Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Dyskusje o zagadkach

Polecane posty

Póki co to chciałbym wszystko zostawić, przynajmniej do momentu rozpoczęcia i zakończenia sesji podbiela, później się zobaczy jak wszystko wróci do normy to zostawiamy, jak nadal będzie tak jak jest to przydałby się restart. Więc na razie wstrzymajmy się jeszcze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dwa ostatnie tematy z zestawienia można wrzucić do archiwum ;) Nie widzę absolutnie żadnej sensy, że ktoś przyjdzie i to wskrzesi a przy okazji zbierze grupę chętnych... z "Galactusem" próbowałem - z miernym skutkiem czyli zero odzewu ze strony potencjalnych graczy, mówi się trudno. Tyle ode mnie, co do reszty zdania co robić brak ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Hej Blacku :P Nie wrzucaj mnie do tego worka. Ja byłem chętny, jeśli chodzi o Galactusa :D Jednak w obecnej chwili, chyba nic się już z tego nie wykrzesze.

Co do Civilizationus Actionus miałem nadzieję, że wystartuje w końcu, jednak kiedy alexiej przepadł tak i sesja Shadowkeep oraz ta zabawa umarła. W sumie z CA nie ma co zrobić, tylko zamknąć.

Olympus Actionus... eh. Tutaj jest sprawa ,,mentalności" użytkowników uczestniczących i o niej można się przekonać w dyskusji OA. Na pewno ,,ataki" i ,,docinki" nie naprawią tej zabawy(obeznani wiedzą o co chodzi). Szczerze to nie mam pomysłu na reformę w tym przypadku(bo sam już w niej nie uczestniczę od jakiegoś czasu), jednak nie wiem, czy zasługuje na zamknięcie, czy też na restart, który może przynieść coś nowego lub nie.

Na temat reszty zdania nie mam ;]

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bywam tu często, ale co mi tam, wypowiedzieć się ciut mogę.

Forum Mafiosum - nie grywam. Ale rzeczywiście, jak ktoś wspominał, były problemy dawniej, a temat jak żył, tak żyje. Zamykać na pewno nie, ale restart... Restart się każdemu przydać może. Ale to akurat nie związane ze mną.

Civilization - ostatni post w lipcu. Nie, nie ostatni w zabawie, ostatni w jej tworzeniu. Ktoś w

ogóle się tym interesuje jeszcze?

Galactus i Manager - kompletnie nie wiem co z nimi, widzę tylko, że frekwencja nie dopisuje... Reset warto robić?

CSBones - kolejny trup. Restarty były i nic. Ja tam dalej jestem za reaktywacją Hałsa, ale skoro moderatorzy się nie zgodzili...

OA - jako, że moje powroty do tej zabawy kończą się po paru dniach z powodów najróżniejszych... Kiedyś restarty jej pomagały. Ostatni był dosyć dawno. Może warto?

Ale skoro ma być wiosna zabaw... Może pora na coś nowego? Albo kompletnie nowego, albo na podstawie starego pomysłu... Mogę rzucić garstkę, prawda?

Hałs M.D Sezon 3 - już była kiedyś dyskusja o tym. Moderatorzy się nie zgodzili, na pewno z powodu statsu kiedyś, może też jest inne wyjaśnienie. Kto wie, zmienili zdanie?

Kucykocośtam Actionus - ktoś dawno temu rzucił takie hasło. Fanów kucyków na forum coraz więcej. Myśle, że nadawałoby się na zamiennik CSBones. Tutaj też chyba moderacja się nie zgodziła... I na pewno byli przeciwnicy. Ale cóż, pomysł wykopany.

Redakcja czasopisma - stary pomysł. Miał całkiem sporo chętnych, miał zaakceptowany regulamin, pogrzebany aktualnie gdzieś w odmętach Pomysłów. W skrócie, życie redakcji czasopisma jakiegośtam, włącznie z pisaniem tekstów (ot, krótkie n.t bliżej niezidentyfikowany, aby było śmiesznie). Wszystko zaakceptowane, ale podczas zamieszania z OA (2 sezon chyba się robiło, czy cuś) i z innymi zabawami - wyleciał z pamięci.

EDIT: Jest regulamin - http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...t&p=1032850

Mam nadzieję, że ktoś znajdzie fajniejsze pomysły na nowe zabawy. Bo to wyżej to tylko wariacje n.t OA, czy Hałsa. A takie Mafiosum... Już ciekawsze. ^^

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum Mafiosum - ja na razie bym nie tykał. Zobaczymy co będzie po sesji podbiela, jeśli frekwencja okaże się poniżej oczekiwań, można pomyśleć o restrarcie, ale na razie bym zostawił.

