Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gra na gitarze I

Polecane posty

O tak, ten X12 jest bardzo dobry. Zresztą musi być bardzo dobry, bo ja mam taką samą ślicznotkę :)

Licz się też z tym, że gitara to dopiero początek wydatków. I jeżeli kupisz Tego Washa za 600zł, a nie masz więcej kasy i zamierzasz grać na wiośle podłączanym do kompa, to jakość dźwięku będzie o wiele słabsza niż na piecyku, brzmienie też będzie zupełnie inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z zupełnie innej beczki - używa ktoś strun marki Elixir? Pytam, bo są cholernie drogie i zastanawiam się, czy są warte swojej ceny. No i ciekawi mnie, jak długo wytrzymują - czy np. świetnie brzmią przez pierwsze 3 tygodnie, a potem jakieś nie-wiadomo-co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich tańszych polecam Dunlopa. Całkiem długo zachowują świeżość. Elixirów nigdy nie ruszałem i nie ruszę, bo coś czuję, że one nie są warte tej ceny. Nawet jeśli trzymają długo, to prawdopodobnie kosztem brzmienia.

@MAGnet Nie wydaje mi się by gitara z mostkiem tremolo, była dobrym rozwiązaniem dla początkującego gitarzysty. W tańszych modelach montowane są prawdziwe badziewia. Wyłącznie stały mostek wchodzi w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGnet: widziałem w kilku sklepach. Niezależnie od rodzaju gitary (bo widziałem i na akustyki, i na elektryki, sprzedawca przebąkiwał też coś o nylonach) cena nie schodzi poniżej 80zł. Ja akurat mam klasyka i akustyka, i w obu używam Martina. Swoją drogą, będę musiał niebawem w klasyku wymienić, bo już mi się 4. i 5. mocno przetarły, a 1. zrobiła się podejrzanie cienka. :)

EDIT:

Qstka: podejrzewam raczej, że Elixir jest niezrównany pod względem brzmienia, za to wytrzymuje bardzo krótko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz się też z tym, że gitara to dopiero początek wydatków. I jeżeli kupisz Tego Washa za 600zł, a nie masz więcej kasy i zamierzasz grać na wiośle podłączanym do kompa, to jakość dźwięku będzie o wiele słabsza niż na piecyku, brzmienie też będzie zupełnie inne.

Nie był bym tego taki pewien. Biorąc po uwagę piecyk za (dajmy na to) 300 zł a podłączenie do komputera wierzy hi-fi i zainstalowanie amplitube bądź revalvera (i odpowiednie skonfigurowanie tegoż) to PC+symulatory wypadają in plus.

podejrzewam raczej, że Elixir jest niezrównany pod względem brzmienia, za to wytrzymuje bardzo krótko.

Na podejrzeniach się skończy. Elixiry są takie drogie bo mają kosmiczne (polimerowe?) owijki i prawdą jest, że zarówno brzmią bardzo dobrze przez bardzo długi czas. Trwałość też jest większa o wiele razy niż przeciętna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dźwięk jest po prostu bardzo słabej jakości, OKROPNE szumy i trzaski. Opóźnienie jest dosyć znośne, asio4all mam, dobrze ustawione, tak samo jak sterownik Realteka, a miks stereo jest wyciszone. Gitarę podpinam pod line-in. Próbowałem już chyba wszystkiego i zawsze występują te problemy, chociaż bardzo bym chciał poużywać programów tego typu :).

Karta dźwiękowa to Realtek HD Audio.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=73011 ile jest warta ta gitara? Pytam się w imieniu kolegi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dźwięk jest po prostu bardzo słabej jakości, OKROPNE szumy i trzaski. Opóźnienie jest dosyć znośne, asio4all mam, dobrze ustawione, tak samo jak sterownik Realteka, a miks stereo jest wyciszone. Gitarę podpinam pod line-in. Próbowałem już chyba wszystkiego i zawsze występują te problemy, chociaż bardzo bym chciał poużywać programów tego typu :).

Karta dźwiękowa to Realtek HD Audio.

