Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sir Zir

Zakończenia w grach komputerowych

Polecane posty

Najmilej zaskoczyly mnie:

Wiedzmin - Jakuba podejrzewalem od samego poczatku, ale przezylem prawdziwy szok, gdy dowiedzialem sie,ze byl to Alvin. heh chyba jeszcze z 2 dni mnie trzymalo^^ genialne zagranie! przyznaje, ze gdyby nie spoiler nie zwrocilbym uwagi, ze swiatopoglad wielkiego mistrza opieral sie na tym, co przekazal mu Geralt

:D

Legacy of Kain: Defiance - cala seria moze poszczycic sie 1 z najlepszych i najbardziej skomplikowanych fabul ;) glowni bohaterowie, ktorzy rowniez sa jedyni w swoim rodzaju: Kain - najpotezniejszy wampir i wladca wszystkich krwiopijczych klanow wladajacy poteznym mieczem Soul Reaverem mogacym wchlaniac dusze pokonanych wrogow; oraz Raziel - kiedys prawa reka Kaina, zdradzony i skazany na smierc za wyprzedzenie w rozwoju swojego mistrza.(wampiry z biegiem lat przechodzily powolna metamorfoze, coraz bardziej odrozniajac sie od smiertelnikow. Kain zawsze pierwszy poddawal sie przemianie, a dopiero za nim podazali jego ludzie. Raziel jednak jako pierwszy otrzymal skrzydla, ktore wzbudzily w Kainie zazdrosc) Raziel zostal wrzucony do jeziora, a jak wiadomo woda dziala na wampiry jak kwas. Nie bylo to dla niego mile doswiadczenie ;) zostal jednak wskrzeszony przez tajemniczego starego boga...a raczej zostalo to, co z niego zostalo ;] teraz jako oszpecony "prawieszkielet" zywiacy sie duszami powrocil, zeby zemscic sie na swoim dawnym mistrzu, ktory doprowadzil caly swiat do zaglady.

Pozniej okazuje sie, ze Kain nie byl zly i przez zabicie Raziela staral sie go uchronic przed przeznaczeniem i...aj trudno sie w tym wszystkim polapac^^ w kazdym razie bohaterowie podrozuja w czasie, starajac sie zmienic przyszlosc, przeszlosc. Fabula jest naprawde ciezka do zrozumienia, ale godna polecenia! Gra smialo moglaby zostac przeniesiona na wielkie ekrany^^ a aktorzy uzyczajacy glosu Kainowi i Razielowi zawsze beda u mnie na pierwszym miejscu jesli idzie o profesjonalnosc! zreszta sprawdzcie sami ;)

Kain: http://www.youtube.com/watch?v=e_7OGvfvl1o

Raziel:

Icewind Dale - narrator-bard, w ktorego wcielil sie niezastapiony Henryk Talar okazuje sie pokonanym demonem z finalowej walki, ktory powrocil i opowiadajac cala historie stara sie znalezc przyczyny jego kleski.

moze piszmy tez zakonczenia, ktore nas najbardziej rozczarowaly ;)

Gothic 3 - spodziewalem sie czegos wiecej niz pokaz slajdow...czesto zaprzeczajacych sobie nawzajem:/

Super Frog - heh czy ktos to jeszcze pamieta ;)? wspaniala platformowka :D z swietnym intro^^ czego niestety nie mozna powiedziec o outro...krotkie, nabazgrane na kolanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Fallout i widok bohatera idącego przez pustkowie z 'Maybe' w tle to coś, co zapada w pamięć na długo, tak jak Riddick i ucieczka z Butcher Bay. Te dwa zakończenia - jedno nostalgiczne i z pewnym morałem, a drugie 'riddickowsko' paskudne bardzo mi się podobały.