CSBones - nie grywam, ale z tego co wiem, zbyt wielu chętnych do gry nie ma, a ci, co się zgłaszają, później olewają i zabawa umiera powoli i w bólach. Raczej bym zamknął.

FA Championship Menager - autorzy sobie całkowicie odpuścili, nikt nie chce tego ruszyć ponownie, więc po co ma zaśmiecać dział? Raczej do zamknięcia (a co do samej zabawy - może była zbyt przekombinowana i było tak mało chętnych, a teraz nie ma nikogo, kto zapłakałby nad jej mogiłą...).

Co do reszty - nie znam się, więc nie zamierzam się wypowiadać, co by kogoś nie krzywdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grywam (ostatnio co prawda nie) tylko w Forum Mafiosum i myśle że zdecydowanie potrzebny jest restart. W wakacje jak ktoś odkurzył temat to na początku było sporo graczy co pokazuje że zabawa nadal ma potencjał-niedługo ferie świąteczne, potem też zimowe, to co prawda nie obowiązuje części graczy, ale duży procent tak i myśle że to w połączeniu z restartem mogło by dać kopa zabawie.

Uważam też że należało by troche zmienić formułe zabawy-w wakacje była frekwencja bo dużo osób miało czas, teraz jest jak jest. Myśle że powinna sie odbywać góra jedna runda na miesiąc, za to z dużą ilością graczy (~20) a jeden dzień w grze powinien trawć dłużej niż normalny dzień, na przkład 2 albo 3. Wtedy może część graczy którzy teraz nie grają ze względu na brak czasu (na przykład ja) powróciła by do zabawy wiedząc że będą mogli aktywnie w niej uczestniczyć a nie być tylko graczami-duchami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i ja muszę się wypowiedzieć.

Forum Mafiosum - ZOSTAWIĆ/REAKTYWOWAĆ

Byłem, wygrałem, przegrałem, nie zasługuje na zamknięcie.

Olympus Actionus - REAKTYWOWAĆ

Byłem, jestem, powód dla którego moja kariera się tu zaczęła, w tej chwili przechodzi doła jak stąd do Bośni. Są plany reform, więc dałbym jeszcze jedną szansę.

Galactus Actionus - ZAMKNĄĆ

Byłem, ale no nic tam nie ma no...

Civilisationus Actionus - ZAMKNĄĆ

Jeszcze bardziej nic nie ma.

Kucykocośtam Actionus - OTWORZYĆ

Wiadomo, za głosem ludu.

Reszta nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Olympus Actionus: restart i sformatować. Dajcie tej zabawie ostatnią szansę ale gdy zostawimy starych bogów to nic się specjalnie nie zmieni. Dlatego przy resecie proponuję by wszyscy uczestnicy stworzyli całkowicie nowych bogów, a nie kolejny raz przenosili tych starych. Pomogłoby to nowym graczom (o ile by się pojawili) i zamknęło ten niechlubny rozdział.

-Kucykocośtam Actionus: znowu te kucyki, dlaczego wszędzie muszą się wpychać? Odp: Bo są fajne i powinna być z nimi zabawa.

-Całej reszty nie znam więc milczę.

<Cichszym głosem>

Mógłby powrócić Hałs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dorzucę swoje 3 grosiki:

FA Championship Manager - temat do zamknięcia lub do archiwum - może ktoś się skusi na poprowadzenie tego ze swoją wizją. Pan, któremu miałem najpierw pomóc przy składzie piłkarzy na dłuższy czas 'zapadł się pod ziemię' - więc zabawę musiałbym prowadzić sam a to absolutnie nie wchodzi w rachubę, przy moim nieprzeciętnie napiętym kalendarzu ( jak nie praca to studia i tak w kółko). Więc chętnych z przeszłości przepraszam

Forum Mafiosum - myślę, że można temat zostawić w spokoju, gdyż nie ma co ukrywać, że rok szkolny czy akademicki - uczniowie i studenci to większość udzielająca się w tym temacie - nie jest sprzyjającym terminem. Przyjdą wakacje czy ferie zimowe lub po prostu przerwa Bożonarodzeniowa i daję moją głowę ( a niech stracę ;) Ryana G.) że temat odżyje i to pełną mocą. Wystarczy trochę poczekać :)

O reszcie się nie wypowiadam, bo nie uczestniczę wcale - w ogóle coś mnie mało na forum ostatnio.

PS. Żadnych różowych szkap. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucyków nie dyskutujemy. Jak już pisałem - najpierw chcę uregulować stan zabaw już istniejących, dyskusja nad powstaniem nowych jest następnym krokiem.

