Skocz do zawartości
Smuggler

CD-Action 09/2019

Polecane posty

Hej! Za oknem upał, więc dorzucam  wam gorącego newsa – najnowszy (09) CDA pojawi się w sprzedaży już w najbliższy wtorek (30.07), w standardowej cenie (10.99) i objętości (132 strony), z dwoma kodami na pełne wersje gier (logiczno-zręcznościowa Crazy Machines 3 PL/EN i przygodówki Candle EN – szczegółowszy opis pełniaków na końcu zapowiedzi ) i masą świetnych tekstów w środku.  Już w newsach mamy 2 strony o gorącym temacie, czyli „G2A vs niezależni deweloperzy”, gdzie piszemy „ co się wydarzyło” i „jak jest”.


W zapowiedziach sporo atrakcji, z czego ja wymienię tylko ich cząstkę: Star Wars Jedi: Upadły zakon – tego chyba przedstawiać nie muszę? Twierdza: Władcy ucieszy fanów RTS w orientalnych klimatach, a jeśli wolicie bardziej współczesne klimaty i gangsterskie borsalino zamiast szyszaków, to sięgnijcie po grę taktyczną Empire of Sin, rozgrywającą się w USA podczas prohibicji. Godna wzmianki jest też zapowiedź sequela kultowych w określonych kręgach gry Psychonauts. A co kryje się za enigmatycznym  „Chińczycy nauczą astronautów strzelać?” Sieciowy FPS o nazwie Boundary. Dla fanów singlowej rzezi  w stylu FPS-ów z lat 90 XX wieku mamy za to Prodeus. (Szczegółowy spis treści pod koniec zapowiedzi).

 

Beta-testy to przede wszystkim trzy strony o  Watch Dogs Legion, czyli „Monty Python plus permadeath”. Prawda, że intrygujące połączenie? Nie możecie też przegapić Warsaw, czyli polskiej gry osadzonej w realiach powstania warszawskiego, a inspirowanej klimatem i grafiką Darkest Dungeons. Jeśli grozy wam ciągle za mało – voila, Daymare:1998, survival horror nieco w klimatach  Resident Evil 2. Warto też zerknąć do wrażeń z Dota Underlords, jednej z pierwszej gier z będącego na fali nowego gatunku gier online, czyli auto-chess (co to jest i czym się je „auto-chess” – opisujemy w Publicystyce). Z kolei Gritflands to gratka dla fanów „rogalików” i karcianek (oraz taktycznych gier RPG).

19 recenzji rozpoczynam informacją o tym, że mamy w numerze grę z oceną 10/10. Ale nie dostała jej otwierająca ten dział  pięciostronicowa (2+3) recka Crash Team Racing Nitro-Fueled. Oczywiście nie liczcie, że zdradzę tu tytuł „dziesiątki”. Powiem tyle, że będzie wśród zaanonsowanych poniżej gier. Czy zatem będzie to They are Billions, czyli RTS połączony z survivalem i hordami zombie? A może dostała ją strategia w realiach II wojny światowej (Steel Division 2)  lub starożytności (Field of Glory: Empires)? Albo może adresowana do posiadaczy Nintendo Switch Super Mario Maker 2? A może trafiła do stopki najnowszej odsłony symulatora wyścigów Formuły 1, czyli F1 2019? Albo to jeden z retro-FPSów może? (Amid Evil , 198X, oraz  Sigil prosto spod ręki Johna Romero). E, pewnie to ocena gradaptacji trzeciego sezonu Stranger Things… (Stranger Things 3: The Game)? A może raczej to nagroda dla Fire Emblem: Three Houses, nad którą rozpływał się Allor (wiecie, on lubi dawać dychy…). Powiem tak – na pewno nie dostała jej gra Cooking Simulator, którą ja (Smuggler) recenzowałem, choć jej recenzję i tak po znajomości polecam. Ani też pecetowa wersja Heavy Rain. Nie dostała jej takoż Fort Boyard,  ta musiała kontentować się talerzem stęchłej kaszanki.

To co obstawiacie?