Z konsolowych zawsze frajdę sprawiało mi oglądanie zakończeń snesowych Finali czy Chrono Triggera, Metal Slugów z MAME...potrafiły wzniecić w graczu taką satysfakcję z przejścia, zadowolenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Crysisie


Kosmici ostrzeliwują lotniskowiec. Zabijasz najpierw jednego dużego, lecz nagle z wody wynurza się inny olbrzym. Załatwia się go przenośną wyrzutnią broni nuklearnej - ta broń rządzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gothicowymi zakończeniami się nie zgodzę,bo akurat według mnie był to jedne z nudniejszych etapów w grze.Ja niestety nie miałem tylu wzruszeń w grach,a grałem w większość tytułów,które wymieniliście.Jak to taki bonusik dodam pewien wydaję się szczegół,mały kawałek w wielkiej sadze o wiedźminie,szczegół ten rozkleił mnie bardziej od zakończenia.

Geralt i Jaskier pordóżują po świecie,nagle w gospodzie Jaskier spotyka swoją znajomą i konkurentkę w swoim fachu.Wszystko jest ok,rozstają się,ale najgorsza jest wzmianka na samym koćcu,jak to Jaskier wynosi nieżyjącą Niebieskooką z stosu palonych ciał w Wyzimie podczas wielkiej zarazy.Wtedy to popłakałem się jak dziecko ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo podobało się zakończenie w MAX PAYNE no ale to jak cała fabułą. Oczywiście WarCraft III gdzie Arthas zdobył koronę króla Lisza. Tak zbytnio nie pamietam wszystkiego ale co mnie urzekło to zakończenie w Advent Rising gdzie po wygranej bitwie z bratem ten go wysłał na lodowe pustkowie i idziesz tak kawałek tracisz energie życiową padasz i od razu pojawia się nieznana istota i mówi "Chodź ze mną człowieku. Jest jeszcze dużo do zrobienia" i zaraz po tym To Be Continued bo to miała być trylogia ale niestety skończyło się na pierwszej części tylko a szkoda.

screenshot589_min.jpgscreenshot590_min.jpgscreenshot591_min.jpgscreenshot593_min.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Ziraelu, to zakończenie nie było w grze co prawda, lecz tu muszę się przyznać że myślałem że jestem maminsynkiem bo pobeczałem się wtedy jak dziecko. Jedynym co mnie tak wzruszyło, i w sadze wiedźmińskej i w grach były tylko dwa momenty. Śmierć Cahira aer Caellacha, nilfgardczyka, oraz, kurcze, zakończenie Fable II gdy wybrało się, bliskich i gdy eee... Młot, o ile się nie mylę, mówi że tą decyzją się ją zawiodło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zmianie nazwy tego tematu na : "Najlepsze Zakończenia w grach i nie tylko" i oczywiście przeniesienie do innego stosowniejszego działu,tak to byśmy opisywali zakończenia nie tylko w grach,a np. w książkach,filmach,komiksach itp.Taka mała prośba do moderatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podobało się zakończenie w Wiedźminie (którego nie będę opisywać bo zrobiły to już dwie osoby) oraz zakończenie w Mass Effect -

Wracamy na Cytadelę. W tym czasie flota Gethów wraz z Suwerenem przypuszczają atak. Zaczyna się kosmiczna bitwa na miarę najlepszych Hollywodzkich superprodukcji. Statki rozpadają się, po prostu coś pięknego. W tym czasie my walczymy z Sarenem. Trzeba jeszcze dodać ,że jeżeli my posuniemy się do przodu z fabułą zostanie nam przedstawiony odpowiedni fragment przecudnej cutscenki (dla której przeszedłem grę 4 razy). Gdy pokonamy sarena (albo zmusimy do samobójtwa) i będziemy myśleli ,że to już koniec znowu rozgorzeje walka , ale tym razem z samym suwerenem który ożywi i będzie sterował implantami Sarena. Gdy już go pokonamy przyjdzie nam tylko dokonać jednego wyboru i dokończyć oglądanie cutscenki. Kurcze chciałbym żeby nowe filmy tak trzymały w napięciu jak ta końcówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opisze zakończenie najgorszej gry.A mianowicie chodzi mi o trzecią część sagi Gothic,o ile grę zniosłem jakoś,chociaż już po kawałku widziałem,że to już nie jest to samo,to zakończenie było beznadziejne i przewidywalne jak nigdy,poza tym bardzo nie dopracowane,bo nie wiadomo co się stało np. z Runami magów.Strasznie się zawiodłem po tej grze PB.Rozumiem to,że mieli bardzo mało czasu na wykończenie efektu,ale ogólny zarys fabuły i końcówka jest straszna.Scenarzyści schrzanili strasznie fabułę.Myślę,że grę zapamiętam jako,jedno z największych rozczarowań w historii gier na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zirael - które zakończenie? :O Bo to, w którym Bezimienny i Xardas

