Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fazzi

Wasza Kolekcja Gier

Polecane posty

Zresztą Tesu i CriX odeszli

Nie odeszli , Tesu się rzadziej udziela , a CriX ma urlop .

Przecież CriX i Tesu są już na innym forum. Nie wiesz tego?

Ja się ciesze, że już można gazetowe dawać no i premierówki nie są ważne. Liczy się charakter kolekcji, a nie jakaś wartość materialna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zostanę uznany za heretyka, ale popieram to co mówi @Raimac i na dodatek, jak w gazecie wyjdzie coś co mam już w boxie, to wymieniam boxa, bo:

1) nie potrzebuje dwóch egzemplarzy

2) box zawiera więcej miejsca

3) box jest cenniejszy dla innych

4) mogę mieć za boxa gierkę do kolekcji, której jeszcze w niej nie ma, a być powinna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że są na innym forum? Kilku innych użytkowników (w tym ja) jednocześnie siedzi i na FA i na tamtym forum...

A żeby nie było flejmu powiem, że wolą reedycje od premierówek, bo jak już ktoś wcześniej wspomniał, ładnie wyglądają na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież CriX i Tesu są już na innym forum. Nie wiesz tego?

Udzielają się na innym forum ( swoim) ,owszem . CriX nawet nie miał jak cokolwiek powiedzieć z racji 'urlopu' . Żaden z nich nie powiedział ,że tu nie wróci , a i obejrzyj profil Tesu , dokładniej posty i potwierdź ,że się na tym forum nie udziela, bo ja widzę co innego. Tesu napisał kilka postów w tym temacie , może kilka w 'kolekcjonerkach' i kilkanaście w innych tematach od 'tamtego' czasu ( ostatnich ustaleń moderacji w tym temacie) "...nie wiesz tego?..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mam gry w kartonach jest kwestią przypadku. Po prostu nie było zbyt drogo a było w kartonie więc kupiłem. Jeżeli mam do wyboru reedycje tanią albo 3x droższą premierówkę to pomimo ładniej wyglądającej premierówki kupię reedycję. Gier z czasopism też mam zatrzęsienie i jakoś nie czuję się z tym gorzej - wliczam je do kolekcji, choć zdjęć nie robię. Oczywiście, fajnie jak ktoś ma Dark Colony w premierowym Boxie zamiast z CDA, ale np. dla mnie ta gra ma ogromną wartość sentymentalną (czasem do niej wracam) i wystarczy mi płytka z CDA. W sytuacji zaś w której brakuje mi jeszcze około 40 tytułów (nowości w zasadzie prawie nie kupuje bo nie uznaje steama itp.) a miejsca w szufladach i na półkach nie są nieskończone wersje z czasopism znakomicie oszczędzają i miejsce i portfel - aczkolwiek nie liczę że znajdę np. Dune 2000 ani Quest for Glory w czasopiśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutować można bez końca, ale każdy i tak poprzestanie na swojej racji. Osobom, które nieuprzejmie namawiają innych do swoich racji serdecznie dziękuję, bo tak nakazuje mi netykieta.

Ja zaliczam się do tych wrednych i nie mających poszanowania dla pieniądza osobników, który wolą dopłacić te 20 zł i dostać grę w edycji premierowej. Jestem przede wszystkim graczem i jak za Mongolię nie mogę nigdzie znaleźć premierówki upatrzonej gry, w którą chcę zagrać już teraz, to biorę reedycję i jakoś specjalnie z tego powodu nie rozpaczam. Podobnie, jeśli dostanę grę przykładowo razem z CDA, a jeszcze jej nie miałem, a planowałem zakup, to oczywistym jest, że zaoszczędzone środki przeznaczę na inną itd. W innych przypadkach swój wzrok kieruję ku premierówkom, bądź kolekcjonerkom, jeśli ich zawartość mnie przekonuje. Granie to jedno, ale jestem również kolekcjonerem i lubię sobie popatrzeć na owoce mojej przygody z gamingiem. Premierowe okładki nieskażone ohydnymi logami reedycji mają dla mnie wartość kolekcjonerską, ale i estetyczną. Jeśli kogoś razi moje zachowanie, to niech ignoruje moje posty. Nikogo nie zmuszam do postępowania tak jak ja, dzielę się po prostu swoim punktem widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Spokojnie towarzyszu;) Rozumiem cię doskonale:) Choć obecnie na premierówki rzadko mnie stać. U mnie to jest o tyle dziwne że jeśli idzie o gry relatywnie nowe to mogą być z czasopisma albo reedycji. A jeśli mówimy o tytułach 10 letnich i starszych.....No, Box by się przydał, chyba że inaczej się nie da (patrz: moja lista gier z czasopism).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutować można bez końca, ale każdy i tak poprzestanie na swojej racji. Osobom, które nieuprzejmie namawiają innych do swoich racji serdecznie dziękuję, bo tak nakazuje mi netykieta.