Publicystykę rozpoczynamy od „Powstanie gra” czyli wrażeń Papkina z wizyty w studiu tworzącym wspomnianą tu wcześniej grę Warsaw. Będzie też pokłosie tekstu o niepełnosprawnych graczach, który odbił się sporym echem nie tylko w naszym branżowym bajorku. („Nie trzeba było wiele” i „List otwarty do polskich developerów”). W „Auto szach mat” enki wprowadza was w tajniki tego nowego i mocno zyskującego na popularności gatunku gier. „Jedwabny szlag” – czyli USA vs. Huawei i konsekwencje tego dla świata. „Wolfenstein: Youngbl**d” – rzecz o cenzurze w grach, a konkretnej to o niemieckim uczuleniu na wszystko, co kojarzy się z nazizmem (włącznie z wąsami Hitlera!). „TRANSmisja” czyli Papkin bada czy zarzuty o transfobię kierowane w stronę CDP Red mają sens. A skoro już o CDP mowa, to w „CDPR znów nadaje” DaeL pokazuje w jaki sposób ich marketingowcy podsycają zainteresowanie Cyberpunkiem 2077, wypuszczając do graczy szyfrowane przekazy. „Półkownicy” to rzecz o dystrybutorach gier, tzn. rozmaitych detalach ich (ciężkiej) pracy, o których pewnie nigdy nie słyszeliście. No i Papkin wrzucił obiecany jakiś czas temu „The Sins 4”, czyli o wprowadzeniu do The Sims wyuzdanego seksu i narkotyków. W minicyklu Ikony Night City zaprezentujemy netrunnerkę Alt Cunningham. Będzie też Magazyn Kulturalny, dwa felietony oraz rzecz jasna Szpile.

W dziale sprzętowym dajemy wam wakacyjny przegląd wartych uwagi i pożytecznych programów, nie tylko dla graczy. Będą też testy najnowszych procesorów AMD (Ryzen 9 3900X, Ryzen 7 3700X i Ryzen 5 3600X), kart graficznych AMD Radeon RX 5700 i RX 5700 XT i Palit RTX 2070 Super GameRock), smartfonów (Honor 20 i Oppo Reno), słuchawek, a nawet najnowszego MiBanda 4, czyli opaski fitness stworzonej przez Xiaomi.

Nie braknie też  Gamewalkera, Na Luzie i Action Redaction.

Zainteresowanym przypominam – najbliższy wtorek, 10.99 zł. Zapraszamy do sklepów, kiosków i salonów z prasą!

 

 

##############SPIS TREŚCI########

 

 

G2A: Wyłóżmy karty na stół      

Newsy 

 

W PRODUKCJI

Star Wars Jedi: Upadły zakon    

Twierdza: Władcy

Empire of Sin   

Planet Zoo        

Psychonauts 2 

Boundary           

Spiritfarer         

Prodeus             

 

JUŻ GRALIŚMY

Watch Dogs Legion      

Warsaw                              

Transport Fever 2           

Daymare: 1998

Dota Underlords            

Solar Warden

Griftlands

 

RECENZJE

GameWalker   

Crash Team Racing Nitro-Fueled           

Amid Evil           

They Are Billions            

Steel Division 2               

Super Mario Maker 2    

Eagle Island      

My Friend Pedro             

F1 2019                              

Earth Defense Force 5  

Sea of Solitude

198X    

American Truck Simulator: Washington

Stranger Things 3: The Game   

Cooking Simulator        

Field of Glory: Empires

Fire Emblem: Three Houses      

Heavy Rain (PC)                              

Sigil

Kaszanka Zone: Fort Boyard      

 

PUBLICYSTYKA

Powstanie gra 

Nie trzeba było wiele   

List otwarty do polskich developerów

The Sins 4

Jedwabny szlag

Wolfenstein: Youngbl**d           

Felieton: Brrrr... ecenzja

Transmisja        

CDPR znów nadaje        

Felieton: Płać i płacz     

Ikony Night City: Alt Cunningham         

Półkownicy      

Auto szach mat

Magazyn kulturalny

Szpile  

 

TECHNOLOGIE

MEGAPORADNIK

Pecetowy niezbędnik – najciekawsze programy nie tylko dla graczy    

 

TESTY

Procesory AMD Ryzen 9 3900X, Ryzen 7 3700X i Ryzen 5 3600X             

Karty graficzne AMD Radeon RX 5700 i RX 5700 XT

Karta graficzna Palit RTX 2070 Super GameRock            

Telefon Honor 20           

Telefon Oppo Reno

Słuchawki dokanałowe Creative Outlier Air

Słuchawki nauszne HP Omen Mindframe Headset

Opaska fit Mi Smart Band 4

 