Myślę, że co do Olympusa nie ma wątpliwości, bo wszystkie osoby które się wypowiedziały na jego temat były za restartem. Dlatego żeby nie przedłużać zbytnio fabularnej stagnacji, dokonam go w tej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja, jako współtwórca i były MG się wypowiem odnośnie Galactus'a...

Jak raczyłem w samym temacie wspomnieć - zabawa jest martwa. Trochę starałem się razem z Cruadinem pociągnąć zabawę, ale była to tytaniczna robota przy - z całym szacunkiem - niewielkim wkładzie uczestniczących. Na dodatek nie dostrzegłem jakiegoś wielkiego szału po rozpoczęciu zabawy, a odpisy graczy były cokolwiek... krótkie. Aiden szybko się wykruszył. Gerbilosa starałem się zwerbować jako pomoc do MGowania, ale nie pomogło to nic.

Belutek odszedł od zabawy dawno. Cruadin (z tego co wiem) i ja także do zabawy nie wrócimy. Zainteresowanie grą jest zerowe, co widać po wypowiedziach reszty - większość nie wie, co to takiego. Znajdźcie chętnych graczy, znajdźcie Mistrza Gry z ogromem wolnego czasu tylko dla GA i wtedy może uda się wskrzesić tego kolosa. Może, bo większych gwarancji dać nie sposób. W każdym innym wypadku sprawa jest jasna - na szafot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy Forum Mafiosum takim, jakie jest. Jak pisali już moi poprzednicy, obecny zastój spowodowany jest raczej brakiem czasu, niż brakiem chęci. Sam myślałem o przeprowadzeniu sesji w grudniu, ale pomysł upadł, gdyż nie mam aż tyle wolnego, by poświęcić na na pisanie historii cały tydzień. Za to w wakacje/ferie zabawa odżyje. Na pewno.

Może sam coś poprowadzę wtedy?

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była dyskusja o zamknięciu/zostawieniu/restarcie gier fabularnych na FA, więc wracając do tego, mam pytanie co z Łamigłówkami, nikt tam nic od dawna nie pisał, a i wcześniej nie było tam zbyt wielu postów, więc może lepiej zamknąć ten temat. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go zostawił. To jest temat-praprzodek całego działu.

Parę dni minęło, kilka osób się wypowiedziało, więc myślę że można podjąć już pewne decyzje. Proponuję co następuje:

Galactionus/Civilizationus/FA Championship Menager - zamknąć i przenieść do archiwum. Jeśli zbierze się grupa ludzi chętnych do podjęcia tych porzuconych projektów, nie będę się sprzeciwiać.

CSBones - zamknąć i przenieść do archiwum.

Forum Mafiosum - zamknąć (na chwilę!) i zrestartować nieco przed świętami. W obliczu ferii i większej ilości wolnego czasu, zabawa ma szansę na odrodzenie.

Teraz proponuję przejść do dyskusji nad reaktywacją już zamkniętych zabaw (następnym krokiem będzie stworzenie nowych). Mamy więc do wyboru:

Roman i Julian - istnieje możliwość zmiany 'sztuki' wykonywanej w zabawie

Przypadki Robbiego Killzone'a

Pieśń o piracie zwanym Szkarłatny Jack - istnieje możliwość zmiany postaci o której będzie pieśń,

Hałs M.D.

Kroniki Poważnego Sama

Przygody Mrocznego Lorda - istnieje możliwość zmiany postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już wcześniej pisałem byłbym za reaktywacją Hałs M.D., zabawa wygląda naprawdę ciekawie, przypadki wybierane i wymyślane przez forumowiczów są zabawne i do tego kilka osób już wyraziło chęć do zabawy, jeśli zabawa została by reaktywowana mógłbym być z początku nawet Hałsem, kto jest za? :D

@MathRaven27 - ależ oczywiście, że masz rację :)

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś mówiłam, Hałs do reaktywacji! Choć przygody Mrocznego Lorda kuszą, jestem za powrotem Hałsa. I mam nadzieję, że najwięcej głosów będzie właśnie za nim. ^^

Zabawa była ciekawa. Problem jedyny, to krotkie posty. Ale teraz chyba poziom wzrośnie. Mam rację, moi mili? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinno się zezwalać na takie odpowiedzi jak tu? Dobrze, że zdjęcie przedstawia obiekt leżący na Malcie, ale podanie państwa to chyba ździebko za mało. Dlaczego? Ponieważ nawet idiota może rzucić zdjęcie na Google Grafika i pierwsze co wyskoczy to "Malta". Nie posądzam nikogo o intencjonalne nabijanie postów, ale chyba nie taki jest sens zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...