wyłącznie głośne chodzenie napędu ale instalowanie gier na dysku eliminuje ten problem. Ogólnie polecam zakup ,,slimki", nie nagrzewa się zbytnio, chodzi w miarę cicho (pod warunkiem że zainstalujesz grę na dysku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do minusów mogę zaliczyć wyłącznie głośne chodzenie napędu

No to chyba trafił Ci się felerny egzemplarz, bo byłem u kumpla, który kupił Slimkę i jest ona prawie niesłyszalna. Poziom głośności ten sam co PS3. Nic nie jęczało, zgrzytało, suszyło przy instalowaniu gry, absolutna cisza, za sprawą nowego napędu. ;]

nie nagrzewa się zbytnio,

Oj nagrzewa. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na szczęście mam już Xboxa model premium 20gb(stary model wiem szybko się nagrzewa też wiem ale na 1-2h grania w Fable 2 spokojnie tyle wystarczy aż tak bardzo się nie nagrzewa(no trochę tak ale nie jest źle).PS czy postawienie Xboxa poziomo coś pomoże tj.czy będzie się wolniej nagrzewał i jeśli ew.coś pod niego podłożę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na necie były testy ze specjalną kamerą ( termowizyjna ? ).Tak czy inaczej wykazały one, że konsole mniej się nagrzewają w pozycji pionowej( stojącej). Możesz też spróbować podkładki chłodzącej czy czegoś w tym stylu, ale nie wiadomo jak to z tym dokładniej jest i z tego co pamiętam to używanie takowej jest naruszeniem gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...