Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Schematyczna z dluzyznami a la Zelda Wind Waker (dojazd z miejsca na miejsce), ze zmarnowanym potencjalem i zabugowanymi sejwami. Ten ostatni feler to jawna kpina. Ze nie moge sobie sejwowac gry na jednym slocie, bo moze on sie wywalic? No bez jaj. Jak pomysle, ze mialem taka "atrakcje" przy 70% progresie to do dzisiaj mnie szlag trafia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej irytują szybkie respawny posterunków oraz ciągła jazda z jednego końca mapy na drugi. Wiem, wiem... często narzekamy że jakaś gra jest zbyt krótka lub mamy małe pole działania, lecz twórcy FC2 troszkę przesadzili. Bardzo ładny efekt ognia, fantastyczna grafika. Fabuła? Hmmm... troszkę przejadły mi się misje typu "zabij tego", "przynieś to". Zanosiło się na wielki hicior, a tu proszę. Jeden z wielu FPS'ów z ładnym ogniem. To wszystko.

Edytowano przez HollyBloody
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że jedynka zasłużyła na 10/10, mimo tego że grałem jakieś 3-4 lata po premierze, bo (moim zdaniem) jest to gra wybitna. Gdybym miał oceniać FC2 wystawił bym 6/10, mimo że gdyby wziąść po uwagę długość gry, grafikę, otwartość świata itd. to zasługiwała by na 7-8. Ale moim zdaniem zmarnowano wielki potencjał i gra nie ma nic wspólnego ze świetną "jedynką", za co należy się twórcą solidne lanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sobie Far Cry'a2 sprawilem i co moge napisac to: swietna grafika, ogromny i dopracowany swiat, genialna fizyka, nieliniowosc, itp itd, ale jakos nie za bardzo mam ochote w to grac... Moze jakbym mial wiecej czasu, to kto wie. Ale tak naprawde gra nie porywa. Jedynka byla zdecydowanie wiekszym przelomem - przebija sequel rowniez pod wzgledem grywalnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio kupiłem sobie Far Cry "jedynkę" w KśGRY. I powiem tak - nie myślałem, że mój komputer jest w stanie pociągnąć takie cudo. Na średnich ust. grafy z daleka 10/10 z średniej odległości 10/10, tylko przy kucaniu trochę słabiej. Tyle co do grafy. A teraz reszta... gra zasłużenie 10/10. Te wymiany ognia... ta "liniowa nieliniowość" i klimat&fabuła... piękne. Więc idę dalej zatopić się w Far Cry:D

PS

Gra jest BEZ POLONIZACJI, więc brak tych słynnych nudzących lektorów. Szkoda, że nie ma napisów(w wersji angielskiej musze poszukać, czy da się je włączyć;/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może... ale wiem, że w pierwotnej wersji był do d.... A tak ogólnie to chciałem dodać, że dzisiaj naprawdę nieźle wsiąkłem. 5 godzin jak w morde strzelił. A poziom trudności w Far Cry rzeczywiście wysoki. Może to dlatego, że atakuje zazwyczaj z okrzykiem "kaaaameeechameeeecha" i atakuje duże grupy:D A tak na serio to wystarczy jeden błąd i od nowa. No i już z całą pewnością stwierdziłem, że nie lubię mutantów:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, poczekamy sobie aż...spotkasz Crowa w Heli. Miłej irytacji. I radze abyś użył kodów do tego (tylko tego). Co prawda raz udało mi się go pokonać jednak przed tym musiałem próbować z 60 razy (liczyłem :D).

Nieee to nie było aż takie trudne, żeby bez kodów nie dać rady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam duże problemy z misjami... np. jak jest obóz przed spotkaniem z Doylem. Wiem, że da się go spokojnie przejść, ale uwierzcie mi ZAWSZE zrobiłem jedną głupotę i potem tego żałowałem;/ (zapomniałem o gościu z rakietami, strzelałem z m4 w budynkach(odgłos = alarm)).

