Skocz do zawartości

Pomysły na nowe zagadki


Lord Nargogh

Polecane posty

Jeśli chodzi o mnie, to z ciekawą zagadką raczej nie ma problemu. Jestem miłośnikiem różnych kryminałów, no i prowadzę jedną dość ambitną sesję w dziale RPG. Problem polega na tym, że ja raczej nie mógł bym podjąć się prowadzenia takiego czegoś takiego z tego względu, że mam dość ograniczony dostęp do internetu i zwyczajnie spowalniał bym rozgrywkę. Tutaj więc odpadam. Wierzę jednak, że znajdą się ludzie, którzy będą potrafili sprostać temu zadaniu. Trzeba mieć trochę wiary w nasz naród. :)

No i z założenia nie są to raczej zagadki na jedno popołudnie. Wszystko może się ciągnąć nawet tydzień. W zależności od stopnia skomplikowania zagadki (nie wiem jednak jakie zwyczaje panują na tym forum, i w jakim tempie rozwiązują się zagadki.)

Nargogh. Tu niestety odzywa się moja nieznajomość działu. Może jednak coś się ruszy w temacie?

Wybaczcie chaotyczną formę, ale jeszcze się nie obudziłem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie zamknięty temat CSBones. Został zamknięty, bo nikt nie chciał w niego grać - a przynajmniej przez długi okres nikt nic w nim nie napisał. Podjęto decyzję że należy zakończyć pierwszy sezon. Teraz trochę pogramy w Olympusa i Hałsa, i za jakiś czas jeśli będą chętni założymy drugi sezon Bonesa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na reformę tematu z zagadkami "hardcore & classics", który w obecnej formie nie cieszy się popularnością, delikatnie mówiąc. Ciężko jest dobrać stopień trudności, a wrzucić screen z gry, którą pamięta kilkanaście osób na świecie, można bardzo łatwo - i wtedy nikt nawet nie próbuje zgadywać. Moja propozycja jest taka - wrzucać średnio znane tytuły, ale wymagać znalezienia kilku tytułów, tak jak ma to miejsce w "trudnych zagadkach m&a". Tworzyć zagadki w stylu ghostowych "przecieków", krzyżówki, szarady innego typu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prościej znaleźć jeden obrazek i wklepać jedno zdanie, po czym po 5 sekundach z radością patrzeć, jak rośnie licznik?:P Trochę wysiłku czasem nie zaszkodzi...

A co do propozycji Mariusza: nie wydaje mi się, żeby to mogło wypalić. Przy zagadkach z M&A mamy taki atut, że jest kilka osób, które chcą poślęczeć nad zagadkami, choćby rozwiązanie jednej zająć miało kilka dni. Nie wydaje mi się, żeby znalazły się takie osoby do "Hardcore & Classic". Mimo, że sam się tam czasem udzielam to pamiętam jedynie niektóre gry, podczas gdy w M&A mamy do dyspozycji masę stron w razie kłopotów (MAL, animecharacters, wiki + duużo googla:P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma zagadek w H n' C jest dowolna, więc jesli chcecie to możecie sobie robić jak w "przeciekach". Wydaje mi się jednak że odgórne narzucenie takich reguł nie byłoby zbyt dobre, zwłaszcza że i tak nie ma zbyt wielu chętnych do tej zabawy. Po tym IMO ich nie przybędzie, a wprost przeciwnie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zagadki dotyczące pisma, przez które większość z nas tutaj trafiło? :cool: Wypowiedzieć, by się mogła dosyć duża liczba forumowiczów, poza tym pomogłoby to w lepszym poznaniu historii tak znakomitego pisma :happy:

Zagadki byłyby różnego typu (słowne, obrazkowe, zwykłe pytanie itd. - zresztą, sami wiecie :)). Oczywiście nie chodzi mi tu o pytania, w którym numerze była recenzja gry Y :P

Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz jak nad tym pomyślę to ten pomysł jest trochę bez sensu :tongue: Można, by zadawać pytania w stylu ile razy obniżono cenę CD-A, jaki był największy nakład, ale to trochę przegadane (:whistling: przejechałem się na własnym pomyśle :P). Co do innych form: dawać jakies obrazki i na drodze skojarzeń odgadywać...

Nie, nie mam pomysłu. Chyba temat padłby po pierwszych dziesięciu postach :P No, chyba, że ktoś ma jakś pomysł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale całkiem zapomniałem o mojej propozycji. ^______^

Przypięcie jest niekoniecznie dobrym pomysłem, bo z doświadczenia wiem że niektórzy nie są w stanie zauważyć tematu "Pomysły na nowe zagadki" właśnie dlatego, że jest zamknięty ;P

Tylko jak potem przypilnowac poziomu w takim temacie? Może poprzez wysyłanie PW do mnie i Rankina - jeśli ktoś uzna że rysunek jest kiepski, to napisze do nas, a my się przyjrzymy sprawie...

No i to jest pomysł. (:

Teraz tylko czekam na waszą aprobatę i głosowanie użytkowników na nowy temat. Mogę też naszkicować jakieś tam zasady tematu, czy coś. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ze względu na nieporozumienie piszę jeszcze raz jaki jest pomysł na zabawę.


Zamysł jest taki: Rymujemy ale.. po angielsku


Każdy chętny piszę 12 linii(na początek, jeżeli pomysł zostanie dobrze przyjęty będe podnosił poprzeczkę) rymów a potem ewentualnie wybieramy najlepsze rymy :)

Zabawa służyć ma celom edukacyjnym - ulepszeniu zdolności językowych


Liczy się : Układ rymów, wybór tematu oraz sposób przedstawienia(jeżeli w ogóle jest jakiś temat, bo może to być po prostu "wylew" rymów), opcjonalnie muzyka pod, którą pisało się wers dla lepszego efektu.

Mam nadzieję, że znajdą się chętni :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi dziś wpadło do głowy... Co powiecie na nowego rodzaju grę. Otóż na necie leży sobie całkowicie darmowy program do robienia kart do Magic: The Gathering.

I teraz mam zagwozdkę, bo można na bazie tego zrobić dwie wersje zabawy. W pierwszej po prostu tworzymy karty i wrzucamy na serwer do widoku ogólnego. W drugiej robilibyśmy karty tematyczne. Tutaj można albo brać pod uwagę czas ( na przykład w tym tygodniu robimy "Karta/karty redaktorów" ) albo też wykorzystać mechanizm ze zgadywanek ( Gracz A - "zróbcie kartę Smugglera"; Gracz B - "zrobiona. To ja chcę zobaczyć kartę Pac-mana" ) i tak dalej.

Jaki w tym sens? Ano pokazanie, że potrafimy zrobić kartę, która będzie nie dość, że ładna, to w prosty sposób przekazywała najwazniejsze cechy albo skojarzenia związane z redaktorem/grą/postacią z gry/niepotrzebne skreślić.

Wyszło trochę chaotycznie, za co przepraszam. Niemniej - co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...