Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

A ja mam taki pomysł na zagadki z google earth. Otóż dajemy screen z google earth jakiegoś ciekawego miejsca - odgadujący muszą powiedzieć do czego to służy/co to/i podać współrzędne. To taka ogólna myśl na te zagadki, oczywiście te 3 rzeczy nie muszą być konieczne, np. możemy zażyczyć sobie tylko współrzędnych albo tylko informacji o danym obiekcie itd. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niezly, ale IMO ciezko bedzie z realizacja, bo z tego co sie bawilem z Google Earth, to zawiera zdjecia jedynie najwiekszych miast, a i tak niezbyt duzej jakosci. Nie moglem na nich poznac swojego mieszkania :P

Oh rly? <Świstak szybko przebiera łapkami po klawiaturze i odpala program. Chwila zwłoki i już widać nasz piękny jakże pikselowaty glob.>

A co powiesz na to hę?

19°00'11.32" 12°53'27.37" :wink:

Jest jeszcze mnóstwo ciekawych miejsc tak więc nie martwiłbym się o żywotność tematu, jednak trzeba by zasady jakoś dopracować...

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Obowiązuje regulamin FA.

2. Zagadką mogą być współrzędne obiektu bądź też screen zrobiony w programie.

3. Aby odgadnąć należy podać trzy rzeczy (jeśli w zagadce zostały podane współrzędne to zgadujący nie musi ich podawać ponownie);

a)Współrzędne

b)Do czego służy dany obiekt

c)Co to jest

4. Jeśli po 48h nikt nie odgadnie danej zagadki zadający rozwiązuje ją - wtedy pierwsza osoba która się zgłosi ma prawo zadania zagadki.

5. Jeśli po 24h osoba która odgadła ostatnią zagadkę nie przedstawi swojej wtedy pierwsza osoba która się zgłosi ma prawo zadania zagadki.

Co o tym sądzicie?

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mógłbym zrobić konkurs: Postacie z gier, czyli kogo lubisz, a kto jest na liście Twoich zleceń..

Z gier. Ale i tych PC i konsolowych. Dodanie telewizji i anime byłoby męką. Szczególnie jak ktoś walnie zdjęcie jakiegoś Juliana z MjM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Belutek - pomysł brzmi ciekawie, chociaż osobiście uważam że sam obrazek powinien się pojawiać tylko w prostszych przypadkach - budynkach bardzo charakterystycznych. Anyway, jestem na tak :)

@princefan - doprecyzuj pomysł. To ma być jakieś głosowanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł na konkurs

Postacie (czyli kogo uwielbiasz, a kto jest na twojej liście zleceń)

Regulamin zagadek - aktualny, czyli teraz obowiązujący

W tym temacie chodzi o zgadywanie postaci z gier i tych PC, i tych konsolowych. (Filmy i anime mogą bgyć w oddzielym temacie, bo tak będzie tego za dużo)

Czy nadaje się ta zagadka?

Aha, już kapuję. Ech..

1. Obowiązuje Regulamin FA

2. Zagadką może być zdjęcie growego bohatera lub jego opis (w formie wiersza też byłoby fajnie).

3. Aby odgadnąć, należy podać imię bohatera i uzasadnienie.

4. Jeśli po 2 dniach nikt nie odgadnie tej zagadki, a przynajmniej po wielu podpowiedziach nadal się ona nie ruszy - zadający podaje odpowiedź i przykazuje wybranej przez siebie osobie.

5. Jeśli po upływie dnia osoba, która odgadła zagadkę, nie podała swojej, a przynajmniej nie przekazała dalszej kolejki, zagadkę zadaje pierwsza osoba chętna.

Nadaje się?