poświęcają własne życie za Myrthanę

, jest bardzo dobre, wzruszające, oraz to wstrętny cliffhanger, po którym przez kilka dni zastanawiałem się, co się stało z bohaterem mojej ulubionej serii gier. Niestety, efekt zepsuł Zmierzch Bogów, który

alternatywną rzeczywistość zamienił na jakąś jaskinię, w której Bezimienny i Xardas sobie mieszkali, dodatkowo Bezimienny tak zwyczajnie sobie z niej.. hmm... wyszedł? Wprowadza z kolei ciekawy wątek szaleństwa bohatera.

Co do ulubionych zakończeń: Maf... emm... pomińmy.

Call of Duty 4 też było, więc może Stalker: Czyste Niebo. Dobre, mocne zakończenie, wyjaśniające początek Cienia Czernobyla, w którym

główny bohater oraz cała grupa Czystego Nieba ginie wskutek wy ładowania Zony, a Striełok cudem uchodzi z życiem, i ląduje w Trupiarce.

Zakończenie, które ja wybrałem w Cieniu Czarnobyla

(Omijasz spełniacz życzeń, przechodzisz przez zamknięte drzwi, i niszczysz Zonę)

tak już mi się nie spodobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione zakończenia to:

1.Mortyr - wiedziałem że trzeba wysadzić cel całej gry, czyli Wehikuł Czasu, ale byłem pewien że po założenie bomby Mortyr zdąży uciec, a tu niespodzianka - bohater ginie od własnej bomby :dry: .

2.Far Cry 2 - gdy docieramy do więzienia na spotkanie z Szakalem, dostajemy... od niego zadanie! Gdy to wykonamy, będziemy musieli walczyć z naszymi byłymi kumplami, spotykamy się znów z handlarzem bronią i wybieramy - albo damy straży diamenty, albo coś wysadzimy. Ja wybrałem diamenty. Najbardziej zapadającym fragmentem końcówki gry był fragment, gdy reporter stał na moście i robił fotki, a tłumy cywilów przechodziły przez most.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wymieniać świetnych zakończeń wszystkich gier które ukończyłem (bo za dużo :P jak i również będą się powtarzać z wcześniej wymienionymi) ale w ostatnim czasie zaskoczyło mnie jedno zakończenie - mianowicie Zeno Clash.

Motyw gdy Mother-Father już niemal nas zabija młotem a w tym momencie Golem łamie sobie palec co powoduje złamanie palca wszystkim obecnym a następnie tłumaczy sekret Mother-Father czyli osobnika płci męskiej porywającego noworodki i tworzącego swoją własną rodzinę. Wszystko oczywiście oprawione klimatyczną jak w całym ZC muzyką i urwane w odpowiednim momencie aby nie wytłumaczyć wszystkiego. Dla mnie bomba!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobały mi się ostatnie dwa filmiki z Sudeki. Pierwszy, kiedy postacie, którymi kierowaliśmy zostają połączone ze swoimi mrocznymi odpowiednikami (Elco odzyskał ramię ^^), niestety radość szybko mija, gdy pojawia się Lord Talos i staje do walki z "odmienionym" Talem.

Na drugim filmiku możemy podziwiać piękną przegraną Talosa, który zostaje efektownie uwięziony w olbrzymim krysztale. Następnie Tal zadaje decydujący cios mieczem i ostatecznie pozbywa się Lorda T. ^^

Strasznie żałuję, że autorzy nie dali szansy, by jeszcze jakiś czas pokierować losami naszych zmienionych bohaterów.