INNE

Na Luzie

Action Redaction           

Loot

Zdrapka z kodem           

 

 

#########PEŁNE WERSJE GIER

Crazy Machines 3 PL/EN

Multi: brak

PC: Win 7/8/10, 1,8 GHz Dual Core, 4 GB RAM, GPU 512 MB VRAM, DirectX 11

 

Konwencja znana wszystkim, którzy w latach 90. (lub później, bo to jeden z tych pomysłów na rozgrywkę, który w ogóle się nie starzeje) zagrywali się w The Incredible Machine. Crazy Machines 3 nie dość, że czerpie garściami z kultowej serii, to jeszcze robi to w znakomitym stylu – najlepszym tego dowodem ponad 2000 „przytłaczająco pozytywnych” recenzji na Steamie. Niezorientowanym objaśniamy, że chodzi tu o zabawę prawami fizyki celem rozwiązywania łamigłówek. I nie wyłącznie o prostą grawitację, ale i elektryczność czy wiatr. No i eksplozje. Nie zapominajmy o eksplozjach. Twórcy chwalą się ponad 220 obiektami i 80 łamigłówkami, ale warto również pamiętać o integracji z Warsztatem Steam (prawie 1000 dzieł społeczności!).

 

Uwaga! Klucz aktywujący pełną wersję gry Crazy Machines 3 w serwisie Steam znajdziesz w mailu, który otrzymasz po wpisaniu na stronie kody.cdaction.pl kodu ze zdrapki. Kod można zrealizować do 23 września 2019, aktywowaną grę zachowujesz na zawsze.

 

Candle EN

Multi: brak

PC: Win 7/8/10, 2,8 GHz Dual Core, 4 GB RAM, GT 220/AMD HD 8400, DirectX 11

 

Tak ciekawe i niesztampowe wizualnie gry nie zdarzają się często. Candle to gra przygodowa – czy raczej, jak to określają twórcy, „dynamiczna przygoda graficzna”. Wcielamy się w rolę Teku, który musi wyruszyć w podróż, by ocalić szamana swojego plemienia. Na szczęście wyjątkowa jest tu nie tylko sama oprawa graficzna, lecz także sam główny bohater – zamiast jednej ręki ma tytułową świecę, która okaże się przydatna na niemal każdym kroku. Zwłaszcza w starciach z wrogim plemieniem Wakcha (mniej lub bardziej bezpośrednich – w końcu to przygodówka), ale i do rozwiązywania łamigłówek (w końcu to przygodówka...).

 

Uwaga! Klucz aktywujący pełną wersję gry Candle w serwisie Steam znajdziesz w mailu, który otrzymasz po wpisaniu na stronie kody.cdaction.pl kodu ze zdrapki. Kod można zrealizować do 23 września 2019, aktywowaną grę zachowujesz na zawsze.

 

 

!!!CDA 09.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wskazywać grę która dostała 10 to wskazałbym na "My Friend Pedro". Cieszy tekst o The Sims ten zapowiadany i tekst o cenzurze w Wolfensteinie (wydaje mi się, że już taki tekst był kiedyś w CDA) i teksty powstałe po tekście o niepełnosprawności. Jak na sezon ogórkowy jest też dużo recenzji i cieszy, że nie są to tytuły średnie, a naprawdę bardzo dobre. Cieszy też widok okładki, bo po zmianie zdjęcia profilowego na fanpage'u redakcji bałem się, że z okładki zniknie dyskobol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Otwiera forum po latach i czuje się totalnie zagubiony>

Nie znalazłem ogólnego wątku "Pytania do redakcji" więc spytam tutaj:

Na FB pojawiło się nowe zdjęcie profilowe ze zmodyfikowanym logo (świetne- proste, a jednocześnie na tyle charakterystyczne, że nikt nie przegapi nowego numeru). Macie zamiar wprowadzić je na okładki? 

