Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Kiedyś oglądałem film, ale nie pamiętam jego dokładnej nazwy. Rzecz dzieje się gdzieś w USA, dochodzi do awarii w elektrowni atomowej. Cały personel ginie, a władze podejrzewają, że mogło dojść do wycieku. Bohaterowie dostają się do środka, gdzie okazuje się, że ludzie zginęli wskutek uduszenia, bo w czasie alarmu ktoś pozamykał wyjścia. Film chyba dość stary, lata 80-te jeśli się nie mylę. Jedno co doskonale z niego pamiętam, to że w jakimś studiu obserwowano na komputerze wnętrze elektrowni i widać było po świecących kropkach, czy ktoś tam jeszcze żyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi jakieś dobre filmy w stylu np. Troi, Królestwa Niebieskiego, 300, Trzech Królestw... Chodzi mi o to, żeby były w nim jakieś bitwy, ale takie na ogromną skalę z efektownymi pojedynkami. Ale nie chcę jakichś budżetowych średniaków (Centurion...), tylko coś porządnego, dobrze ocenianego. Nie musi być to najnowsze dzieło, ale ważne, żeby był dobry :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może: Arn ( Templariusze. Miłość i krew) , Gladiator, Aleksander, Robin Hood, Braveheart, Władca Pierścieni.

Większość pewnie znasz ale o nich nie wspomniałeś, co do jakości bitew tych wymienionych przeze mnie to różnie to może być, każdy lubi co innego :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksander Newski, 1938

El Cid, 1961

Proti všem, (1957)

The Vikings, 1958

Spartacus (1960)

The 300 Spartans (1962)

Fall of the Roman Empire (1964)

The War Lord, 1965

Dacii (1967)

Excalibur, 1981

Flesh & Blood 1985

Mists of Avalon (2001)

@Czytelnik21

W większości nie ma kiczu i tandety wymienionych przez ciebie filmów :laugh: , ale w kilku są b. dobre sceny bitewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trymus - pisząc, że film nie musi być najnowszy, nie miałem na myśli neandertali sprzed pół wieku :wink: Oczywiście pewnie większość wymienionych przez Ciebie filmów jest znacznie lepsza od tych "kiczów i tandet", które podałem, jednakże chciałbym coś prostego, efektownego, odmóżdżającego, niewymagającego wielkiego wysiłku przy oglądaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie ma nic nowszego, co zawierałoby wielkie sceny batalistyczne (jeśli chodzi o "naszą" historię). Musisz poszukać na wschodzie. Zacznij, jeśli nie oglądałeś, od 2007 Mongol. Sporo chyba powstało podobnych filmów w Japonii i Korei.

Aha, jeśli coś odmóżdżającego to Flesh & Blood 1985.

Edytowano przez Trymus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję konkretnego tytułu - horror/thriller . Oglądałem go kilka lat temu (może 2, może 3) więc nie jest to stary film - rok 2000 i wzwyż, najprawdopodobniej produkcji USA. Pamiętam niewiele ale może komuś coś się przypomni: blondynka z długimi włosami wiek około 30 lat, być może projektantka w dużej firmie, właśnie skończyła pracę i ma zamiar wyjść z biurowca, jest wieczór wigilijny , ma jechać do rodziców (chyba) na uroczystą kolację, już wyszła lecz nagle się wróciła, zapomniała czegoś czy miała coś jeszcze zrobić w pracy, zostaje więc dłużej, wie że już nie zdąży na wigilię, postanawia spędzić noc w biurowcu. Jest tam też stróż (pracownik ochrony), który informuje ją, by dać mu znać gdyby coś chciała. Ów stróż ma obsesję na punkcie tej kobiety, nachalnie próbuje jej towarzyszyć tej nocy, chce być ciągle blisko niej, wmawia sobie, że ona coś do niego czuje, jest wulgarny i brutalny (raczej nie znęca się nad nią fizycznie, głównie psychicznie). Z upływem czasu pokazuje jej kolegę z pracy , który wychodził z biurowca przed nią, jest przywiązany do fotela biurowego, psychopatyczny ochroniarz wsiada do auta i kilkukrotnie taranuje na jej oczach tego pracownika, przygniatając go z tym fotelem do ściany garażu, ofierze wnętrzności wychodzą na wierzch i umiera. Dalej nie pamiętam co się dzieje prawdopodobnie jest 'zabawa w kotka i myszkę'.

Jeśli ktoś z Was kojarzy ten film to proszę o podanie tytułu :smile:

O ile się nie mylę jest to film Poziom 9.

Ja poszukuję filmów podobnych do Vidocq, Z piekła rodem, Braterstwo wilków, Pachnidło i nowego Sherlocka Holmesa.

Edytowano przez Maqis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up-

Rachunek Sumienia / The Reckoning- 2003 (to, co prawda średniowiecze, ale IMO klimat ten sam co w wymienionych przez Ciebie filmach);

Todd rzeźnik / Tale of Sweeney- 1997;

ewentualnie, Jeździec bez głowy / Sleepy Hollow- 1997.