Swoją drogą - mutanty mnie irytują jak już wspominałem, ale chce to rozwinąć. Klimat gęsty zgadza się. Ale ja chce porządnego "szotera" a nie pół horror(przesadzam, ale raz jak wbiegłem do pokoju, bo myślałem że są tam ludzie i dostałem pazurami przez plecy to się wystraszyłem:D). Poza tym czasem walki są dziwne np. na schodach jak atakują te szybkie to wystarczy stać u góry i patrzeć jak do ciebie skaczą, a w kulminacyjnym momencie shotgun i po problemie:D I co do rakietnic - chwała za to, że rakiety są dość wolne:D

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atakuje duże grupy

No tak, gra nie premiuje takiego stylu gry, delikatnie mówiąc :) Bardzo mi się podobało to, że można grać skradankowo w wielu misjach i zdejmować gości po kolei albo omijać duże grupy patroli. Szkoda, że mój komputer jest tak stary, że nadal dławi się tą rewelacyjną gierką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest całkiem fajna tylko trzeba umieć się kampić. :thumbsup: Ja ją przeszedłem i największy problem miałem z misją kiedy Krieger wyrzuca mnie z helikoptera z 10 nabojami ale dałem sobie radę. Moja ocena to 8/10.

Edytowano przez Gallor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest całkiem fajna tylko trzeba umieć się kampić.

No tak, dobre ustawienie się jest ważne, ale czasem trzeba rozwalić wrogów w jakimś konkretnym punkcie i to my musimy wyjść do nich. Albo czasem łobuzy siedzą na drugim końcu mapy i ładują ze snajperek. Przecież na wyspie do przystani musiałem iść w tempie przyspieszonym, żeby mnie nie ubili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest całkiem fajna tylko trzeba umieć się kampić.

No tak, dobre ustawienie się jest ważne, ale czasem trzeba rozwalić wrogów w jakimś konkretnym punkcie i to my musimy wyjść do nich. Albo czasem łobuzy siedzą na drugim końcu mapy i ładują ze snajperek. Przecież na wyspie do przystani musiałem iść w tempie przyspieszonym, żeby mnie nie ubili.

Tak też masz rację. Gra po prostu nie była monotonna. Trochę ukrywania się i trochę ostrej akcji. :thumbsup:

Nie grałem jeszcze w dwójkę. Ciekawe jaka ona jest.

Edytowano przez Gallor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest całkiem fajna tylko trzeba umieć się kampić.

No tak, dobre ustawienie się jest ważne, ale czasem trzeba rozwalić wrogów w jakimś konkretnym punkcie i to my musimy wyjść do nich. Albo czasem łobuzy siedzą na drugim końcu mapy i ładują ze snajperek. Przecież na wyspie do przystani musiałem iść w tempie przyspieszonym, żeby mnie nie ubili.

Denna. Tak się składa że grałem u znajomego.

Grafika tam nawet nie zła, nie wiem jaka jest na max. bo nie ciągnął nasz PC. Ale przyjmijmy, że spełnia obecne standardy.

Gra ogranicza się natomiast do wyrzynania murzyńskich posterunków, lataniem za lekarstwem na Malarię i misjami polegającymi przeważnie na eksterminacji. Choć tu wprowadzono możliwość wpsółpracy z innymi najemnikami - NPC. Daje to możliwość drogi "skradania" i "kopa w drzwi". Nie rekompensuje to jednak dennej fabuł wykonywania zlecenia na handlarzu bronią. Zadowala mnie też jednak losowość ataków choroby co może stać się w samym środku misji. Pojazdów jest kilka, są strefy wstrzymania ognia, ciekawe ukrycie pasku loadingu w animacji zamykania drzwi.

Ale np. nie da się nikogo potrącić autem, bronie się zacinają co jest ciekawą innowacją stosowaną w niewielu produktach.

Klimat jednak odbiega od jedynki i chciało by się postrzelać do Trigenów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do monotonności to się zgodzę, ale dotyczy ona głównie 1 aktu... W 2 i 3 gra nabiera prędkości i się urozmaica... Ja też strasznie narzekałem na posterunki, przez co przestałem grać już na początku, lecz wróciłem z założeniem, że je zniosę... Po odkryciu łodzi (tzn. ich mobilności) gra podskoczyła w moim mniemaniu z 6/10 na 8+/10... Później grało mi się wybornie, bo fabuła stała się złożona, zależna od naszych decyzji, misji (głównie w 3 akcie) i z zaskakującymi zwrotami akcji... Po przejściu gry przeglądałem sobie opcje (inne niż graficzne bo gra poszła na max ustawieniach) i okazało się, że grałem bez celownika :biggrin: Jeśli dal kogoś gra jest za trudna to niech sobie poszpera w ustawieniach... Gra po 1 akcie okazała się genialna, może poza wielkością mapy, która przeszkadzała głównie gdy mogliśmy się skonsultować z kumplami co do misji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...