Skocz do zawartości

CD-A Droższy?


Shoy

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

  • Odpowiedzi 660
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Do czasopism trafiają gry, które już się nie sprzedają z tego co zauważyłem i to jest ostatni szansa na zarobek dla firm, które je wypuszczają. A CDA wyłapuje takie gry dość wcześnie nie wiem czy te 5 złoty by jeszcze coś zmieniły bo nowych gier nie opłaca się wystawiać do czasopism. 20 zł dla CDA jest nie potrzebne ale i w takiej cenie bym kupował. Mi to jest obojętne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ale wyobraź sobie filmy,plakaty i inne dodatki do cda co miesiąc i dużo lepszych gier na płytce np:zamiast starego The moment of silence dac jakąś nową grę tak nową jak Watchmen 2.I rozszerzyc pismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak 20zł uważam , że jeżeli ktoś wydaje na was 15zł co miesiąc to nie zaprzestanie jeżeli zapłaci 5 zł więcej a otrzyma stare dobre działy ! , było można powiększyć pismo do 164 stron , dużo lepsze peniłaki vide zamiast tytułów z XK albo PKK pomijając DMC4 z PK , może dało by rade podciągnąć do przypuśćmy Top Seller ? czy cuś innego ?

Nie wiem to już zależy od redaktorów i wydawnictwa , ja tam uważam że warto spróbować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do przedmówcy. Pamiętam cenę 20 zl i nie było tragedii. Tyle jeszcze każdy może wyłuskać. jedyne kryterium to to, co się za to dostanie. Jeśli w perspektywie 2-3 miesięcy trwale miałoby to zwiększyć szanse na jeszcze lepsze gry, jasne. + więcej stron, choćby dla konsolowców ( jestem i będę wierny PC ale koszty rozłożyłyby się i na takich kupujących ) Priorytet : jeszcze więcej i jeszcze lepszych pełniaków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast starego The moment of silence dac jakąś nową grę tak nową jak Watchmen 2.I rozszerzyc pismo.

No przecież mówiłem, że nie zawsze można dać nową grę i 5 zł tego nie załatwi.

było można powiększyć pismo do 164 stron

A co ty chcesz na tych dodatkowych 30 stronach? Myślę, że zbędne rozszerzanie tylko pogorszyło by pismo. Jasne, że można jeszcze coś dopisać ale co za dużo to nie zdrowo!

Nie zrozumcie mnie źle, ja po prostu chce, żeby cda dalej było pismem o grach, a takie upiększanie dużo zmienia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a otrzyma stare dobre działy"

Umiesz czytać ??

Na tych dodatkowych 30 stronach było by to co teraz zniknęło a za czym bardzo tęsknią wszyscy jak np. GW , modulator , magazyn prawie ... , to nie jest powiększanie na siłe , a nawet ten króciutki wstępniak mógłby się powiększyć , nie tłumacząc tego , że nie ma miejsca ?

"No przecież mówiłem, że nie zawsze można dać nową grę i 5 zł tego nie załatwi."

Jaką nową ? człowieku od tych nowych gier wole starego Planescape: Torment który co tu dużo mówić jest mistrzem ?

Poza tym jak napisałem wcześniej gry dajmy na to z Top Sellera nie powiedział bym że sa "nowe" ?? nie uważasz ?

dajmy na to TimeShift genialna gra , stara może redakcja spróbowała by się o licencje?

( tak wiem cena w sklepie nie ma nic do ceny licencji , a nawet chęci jej odsprzedania)

Ale uważam , że CDA powinno robić tak jak ostatnio z DMC4 , jedna gra ale jaka , nie pasuje ... poczekaj miesiąc i dostaniesz jedną ale jaką? skoro fan przygodówek może dostaniesz Rytułał skorpiona , nie oszukujmy sie CI napewno się wysoko nie ceni ..

pozdrawiam i proszę o sensowną dyskusje ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a otrzyma stare dobre działy"

Umiesz czytać ??

Tak umiem :P

"No przecież mówiłem, że nie zawsze można dać nową grę i 5 zł tego nie załatwi."

Jaką nową ? człowieku od tych nowych gier wole starego Planescape: Torment który co tu dużo mówić jest mistrzem ?

Poza tym jak napisałem wcześniej gry dajmy na to z Top Sellera nie powiedział bym że sa "nowe" ?? nie uważasz ?

dajmy na to TimeShift genialna gra , stara może redakcja spróbowała by się o licencje?

