Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Dyskusje o zagadkach

Polecane posty

Nie sądziłem, by komukolwiek do głowy przyszło to, że mógłbym trollować.

Also, dokładnie wyjaśniłem dlaczego się czepiam - Lord N...(?) w całej swej ignorancji napisał, że graffiti obrazem nie jest a jest jak najbardziej. Oczywiście nie malarskim (bo nie będziemy ciągnąć definicji w nieskończoność), jednak temat, jak sama nazwa mówi, nie jest tylko i wyłącznie o dziełach namalowanych tradycyjnymi farbami. Nie rozumiem więc dlaczego ktoś wpadł na pomysł wstawienia takiego głupiego ograniczenia.

Edytowano przez Qrowsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrowsky - Twoim zdaniem w jaki sposób można odgadywać jakieś malowidło naścienne? 'Oda do Legii, Łysy z Kwadratu'. Poza tym ja rozumiem, że komuś zdarzy się namalować coś ładnego na ścianie, tym niemniej w naszym kraju takie akty są zwykle traktowane jako zwyczajne chuligaństwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypadak gdyby to nie był głupi żart czy próba zaczepki:

Po pierwsze, "dokładnie" wyjaśniłeś cokolwiek dopiero tym ostatnim postem.

Po drugie, zdanie jest złożone poprawnie, co najwyżej Ty się z nim nie zgadzasz.

Po trzecie, zdanie jest definicją wyłącznie na cele danej zabawy. Teoretycznie, owszem, graffiti jest formą graficzną uczynioną pigmentem na powierzchni rękoma człowieka. Ale osoba, która napisała ten regulamin, osoby, które się z nią zgodziły, jak również my, moderatorzy, którzy ten temat zatwierdzli, uznaliśmy za wskazane nie włączać graffiti do zabawy. Jeśli to się Tobie nie podoba, poddaj to w dyskusję w tym temacie, a nie wkraczaj z postawą roszczeniową.

Po czwarte wreszcie, jeśli nawet nie chce ci się, czy może nie potrafisz poprawnie przepisać niedługiego nicka cytowanej osoby, użyj metody kopiuj-wklej, bo w tej chwili wygląda na to, że poniżasz innego usera dla samego poniżania - a to naruszenie Netykiety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lord

Nie rozumiem. To, że ty jesteś maksymalnym ignorantem w tej kwestii nie oznacza, że każdy jest. Nie spłycaj wszystkich do swego poziomu, jeżeli dzieci chcą się pobawić. Nie będę tutaj opowiadał ci o historii graffiti czy jego przejawach znanych na naprawdę totalnie światową skalę, bo nie wiem, czy będzie to miało jakikolwiek sens. Nie widzisz w tym artyzmu - oks, ja nie widzę go w 90% linkowanych obrazów w omawianym temacie. Nie zmienia to jednak faktu, że obrazy te są całkiem znane a nikt o zdrowych zmysłach nie wrzucałby zdjęć swojego zbombowanego przystanku przez 13-latków z osiedla, a chyba to chciałeś zasugerować.

I tak, grafika, rysunek i złotnictwo również przydałyby się w tym temacie.

wyłącznie na cele danej zabawy

Mogliście to napisać, :<.

Edytowano przez Qrowsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graffiti - Form of visual communication, usually illegal, involving the unauthorized marking of public space by an individual or group. (...) Derived from the Italian word graffio (?scratch?), graffiti (?incised inscriptions") (...)

Dla nieanglistycznych: Graffiti - forma komunikacji wizualnej, zazwyczaj nielegalna, związana z bezprawnym oznaczaniem przestrzeni publicznej przez osobnika bądź grupę. (...) Nazwa jest pochodną włoskiego słowa graffio ('rysa'), graffiti ('nacięte napisy').

W swojej ignorancji zapoznałem się z definicją wspominanej przez Ciebie wspaniałej sztuki. Ponadto zapoznałem się z jej historią, z której wynikało że od najstarszych czasów graffiti było tępioną formą chuligaństwa. Ostatnimi czasy jedynie wyewoluowało do formy reklamy na ścianach przedsiębiorstw opłaconej przez ich właścicieli.

