Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zniwiarz

[X360] Jaką wersję wybrać?

Polecane posty

"Zacofanie technologiczne też jest do bani". Zacofanie, na jakiej podstawie to mówisz? Gry na obie konsole wyglądają identycznie, niektóre nawet lepiej na X0. Lepszy pad. Facebook, wyporzyczalnie filmów itp. itd.

Grałeś po nowym upade? Raczej nie... A jeżeli masz konto na UK to spokojnie mapki możesz ściągać :D

Zresztą grałem w Uncharted 2 i nie ma się czym zbytnio zachwycać, owszem gra dobra, nawet bardzo, ale to jednak wciąż stary szablon....

Jeżeli masz konto UK/USA nie możemy pobrać mapek (chyba, że przez VPN). A na Xbox`a to nie ma szablonowych gier? Człowieku... Zacofanie, ze względu na zastosowanie formatu jakim jest DVD (O wiele mniejsza pojemność = mniej detalów = mniejsza rozdzielczość tekstur = podzielenie gry na części, które się albo instalują albo wachlujesz płytami jak dyskietkami z Amigi czy bliżej płytami z pierwszego Plejaka) Gry lepiej wygladają na Xboxa... A wiesz dlaczego? Powinieneś to wiedzieć, nie jest to w końcu tajemnicą. Siłą PS3 nie jest super grafika (choć dajmy czas deweloperom, wycisnął jeszcze dużo z PS3), obecnie siłą jest fizyka. Xbox... wypożyczanie filmów nie jest dostępne u nas (gratuluje ściągania filmów przez VPN, szczyt geniuszu), Facebook jest kaprawo zrobiony, to samo twitter (notabene twitter jest zintegrowany z Uncharted 2 :P) Raczej grałem jeszcze długo przed dodaniem nowego update, szczególnie że byłem uczestnikiem Xbox Live Preview Program. Nie wiesz co to? Beta testy nowych rzeczy do dashboard`a. Sam nawet testowałem NXE zanim on się pojawił w sieci, więc synku nie podskakuj ;) Lepszy pad... Kwestia dyskusyjna, bo jakoś Bozia obdarzyła mnie rączkami takimi, że i jeden i drugi wręcz idealnie leży w moich łapkach (Pad od X360 mam przy PC nadal). Dajesz kaprawe argumenty i do tego wszystkiego nawet nie wiesz jak działa Live, szczególnie w Polsce ;) (przypominam, że nie wszystkie pliki są objęte blokadą regionalną, lecz jeśli chodzi o Map packi są one maksymalnie dzień dostępne bez blokady regionalnej, spóźnisz się jeden dzień i zostaje zabawa z VPN).

PS. Szczególnie, że jesteś nowym użytkownikiem Xbox`a 360 a zgrywasz speca, a niestety (bez obrazy dla nikogo) wiem od Ciebie troszkę więcej w sprawie Live ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spoko nie urażasz nikogo[przynajmniej mnie :D]

Po prostu bronie X'a bo się nie przesiąde na ps3 tak od razu xD

Nie, każdy ma prawo myśleć co chce przecież, Ty wolisz Ps3, ja X'a...

Ja nie wole PS3, tylko się cholernie zawiodłem na Xbox`ie i przemyślałem politykę MS względem użytkowników oraz szlag mnie trafia dzięki debilizmowi MS Polska. Dla mnie Xbox po rewelacyjnym starcie, zaczyna ostro pikować w dół i to widać. (większość ludzi, których znam przechodzi na PS3 albo kupuje wypaśne PeCety). I będę się cieszył jeżeli zrozumiesz mój punkt widzenia oraz myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zastanawiałem się nad kupnem konsoli Xbox 360, podczas rozmowy ze znajomym dowiedziałem się , że Xbox rysuje płyty(w odróżnieniu od PS3).

Rozmyślałem głębiej nad tym i nie jestem pewien co kupić. Xbox Arcade jest znacznie tańszy niż elite, ale nie ma dysku twardego na który można zgrywać gry. W związku z tym będę miał stertę porysowanych gier. Z kolei Elite ma dysk 120GB, ale jest droższy. Słyszałem także że można zgrywać gry na dysk twardy, w efekcie by mi się one nie rysowały.