 

</>

Edytowano przez A.L.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z reakcji może wytłumaczyć dlaczego ten sam list otwarty jest inny w piśmie, a inny na stronie internetowej? Chodzi o to, że w druku jest jakby mniej sygnatariuszy ww. listu, konkretnie zaś brakuje następujących mediów/organizacji PSX Extreme, PIXEL, PPE.pl, Poznańska Glidia Graczy. Wyżej wymienieni podpisali się pod tym listem czy się nie podpisali? Jeżeli się podpisali to dlaczego nie zostali wymienieni w piśmie? A jeżeli się nie podpisali to dlaczego zostali wymienieni na stronie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że czytając najnowszy numer przeżyłem lekki szok. Mianowicie chodzi o oceny dwóch gier. Spodziewałem się, że wyżej ocenione zostanie My Friend Pedro i chociaż gra jest fenomenalna to nie spodziewałem się tak wysokiej oceny dla F1 2019. Co do publicystyki zaś cieszy jedno - z każdym numerem ostatnimi czasy poziom tejże rośnie. Z przyjemnością przeczytałem tekst o cenzurze w Niemczech i jedno mnie po jego lekturze zastanowiło, czy w przeszłości w Niemczech cenzurowano też filmy, które poruszały temat IIWŚ? W ogóle ten tekst to tylko świetny przykład jak można próbować zakłamać historię własnego narodu. To bowiem tak jakby wyszła gra o czasach 1945-1989 i przedstawiano tam Polskę jako państwo komunistyczne, a my byśmy z tego powodu albo nie dopuścili gry, albo byśmy ją cenzurowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskoczenie. 

numer sierpniowy rozbił bank 

 

właśnie przeglądam magazyny Top secret , może zastosujecie skalę "muzyka, grafika, fun, myślenie" do opisu gier ?

 

 

"piszę do was, bo właśnie nie mogę grać, bo karta graficzna zawiesza mi komputer"

a na PS mam tylko Tekkena, i już rzygać mi się chce

ale czy "Legendary Eleven" zasłużyło na "kaszanka zone" ?

z takich gier które mnie zainteresowały ostatnio , to

Honk Kong Massacre, Generation Zero, Ghosts of Tsushima, Ruiner

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z takim śmiechem przez łzy. Przykro patrzeć jak mój ulubiony magazyn dla graczy na własne życzenie wpada w taki dół upodlenia. CDPR też nie lepszy. Ci ludzie tłumaczyli się z zarzutu o coś, co nie istnieje. Jak zwykle najciekawsza była ramka. Samo to, że pytaliście kogokolwiek z T-F jak pisać o pewnych rzeczach już nie świadczy o was dobrze. Natomiast końcówka "Te i inne uwagi uwzględniliśmy, rzecz jasna, przy pisaniu tego tekstu." to jest spadnięcie na dno. Pytaliście o zdanie samozwańców i ideologów, a nie przedstawicieli takich osób. Na to, co ten wasz rozmówca wygadywał właściwie byłaby tylko jedna odpowiedź: zmień dilera albo całkiem odstaw te piguły, ale obawiam się, że nie był pod wpływem żadnej zakazanej substancji i to jest najbardziej przerażające. Był to przykład tzw. "zwrotu lingwistycznego", po którym zaczęto przypisywać słowom nową funkcję niż dotychczas. Zamiast opisywać nimi rzeczywistość niektórzy uwierzyli, że można ją za ich pomocą kształtować. Kiedyś mówiło się na to "magia". Tak, końcówka w nazwie bardzo dużo zmienia w samej istocie zjawiska. "Zmiana" oczywiście wskazuje na coś natychmiastowego, nie ma zmian stopniowych i powolnych. Widzę, że rozmawialiście z kreacjonistą. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdziecie z tego bagna w jakie wpadliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesująco wygląda "Sniper Ghost Warrior Contracts" , nawet nie zauważyłem że to gra firmy CI Games

muszę powiedzieć, że nie grałem w Far Cry (nie miałem na tyle szybkiego komputera, oraz gra nie wyglądała na tyle interesująco żeby kupić nowego kompa pod tą grę)

Half Life mnie nie zachwycił. Unreal mi się zbytnio nie spodobał. 

Raczej jestem hard-core'owym graczem serii Quake. 

jest cała masa gier, które mi się nie podobają , i mój argument na to "że się nie znam" odpieram mówiąc "ale, w Quake'a, ja wygram. i być może, gdybym grał w Counter-strike, to też bym wygrał".

ale - nie , nie lubię Counter-strike'a. Straszna łopatologia. Nie lubię też starcrafta , ale "chyba mam prawo". Nie grałem też w Baldurs gate, i nie wiem czy bym chciał.