Ja zaliczam się do tych wrednych i nie mających poszanowania dla pieniądza osobników, który wolą dopłacić te 20 zł i dostać grę w edycji premierowej. Jestem przede wszystkim graczem i jak za Mongolię nie mogę nigdzie znaleźć premierówki upatrzonej gry, w którą chcę zagrać już teraz, to biorę reedycję i jakoś specjalnie z tego powodu nie rozpaczam. Podobnie, jeśli dostanę grę przykładowo razem z CDA, a jeszcze jej nie miałem, a planowałem zakup, to oczywistym jest, że zaoszczędzone środki przeznaczę na inną itd. W innych przypadkach swój wzrok kieruję ku premierówkom, bądź kolekcjonerkom, jeśli ich zawartość mnie przekonuje. Granie to jedno, ale jestem również kolekcjonerem i lubię sobie popatrzeć na owoce mojej przygody z gamingiem. Premierowe okładki nieskażone ohydnymi logami reedycji mają dla mnie wartość kolekcjonerską, ale i estetyczną. Jeśli kogoś razi moje zachowanie, to niech ignoruje moje posty. Nikogo nie zmuszam do postępowania tak jak ja, dzielę się po prostu swoim punktem widzenia.

Ja cie w 100% popieram, jestem graczem,ale także kolekcjonerem, a te loga ea-classic nie wyglądają najlepiej, choć posiadam gry z tej serii, ale gra to gra jest najważniejsza, nie prawda? A co do moich ulubionych edycji, to obecnie

Top- Seller, ma premierowe opakowania, pod szyldzikiem NICE ;d, i nowa Platynka, także posiada premierowe pudełka, a do tego dodatki przyzwoitej jakości, jak poradniki, materiały dodatkowe, itp. Ale jak kupie jakąś grę z pomarańczy czy z ea-classic, to nie rozpaczam za bardzo, choć ostatnio staram się kupować same premierówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszly mnie sluchy o mojej domniemanej smierci na FA. Pragne te informacje stanowczo zdementowac. Z FA nie odszedlem i odchodzic nie zamierzam. Prosilbym tez niektorych, aby nie wkladali mi do ust nie moich slow. Nigdy nikomu nie odbieralem prawa wstawienia tu zdjec gier innych niz wydania premierowe. To ze w ciagu kilkunastu lat bycia graczem uzbieralo mi sie wiele starych wydan premierowych, a i nowe gry kupuje regularnie, nie bylo i nie jest powodem, dla ktorego mialbym dyskredytowac czyjas kolekcje zlozona glownie z reedycji. Wydania premierowe maja co prawda wieksza wartosc materialna, ale gry kupuje dla grania w nie i nigdy ich nie sprzedaje - jesli jakis tytul nie przypadnie mi do gustu, to albo go komus oddaje za darmo, albo wyrzucam. Jedyne o co ktokolwiek moglby sie do mnie przyczepic, to fakt iz prosilem aby nie robic tu update'ow o pelniaki pochodzace z CDA. Powod byl prosty - wiekszosc z nas kupuje CDA co miesiac, a przez to posiadamy dokladnie takie same plyty. Sytuacja, w ktorej np. 20 osob wrzuca tu zdjecia tych samych plytek z CDA, ktore powiekszyly ich kolekcje w ciagu ostatnich 2-3 miesiecy bylaby zwyklym spamem i statsowaniem. Zreszta wiele osob czesto nawet wszystkich pelniakow nie instaluje, a chwalenie sie, ze ma sie dana gre, w ktora tak naprawde sie nie gralo i grac nie zamierza (bo np ktos nie lubi przygodowek czy strategii) jest zwykla sztuka dla sztuki. Takie jest przynajmniej moje zdanie i kazdy ma oczywiscie prawo sie z nim nie zgodzic.