A jakimi programami się interesowałeś? I jakie masz głośniki? Bo bardzo dużo właśnie zależy od speakerów. Do tego typu zabawy najlepsza jest wieża hi-fi (jako że ona robi za wzmacniacz). Chociaż nawet na kiepskiej jakości satelitkach w amplitube 2 można ukręcić znośny sound (dobrze ustawiona bramka szumów i equalizer w sekcji rack, ew. kompresor i analogowy chorus ale koniecznie skręcony na 0). Revalver jest dobry ale niestety z profesjonalnymi (pół-profesjonalnymi) kartami. Mam gdzieś próbki nagrań moich tracków które tworzyłem na amplitube 2. Jak ktoś jest zainteresowany mogę się podzielić...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy czy kolega woli grać na akustyku czy na klasyku. Nie wiem czy jest sens porównywania tych gitar... Niemniej jeśli chodzi o jakość, to nie kupiłbym żadnej z nich. Echo ma to do siebie, że najlepsze dźwięki wydaje z siebie przy rozbijaniu o ścianę. Everplay też nie należy do wybitnych firm... Kolega dopiero zaczyna przygodę z gitarą? Jeśli tak - Everplay się jeszcze jakoś nada, od biedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Guitar Rig 2 Demo. Głośniki to Logitech X-230, czyli całkiem dobre.

Aaa..no i tutaj jest pies pogrzebany bo użycie GR bez sterownika nożnego mija się jednak z celem... Spróbuj Amplitube (ale raczej 2 niż Metal..)

PS. a te pudło to jednak kiepski wybór. Za troszeczkę wyższą cenę opłaca się kupić coś marki Stagg (mimo iż też jest to dolny sort).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akce...warwick-rs20830

Pasek: Kwestia indywidualna. Każdemu podoba się inny. Ja dla przykładu korzystam z paska Dunlop D38-09BK i mi odpowiada, ale inni narzekają na to, że się wpija w ramię. Najlepiej chyba zrobisz, jeśli kupisz jeden z pasków marki Planet Waves. Są szerokie i wytrzymałe, a ich cena nie jest wygórowana:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akce...et-waves-pws100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wymieniłem struny i... Ach, ten dźwięk!

Z podniecenia zacząłem brzdąkać jak oszalały i wyszedł z tego całkiem niezły riff (dodam jako załącznik) :D

Kocham grać na gitarze. To chyba najwspanialszy instrument na świecie ;)

Hmm... Znacie może jakieś kawałki, które opierają się głównie na jakichś dobrych riffach, a nie na power chords?

Sample.mp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskierko ty moja w tunelu(przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :))

Wybaczam. Tym razem.

Jeżeli ten riff jest twój, to powiem ci, że jesteś [beeep]****!!!!!!!!!!!!!!!!

Ile grasz na gitarze? Chyba krótko skoro zachwycasz się tak prostym riff'em, który powstał z byle czego*. Jakbyś zobaczył jakie to proste do zagrania... Ale Ććśśsssiii... To tajemnica ;)

Jakie to struny? Ja mam drki grubsze.

Chodzi o firmę i model? D'Addario EXL140 - nic nadzwyczajnego.

* W dodatku w jednym miejscu źle zagrany, ale nie chciało mi się drugi raz nagrywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wymieniłem struny i... Ach, ten dźwięk!

Znam to uczucie :D

Kocham grać na gitarze. To chyba najwspanialszy instrument na świecie ;)

Też mam takie odczucie :) Obiektywnie jednak patrząc, gdy patrzę na Jordana Rudessa...

,

solo no.1,

.

Trzymając się apoteozy instrumentów klawiszowych...

Chopin;

inny fragment, z tego samego filmu.

Co by zbyt dużego ;) offtopu nie robić, Iskier:

Carlos Montoya,

.

Dwa powyższe linki dedykuję wszystkim tym, którym się wydaje, że nie można grać szybko na pudle ;)

O, ostatni link:

.

Ja po prostu uwielbiam gitarę klasyczną, nieważne, czy to będzie muzyka klasyczna, czy flamenco :)

Hmm... Znacie może jakieś kawałki, które opierają się głównie na jakichś dobrych riffach, a nie na power chords?

Myślę, że może Ci podpasować twórczość Opeth - w tym przypadku myślę konkretnie o albumie "Ghost Reveries".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...