Natomiast, np. w 2008 roku, wydałem masę pieniędzy żeby grać w "Quake : Enemy Territory". wtedy miałem komputer z szyną "Crosshair" na którym miałem silną kartę, i opcję zamontowania drugiej. 

Więc, dzisiaj kupując komputer, zastanawiam "się czy pójdzie Quake 4 ?" A Quake Champions ? 

Natomiast pytanie redakcji, przy sugerowaniu sprzętu jest takie "czy chcesz kupić kartę 2080 RTX. kosztuje niecałe 2000".

I ja rozumiem, "że to się podoba, np. w firmie Pro-Line, że sprzedawcy skaczą pod sufit z radości, słysząc słowa "Komunia. Kup dziecku Komputer. minimum 4000 pln". "Ale, taki z plazmą , czyli LCD, odświeżanie 144HZ. około 1500 pln.. 

i tak dalej.

więc, reasumując , już od starowdawnych czasów, taki był problem , np redakcji Top Secret. "Mamy wszystko. Gramy nawet w Wolfensteina na PC" (1992). podczas gdy inni grali wtedy na amidze w mortal kombat, to redakcja.. i tak dalej "już grała w Wolfa"

więc, komputer który kosztował w 2008 roku 2500 , dzisiaj można kupić kartę graficzną , za 350 pln. I jest to karta ultra nowoczesna.

Więc pytanie brzmi "w sumie, po co ? komputer za 3000 ? 

a szczerze mówiąc "to nie przypuszczam, żeby jakiś gracz profesjonalny "doradził kupno sprzętu za więcej niż 1500 pln. jeśli , nie dasz sobie rady na tanim sprzęcie, drogie bajery ci nie pomogą.

 

Edytowano przez anderton
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało w tekście "Powstanie gra"? Mniejsza o literówki, jestem ciekaw czemu słowa zaczynające się od polskich znaków (i parę pojedynczych literek) mają jakby ciut większy rozmiar czcionki. Może drobnostka, ale wygląda niechlujnie. I nie wiem, jak w ogóle mogło się to stać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tekst użytkownika Santus Faustus I jest bardzo zabawny.. tzn "ja wiem, że dropsy na kaszel, dają niezły odlot i haluny" , no ale .. co to jest "T-F" ora z "CDPR" ? 

"widzę że korzystaliście z porady kreacjonisty" o boże .. niezłe i powtarzajacy się motyw "spadliście na dno"

autor rozważał porzucenie narkotyków jako głównej inspiracji 

nic. przeglądam forum. "humor" "luźna jazda"

 

jeśli chodzi o te karty za 2000-5000 pln , to była taka sytuacja w rosji "naukowcy super centrum komputerowego, zajęli się kopaniem Bit-Coinów, bo na tym polega ten cały biznes. Koparki. 

dosłownie jak w grze Quake 2 "stroggowie kopią w ziemi, w poszukiwaniu czegoś tam"

i biznes z kartami graficznymi wygląda tak : "że kiedy pojawia się nowa karta graficzna, to cena Bit Coina rośnie. 

i jak ktoś ma taką koparkę "10 do 20 kart graficznych, które kopią Bit Coiny" , to inwestuje w te karty, i ma spowrotem Bit Coiny.

 

Ale, "jak karty graficzne stanieją, to Bit Coin też spada". 

 

A kartę Geforce 1030 2GB , masz już za 300 pln. kiedy 5 lat temu kosztowała ona , nie wiem 1500 ?

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni próbuję zarejestrować kody z karty z obecnego i poprzedniego numeru i albo strona się nie otwiera, albo jak mi się już otworzyła, to nie było okienka na wpisanie kodu, a historia kodów tez była jakaś przerzedzona. Po odświeżeniu znów brak dostępu. co sie dzieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje łukasz, masz rację "trzeba dać odpór krytykantom, którzy szukają łatwego zysku, i szybkich łupów. na naszej skórze sie nie dorobią. tanio nie oddamy skóry. conajmniej za 100 zł miesięcznie. są treningi (taekwondo) 

"nawet więcej, ale obniżyłem cenę"

z magazynu Top Secret :

- Lawina , pomyślał troll

- Małolata, pomyślał kopalny

- Wiewiórki, pomyślał druid

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler (albo którykolwiek z czytających forum redaktorów :) ), mogę prosić o odpowiedz na to pytanie?

