Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gra na gitarze I

Polecane posty

Mi Hammet jakoś za bardzo nie imponuje. Jest szybki i tyle. Muzyk z niego raczej słaby. Mam na myśli to, że jego solówki nie wymagają zbyt dużej kreatywności. Np bierzemy sobie strunę h i jedziemy tak: tu zagramy w ciągu sekundy 20 dźwięków na progu 20, potem to samo tylko na 17, potem odwalimy sobie jakiś taping na 12,15 i 19, pogramy super szybko na zmiane 15 i 17 próg i mamy solówke w stylu Hammeta. Zdobył sławe grając solówki Mustaine'a a kiedy przyszło do pisania swoich zabrakło mu pomysłów.

UWAGA! To tylko moja opinia i rozumiem, że ktoś może być wielkim fanem Hammeta i ogólnie całej Metalliki ale mi sie takie granie nie podoba i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale muszę coś napisać.

Hammet nie robi na odwal sie? A kto nie chciał grać solowek w ogóle?

I nie lubię takiego ślepego fanboizmu do rzeczy które z muzyka mają niewiele wspólnego.

Nie to, żebym nie lubił mety, bo lubię, ale spojrzmy prawdzie w oczy; wartość artystyczna solowek hammeta jest taka jak zespołu w ogóle: mała.

Besides Zakk Wylde lepiej gra.

Pozdrawiam fanów metalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Hammet jakoś za bardzo nie imponuje. Jest szybki i tyle. Muzyk z niego raczej słaby. Mam na myśli to, że jego solówki nie wymagają zbyt dużej kreatywności. Np bierzemy sobie strunę h i jedziemy tak: tu zagramy w ciągu sekundy 20 dźwięków na progu 20, potem to samo tylko na 17, potem odwalimy sobie jakiś taping na 12,15 i 19, pogramy super szybko na zmiane 15 i 17 próg i mamy solówke w stylu Hammeta.

Zgadzam sie w calej rozciaglosci. Solowki Hammeta sa nudne jak podrecznik do polityki gospodarczej, a on sam jest równie kreatywny co głaz narzutowy. Naprawdę zadziwia mnie wymienianie go na listach najlepszych gitarzystow.

Może jego solówki nie są zbyt skomplikowane, ale nie zaprzeczysz temu, że brzmią pięknie, że są mega szybkie i że są genialne.

Ja zaprzecze.

Chociaż fani metallicy, czyli mnóstwo ludzi(miliony?miliardy?????)

Ta, biliony. :)

"pokaz speeda"

No to juz wiem, na czym polega roznica miedzy nami. Ciebie kręci szybkość grania, a mnie muzyka. :)

Besides Zakk Wylde lepiej gra.

Tak po prawdzie, to Zakk tez gra proste rzeczy (nie mylić z "łatwe"), tyle że z większym charakterem i pazurem. Do mnie przemawia o wiele, wiele bardziej jako muzyk niz Hammet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie, że Kirk Hammett jest niesamowicie szybki, to nieporozumienie. Może i stworzył kilka fajnych solówek, nie znaczy to jednak, że są one diabelsko szybkie. Część z was chyba nie słyszała Yngwiego Malmsteena. Ten z kolei jest "tylko" szybki. Jeśli chcecie posłuchać genialnych fraz, to polecam przyjrzeć się twórczości np. Marty'ego Friedmana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw Hammett jest wśród czołowych 15 gitarzystów świata, więc coś to chyba jednak oznacza, nie :tongue: ?

No właśnie niekoniecznie, bo to zależy od tego kto, i wg jakich kryteriów tworzył liste. Bo jeśli np była to jakaś ankieta "kto wg ciebie jest najlepszym gitarzystą" to z tych 15 około 10 znalazło się tam ze względu na popularność a nie umiejętności.

Teraz kolejna sprawa, to to, że byc dobrym albo świetnym gitarzystą to nie tylko grać szybko i świetnie technicznie ale też pisać. A solówke taką jak Hammet może napisać podejrzewam naprawdę wielu gitarzystów a Hammet jest zwyczajnei najbardziej znany. Jedyna solówka Mety która mi się naprawdę podoba, to ta bardzo krótka na końcu Welcome home (sanitarium) i nie wiem czy pisał ją Hammet bo z tego co wiem, to w Metallice Hetfield też jakieś tam solówki pisze. A posłuchajcie sobie tej głównej z Welcome Home. Jest dokładnie w takim stylu jak pisałem w poprzednim poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie chodzi tak naprawdę czy facet potrafi zagrać super solówkę czy super partie liczy się zespól i liczy się człowiek. Hammet może być nawet najgorszym gitarzystą na świecie, ale w połączenie z Hetfieldem and company tworzą muzykę która zapad w pamięć i porusza wyobraźnie tysięcy ludzi. Można nie lubić Metallicki, można mówić że skończyła się na Kill'em All ale przejść obojętnie raczej się nie da. Zawsze znajdzie się lepszy gitarzysta, lepszy technicznie czy szybszy. Ale to chyba jest tak obok, ponad tym wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wspaniała meta nie wydała w 91 czarnego albumu nikt dzisiaj by sie nawet o niej nie zająknął. Przynajmniej nie bardziej niż np. o slayerze.

