Skocz do zawartości

Pomoc Szkolna - przedmioty ścisłe


Lord Nargogh

Polecane posty

  • Odpowiedzi 788
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Odnośnie dwusiecznej:

Odpowiedź znalazłem i muszę przyznać, że tymi sinusami kolega pomógł mimo wszystko. A oto i rozwiązanie:

Mając trójkąt o bokach długości a i b, a między nimi kąt o mierze 2?, prowadzimy przezeń dwusieczną otrzymując wewnątrz trójkąta odcinek o długości x. Teraz tylko wystarczy zaprząc wzór na pole trójkąta wykorzystujący długości boków i sinus kąta między nimi, bo suma pól nowopowstałych trójkątów daje nam pole dużego trójkąta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie to 100%. Maksymalna wielkość pliku dla NTFS to 16EB (2 do 64 potęgi), minimalna wielkość klastra dla systemu NTFS to 512B (2 do 9 potęgi). Tylko nie wiem jak to policzyć.... podzieliłbym minimalną część pliku (klaster, czyli 512B) przez maksymalną możliwą wielkość pojedynczego pliku (16EB) co daje... czy ja wiem? Minimalny możliwy do uzyskania fragment pliku. Wynosi on 3,2 x 10 do -17 potęgi. Jeśli to pomnożyć przez 100% to najmniejszy możliwy dla systemu NTFS fragment pliku będzie wynosił 3,2 x 10 do -15 potęgi% całego pliku. Czyli maksymalna fragmentacja będzie blisko 100% ale nie będzie to 100% - fragment pliku nie może być mniejszy niż klaster. Nie jestem pewien czy dobrze myślę ale chyba tak to powinno wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jeśli chodzi o maksymalną ilość pofragmentowanych plików. Wszystkie czyli 100% ale wtedy zadanie byłoby proste i nauczyciel by go nie zadał. Myślę że chodziło o maksymalny procent fragmentacji pliku.

Nie, to jednak nic nie daje :-(

Ale może się przydać jako kolejna ciekawostka :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Chciałem się spytać czy dobrze zwymiarowałem te dwie proste tuleje. Proszę o sprawdzenie i jakieś poprawki w razie błędów. Dzięki ;)

2w1tod5.jpg2d2eo21.jpg

Wiem, że rysunki są niedokładne, ale chodzi mi tylko o wymiarowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź ;). Czyli jak mam taki symetryczny przedmiot jak na rysunku drugim mam zaznaczyć oś symetrii? Może to oczywiste, ale dzis na ćwieczeniach wykladowca sprawdził mi ten drugi rysunek, wprowadził dodatkowo jeden wymiar i nic wiecej nie mówił. Czy to jest obowiazkowy element w takim rysunku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Moje pierwsze zajęcia z projektowania podstaw zapisu konstrukcji i od razu zdziwienie, że mam rysować coś co pierwszy raz na oczy widzę, bez żadnych wskazówek,wykładu ;). Także muszę się pytać i upewniać czy dobrze to robię. Jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zostało mi zadane opisać metody otrzymywania soli Ag2SO4. Chemia to dla mnie czarna magia i wogóle jej nie rozumiem. Ao dobieraniu współczynników to już nic nie wspomnę... Według mnie to wstawianie losowych cyfr w losowe miejsca. Napisałem trochę reakcji, ale nie mam żadnej pewności, czy dobrze to zrobiłem. Czy bylibyście w stanie sprawdzić moje wypociny?

1. kwas+zasada->sól+woda H2SO4 + AgOH --> Ag2SO4 + H2O

2. tlenek zasadowy+kwas->sól+woda Ag2O + H2SO4 --> Ag2SO4 + H2O

3. zasada+tlenek kwasowy->sól+woda Ag2OH + SO4 --> Ag2SO4 + H2O

4. tlenek zasadowy+tlenek kwasowy->sól Ag2O + SO4 --> Ag2SO4

Wiem, że jeszcze są metody:

5. metal+kwas->sól+wodór

6. metal+niemetal->sól

ale według mnie, nie da się za ich pomocą wytworzyć tej soli. Czy mam racje? Czy moje metody otrzymywania są dobrze napisane? (oczywiście, że nie, to pytanie retoyczne :D)

Proszę szybko o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ag2OH + SO4 --> Ag2SO4 + H2O" Naturalnie powinno być 2AgOH + SO3 -> Ag2SO4 + H2O

oraz nie

"Ag2O + SO4 --> Ag2SO4", lecz Ag2O + SO3 ->Ag2SO4

Metodą metal + kwas da się otrzymać ten związek, jednak reakcja przebiegnie trochę inaczej niż normalnie:

2Ag + 2H2SO4(stężony) -> Ag2SO4 + SO2 + 2H2O

Aha, jeszcze w pierwszym współczynniki:

H2SO4 + 2AgOH -> Ag2SO4 + 2H2O

Btw, AgOH nie jest zasadą :wink: , ponieważ zasadami są wodorotlenki metali I i II grupy układu okresowego. Ale oczywiście jest wodorotlenkiem o charakterze zasadowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak z sumatora zrobic komparator? Takie pytanie, musze znac odpowiedz. Kumpel podal mi taka teorie:

Zanegowac jedno wejscie i jezeli wynik bedzie rowny 0 znaczy ze liczby sa rowne, jezeli ujemny to liczba zanegowana byla wieksza, jezeli dodatni to ta niezanegowana jest wieksza.

I teraz kwestia tego jak rozpoznac czy liczba jest 0, dodatnia czy ujemna. Jako, ze kwestia tyczy sie procesora 8086 mysle ze mozna by uzyc w tym celu rejestru flag. Konkretnie ZF i SF odpowiedzialnych kolejno za stwierdzenie czy wynik operacji byl zerem i jaki mial znak. Dobrze to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma. Tylko jeśli ma być sprzętowo, to zależy czy te flagi są jakoś wyprowadzone na nóżki mikroprocka czy inne wyjście tego całego układu. Jeśli nie, to rozpoznasz czy jest ujemna czy nie po najstarszym bicie wyniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...