Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Hej.

Poszukuję filmów, które właśnie ktoś mi opisał.

1. Film opowiada o kolesiu z gadającym wrzodem(czyrakiem czy czymś tam), który stopniowo przejmuje kontrole nad facetem u którego się pojawił. (komedia)

2. Na ziemi pojawia się statek kosmiczny w kształcie egipskiej piramidy, z której wychodzą istoty wyglądający jak egipscy bogowie.

Jeżeli ktoś kojarzy tytuły proszę o wiadomość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję propozycji dobrych filmów o tematyce współczesnych akcji wywiadowczych. Takich filmów, które ukazują jak naprawdę wygląda funkcjonowanie CIA czy innej bandy, tak więc wszelkie Jamesy Bondy odpadają.

Szukam czegoś na wzór "W Sieci Kłamstw" lub "Zawód Szpieg". - jeśli ktoś tych nie oglądał to dopowiem, że są tu skomplikowane gry agentów, którzy muszą ku powodzeniu akcji działać wbrew sumieniu (zgodnie z poleceniami przełożonych), nie są oni superbohaterami jak 007, ogólnie w filmach wiele się dzieje.

Z podobnych filmów jedyny co kojarzę to nowy "Szpieg" z Colinem Firthem, lecz nie byłem na nim w kinie, a na DVD jeszcze nie wyszedł. No i jeszcze polską "Operację Samum", ale nie takiego filmu szukam.

Z góry dzięki za propozycje!

Edytowano przez tervaskanto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Jeśli chodzi o jakąś konkretną akcję, to być może odpowiednim filmem będzie "Monachium" Spielberga z 2005 roku. Poza tym - Ściśle tajne / Breach (2007) film opowiada o śledztwie i wykryciu, chyba największego "kreta" w historii USA, Roberta Hanssena.

Natomiast jeżeli interesują Cię różne "ciemne sprawki" i intrygi to myślę, że Syriana (2005) będzie się nadawać (raczej film polityczny).

Ponadto:

Dobry agent / The Good Shepherd (2006) - film (m.in.) o początkach CIA;

(miniserial) Firma CIA / The Company (2007) - zimna wojna i zmagania wywiadów. Dla przeciwwagi (jak to wyglądało w GRU) serial (film też, lecz serial jest pełniejszy) polski (prawie) "Akwarium, czyli samotność szpiega" (1995) na podstawie autobiograficznej książki Wiktora Suworowa.

Ewentualnie, film sensacyjny o tematyce "islamskiej" - Zdrajca /Traitor (2008).

P.S. Podałem raczej nowsze tytuły, starszych (i pewnie lepszych) o takiej tematyce znalazłoby się więcej. W większości filmy, których tytuły wymieniłem, są pozbawione brawurowych akcji, przez co - niezainteresowanych tematem - mogą nudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolaan - dzięki ci, to właśnie te tytuły :)

Agatix001 - w gwiezdnych wrotach to raczej jakaś tam ekipa wyruszyła do innego świata, a nie obcy zlecieli do naszego

tervaskanto - Mi osobiście podobało się "Za linią wroga" (obydwie części). Mała grupka komandosów wypełnia tajne zadanie. Nie wiem czy dokładnie tego szukasz ale możesz to sprawdzić.

Edytowano przez Nekro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam tych 2 filmów. Pytalem już o nie, ale nikt nie odgadł, warto więc raz jeszcze spróbować :)

Film opowiadał historię pewnej dziewczynki ( chyba też to była komedia ), która była nielubiana w szkole, jej ojciec był mechanikiem. Dziewczynkę dodatkowo gnębiła nauczycielka, złość nauczycielki była jeszcze większa do dziewczynki gdy jej ojciec sprzedał zły samochód/zle naprawił samochód nauczycielce i zamknęła ją w czyms z kolcami Tyle pamiętam. ( jeszcze pamiętam scenę z rekalmy, gdzie nauczielka trzymając ją za warkocze gdzieś ją rzuciła )

Bohaterowie mieszkali w jakimś domku wśród ogromnych pól kukurudzy, z dala od miasta. W nocy podczas burz na zewnątrz działy sie różne dziwne rzeczy, w zbożu pojawiały się kręgi, część z nich zginęła. Oglądłem do momentu, gdy kosmici zaczęli wchodzić im do tego domu, a oni do nich strzelali. Wie ktoś co to za film?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie aż dziś oglądnę ten film tak urywkami :D Oglądałem trailer i nie wydawało mi się, że to jest ten film, ale skoro już któraś osoba z kolei podaje ten film to warto mu się przyjrzeć :)

P.S Czy w Znakach była grupka przyjaciół, którzy mieszkali na farmie z dala od miasta, a do okoła były pola kukurydzy?

Edytowano przez canizares2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canizares2: Wiem o jaki film ci chodzi. Nie są to Znaki na pewno. Niestety również nie pamiętam tytułu. :P Wiem tylko, że był to raczej niskobudżetowy horror, puszczany na czymś pokroju Hallmarku.

O, jednak znalazłem ten film: Silent Warnings. Być może też o niego ci chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canizares2: Wiem o jaki film ci chodzi. Nie są to Znaki na pewno. Niestety również nie pamiętam tytułu. :P Wiem tylko, że był to raczej niskobudżetowy horror, puszczany na czymś pokroju Hallmarku.

O, jednak znalazłem ten film: Silent Warnings. Być może też o niego ci chodziło.

Taaaak, to ten film! Jesteś wielki, dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Belutek

Mam dwie pozycje do polecenia:

Pierwsza to "Bitwa o Czarnobyl" (No dobra, seria to, to nie jest, ale warto obejrzeć, bo program świetnie zrealizowany) - Pierwsza cz. na YT

Druga to "Idiota za granicą" może nie jest jakimś specjalnie dydaktycznym programem, ale jak dla mnie lepszy od niejednej komedii :)

Edytowano przez Sokar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry thriller nie starszy niż 2004, proszę bardzo:

Autor Widmo (2010)

Dzielnica Lakeview (2008)

Efekt motyla (2004)

Las cieni (2006)

Repo Men - Windykatorzy (2010)

Siedem (1995) - trochę starszy, ale oglądając tego nie widać.

Hannibal (2001)

Filmy, które podałem może nie są w takich klimatach jak chciałeś ale są naprawdę dobre w swoim gatunku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może taka lista (prosto z mojego profilu na FW):

- Godziny strachu

- Wyspa tajemnic

- 88 minut

- Zodiak

- Osaczony

- W sieci kłamstw

- Nieuchwytny

- Zawodowcy

Znacznie bardziej przypadają mi do gustu raczej starsze thrillery, a nie zdzwiłbym się jakbyś wszystkie te filmy oglądał :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomoslav

Zawodowcy - kiedyś na pewno obejrzę ale raczej nie teraz, klimaty policyjne trochę mi się już przejadły.

Zodiak- tego obejrzę na pewno. Dzięki.

Resztę już widziałem.

@Nolaan

Nieodebrane połączenie już widziałem, rzeczywiście film raczej średni a Ścieżkę strachu wydaje mi się że rowniez kiedyś widziałem w tv ale pewny nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...