( tak wiem cena w sklepie nie ma nic do ceny licencji , a nawet chęci jej odsprzedania)

Czegoś tu chyba nie zrozumiałeś. Ja też wole nieraz starsze gry ale koledzy wcześniej upierali się żeby płacić więcej i dostać za to nowsze gry. A ja na to ( cytat podkreślony)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam i proszę o sensowną dyskusje ..

sensowna dyskusja jest taka :

1. skutkiem podwyżki będzie utrata części rynku

2. podwyżka nie gwarantuje niczego w zamian

3. nie ma definicji "fajnej gry" więc nadzieje że za 5 zł będą "fajniejsze" jest zupełnie BEZ sensu

4. więcej stron ? a ja myślę i mam nadzieję że jak jest temat to redakcja nie rozkłada rąk jak Maciuś z Klanu "...ale nie ma już miejsca..." tylko robi tak, żeby temat się znalazł w numerze ! i 5 zł na zachętę nie jest im do tego potrzebne...

5. sami sobie strzelacie w kolano pisząc "5 zł to żadna różnica" - a 6 zł ? a 7 zł ? też żadna różnica ! wyślijcie petycję że CDA jest za tani :wink: ciekawe czy myślicie też o tych co na każdy numer wyciągają kaskę od rodziców lub dziadków czyli de facto decyzja o zakupie jest podejmowana przez osoby trzecie które zapewne nie są wielkimi fanami CDA i raczej się im nie wytłumaczy że "teraz mamy okładkę z kryształkami od svarovskiego na krawędziach"

swoją drogą, CDA to jest biznes i management ma być zmotywowany do wysiłku a nie do drogi na skróty "zamiast walczyć o rynek, przywalmy 5 zł bo i tak fani będą kupować", od osiedlowego warzywniaka po Boeinga szefostwo wie że gmeranie w cenniku to ostateczność, kiedy już wszystkie inne środki zawiodą... a mam nadzieję że CDA nie jest na etapie "ostateczności"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam i proszę o sensowną dyskusje ..

sensowna dyskusja jest taka :

1. skutkiem podwyżki będzie utrata części rynku

2. podwyżka nie gwarantuje niczego w zamian

3. nie ma definicji "fajnej gry" więc nadzieje że za 5 zł będą "fajniejsze" jest zupełnie BEZ sensu

4. więcej stron ? a ja myślę i mam nadzieję że jak jest temat to redakcja nie rozkłada rąk jak Maciuś z Klanu "...ale nie ma już miejsca..." tylko robi tak, żeby temat się znalazł w numerze ! i 5 zł na zachętę nie jest im do tego potrzebne...

5. sami sobie strzelacie w kolano pisząc "5 zł to żadna różnica" - a 6 zł ? a 7 zł ? też żadna różnica ! wyślijcie petycję że CDA jest za tani :wink: ciekawe czy myślicie też o tych co na każdy numer wyciągają kaskę od rodziców lub dziadków czyli de facto decyzja o zakupie jest podejmowana przez osoby trzecie które zapewne nie są wielkimi fanami CDA i raczej się im nie wytłumaczy że "teraz mamy okładkę z kryształkami od svarovskiego na krawędziach"

swoją drogą, CDA to jest biznes i management ma być zmotywowany do wysiłku a nie do drogi na skróty "zamiast walczyć o rynek, przywalmy 5 zł bo i tak fani będą kupować", od osiedlowego warzywniaka po Boeinga szefostwo wie że gmeranie w cenniku to ostateczność, kiedy już wszystkie inne środki zawiodą... a mam nadzieję że CDA nie jest na etapie "ostateczności"...

1) Część klientów może i straci ale myślę że a) większość czytelników zostanie przy CDA pomimo podwyżki B) Jeśli dzięki tej podwyżce polepszą się pełniaki to na pewno pismo zyska też nowych czytelników

2) Podwyżka zawsze coś gwarantuje - (utrzymanie się pisma na rynku , wzrost jakości gier dodawanych do CDA, zwiększenie liczby stron) nikt nie byłby na tyle głupi aby podwyższyć cenę pisma tylko dlatego że ma taki kaprys.