Prosiłbym o pomoc w doborze wersji konsoli i o wasze opinie na temat "rysowania" gier przez Xbox'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ja internetu do X'a nie mogę podłączyć więc korzystam z wiedzy teoretycznej :]

Jak na razie offline gra mi się naprawdę przyjemnie, a i na grafikę nie narzekam[na kompie GeForce 6200 bodajże]. A teraz kolega pożyczy mi Assasin Creed'a 2 bo już skończył, a jak wiadomo po kupnie konsoli nie mam za dużo kasy[5-10zł :D]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wole PS3, tylko się cholernie zawiodłem na Xbox`ie i przemyślałem politykę MS względem użytkowników oraz szlag mnie trafia dzięki debilizmowi MS Polska.

Takie sprostowanie, to nie wina MS Polska że u nas nie mal Live!, oni by bardzo tego chcieli i co rusz wysyłają jakieś petycje do centrali, czy robią coś innego robią w celu polepszenia pozycji polskich graczy. Ostatnio jednak coraz więcej znaków wskazuje na to że w przyszłym roku coś się zmieni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgrywasz grę na dysk konsoli to zgrywasz taką część żeby gry szybciej odpalały. Stare wersje xbox'ów 360 rysowały płyty Jaspery już nie rysują i są pozbawione wielu wad poprzedniczek , ale i tak nie mają one wifi , blueray , głośniej chodzą od plejaka 3 (co może zakończyć wiele twoich nocnych sesji przy konsoli).Dlatego ja polecam ci konsolę od sony. No chyba że wolisz bibliotekę gier na xboxie to wtedy bierz xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaspery i instalacja na dysku rozwiązały problem głośności. Rysowaniem płytek też nie należy się przejmować, sam kiedyś przestawiłem konsolą z poziomu do pionu, napęd trochę pocharczał, ale na na nośniku nie było najmniejszej ryski.

Jeśli chodzi o wybór arcade/elite to ja radzę sięgnąć po tę drugą wersję, sam mam i jestem bardzo zadowolony. Jeśli będziesz miał kasę to radzę ci brać elite, albo i super elite (250 GB, 2 pady+Forza 3/CoD MW2, jeśli uda ci się ją znaleźć. Brak HDD oznacza pożegnanie się z demami, DLC, grami arcade itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Xbox'y z płytą główną Jasper nie rysują już płyt(chodź nie twierdzę że nie) ;].Grę zgrywasz na dysk ale i tak płyta musi być w X'klocku bo musi ją zweryfikować by sprawdzić dane odczytu :) Ale dzięki temu chodzi o niebo ciszej no i płyty się nie rysują.

Na Arcade niestety nie masz ani Kabla HDMI,Headset'u no i dysku dzięki któremu nie ściągniesz nic z neta(demka).

Jest moze i droższa Elite ale najlepiej wyszukuj jakiś Bundlepack'ów są o parę złotych droższe a możesz mieć dodatkowego pada,czy parę gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgrywasz grę na dysk konsoli to zgrywasz taką część żeby gry szybciej odpalały. Stare wersje xbox'ów 360 rysowały płyty Jaspery już nie rysują i są pozbawione wielu wad poprzedniczek , ale i tak nie mają one wifi , blueray , głośniej chodzą od plejaka 3 (co może zakończyć wiele twoich nocnych sesji przy konsoli).Dlatego ja polecam ci konsolę od sony. No chyba że wolisz bibliotekę gier na xboxie to wtedy bierz xboxa.

Szczerze to nie gram po nocy, a hałas by mi tak nie przeszkadzał. Chociaż xbox jednego z moich znajomych chodził jak czołg. Co do gier to też nie mam czasu by je tak wszystkie kupować na raz, to , że nie ma blue-ra'ya też przeżyję. Jednak nigdzie w sklepach nie widziałem tego super - elite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rysowaniem gier, to raczej jest sporadyczne. Fakt, że może być to przez brak instalacji gier na dysku. Ale zawsze możesz przecież zdecydować się na zwykłego Arcade i dokupić sobie dysk twardy. Wyjdzie znacznie taniej niż Elite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przy x'ie już trochę posiedziałem więc się wypowiem.

Sprawa 1 = Dysk Twardy. Dla gracza niezbędny i koniec kropka.