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką propozycję: w zagadkach m&a pojawiło się zadanie przypominające ghostowe "przecieki", czyli należy odpowiedzieć, co jest na obrazku, uzupełnić tą nazwą następny link i jeśli wpisało się prawidłowo, widzimy następny obrazek itd. Mi (i, jak przypuszczam, paru innym osobom też) ten typ zagadki przypadł niesamowicie do gustu, że zamiast zajmować się istotną robotą siedziałem i rozwiązywałem to :) Niestety pozostali uczestnicy zabawy narzekają, że są to zagadki zbyt trudne i czasochłonne, stąd mój pomysł na osobny temat, który koncentrowałby się tylko na zagadkach m&a podanych w formie "przeciekowej". Zasady zabawy byłyby podobne do tych ze zwyczajnych zagadek m&a, za wyjątkiem modyfikacji dotyczącej sposobu zadawania zagadki. Kto popiera ten pomysł, kto jest przeciw? Czy ojcowie prowadzący wyrażają zgodę na to rozdzielenie tematu z zagadkami m&a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belutek - zakładaj jeśli chcesz :)

princefan - no nawet może być, ale z tymi postaciami z gier... może w przypadku screena to nie mozna dawac głównych postaci, bo byłoby za łatwo? (mozna natomiast np te drugoplanowe) A w słownym opisie to juz wszystkie chwyty dozwolone?

Mariusz Saint - pomysł jest dobry nawet do zastosowania do innych rodzajów zagadek. IMO może być - tylko dobrze byloby okreslic jakis prosty regulamin.

Na początek niech będzie tak jak mówisz - samo m&a. Potem najwyzej zalozy sie kolejne tematy.

Potem poobserwuję sobie ten temat i może wpadnę na jakis pomysl tematu tego typu dla gier albo coś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaimplementuj to do zapropowanego przez siebie regulaminu, i załóż temat :)

PS: wytnij tylko "w formie wiersza". Jest specjalny temat na takie zagadki, który i tak nie cieszy się dostateczną popularnością, żeby go jeszcze dobijać ;P

proponowana nazwa: "Co to za postać z gry?".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jedenak mysle, ze lepiej bylo by gdyby w temacie princefana byly tez postacie z filmow.

Oczywiscie autor zagadki okresla: film/gra.

naturalnie nazwa rowniez musiala by sie zmienic :P "Co to za Hirołs" :P

Edytowano przez m4t3k73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

A ja tak sobie zacząłem myśleć (tak, udało mi się!)... myślałem, myślałem i...wymyśliłem... Dawno, dawno temu napisałem w tym temacie posta...

Co do parodii House'a jestem za, ale skoro tak to może... zrobić coś podobnego na wzór jakiegoś kryminału (osobiście byłbym za detektywem Monk'iem, choć to IMO bardziej komedia niż kryminał)? Ja mam słabe zdolności do myślenia :P, więc może ktoś to lepiej rozwinie, albo wymyśli coś lepszego. :)

...Później coś napisałem, że chodziło mi właśnie o to co już jest w innym dziale... ale... myliłem się :P. Chodziło mi o zupełnie (no... prawie) coś innego. Konkretnie: jest sobie jakiś tam detektyw/policjant. Ma pod sobą innych (więc mamy coś takiego jak Hałs i reszta forumowiczów). No i oczywiście musi być jakieś przestępstwo (Np. dwudziestojednoletni mężczyzna został zabity cepem w swoim mieszkaniu, a obok niego leżała jego dziewczyna- zabita kilofem.). Wtedy moglibyśmy się "wybrać" na miejsce zbrodni i tam np. jeden z "forumowych policjantów" zauważa... pół arbuza w szafie. "A więc mamy motyw". No i oczywiście szukamy, wśród rodzin i przyjaciół ofiar kto mógłby zabić dla połowy arbuza i ew. innych warzywek, które mógł zabrać. No i w końcu wyjdzie, że zabił Yyy, bo skończył on "cepologię", a z warzywek chciał zrobić zupę arbuzowo-marchewkową, ale w sklepie nie było potrzebnych składników. Więc winny jest sklep. Wiem, że to wygląda co najmniej dziwnie, ale myślę, że jakiś sprytny forumowicz mógłby to rozwinąć, bo-jak napisałem w zacytowanym poście-mam słabe zdolności do myślenia...