3 - Za te dodatkowe 5 żl od każdego czytelnika ( a jest ich sporo) można by na pewno sprawić aby w CDA pojawiały się nowsze lub bardziej znane tytuły niż np: Watchman pt 1 i 2 ( dla nie których fajniejsze znaczy również nowsze bardziej znane, które mają jakiś większy budżet)

4 - Tak ale dzięki większym środkom można by rozszerzyć pismo o kilka kilkanaście stron z fajnymi artykułami albo kilka nowych działów prowadzonych przez NOWYCH redaktorów

5 - Podwyżka może ale do określonej ceny pisma.

Rozumiem że niektórzy wyciągają od dziadków babci ciotek sąsiadów czy jeszcze innych ludzi na cda i że jest to dla nich duży wydatek ale jednak a) pismo musi się rozwijać nie może stać w miejscu i jak sam napisałeś musi walczyć o rynek (" klienta") a do tego niestety czasami trzeba mieć odpowiednie środki.

PS Stary okładkę z kryształkami od svarovskiego na krawędziach , CDA sprzedawane w warzywniaku czy boeingu. Czy twojim zdaniem CDA to pismo dla rolników pokroju AL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Podwyżka zawsze coś gwarantuje - (utrzymanie się pisma na rynku , wzrost jakości gier dodawanych do CDA, zwiększenie liczby stron) nikt nie byłby na tyle głupi aby podwyższyć cenę pisma tylko dlatego że ma taki kaprys.

CDA na pewno nie potrzebuje 5 zł od każdego czytelnika żeby utrzymać się na rynku. Co do jakości gier to już wypowiadałem się w poprzednich postach i nie zamierzam poraz trzeci. :)

3 - Za te dodatkowe 5 żl od każdego czytelnika ( a jest ich sporo) można by na pewno sprawić aby w CDA pojawiały się nowsze lub bardziej znane tytuły niż np: Watchman pt 1 i 2 ( dla nie których fajniejsze znaczy również nowsze bardziej znane, które mają jakiś większy budżet)

Grrr...

PS Redakcja pokazuje że 15 zł wystarczy aby było wszystko: świeże informacje, profesionalne recenzje, testy sprzętu. Do tego bez cenne: humor, dobry kontakt z czytelnikami, dobra oprawa pisma itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby było droższe o te 5 zł, to nic nowego by tam nie wniesiono - rzeczy których w CDA nie ma, są albo na płytce, albo na stronce.

No wlasnie po to maja byc podniesione koszta pisma, aby dodac do niego cos nowego. Podniesienie ceny bez podniesienia jakosci ( czyt. wieksza liczba stron do czytania + wiecej/lepsze pelniaki) bylby jak strzal w stope.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yilmaz - A sądziłem że jak gdzieś odpisujesz to najpierw dowiesz się o co mniej więcej w temacie chodzi...

Powiedz mi, jak chcesz podnieść jakość pisma, poza standardowymi(lepsze pełniaki, więcej recenzji itp), ponieważ one były już obalane i nie chodzi mi o podniesienie jakości papieru...

Jakoś Ci wszyscy którzy piszą "5 złot w te czy we w te", nie napisali jeszcze żadnego sensownego argumentu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yilmaz - A sądziłem że jak gdzieś odpisujesz to najpierw dowiesz się o co mniej więcej w temacie chodzi...

Powiedz mi, jak chcesz podnieść jakość pisma, poza standardowymi(lepsze pełniaki, więcej recenzji itp), ponieważ one były już obalane i nie chodzi mi o podniesienie jakości papieru...

Jakoś Ci wszyscy którzy piszą "5 złot w te czy we w te", nie napisali jeszcze żadnego sensownego argumentu

Wiesz ... mi się wydaję , że podali i to nie jeden

M.in. lepsze pełniaki ale to oczywista sprawa przy wzroście ceny pisma

Większa ilość stron .. - tak tak wiem , to będzie zapełnianie na siłe bla bla bla ... mi się tak nie wydaje , można byłoby przywrócić sporo działów których każdy ( no dobra.. prawie każdy się domaga) jak : Modulator , Magazyn prawie kulturalny , powiększyć NL do 6 stron ( humoru nigdy za wiele prawda ) :wink:

Chciałbym również powrotu GW chociaż wiem , że to raczej mało możliwe :(:rolleyes:

"więcej recenzji" jak może być więcej recenzji proszę wytłumacz , bo mi się wydaje że redaktorzy recenzują all gry , nawet te City Int... :tongue:

