Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gra na gitarze I

Polecane posty

Jak byś kupił gitarę akustyczną, regularnie grał i ćwiczył to na pewno pomogło by ci to w późniejszym graniu na elektryku. Ja tak zrobiłem i faktycznie gdy wziąłem do ręki elektryka to już widziałem o co chodzi. Jeśli naprawdę nie masz wyjścia i możesz grać na akustyku albo w cale bierz akustyka. Tylko takie myślenie "nie wiem czy mi się spodoba, więc kupie akustyka" jest IMO bez sensu bo elektryk i akustyk to dwie różne sprawy i na elektryku da się grać duuużo łatwiej i IMO przyjemniej. Więc jak kupisz akustyka szansa, że stwierdzisz "nieee, bolą mnie palce, to nie dla mnie" jest większa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz czy ci się to spodoba, to się porządnie zastanów. Mnie osobiście to "przesiadanie z akustyka na elektryka" śmieszy. Jeśli chcesz grać na elektrycznej to po co masz kupować akustyczną? Jak ci się nie spodoba to sprzedasz i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakąś gitarkę elektryczna na początek może co :P I nie stosujcie slangowych określeń nawwet nie wiem co to jest gryf i próg a co dopiero inne pindziołki w stylu kostek czy tap tapowanie (ocb??) :D

Czy może po prostu mam wejść do sklepu muzycznego, i wybrać elektryka który ładnie wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem zaimprowizować sobie jakąś solóweczkę do podkładu i nagrać to. Mimo, że nagrywałem w dość dziwny sposób jakość jest ok. (musiałem użyć osobnego programu, bo guitar rig demo nie pozwala nagrywac ;/). Podkład wymyśliłem właściwie na poczekaniu, a solo jest improwizowane i strasznie krótkie więc proszę o wyrozumiałość ;). (wiem, że solówka jest minimalnie opóźniona, ale to jest właśnie opóźnienie spowodowane guitar rig'iem ;/.

@edit

Najtańsza moim zdaniem warta uwagi gitara to epiphone les paul junior (cena coś koło 300-350zł). Co do pieca do ci nie doradze, ale możesz kupić karte dźwiękową i grać z użyciem guitar riga (taki program komputerowy udający wzmacniacz).

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...-eb-player-pack - może zastanów się nad tym?

improwizacja_z_efektem.wav

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używaną gitarę. Poiwedz jeszcze jaki masz OSTATECZNY budżet. Albo jeśli któryś z twoich znajomych ma wiosło do sprzedania to niech ci sprzeda.

Albo mam jeszcze lepszy pomysł :D Idź w ferie do roboty :) Zarobisz przez 2 tygodnie jakieś 400zł i będziesz miał porządny set gitarowy :)

No! Rzuć okiem na tego Epiphone packa który podał Bombaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac gitare za 500 zł, to tak jakbys kupowal buty firmy badedas zamiast adidas.

Niewygorowana cena wcale nie oznacza, ze cos jest dobre. Tak jak wspomnialem wczesniej, kupujac cos taniego zrazisz sie szybko do grania, pozbieraj troche wiecej pieniedzy i zainwestuj w cos porzadnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że on nie ma 900zł...

Zastanawiałem się, czy Washburn X7 Pack nie będzie lepszy od tego packa z Epiphonem. Poszukaj Tego X7 Pack bo sprzedają go wszędzie. (Tylko, że ruchomy mostek będzie ci sprawiał problemy, ale zawsze możesz go zablokować.)

Yilmaz Za 500zł można kupić DOBRE wiosło. O proszę, tutaj ten Wash KILK! to chyba najlepsza gitara do 500zł.