EDIT: teraz jak patrzę na tego posta to myślę, że pijany byłem jak to pisałem :O... taki dziwny jakiś...

Edytowano przez Marrio94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem. Pomysł fajny. Byłaby to taka parodia CSI, Bones i innych kryminałów. Mamy głównego szefa (którego nazwiemy w pierwszym poście tematu i każdy przejmuje jego imię i nazwisko) oraz podwładnych, którzy się ciebie słuchają. Humorystycznie łapiemy przestępców, rozwiązujemy wesołe zagadki kryminalne. Popieram pomysł :)

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobny temat, który koncentrowałby się tylko na zagadkach m&a podanych w formie "przeciekowej"

A czy byłyby to zagadki tyko w stylu 20/50/??? linków do uzupełniania kolejno, czy nadawała by się każda inna, 'bardziej skomplikowana' (pamiętam takie zadanie z przecieków, które wymagało użycia arkusza kalkulacyjnego)?

Biorąc pod uwagę, że pojedyncza zagadka odnosi się do co najmniej kilkunastu postaci i tytułów, a te średnio znane są cokolwiek limitowane, podtytuł powinien brzmieć "jaskinia hardkorowców" :yes: Nie żeby mi to przeszkadzało.

Zaraz, zaraz... DWA tematy szarad dotyczących M&A (dopiero teraz to do mnie dotarło)? Popieram w całej rozciągłości :thumbsup: Aczkolwiek optuję za urozmaiceniem zagadek.

@Felessan

Już sobie przypomniałem jak to było. Żadnego liczenia, Ghost podał współrzędne, które naniesione na układ (tego oczywiście trzeba się było domyślić) utworzyły logo pewnej gry (XIII chyba). Od biedy dałoby się zrobić na kartce... Według mnie to ciekawy pomysł.

Edytowano przez Kondzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram temat z zagadkami M&A w formie przecieków itp. ale... bez zbytniego przekombinowania. Arkusz kalkulacyjny? Ja wchodzę na temat z zagadkami coby się rozerwać i lekko wysilić szare komórki a nie babrać w Excelu i tym podobnych ustrojstwach. I o ile np. samą (zupełnie przypadkowy przykład:P) krzyżówkę z chęcią porozwiązuję przy chwili czasu to Excela za Chiny bym nie ruszył. Więc urozmaicenie - jak najbardziej, przekombinowanie - nigdy w życiu. Można też sobie zadać pytanie: czy po wprowadzeniu drugiego tematu pierwszy lekko nie zemrze? W końcu zbyt wielu nas w nim nie siedzi, a jak jeszcze część przerzuci się na "hardkorowe" zagadki, które zajmują zdecydowanie więcej czasu (szukanie postaci, nawiązań itp., kto siedzi w temacie z zagadkami M&A ten wie) to w "normalnym" może się zrobić lekka posucha. Ale zawsze można spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marrio, Math - pomysł brzmi całkiem fajnie, być może sam dołączę, jak jeszcze ktoś chętny się znajdzie można założyć temat; spróbuję zrobić jakiś regulamin

Zagadki przeciekowe - pomysł dobry, tylko dobrze by było przed założeniem tematu mieć dwie-trzy gotowe zagadki, tak aby pokazać "o co cho".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zobaczyć "o co cho" wystarczy zajrzeć do tematu z zagadkami M&A, całkiem niedawno mieliśmy 4 czy 5 takich zagadek z rzędu. Nie jest to nic skomplikowanego, wymaga "jedynie" wiedzy albo dobrych umiejętności poszukiwawczych i masy wolnego czasu:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/wpis potwierdzający moje poparcie dla pomysłu przeciekawych zagadek przeciekowych i jednocześnie gwarantujący moją w miarę regularną obecność w tym planowanym temacie/

Aczkolwiek optuję za urozmaiceniem zagadek.