OBRAZ AND SZTUKA INDEED.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic złego w zdaniach "zazwyczaj nielegalna", "forma chuligaństwa", "bezprawność", ale rozumiem (z trudem), że możesz mieć z tym jakiś głębszy problem. Wyciąganie jednak wniosków artystycznych wyłącznie z formy i kontekstu, w jakiej obrazy powstawały, jawi się już jako umysłowa impotencja, wybacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie jednak wniosków artystycznych wyłącznie z formy i kontekstu, w jakiej obrazy powstawały, jawi się już jako umysłowa impotencja, wybacz.
To ja się pozwolę odezwać nie tylko wyciągając wnioski z formy i kontekstu, ale i dzięki zatwierdzonemu dyplomem wykształceniu historyczno-sztucznemu. Nie, grafitti nie jest jeszcze oficjalnie uznaną "sztuką". Nie jest to temat do dyskusji o tym, czy słusznie, czy nie, ale póki co ogólnie się je szufladkuje przede wszystkim jako art brut, chociaż być może w przyszłości działalność np. Banksy'ego to zmieni.

Ponieważ jednak obecnie ani dział Zagadek nie jest wyrocznią w sprawach sztuki, ani ty, ani my, to wydaje mi się jak najbardziej racjonalnym zachowaniem ze strony moderatorów wyznaczać, jakie są granice tego, co jest dozwolone w dziale, który moderują - tym bardziej, że nie widzę, aby ktokolwiek tutaj podzielał twoje zainteresowanie grafitti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pomagam w realizacji forumowego Halloween to chcę się was spytać, czy w dniach 29, 30 i 31 października moglibyście zmienić avatary na te związane z tym właśnie świętem mogą to być dynie, zombie, postacie z horrorów itp. Teraz druga sprawa co powiecie na przeniesienie zagadek filmowych i "growych" na te związane z horrorem? Mam nadzieję, że zabawa się wam ogólnie spodoba i jeszcze pytanie do naszej kochanej moderacji, zezwalacie na to jak większość osób wyrazi poparcie :) ? Oczywiście wszystko na okres tylko tych trzech dni, jak ktoś jeszcze chce w czymś pomóc to do LaserGhosta się zgłaszajcie to jego pomysł, ja tu tylko pomagam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wyrażam poparcie dla tego projektu. Mam tylko pytanie - co z tymi osobami, które biorą udział w Twoim FM? Przecież wiadomo, że podczas sesji nie wolno niczego zmieniać (profilu, a avatara tym bardziej). A jak wszyscy zmienią, to te poszlaki, które dałeś do np. starego avatara będą nieważne :smile: Proponuję, by osoby biorące udział w FM zmieniły aviki jeszcze dziś ;J Co do zagadek halloweenowych (bez apostrofa :wink:) - cóż, jakoś średnio mi się to podoba, no ale dla nastroju jestem w stanie oddać swój głos na TAK :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy zapewne widzieli, zdecydowałem się na małe rozruszanie działu. W związku z tym na początek chciałbym przedyskutować zamknięcie/reaktywowanie już istniejących tematów, bądź tych które MIAŁY powstać:

Forum Mafiosum

Olympus Actionus

FA Championship Menager

CSBones

Civilizationus Actionus

Galactius Actionus

Na razie proszę się skupić na tych tematach, gdy przedyskutujemy co z nimi zrobić, przejdziemy do następnego kroku - reaktywacji zamkniętych zabaw/założenia nowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum Mafiosum, broń boże nie wolno zamykać. Teraz zabawa przeżywa lekki kryzys, ale tak samo było rok temu i na wakacje zabawa odżyła, a nawet teraz szykuje się powoli sesja podbiela, a ferie świąteczne zaczną się już niedługo, więc będzie z całą pewnością lepiej.

CSBones, jak dla mnie temat do zamknięcia. W te wakacje HNSM próbował reaktywować tę zabawę i co prawda było kilku chętnych lecz gra się całkowicie nie kleiła, nikt nie dawał postów regularnie i znowu wszystko przymarło.

FA Championship Menager, zapowiadało się ciekawie ale panowie, którzy się za to wzięli albo sobie darowali albo nie mają czasu i przez to temat tylko stoi i aż się prosi o zamknięcie.

Na temat reszty zabaw się nie wypowiem, gdyż w nich po prostu nie siedziałem, ale co do reaktywacji to kilka osób w te wakacje (w tym i Ja) próbowało dać życie House.MD, było kilku chętnych, żadnych sprzeciwów, ale te kilka osób to było za mało, mimo to nadal mam ochotę pograć w House.

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...