Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Xysiu -> w porządku, ale przy okazji należałoby nie tylko powiększyć ''zakres'' zagadek, ale przede wszystkim zmodyfikować regulamin (np. znieść możliwość zadawania zagadek bez względu na kolejność, wprowadzić zakaz zadawania tych najbanalniejszych, których rozwiązanie bez najmniejszych problemów wskazuje wyszukiwarka etc.)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrobimy jeszcze quiz z Star Treka, uniwersum LoTRa, ba, nawet z Pokemonów - w końcu znalazły się na kartach książek, na ekranach kin, telewizorów i komputerów. Łapiesz aluzję? Nawet w przypadku, gdy dana seria zagościła już na każdym lądzie, to film gdzie do filmowych, książka do książkowych i tak dalej. Jeżeli zaś chodzi ci o typowy quiz sprawdzający tylko wiedzę o SW, to na sto procent zrobi się googlefest, a tego nie chcemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, ale może coś takiego jak Opowieści sprzecznej treści?Wyglądałoby to tak: W upalnym mróz, wyszła pięcioletnia staruszka usiadła na drewnianym kamieniu, nic nie mówiąc rzekła, ale mam ciepły śnieg. Tym czasem, dwie godziny potem biedacy maszerowali z nieboszczykiem popijając ciekły lód. Każdy następny forumowicz kontynuowałby moją opowieść dodając coś nowego, sprzecznego, i co wy na to?

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stany skupienia.

Osoba pytająca: Pytanie wymień mi wszystkie stany skupienia.

Odpowiadająca:

-Stały

-Ciekły

-Gazowy

Osoba pytająca:No jeszcze tylko 5 stanów

Odpowiadająca : Eee że co?

Osoba pytająca:No jeszcze 5.

Odpowiadająca: Są tylko trzy.

Mało kto zna wszystkie 8 stanów skupienia. W szkołach uczą tylko 3 rzadko 5.Nikt nie wspomina że są jakieś inne.

1-Stały

2-Ciekły

3-Gazowy

4-Plazma

5-kondensat bosego-einsteina

6-Kondensat fermionów

7-OZIM

8-Antymateria

I niedługo mogą odkryć 3 nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest wiele zagadek nie związanych z grami to może zrobić zagadki wszelakie? Pytania w takim temacie mogą być logiczne lub sprawdzające spostrzegawczość, coś typu: "szedł koleś środkiem ulicy ubrany na czarno, nigdzie nie palą się żadne światła (...) ale samochód jadący za nim się zatrzymał, jak kierowca go zauważył?".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miron1500100900

Przejrzyj sobie cały dział z&z:

http://forum.cdaction.pl/Zagadki-and-Zabawy-f245.html

Zajrzyj do każdego tematu, zapoznaj się z nim. Zauważ, że chyba nie ma w tej chwili takiego działu, gdzie ogrom przedstawianych tutaj pomysłów by nie pasował (nie licząc pomysłów spamerskich, które z zasady odpadają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na zagadki o modach do gier? Wiem, że większość modów jest mało znana i przez to pomysł nie przejdzie, ale gdyby zadawać tylko te dość popularne?

@down- domyślałem się, ale zawsze warto spróbować.

@up - co do twojego pomysłu jestem tego samego zdania co Czytelnik

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego dokładnie miałyby one dotyczyć? Gwiazdozbiorów? Galaktyk? Czy na przykład daję zdjęcie wybranej gwiazdy i Wy mi powiedzcie co to za gwiazda? Moim zdaniem pomysł jest taki sobie, ale niech inni się wypowiedzą bo co ja tam mogę :tongue:

@pikaz - skoro wiesz, że większość modów jest mało znana, to po co w ogóle taki pomysł? Każdy by wymyślał Kurdyjskie mody 2 programistów do 6 części EverQuesta i co wtedy?:trollface: Ciężko byłoby to zgadnąć, pomysł na pewno nie przejdzie. A tak poza tym nie każdy instaluje mody a zagadki są po to, aby bawić się mogła jak największa ilość osób. I chociaż oczywiście pewnie mało osób też interesujue się obrazami i sztuką, to jednak mody to chybiony pomysł.

@down - zabawa "cieszyłaby się" małą popularnością bo o specjalistów od gwiazd jest raczej trudno :trollface:

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treser Czy ja wiem... Ilość programów, książek i stron internetowych jest duża. Wystarczy włączyć Discovery, a jest pełno tego typu programów i każdych o czym innym. W książkach jakie posiadam było kilka powtórzeń. Zawsze można dorzucić Przypadki widzenie UFO :P Edytowano przez Kicusiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość programów, książek i stron internetowych jest duża. Wystarczy włączyć Discovery, a jest pełno tego typu programów i każdych o czym innym. W książkach jakie posiadam było kilka powtórzeń.

Ale zważ na to, że nie każdy posiada te książki co Ty masz, a niektórzy pewnie w domu nie mają żadnych książek :trollface: I niekażdy ma też Discovery.

Zawsze można dorzucić Przypadki widzenie UFO

Ale że jak?? Kiedy ostatnio widziano UFO, czy kto zobaczył UFO w 1657 na plaży w Juracie? Też zły pomysł. Tzn. Twój pomysł ogólnie sens ma, tylko tak jak napisał Treser, temat szybko by zdechł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...