Tą krzyżówką udowodniłeś, że też można stworzyć coś w innej formie co wymaga większego poświęcenia, więc jeśli ktoś będzie chciał dalej takie rzeczy wrzucać to ja nie mam nic przeciwko. Excelem w ostateczności też mógłbym się pobawić, ale wg mnie za bardzo odchodziło by to od sedna sprawy jakim jest związek z mangą i anime.

Teraz wracam do dalszego kombinowania z tym niedziałającym drugim linkiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowane zasady zabawy nowego tematu z trudniejszymi zagadkami m&a (w większości skopiowany z dotychczasowego tematu):

Jak się bawić? Zasady w punktach kilku.

1. Zgadujemy tytuł anime lub mangi, może być też postać w nich występująca. Jeśli istnieje kilka wersji tytułu (np. angielski i japoński), to w zagadce pytamy o ten najszerzej znany na świecie, defaultowo: tytuł angielski (np. "JoJo's Bizarre Adventure" zamiast "Jojo no Kimy? na B?ken"), bo po co niepotrzebnie utrudniać.

2. Forma zagadki jest tym, co odróżnia ten temat od pierwszego tego typu. Celem zagadek tutaj zamieszczonych jest dokładniejsze sprawdzenie wiedzy z dziedziny mangi i anime, zamiast testowania zdolności kojarzenia "co autor ma na myśli" (rebusy, zagadki słowne) czy rozpoznanie pojedynczego screena/artworka. Mile widziane są zagadki złożone, wymagające sporej wiedzy i/lub zapału do szukania w necie bądź na MAL osoby zadającej zagadkę (i nie tylko na niej). Mówiąc krótko, oto przykłady mile widzianych zagadek: typ zagadki 1, typ zagadki 2. Masz pomysł na rozbudowaną zagadkę o podobnym charakterze i gruntownie testującą wiedzę z zakresu m&a? Podziel się nią z nami!

3. Punkt o poziomie trudności nieco traci na swej mocy i hardkorowe fragmenty w zagadkach też mogą być, ale bierz pod uwagę też to, żeby ktoś oprócz ciebie mógł wpaść na prawidłowe rozwiązanie.

4. Jeśli padające odpowiedzi będą nieprawidłowe, zadający zagadkę zamieszcza informację o tym, edytując post, w którym zadał zagadkę.

5. Jeśli padnie prawidłowa odpowiedź, zadający zagadkę pisze posta z potwierdzeniem, a następną zagadkę zadaje ten, kto zgadł prawidłowo. Ta osoba może też oddać pytanie (wtedy obowiązuje zasada "kto pierwszy zada zagadkę, ten lepszy") lub wyznaczyć inną osobę do jej zadania.

6. Zadający zagadkę może wedle uznania podawać w temacie podpowiedzi. W przypadku dłuższego czasu bez odpowiedzi (przyjmijmy, że są to 24 godziny), jest zobowiązany do podania takiej podpowiedzi, chyba że forma zagadki wyklucza taką możliwość.

7. Bardzo mile widziane jest uzasadnianie swoich odpowiedzi, chyba że forma zagadki determinuje jedyną możliwą, np. uzupełnienie linku albo pokaże właściwy obrazek, albo nie.

8. Żeby nie było wątpliwości - w przypadku screenshotów/rebusów nie dajemy obrazków z treściami 18+ , nie pytamy też o tytuły hentajów, więc bez wstawiania Biblii w czarnej oprawie proszę ;)

9. Dodatkowo przypomnienie: przy konstruowaniu zagadki nie sięgamy po linki do żadnych serwisów z nielegalnymi treściami.

Jeśli Rankin zatwierdzi (wybacz Narg) i potencjalni uczestnicy nie mają nic przeciwko, to zakładam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...