Ogólnie to przez Tesu miałem taki głupi nawyk, że nie cierpiłem gier z gazet i nawet nie instalowałem. Teraz nadrabiam zaległości (ok. 50 gier do przejścia). No, a trochę ten temat szalony się zrobił.

Reminded, przyjacielu, a pokaz mi gdzie ja Ci powiedzialem "nie ciesz sie grami z gazet i pod zadnym pozorem w te gry nie graj". To ze pisalem, iz ja w nie nie gram (bo juz je przeszedlem wkrotce po premierze badz dany tytul mnie nie interesuje), nigdy nie bylo nawolywaniem do tego by mnie nasladowac. Zamiast winic mnie za jakies Twoje glupie nawyki, zastanow sie raczej nad sila wlasnego charakteru, skoro zamiast robic dalej tak jak robiles wczesniej, starales sie bezkrytycznie przyjac cudzy punkt widzenia, codziennie przesiadywales na moim profilu ogladajac zamieszczone tam zdjecia i starales sie upodobnic do mnie. To jest forum i kazdy ma tu prawo do wlasnego zdania.

Nieladnie tez z Twojej strony, ze o ile wczesniej nie protestowales w tej kwestii i stanowczo nie pisales, ze jednak wolisz grac na reedycjach i mojego punktu widzenia nie podzielasz, to teraz kiedy niby "opuscilem" FA masz juz wystarczajaco odwagi by winic mnie za Twoje wlasne niemadre postepowanie. Troszeczke to niepowazne z Twojej strony, nie sadzisz? I jeszcze jedno - w tym temacie udzielam sie dopiero od ok. polowy maja, tak wiec nie rozumiem jak przez 3 miesiace zdazyles nazbierac 50 pelniakow, ktorych z "mojej" winy nie przeszedles.

W temacie bede sie udzielal troche mniej niz wczesniej, przynajmniej do czasu az moderatorstwo, zgodnie z zapowiedzia wies.niaka, ustali jak powinien wyglądac ten temat i czy oprocz wstawiania tu zdjec gier, mozna prowadzic dyskusje na temat ich dostepnosci, ciekawych aukcji z grami, zawartosci roznych wydan itd. Nie ma sensu robic offtopow i przysparzac moderatorom wiecej pracy.

Dziekuje za uwage i zycze wszystkim dobrej nocy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym od siebie napisać, że również jestem za wstawianiem swoich kolekcji płyt z różnych pism, ale nie jako tytuły gier, a jako numery. To trochę niesprawiedliwe liczyć sobie, że ma się 400 gier w kolekcji, w tym po 3 na każdej pojedynczej płytce. Co innego takie wydania gier jak to kiedyś miały miejsce w CDA, wyglądające prawie jak premierowe. Do tej pory mam takie wydanie pierwszych Heroesów i jestem z niego bardzo dumny.

Btw. Pseudo PS3 Pomarańczowa Kolekcja Klasyki i Ekstra Klasyka są beznadziejne, a Platynowa Kolekcja, Złota Kolekcja, stara Ekstra Klasyka i stara Kolekcja Klasyki wymiatają. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Pseudo PS3 Pomarańczowa Kolekcja Klasyki i Ekstra Klasyka są beznadziejne, a Platynowa Kolekcja, Złota Kolekcja, stara Ekstra Klasyka i stara Kolekcja Klasyki wymiatają. : )

Damn, muszę przyznać, że tu mnie przyjacielu nagiąłeś, bo jeszcze nie spotkałem się z osobą, której pomarańczowa KK by się nie podobała. Dla mnie samego, zapalonego fana premierówek i kolekcjonerek, to pomarańczowe pudełko jest po prostu prześliczne! Nie dość, że w końcu dorwać możemy, i to zupełnie bezproblemowo, całkiem fajne klasyki (Max Payne, Mafia) czy też i całe sety (trylogia i kwadrologia Hitmana, trylogia Splinter Cell czy GTA), to wreszcie ktoś załadował je w naprawdę śliczne pudełka, a nie jakąś kremową, przepraszam za określenie, chałę.