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47

Raczej to nie to. W tamtym filmie zginęli wszyscy pracownicy elektrowni (czy fabryki, sam dokładnie nie wiem co to było), mieszkańcy z obawy przed awarią uciekali z miasta. Oprocz tego w filmie pojawiał się szwarccharakter, który podłożył kilka małych bomb w elektrowni (chyba 5), które miały uszkodzić specyficzne urządzenia jakie się w niej znajdowały. Awaria została powstrzymana, a ludzie zginęli wskutek braku tlenu. Na końcu była taka scena, że ten bombiarz umierał i jeden z bohaterów dzielił się z nim tlenem, ale i jemu on się skończył. Dopiero przybycie drugiego bohatera uratowało tego pierwszego, choć już nie tego bombiarza. Trochę to wszystko pogmatwane, ale bardzo dawno już oglądałem ten film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję filmów podobnych do Vidocq, Z piekła rodem, Braterstwo wilków, Pachnidło i nowego Sherlocka Holmesa.

Zgodzę się z tym co podał antros22, a od siebie dodam jeszcze:

"V jak Vendetta"

"Wilkołak" (2010) choć to horror z nieco innym już klimatem to i tak kawał dobrego kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Maqis - spróbuj jeszcze np Mary Reilly, opowieść o doktorze Jekyllu z perspektywy tytułowej kobiety (granej przez Julię Roberts). nie zapominaj też o Wywiadzie z wampirem, Drakuli F.F. Coppoli z 1992 i Frankensteinie z 1994, z Robertem de Niro w tytułowej roli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję filmów podobnych do Vidocq, Z piekła rodem, Braterstwo wilków, Pachnidło i nowego Sherlocka Holmesa.
Z podanych wyżej produkcji poleciłabym jeszcze Jeźdźca bez głowy, Van Helsinga, może też Sin City.

Natomiast gdybyś po Wywiadzie z wampirem był zainteresowany tą serią, to polecam się przerzucić na książkę, bo "Królowa Potępionych", niby kontynuacja filmu jest... po prostu żenująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Człowiek słoń (może nie pasuje gatunkowo i artystycznie (bardziej wymagający), ale jeśli chodzi o klimat "wikotriański" jest to majstersztyk)

Kobieta w czerni- doskonały, choć telewizyjny, horror (klimat!!!)

W kleszczach lęku- (1961, ale polecam!)

Polecam również twórczość Rogera Cormana, który wziął na tapetę wiele dzieł Edgara Allana Poe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu:

W stylu Trylogii Bourne'a (nie Bondy , bo i tak wszystkie znam) - czyli kino akcji. Najchętniej takie nowe , czyli min. 2005r.

Również lubię filmy o superbohaterach , typu Iron Man , Cpt.America , Thor. (Spider-man to gniot wiec nie dawajcie takich rzeczy).

No i na koniec , coś w stylu Giganci ze Stali (Real Steel) , który dopiero wszedł.

P.S: Lubie gnioty , nie mam wielkich wymagań co do samego filmu , tylko proszę , jakieś nowe.

P.S2: Filmy , które dzieją się w przyszłości też są spoko.

Edytowano przez Wom3n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów z superbohaterami, to od 2005 wyszło ich naprawdę sporo ze swojej strony polecam

Ghost Rider (2007), X-Men Geneza: Wolverine (2009), Incredible Hulk (2008), X-Men: Pierwsza klasa (2011) to jeśli chodzi o Marvel, ale fajny są także dwie części Hellboy. Można także zobaczyć Green Lantern i Superman: Powrót, tylko że to filmy dość słabe.

Co do filmu w stylu Bourne'a to może Salt :) ? Całkiem przyjemnie kino akcji, z porządną grą aktorską, gra tam nasz rodak więc tym bardziej warto, gdyż takowi rzadko bywają

w hollywoodzkich produkcjach. Polecam także Eagle Eye, może nie do końca Bourne (nie ma tyle efektownej walki), ale warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu:

W stylu Trylogii Bourne'a (nie Bondy , bo i tak wszystkie znam) - czyli kino akcji. Najchętniej takie nowe , czyli min. 2005r.

Również lubię filmy o superbohaterach , typu Iron Man , Cpt.America , Thor. (Spider-man to gniot wiec nie dawajcie takich rzeczy).

No i na koniec , coś w stylu Giganci ze Stali (Real Steel) , który dopiero wszedł.

P.S: Lubie gnioty , nie mam wielkich wymagań co do samego filmu , tylko proszę , jakieś nowe.

P.S2: Filmy , które dzieją się w przyszłości też są spoko.

Jak filmy akcji to polecam kino francuskie a szczególnie:A BOUT PORTANT, czy nowszy PROIE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...