Dnia 30.07.2019 o 12:31, A.L. napisał:

Na FB pojawiło się nowe zdjęcie profilowe ze zmodyfikowanym logo (świetne- proste, a jednocześnie na tyle charakterystyczne, że nikt nie przegapi nowego numeru). Macie zamiar wprowadzić je na okładki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł Transmisja i powiedzieć, ze jest nietrafiony to nic nie powiedzieć. 

1. O całej sprawie plakatu są tam ze trzy akpity, potem jest już potok usprawiedliwień dla głupoty zachodnich śnieżynek. 

2. Artykuł jest napisany przez polską soczewkę i podparty wypowiedziami polskiego trans aktywisty, co jest zupełnie bez sensu, bo Redzi znaleźli się pod ostrzałem zachodnich aktywistów. Panie Papkin, pana rozmówca, Grzegorz Żak, przy obecnych "klimatach" panujących w mediach społecznosciowych wokół ruchu transpłciowego w najlepszym razie byłby zignorowany, a w bardziej realistycznym scenariuszu stał by sie wrogiem społecznosci, na której rzecz działa. "Pacyna" to byłoby pewnie jedno z łagodniejszych określeń, jakie by mógł o sobie przeczytać. 

3. Mam wrażenie, że w Polsce nadal osoby transpłciowe są widziane tylko jako osoby po zabiegu zmieniajacym płeć. Tyle, że na Zachodzie tak nie jest, tam osoba transpłciowa to każda, która twierdzi, ze się identyfikuje z płcią inną niż biologiczna. Czy jest problemem, że trans - kobieta leży w szpitalu na oddziale dla kobiet? Jeżeli trans kobieta jest fizycznie w pełni mężczyzną, a tylko mówi, że jest kobietą - wtedy tak, to jest problem. Może i świat, w którym ma się dostęp do miejsc przeznaczonych dla kobiet tylko na podstawie własnej samoidentyfikacji i słów, byłby turboinkluzywny, ale też byłby rajem dla pedofili i gwałcicieli. A trzeba być wyjątkowo naiwnym żeby uważać, iż nie byłoby to wykorzystywane. 

3. Twierdzenie, ze 3 tłity, z czego tylko jeden z konta Cyberpunka, a jeden z gogowych w ogóle kwesti transpłciowej nie dotyczył, to jakiś wzorzecz - kontrowersyjne, łagodnie mówiąc. Jeszcze bym rozumiał, jakby to były 3 na 100. Ale to były 3 na 22 000 (liczę oba konta razem). 0,013%.

4. W tekście, w momencie pisania o aferze wokół "did you assume their gender?" dodano przecinek do oryginalnej wiadomości (co zabawne, na dole tej strony jest miniaturka pokazująca jak wiadomość wyglądała). Nie wiem, czy ten przecinek dodał sam Papkin czy zrobiono to przy edycji tekstu, ale przecież to zmienia cały kontekst. Brak tego przecinka sprawiał, ze oryginalna wiadomość nie brzmiała "Chłopcy, chce więcej" tylko "chcę więcej chłopców". I w tym momencie odpowiedź z konta gry była celnym przytykiem wskazującym na brak tego jednego znaku interpunkcyjnego. W normalnym świecie autor pierwotnego tłita by się zaśmiał, zrobił facepalma na swój błąd i tyle, nie byłoby żadnej afery. W normalnym świecie. 

5. Pan Żak stwierdził, ze osoby transplciowe o tym zwykle nie mówią i to kwestia "duzego zaufania". I super, żaden problem - tylko znowu, w Polsce. Na zachodzie wygląda to tak, że za tzw. misgenderism można zarobić bana na Twitterze, a w Kanadzie są za to prawne konsekwencje. Tak samo kwestia postaci transpłciowych w grach - przecież wojna o to, żeby nie były w grach za sam fakt, że są transpłciowe trwa od dawna i co z tego? Masz problem z (nie)sławną kapłanką z Siege of Dragonspear? Transfob. A przecież to postać, którą definiuje to, że jest transpłciowa, żadnej innej roli w całej grze nie ma. 

Obecnie w mediach spolecznościowych "dyskusje" dotyczące osób transpłciowych wyglądają mniej więcej tak, jakby posadzić przy stole do pokera dwie osoby i jednej pozwolić grać dwiema pełnymi taliami, a drugiej połową jednej. Transaktywisci mogą mówić i robić co im sie podoba, a druga strona musi uważać na każde słowo, a to i tak będzie za mało. 