Co do zestawu złożonego przez kolegę wyżej - Gitara jest OK, nie wiem po co mu Line 6 POD Studio GX jeśli może podłączać gitarę pod kompa. Koledze zależy, żeby wszystko wyszło tanio. Pasek jest drogi, za drogi. W ostatecznym wypadku może grać bez niego. Kabel polecam Die Harda. O np Kabel klik! . Mam taki sam i nie sprawia problemów, a jest lepszy od tego co ty podałeś, bo grubszy.

Washburn X7 Pack na Allegro

Epihpne Pack <- Chyba lepszy niż Wash X7.

Bombaj Chciałbym grać tak jak ty :) No i śliczną masz tą gitarę :)

Ale to co grałeś to na piecu czy Guitar Rig?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zamawiać gitary (bo w sumie z tym nigdy nie wiadomo, zawsze może nie stroić, mieć krzywy gryf, itp.) to najlepiej byłoby jakbyś wziął kasę i wybrał się do muzycznego i poradził sprzedawców ^^ oni wszystko wytłumaczą na miejscu i doradzą... no chyba że trafisz na melepety. Ale według mnie to najlepsze rozwiązanie skoro nie masz bladego pojęcia co właściwie chcesz kupić... :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombaj Chciałbym grać tak jak ty :) No i śliczną masz tą gitarę :)

Ale to co grałeś to na piecu czy Guitar Rig?

Dzięki ;) Grałem z guitar rig'a ale użyte efekty to tylko distortion i reverb więc niezbyt skomplikowane ustawienia.

A co do Sarmata - ja ci polecam kupić tego washa WI14, grać przez jakiś czas na cleanie, ew używać guitar riga i dozbierać na jakiś wzmacniacz. Jeśli ci się śpieszy i chcesz mieć instrument, który będzie się nadawał do grania to jedyne słuszne wyjście. Te wszystkie packi, które zawierają gitara i wzmacniacz mają tylko jedną zaletę - niską cenę, ale jak kupisz coś takiego może się okazać, że po miesiącu będziesz żałować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale początkującemu gitarzyście nie jest potrzebny porządny sprzęt, tylko taki, powiedzmy, ze średnio-niższej półki :P

Jak ktoś bardzo chcę się nauczyć grać to nauczy się na gitarze za 200zł, która trzyma strój przez pierwsze 2 minuty.

W końcu Jimi Hendrix zaczynał od kija od szczotki :D

@Bombaj jakie miałeś dokładne ustawienia w Guitar Rigu przy tamtej improwizacji? :> Fajnie brzmi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bombaj jakie miałeś dokładne ustawienia w Guitar Rigu przy tamtej improwizacji? :> Fajnie brzmi :)

Jest to ustawienie "solo 80s" tylko ze zdjętym minimalnie distortion i reverbem i podciągniętymi wysokimi tonami.

A co do tego, że gitara to drogie hobby, bo chcesz wymieniać sprzęt, kupować nagłośnienie itd. To wymiana sprzętu nie jest konieczna, wiadomo że każdy by chciał zaraz jakiegoś Gibsona, Fendera czy jakieś inne wyścigowe LTD, ale można się naprawdę wiele nauczyć i długo grać na gitarze za ok 1000zł. A kiedy zaczynamy kupować, nagłośnienia na jakieś koncerty itd, to to już przestaje być hobby a zaczyna być jakaś poważniejsza pasja. I wtedy faktycznie może być drogo ;/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się nauczyć gry na gitarze bez nauczyciela. Ja na przykład

dużo obserwowałem jak grają profesjonaliści najwyższej półki np. Alexi Laiho, Zakk Wylde na you tube i robiłem dużo ćwiczeń, które moge teraz nazwać "ćwiczeniami dla noobów". Mająć już jako tako ogarnięte podstawy, można wziąć się do przyswojenia troche teorii np. terminologii, czytania tabów/nut, które można znaleźć w miarę dobrze opisane na niekórych stronach internetowych.

btw. Hammett gra szybsze kawałki legatem/tappingiem, albo wplata legato w kostkowanie, więc jemu grubość kostki wisi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...