Nawet jeśli CDA będzie kosztowało 5 zł drożej , to i tak nie mam zamiaru z niego zrezygnować a gdyby polepszyło się to co napisałem kilka stron wcześniej ( vide pełniaki , strony) byłbym miło zadowolony

PS. kiedy CDA kosztował 20 zł jakoś nie było też wielkich problemów jak mi się wydaje a jak pamiętam pełniaczki były nie raz gorące :))

PS2. jednak CDA pokazuje , że można 15zł = Ninja Blade , Titan Quest, Devil May Cry 4 :cool: itd. to sądzę że wtedy pismo sprzedało się głownie pełniakiem i również widać że mają one ogromny wpływ na sprzedaż pisma

Pozdrawiam :sleep:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest tak jak jest. Za 15 zł nabywamy nadal świetne pełniaki [DMC4 kosztujący 69 zł w taniej serii]. Jeśli za te 5 zł byłoby - powiedzmy - 190 stron a pełniaki lepsze, sprawa jest do rozważenia. Ale mimo wszystko wole dać wydawać mniej pieniędzy, więc nie jestem za podwyżką ceny [mimo wszystko].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... mi się wydaję , że podali i to nie jeden

Podali i to nawet dużo, ale brakuje jakiegoś z sensem...

M.in. lepsze pełniaki ale to oczywista sprawa przy wzroście ceny pisma

Ale nadal nikt nie wytłumacz co to są lepsze pełniaki. Dla kogoś lepszy może być Ninja Blade, dla kogoś innego World of Goo i kto ma rację? Mam dalej udowadniać że teza"lepsze pełniaki" nie ma sensu?

Większa ilość stron

Okej i czym zapełnisz? Działami które wyleciały z CDA z powodu zbyt małej popularności? Po to żeby były? Tylko po to podnosić cenę aby wrócić do wywalonych działów? A NL? Nie uważasz że 4 strony to i tak dużo?(nie mówię że za dużo), po za tym po pewnym czasie byłoby coraz mniej rzeczy do opublikowania, więc znowu by trzeba skurczyć. Ilość żartów w sieci i na świecie jest ograniczona, a na miesiąc nie pojawia się tyle aby zapełnić 6 stron, po za tym ie wszystkie żarty są śmieszne.

"więcej recenzji"

To jest argument? BO trochę nie rozumiem tego zdania, ale powiedzmy że argument. Chciałbyś czytać recenzję np. Szachy Hiper Mega Full 3D? Albo krapów które nawet do koszyków z grami w tesco się nie nadają? Po co? Z tego co się orientuje ideą pisma jest pokazywanie jakie gry warto kupić, a nie jakie należy omijać. Oczywiście jest dział kaszanka, ale z takim podejściem co miesiąc byłoby kilka kaszankowych gier. Zresztą i tak zbyt dużo gier na miesiąc nie wychodzi.

190 stron a pełniaki lepsze,

kolejny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo krapów które nawet do koszyków z grami w tesco się nie nadają?

Przecież takie coś to jeden z najlepszych kącików w CD-A. Mowa tu o Kaszanka Zone :)

Za 15 zł nabywamy nadal świetne pełniaki

Świetne? Kwestia gustu, jeśli Watchmena można nazwać świetnym...

Jeśłi 5 złotych zadecydowałoby o pełniakach, i dostawalibyśmy takie, jakie dostają Włosi czy Niemcy, to jestem jak najbardziej za.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem absolutnie na tak, ale tylko pod jednym warunkiem: było by więcej stron, wróciły by stare kąciki (Kaszanka Zone, Freeware, CDA Mobile - zawsze uwielbiałem je czytać). Bo - trzeba to przyznać - pełniaki już są na bardzo wysokim poziomie. No bo co może być lepszego. A, no tak, już wiem. GTA IV :D.

W każdym razie, jeśli przez to było by więcej stron, więcej działów, a i jakość pozostała by tak brawurowa, jak jest teraz, to ja się zgadzam.

@opti: Niemcy dostają świetne pełniaki? Nigdy nie zapomnę, jak na okładce niemieckiego GameStara zobaczyłem Dzieci Nilu. Taa... "świetny" pełniak. A jak dla mnie, to dostajemy świetne pełniaki. Bo jak komuś się nie podoba Watchmen, to odpala World of Goo. Albo coś z poprzedniego numeru.