Naprawdę uważasz, że ta klasyka jest lepsza od tej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hellspawn

Widać że nie śledzisz wątku. Nie tylko Shortyy nie lubi PKK. Ja również. Przecież to wygląda okropnie(nie mówię o kolorze). Takie małe pudełko jakoś zupełnie nie pasuje do gier w normalnych dvd boxach. Takie małe boxy są Poprostu brzydkie.

Ale proponuje zakończyć temat pudełek ponieważ jest specjalny temat do dyskusji o seriach gier i tam jest miejsce na takie rozmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku stara kolekcja klasyki miała instrukcje, normalne pudło i kosztowała 25 zł, ta nie dość że ma małe pudło, to jeszcze ma jakąś ulotke zamoast instrukcji (nie mam żadnej gry z tej kolekcji, nie jestem tego pewien) to jest jeszcze droższa o te 5 zł.

Co do gier z gazet zgodzić się nie mogę do postów o góry strony, sam mam płyty z CDA od 2007 i nigdzie się nimi nie chwale, bo albo dają bardzo dobrą gre, którą już mam np. Mass Effect czy Kings Bounty albo jej nic nie ruszam bo gry nie dla mnie, wyjątki zdarzają się (w moim przypadku) 2-3 razy na rok, gry z gazet też się nie wybiera a w przypadku "normalnych" edycji każdy kupuje to co lubi.

Zresztą najlepiej ten temat skończyć (pudełek) a zająć się wstawianiem i komentowaniem kolekcji innych.

maxyman42@ Co do dorwania klasyków to i zestaw Max Payne i Mafie można było dorwać w starej KK za 25 zł z instrukcją i normalnym pudełkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co, wy chcecie od PKK. Dostajemy niezłe gierki za małą cenę w pomarańczowych wyróżniających się pudełkach. Wygląd płyty jak w premierówce. W starej KK takich nie mieliśmy. Ja tam lubię XK, Nowe XK, KK,PKK. Trochę zawiodłem się na EA CLASSICS (żółte) ,gdzie czasami nie ma żadnej instrukcji. Mogliby cenę przynajmniej detaliczną obniżyć. Powinna też być EA classics ze starymi tytułami za np. 20 dychy. Byłby w niej Bf 42, MOH AA z dodatkami. Ja sam głównie kupuję reedycję. Chyba ,że jest jakaś promocja na premierówki.

Żeby nie było offtopu. Robiąc porządki w garażu natrafiłem na... PS 1. Na to grube, nie odchudzone. Później postaram się wrzucić zdjęcia. Mam nadzieje ,że moderator nie uzna tego za spam no ,bo w sumie konsola też jest powiązana z grami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów wielka dyskusja się rozpoczęła, nic tylko czekać na moderatorów :trollface:

A tak na poważnie to nie można wymagać od Tesu czy Crix'a aby spędzali tu cały czas. Może się wydawać że niektórzy ludzie widocznie nie mogą żyć bez oglądania ich kolejnych update'ów :)

I żeby nie było że to offtop to tutaj mały update:

KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam się odnieść do wersji gazetowych, to ja osobiście jestem przeciwnikiem wrzucania "takiej kolekcji". Sam kupuję CDA co miesiąc i ostatnio(od jakiegoś roku), płyta ta rzadko gości w moim napędzie, że się zastanawiam na co mi ona. Jeśli w kolekcje wpleciemy jakieś 20% płyt na których nam naprawdę zależało i będzie zależeć to czemu nie, ale w czasach, kiedy każdy ma swój gust i gry niekoniecznie muszą być dla tej osoby dobre, to ja nie wiem jaki jest sens chwalenia się dla samego chwalenia. Sam w mojej kolekcji dałem płytkę z PLAY'a z grą Zeno Clash, ale tę gazetę kupują naprawdę okazyjnie, a gra mimo iż dziwna, to nawet da się pograć.

Co do mojego update'u: doszedł mi ostatnio Assassin's Creed II, ale fotek na razie nie daję, bo idzie do mnie jeszcze kilka gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...