Sprawa 2 = Gry. Bardzo fajne, sterowanie genialne i grafika również na wysokim poziomie[Forza 3]

Sprawa 3 = LIVE! Usługi nie posiadam, jednak brak polskiego regionu jest na -

Sprawa 4 = Wygoda. Komputer wysiada. Nie ma to jak uwalić się na kanapie i śmignąć wyścig ;]

Sprawa 5 = Co-op. Bardzo dobry. Zabawa mnoży się przez ilość graczy, nie tak na kompie że w 3/4 nic nie widać. Bardzo fajnie gra się z kimś innym :D

Sprawa 6 = Menu konsoli. Bardzo przejrzyste miłe dla oka. Łatwo się w tym wszystkim połapać i można zmienić temat. Fajna sprawa, cuś jak tapeta.

Sprawa 7 = Osiągnięcia. Genialne rozwiązanie. Świetne, znakomite, satysfakcjonujące. Wygląda to tak, że za konkretne wyczyny w grze[niekoniecznie epickie](np. "Reżyser"- Nagraj filmik z swojego wyścigu)

dostajemy punkty w konkretnych ilościach. Ja po jakiś 2h jeżdżenia[tak wskazuje licznik] mam 295G

z czego 25 pochodzi z darmowej, wgranej na dysk gry Hexic HD

Ogólnie zakup konsoli uważam za bardzo udany. W walce konsola komputer dla mnie wygrywa konsola.

Jest to świetny sprzęt multimedialno-rodzinny przy którym spędzimy bardzo miło czas. Szczególnie teraz gdy ceny konsol niekiedy[w najsłabszych zestawach] wynoszą 700zł warto się nad tym zakupem zastanowić...

--------------------------------------------Ocena: 9/10-------------------------------------------------------

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. To mój pierwszy temat :).

Tak więc chcę sobie kupić xbox 360 elite w tesco http://tesco.pl/gamezone/konsole.php. No i nie wiem czy on ma te wyjście HDMI czy coś takiego a chce go podłączyć do tego telewizora LCD http://i.gizmaniak.pl/2009/05/sony-bravia-...hz-lcd-hdtv.jpg i powiedzcie czy opyla mi się kupić go w tesco i czy ma wsszystko.Mam nadzieję, że pomożecie mi :) I nie pisać, że lepsze jest PS3 bo ja już wybrałem xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej kupić Xboxa 360 Elite za ok. 1000zł czy wersję "Super" (to się tak chyba oficjalnie nie nazywa) Elite z gierką, 2 padami, i dyskiem 250GB za około 1500zł?

Chodzi o to że dysk 250GB chyba nie będzie mi potrzebny, czy taniej wyjdzie dokupić każdy z tych elementów osobno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest te super elite?

Z tego co wiem, na polskim rynku nie ma super elite. Zresztą, różnica 500 złotych to jednak jest nie byle co.

Gierkę zawsze można kupić taniej (a na kilka padów Ci jeszcze zostanie...i czekoladę;)).

Dlatego ja kupiłbym wersję elite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś napisał że lepiej kupić wersje Arcade i do tego dysk bo taniej jest (ja chcę dysk 120GB nie 60GB :P), czy to prawda?

A no i jeszcze było coś że można podłączyć taki dysk (dokupiony, ale nie wiem jak jest różnica miedzy dokupionym a fabrycznie dodanym?) do komputera, czy to też nie jest jakiś mit, i jak to się sprawdza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze xboxa nie mam ale myślę że bardziej opłaca się kupić wersjęelite za 950-1100 zł i już masz 120gb i całe okablowanie, bo arcade kosztuje jakieś 600zł + dysk (zestaw ze słuchawkami i 3 miesiące live) 300 zł to zaledwie 200 zł różnicy a masz 2x większy dysk wszystkie kabelki... takie jest moje zdanie.

A premium to widziałem za ponad 1000zł (nowe + jakieś tam gierki) na stronie empiku i na allegro to samo z cenami, na stronie empiku było 100zł różnicy między elite z GTA IV a premium z jakimiś 2 grami.

A odnośnie tego dysku to już wiem że są takie zestawy, ale czy jak sobie załóżmy zgram dokumenty z pc to mogę je tam przechowywać (mam mało miejsca na pc), chodzi o samo przechowywanie bez użytkowania na xboxie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...