A poza tym ja nie kupuję CDA dla pełniaków - 4/5 wogóle nie instaluję (albo i więcej). Ja bym wolał, żeby było więcej stron. Nawet, jeśli by to oznaczało więcej reklam (w końcu reklama choćby myszki, to też coś "z naszej branży", nie?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie coś to jeden z najlepszych kącików w CD-A. Mowa tu o Kaszanka Zone

Nawet najlepsze żarty to pewnym czasie się wypalają, sądzisz że co miesięczne czytanie zjeżdżania czterech gier byłoby tak śmieszne jak jest to teraz?

Świetne? Kwestia gustu, jeśli Watchmena można nazwać świetnym...

Przeczysz sam sobie, dla niektórych Watchmen może być świetny, jak sam powiedziałeś, kwestia gustu.

wróciły by stare kąciki

Potrafisz przeczytać posta wyżej?Chociażby dwa psoty wyżej... pozwolę sobie zacytować sam siebie

Okej i czym zapełnisz? Działami które wyleciały z CDA z powodu zbyt małej popularności? Po to żeby były? Tylko po to podnosić cenę aby wrócić do wywalonych działów? (...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie umiem. Przynajmnniej, jak to pisałem, to nie umiałem. Sorry

Ale jak widać po postach, te działy wcale nie są tak mało popularne. Już kolejna osoba pisze z prośbą o ich przywrócenie. Mi tam by pasowało nawet, jak b były np. jeden raz na dwa, może trzy numery. "Wszycsy" by się cieszyli.

Ja tam wolę to, od recenzji gier konsolowych. No ale cóż, większość, to większość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... mi się wydaję , że podali i to nie jeden

Podali i to nawet dużo, ale brakuje jakiegoś z sensem...

M.in. lepsze pełniaki ale to oczywista sprawa przy wzroście ceny pisma

Ale nadal nikt nie wytłumacz co to są lepsze pełniaki. Dla kogoś lepszy może być Ninja Blade, dla kogoś innego World of Goo i kto ma rację? Mam dalej udowadniać że teza"lepsze pełniaki" nie ma sensu?

Większa ilość stron

Okej i czym zapełnisz? Działami które wyleciały z CDA z powodu zbyt małej popularności? Po to żeby były? Tylko po to podnosić cenę aby wrócić do wywalonych działów? A NL? Nie uważasz że 4 strony to i tak dużo?(nie mówię że za dużo), po za tym po pewnym czasie byłoby coraz mniej rzeczy do opublikowania, więc znowu by trzeba skurczyć. Ilość żartów w sieci i na świecie jest ograniczona, a na miesiąc nie pojawia się tyle aby zapełnić 6 stron, po za tym ie wszystkie żarty są śmieszne.

"więcej recenzji"

To jest argument? BO trochę nie rozumiem tego zdania, ale powiedzmy że argument. Chciałbyś czytać recenzję np. Szachy Hiper Mega Full 3D? Albo krapów które nawet do koszyków z grami w tesco się nie nadają? Po co? Z tego co się orientuje ideą pisma jest pokazywanie jakie gry warto kupić, a nie jakie należy omijać. Oczywiście jest dział kaszanka, ale z takim podejściem co miesiąc byłoby kilka kaszankowych gier. Zresztą i tak zbyt dużo gier na miesiąc nie wychodzi.

190 stron a pełniaki lepsze,

kolejny...

hola hola , to Ty napisałeś więcej recenzji .... nie ja :dry:

"Zbyt małej popularności" Soory... ale ja tak nie uważam .. JA? zaraz jaki ja ? Hmm zapewne z 70% postów jakie czytałem miało w sobie kilka zdań o tych działach ( PS. nie łap za słówka bo mówię tak około .. nie liczyłem)

"lość żartów w sieci i na świecie jest ograniczona"

O.o widzę pan żartowniś , cały czas powstają nowe kawały nie uważasz ?:)

"Zresztą i tak zbyt dużo gier na miesiąc nie wychodzi"

A to bardzo ciekawe , bo gdyby tak było to w CDA byś czytał 3 recenzje i reszta BETA , ETA ,SRETA , wątpię .

To nie Play gdzie masz 4 recenzje 50 stronek i jeszcze 10 zł chcą :O

Oczywiście , że nie jestem idiotą i nie chce dawać 5 zł za nic , rozumiem że dla każdego dobry pełniak to coś innego.. kwestia gustu.. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...