Populous: The Beginning

Tutaj autorzy pozwolili posterować nieco naszym plemieniem, po tym, jak Szamanka stała się bogiem. Jak byłam mała filmik, pokazujący wstąpienie Szamanki do nieba, robił na mnie ogromne wrażenie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zakończenie miał Mass Effect, również Bioshock nie najgorsze ( ja ratowałem małe siostrzyczki, wieć nie wiem jakie jest to złe, ale cóż ). Również gry z uniwersum Star Wars przeważnie mają satysfakcjonujące zakończenia. No i jeszcze w Fable w wersji na PC miał fajne zakończenie, podwójnie ciekawe ponieważ zaraz potem można było zagrać w dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podobało się zakończenie w Wiedźminie (którego nie będę opisywać bo zrobiły to już dwie osoby) oraz zakończenie w Mass Effect -

Wracamy na Cytadelę. W tym czasie flota Gethów wraz z Suwerenem przypuszczają atak. Zaczyna się kosmiczna bitwa na miarę najlepszych Hollywodzkich superprodukcji. Statki rozpadają się, po prostu coś pięknego. W tym czasie my walczymy z Sarenem. Trzeba jeszcze dodać ,że jeżeli my posuniemy się do przodu z fabułą zostanie nam przedstawiony odpowiedni fragment przecudnej cutscenki (dla której przeszedłem grę 4 razy). Gdy pokonamy sarena (albo zmusimy do samobójtwa) i będziemy myśleli ,że to już koniec znowu rozgorzeje walka , ale tym razem z samym suwerenem który ożywi i będzie sterował implantami Sarena. Gdy już go pokonamy przyjdzie nam tylko dokonać jednego wyboru i dokończyć oglądanie cutscenki. Kurcze chciałbym żeby nowe filmy tak trzymały w napięciu jak ta końcówka

Trzeba powiedzieć Mass Effect zakończenie miał debeściarskie i takie, którego nie mógłby się powstydzić filmowy hit :)

Tak trzymało ono w napięciu, że HEJ! Niemalża na poziomie Gwiezdnych Wojen

:D Te statki walczące z Suwerenem... A sam Suweren! Potwór większy od 'naszej' Normandi ze 30 razy! Takie zakończenia zapadają w pamieć :happy:

Może opisze zakończenie najgorszej gry.A mianowicie chodzi mi o trzecią część sagi Gothic,o ile grę zniosłem jakoś,chociaż już po kawałku widziałem,że to już nie jest to samo,to zakończenie było beznadziejne i przewidywalne jak nigdy,poza tym bardzo nie dopracowane,bo nie wiadomo co się stało np. z Runami magów.Strasznie się zawiodłem po tej grze PB.Rozumiem to,że mieli bardzo mało czasu na wykończenie efektu,ale ogólny zarys fabuły i końcówka jest straszna.Scenarzyści schrzanili strasznie fabułę.Myślę,że grę zapamiętam jako,jedno z największych rozczarowań w historii gier na PC.

Gothic III dobrego zakończenia nie miał, niestety... :/ W ogóle nie porywało, a ten pokaz slajdów za bardzo nie zaciekawiał.

Jedyne co było w nim interesujące to przyszłość kumplów Bezimiennego

A tak poza tym to cienko... Oby Arcania: A Gothic Tale miała lepsze zakończenie, ale jakoś ogólnie nie moge sie przekonać do tej gry. Może to dlatego, że będzie nowy bohater?

Mi się podobało zakończenie w mass effect takie filmowe i bohaterskie wygrzebywanie się z pod gruzu i wszyscy się cieszyli na mój widok.

Ja nie lubie takich zakończeń,

gdzie główny bohater ginie. Wole gdy jest szczęśliwe

:happy: Już się bałem, że Shepard ginie, a tu niespodzianka. Triumfalnie wygrzebuje sie z gruzów! Zakończenie Mass Effect poprostu powala... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaś podobały się zakończenia (a jednocześnie są to moje dwie ulubione gry) Jade Empire oraz Devil May Cry 4. Pamiętam, że przy ostatnim bossie w Jade Empire

załatwiłem go w kilka sekund po przemienieniu w golema XD

, a przy Devil May Cry 4 (ostatni boss) pomyślałem sobie że zagram jeszcze chwilkę (ponieważ dwa dni po tamtym wyjeżdżaliśmy) a wyszło, że z tą chwilką pokonałem ostatniego niemilca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...