 

I jeszcze na koniec cytat z wypowiedzi Papkina ze strony: 

Quote

Nie znaczy to, że nie wolno krytykować postulatów ich reprezentantów

 No własnie cały problem, panie Papkin, leży w tym, że już nie można. A przynajmniej nie na zachodzie. Ruchy mniejszościowe sa tam jak święte krowy, co chcą to mają dostać i koniec dyskusji.

Edytowano przez Demilisz
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az sie zalogowalem po wielu latach niepisania. Dzis dobiegla mnie informacja, ze niemiecki Computer Bild Spiele (Komputer Swiat Gry), lider niemieckiej branzy growej, wydal swoj ostatni numer po blisko 20letniej dzialalnosci w branzy. A obecny naklad mial bardzo podobny do obecnego CD-A (w tym 13.000 prenumeratorow, takze w miare, w miare). Czyli jak widac takim gigantom jak Bauer czy Axel Springer wiele nie potrzeba do zamkniecia czasopisma. Podobnie jak CD-Action jakos z rok temu zastapili plyty kodami. Boje sie o przyszlosc CD-A. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miku napisał:

az sie zalogowalem po wielu latach niepisania. Dzis dobiegla mnie informacja, ze niemiecki Computer Bild Spiele (Komputer Swiat Gry), lider niemieckiej branzy growej, wydal swoj ostatni numer po blisko 20letniej dzialalnosci w branzy. A obecny naklad mial bardzo podobny do obecnego CD-A (w tym 13.000 prenumeratorow, takze w miare, w miare). Czyli jak widac takim gigantom jak Bauer czy Axel Springer wiele nie potrzeba do zamkniecia czasopisma. Podobnie jak CD-Action jakos z rok temu zastapili plyty kodami. Boje sie o przyszlosc CD-A. :(

 nie martw się- CD-Action jeszcze długo będzie z nami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracie w Quake 3 Arena, albo Q3 CPMA ?

set www "wait;wait;wait;wait"
set rjump_1 "set freelook 0;+lookdown;set cl_pitchspeed 9999;vstr www;+attack;+moveup"
set rjump_2 "set cl_pitchspeed 140;set freelook 1;-lookdown;-attack;-moveup"
set rjump "vstr rjump_1;vstr www;vstr rjump_2;vstr www;centerview;vstr www;centerview"
bind s vstr rjump

"s" klawisz pod którym ma być rocket jump

 

Założyłem tread na Dyskusje o grach, ale trzeba by spytać admina czy uruchomi ten tread

 

 

 

 

miałem kupic jakąś nowszą kartę, ale mój monitor nie ma złącza DVI

będę musiał kupić Geforce GT 710 , bo to ostatnia karta która miała złącze CRT

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chodzę dziś znów, chodzę po wodzie

mów co chcesz

a ja i tak - zjem słonia" Cleo

 

 

Crash team racing , czyli to jest , szakal czy jakiś lis, a kojot ? "coyote" "bandicote" - ale naprawdę z tego co widać po screenach ta gra mogła być lepsza. te kolorowe krajobrazy są kaszaniaste, wyglądają jak disney land. co za badziew. "mam 6 lat? " , w mojej historii czytania CD Action , ta gra ma najwyższą ocenę w dziejach.

"tą grę przyniósł do studia redakcji, Stefan Henkel ?

youtube -> "Kupa na głowie"

 

Auto Chess , będę szczery , interesuję się szachami od 2002 roku , mam dwie książki kasparowa, i 3 książki z meczów kasparow karpow. po prostu to jest fascynuące hobby. 

ale po prostu nie wierzę w sukces auto chess. 

 

Daymare , każda gra która przypomina F.E.A.R ma u mnie wielki kredyt zaufania. trochę brakuje elementów "Gore" , czyli krwi i wybuchów, co się w polsce określa mianem "za..bistości"

Watchdog to jest taki układ w komputerze który "po przeładowaniu resetuje pamięć w układzie procesora". zapobiego to .. eee.. zapobiega "czemuś tam".

Janiczek Stępień "SAB 80515/535, Siemens" 

będę szczery , nie wiem o czym jest ta gra "Watchdogs"

 

Proteus (wyrzutek) : wygląda nieźle. "jak fear". 

https://memy.pl/mem/281149/Pismaki

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...