A w obiektywnym zestawieniu ogólnie najlepszych gitarzystów to nie wiem, czy hammet by sie 500nym miejscu uplasował :)

@Cormac

Posłuchaj Sold my soul czy jakos tak Zakka. Nie, żebym za nim przepadał, ale to jest bardziej finezyjne niż wyczyny Kirka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica miała fajne solówki na pierwszych płytach. Mi się podobały; to co, że mogły być one napisane przez Dave'a Mustaina, ważne, że były naprawde niezłe, a Mustaine w moim rankingu jest znacznie wyżej niż Kirk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam o Kirku nie słyszałem wielu pozytywnych rzeczy, w każdym bądź razie mnie nie powalił. Słyszałem trochę utworów metallici (kolega i jego rodzice to wielcy fani, puszcza ich utwory na okrągło) i nic nadzwyczajnego w solówkach nie słyszałem. Nie jestem fanem metalu ale sądzę, że dobra solówka uskrzydla i dopełnia całą piosenkę, a niektóre wypociny metallici są nijakie. Może właśnie przez solówki... Ale słucham punku a tam solówek nie za wiele, to mogę się na nich nie znać i mylić się, lecz w swoim krótkim życiu było mi dane słyszeć lepsze solówki niż Kirka :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cormac

Posłuchaj Sold my soul czy jakos tak Zakka. Nie, żebym za nim przepadał, ale to jest bardziej finezyjne niż wyczyny Kirka.

Dzieki za dobra rade, ale slyszalem juz prawie wszystko, co Zakk nagral (z Pride & Glory, Black Label Society, Ozzym + rozne b-side'y, kowery, okolicznosciowe wystepy, szkółki gitarowe na wideo, koncertowe DVD itp.). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz, gdy moje umiejętności gitarowe nie są takie złe, odkryłem jak łatwe do nauki i grania jest Fear of the Dark Maidenów. Aż żal mnie ściska, że nie wpadłem wcześniej na tabulaturę (nie umiałem grać ze słuchu - to chyba logiczne)... Moja nauka wtedy poszłaby o wiele sprawniej ;)

Tak więc każdemu początkującemu polecam Iron Maiden - Fear of the Dark. Prosty kawałek do opanowania w całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz uczę się He's a pirate :) na prawdę łatwe, chociaż na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że nie możliwe do zagrania po miesiącu obcowania z gitarą :) Umiem grać już ponad połowę, uczę się tego od wczoraj, łącznie grałem ten utwór ok. 5-6 godzin, aż sam się dziwie, że gram czysto i niemal bezbłędnie :)

A gram z tych tabów:

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/k/klau...te_ver2_tab.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam uczyć się ze słuchu za pomocą darmowego programu Audacity. Można tam zwolnić tempo utworu bez zmiany wysokości brzmienia, zapętlić jeden fragment utworu, a nawet wyodrębnić jedną z dwóch partii gitarowych wyciszając kanał lewy bądź prawy. Za pomocą tego programui nauczyłem się takich utworów, jak Unrepentant i Insurrection zespołu Trivium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego ile masz pieniędzy. Napisz ile masz kasy, jaką muzykę chciałbyś grać, to ci doradzimy ;). Ale tak:

kup raczej instrument używany, uważaj na firmy typu sounder, everplay itp. Z tanich instrumentów wiele osób chwali corty, washburny, epiphony, czasami ibanezy i ltd. Osobiście widziałem kilka tanich ibanezów i nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gitary do 1000 zł to nie ma chyba lepszych NOWYCH gitar od Deanów. Choć sam mam Washburna, kupiłem go wyłącznie dlatego, że brakowało mi kasy na Vendettę.^^ Mimo wszystko Washburn też jest niezły, więc moim zdaniem wyłącznie te dwie firmy wchodzą w grę jeśli chcesz kupić nówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Cort Katana? Też bardzo dobra w takim przedziale cenowym. Nie wiem ile kosztuję Epihpne Bombaja, ale jeżeli ok 1000zł, to też bardzo dobra propozycja :)

No i 1000zł na gitarę dla początkującego gitarzysty to dosyć dużo, za taką cenę masz Washa X12 + bardzo dobry piecyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za 400 zł kupuj akustyka/klasyka, bo na elektryka to za mało kasy, chyba, że poszukasz na Allegro jakiejś oferty wartej uwagi, chociaż wątpie bo nawet używana gitara pokroju Washa X10/WI 14 + piecyk za takie pieniądze będzie raczej w złym stanie.

Gdybyś miał przynajmniej te 600zł to mógłbyś kupić X10 i grać bez piecyka (pod kompem). A jeżeli miałbyś 900-1000zł, to można byłoby złożyć bardzo dobry zestaw z dobrą gitarą i dobrym piecem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...