Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Też jestem za. Pomyślimy o jakichś fajnych regułach i zakładamy. IMO powinny być wszystkie możliwe mitologie, wówczas zabawa będzie edukacyjna :)

I żeby ktos się nie czepial ze nie przestrzegam ankiety - sporo osob jest za nowymi zabawami, jeszcze wiecej jest za powstawaniem tych najciekawszych (a IMO to jest ciekawy temat), a reszta (mniejszosc po zsumowaniu tych dwoch grup) jest przeciwko, więc IMO nie ma problemu.

A ja radzę jeszcze chwilę poczekać aż jeszcze z 2-3 osoby poprą temat - Ran

Zatem poczekajmy ^^' - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również popieram pomysł. Mitologie rozmaite to temat rozległy i szalenie ciekawy. A zalicza się do tego 'mitologia' Lovecrafta?

~~

@Rankin To ma znaczyć "tak", "nie", czy "czekamy na aprobatę Wielkich Przedwiecznych"?

Edytowano przez Kondzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może kilka reguł:

1. Obowiązuje netykieta i regulamin FA

2. Zgadujemy postać bądź wydarzenie, które miało miejsce w dowolnie wybranej mitologii

3. Forma zagadki zależy od zadającego- może to być opis, fragment obrazu, rebus- co dusza zapragnie (byle by nie było za trudno)

4. Jeśli zagadką jest opis, ma on być wymyślony przez zadającego, a nie ściągnięty z wikipedii czy innego źródła

5. Jeśli jest to mało znana mitologia, to należy przy podawaniu zagadki podać JAKA.

Coś jeszcze?

Co do Lovecrafta... Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'yleh wgah'nagi fhtagn :happy:

Edytowano przez Brando
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie czy to do tego tematu, czy topicu z poprawkami. Zdecydowanie jestem za tym, aby zrobić osobny temat dla ZAGADEK Z MILITARYSTYKI, żeby w zagadkach historycznych, mógł też się pobawić osobnik, który nie interesuje się broniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie chciałbym psuć zabawy osobom, które jednak znają się na broniach i chciałyby miec możliwość ich zgadywania.

W sumie militarystyka to baaardzo szeroka dziedzina, a historia jeszcze wieksza, więc bylbym jednak raczej za rozdzieleniem niż zabranianiem zadawania zagadek związanych z bronią w historii.

Ale wyniki ankiety pokazały że tylko najlepsze tematy powinny powstać.

Więc jakie jest zdanie innych? Taki temat powinien być, czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja całkowicie się zgadzam! Ilość zadawanych zagadek dotyczących broni pokazuje, że należy założyć temat związany z militarystyką, a nie zabraniać :). Niemniej nie każdy interesujący się historią zna się na broni, tym bardziej, że niektóre zdjęcia dotyczą współczesnego oręża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie osobny temat związany tylko i wyłącznie z militariami byłby bardzo dobrym rozwiązaniem. Entuzjaści mieliby swój własny dział, a w zagadkach historycznych pojawiałby się inne zagadki :laugh:

Edytowano przez Milion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Tak sobie myślę, czy nie można by zrobić bardziej profesjonalnej wersji SuperPostera... Dla fotoszopowców i gimpowców. Miałoby to formę rozwiniętego papieru toaletowego, każdy domalowywałby swoja część, swój własny listek papieru. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest genialny, zwłaszcza że mielibysmy w dziale w końcu coś, co można byłoby nazwać "sztuką", ale dostrzegam w tym parę problemów:

- jak przegonić osoby którym tylko się WYDAJE że potrafią zrobić cos ładnego?

- czy bardziej skomplikowana wersja tematu "Superposter" nie będzie jeszcze mniej popularna od pierwowzoru?

W normalnych okolicznościach tak mało popularny temat jak "Superposter" powinien zostać zamknięty, ale IMO powinien

zostać, poniewaz pomysł jest przedni, szkoda tylko że brakuje chętnych do jego realizacji.

Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby założyć wspomniany przez Ciebie temat, ale dobrze byloby gdyby paru "artystów" wypowiedziało się (że są zainteresowani tym tematem) i/lub poinformowało osoby które tym się zajmują, ale omijają ten dział szerokim łukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

@Lord. W wolnym czasie zagadam do osób, które przynajmniej próbują bawić się w grafikę. Myślę też, że przypięcie tego tematu byłoby dobrym posunięciem, byłby wtedy bardzo dobrze widoczny i pewnie popularniejszy, a przed wszystkim - zupełnie inny niż wszystkie w tym dziale. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypięcie jest niekoniecznie dobrym pomysłem, bo z doświadczenia wiem że niektórzy nie są w stanie zauważyć tematu "Pomysły na nowe zagadki" właśnie dlatego, że jest zamknięty ;P

Tylko jak potem przypilnowac poziomu w takim temacie? Może poprzez wysyłanie PW do mnie i Rankina - jeśli ktoś uzna że rysunek jest kiepski, to napisze do nas, a my się przyjrzymy sprawie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pomysły - zagadki dla fanów świata LOTR oraz Star Wars - zdjęcia, opisy, mapy, itp., gdzie dozwolone jest wszystko. Wiedza jest naprawdę rozległa, w razie czego można korzystać z ze specjalnych encyklopedii...

To jak, kto chętny na Gwiezdne Wojny albo Władcę Pierścieni? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to o tym samym? Ja mam cicha nadzieję na Star Wars... to bardzo duże uniwersum, a całośc nie sprowadza się do filmów, jak to powiedziałeś. O Gwiezdnych Wojnach mamy: filmy, seriale, książki (dodajmy, dużo książek), komiksy, gry komputerowe. Wszystkiego jest duża liczba, jest specjalna encyklopedia, podobna do wiki, tylko o SW. Co myślą inni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...