Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Dobra, dobra, za miękkie mam serce. Dostaniecie dzisiaj swoje zagadki historyczne. A ja w zamian będe miał "swoje" Olimpus Actionus. ]:->

To w takim razie jakich reguł chcecie? Ja proponuję żeby ktos pisał jakis fragment opisu bitwy (nie zacytowany z neta, tylko przerobiony własnoręcznie), pokazywal fragment jakiegos obrazu, filmu, screenu z gry, ktory moze wywolac odpowiednie skojarzenia, portretu postaci historycznej, zdjecie broni (historycznej), repliki broni itp - słowem - wolno wszystko, tylko zeby bylo ciekawie. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Oczywiście, że tak. Wreszcie będę się mógł popisać swoją wiedza o historii:) I ma nie być zbyt prostych zagadek typu - "Ostatnia bitwa Napoleona", bo zabiję. I będę reportował:)

@Belutek - akurat ja wiem, jak mało informacji jest w podręcznikach do historii, oj wiem... żałuję tylko, że z Rzeczy mam tak mało zeszytów o średniowieczu;/

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolno wszystko, tylko zeby bylo ciekawie. Co sądzicie?

Dokładnie tak. Opisy, zdjęcia, obrazy, portrety :) Wszystko wedle zadającego :)

I ma nie być zbyt prostych zagadek typu - "Ostatnia bitwa Napoleona", bo zabiję

Ale zauważ, że zrobi się sytuacja podobna do tej z tematu ,,Gdzie to, co to". Ktoś daje zdjęcie katedry/kościółka który jest mało znany, i czasami mijają 2-3 dni zanim ktoś poprawnie odpowie. Aha, oczywiście po podpowiedzi. Dla mnie lepiej by było gdyby były rzeczy łatwiejsze, gdzie każdy miałby równe szanse.

Edytowano przez opti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , mam parę propozycji do zagadek

1.Aniołek i Diabełek

"Zabawa polega na ułożeniu historii. Kolejność jest taka: aniołek, diabełek, aniołek, diabełek...itp. Zadaniem aniołka jest ułożenie wesołej historyjki, a diabełka - popsuć ją. Na przykład.

aniołek - Żyła sobie rodzina w pewnej chacie

diabełek - i przyszedł wilk i ich pożarł

aniołek - ale nie zjadł jednego dziecka

diabełek - i ono zachorowało..."

2.Pojęcia

np. Ja podaję jakieś pojęcie np: chloroplast, kolejna osoba w krótki sposób tłumaczy to pojęcie np:chloroplast: organella komórkowa, charakterystyczna dla królestwa roślin, odpowiedzialna za proces fotosyntezy. Po czym ta osoba proponuje kolejne pojęcie, które zaczyna się na ostatnią literę poprzedniego pojęcia w tym przypadku np: transkrypcja i następna tłumaczy i podaje następne i tak do wyczerpania pomysłów. Gdy do ostatniej litery nie ma pojęcia, weźmy przedostatnią

Co wy na to ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdujemy obrazek ktory pokonuje wczesniejszy.

Jestem zdecydowanie na NIE. Tego typu tępe zagadki doprowadzą tylko ten dział do działu statsiarstwa z małym poziomem. Serio, wysilmy się i wymyślmy jakąś dobrą nową zagadkę (jeżeli już jakiekolwiek wymyślać) a nie twórzmy twory takie jak ten opisamy przez pana Bielau. Bo tak na dobrą sprawę, to czym ta zagadka różni się od głupiego, lecz popularnego 'Liczmy do Miliona!!!!" czy innego "10000 powodów...". Każda zagadka/zabawa w tym dziale wymaga włożenia pewnego wysiłku inteligentnego - czy to wiedza/czy twórczość, zawsze trzeba coś od siebie dać. Takie tematy jak twój są dobre dla dzieci do lat 9. A i sam nie wiem, czy by im się szybko nie znudziło. ;)

Zresztą, jak rozważasz ciągnięcie się tej zagadki? Ok mamy ogień. Oczywistością jest, że kolejna osoba wlepi wodę. A następna? Co da? Mojżesza? Ok, niech będzie ten Mojżesz... Później co? Szatan? Git.

Brak Ci wyobrazni kolego. Masz racje ten temat nie wzbogaci nas intelektualnie ale on ma bawic i smieszyc. Ja po pracy biurowej 8-9h dziennie naprawde mam dosc ;P Na kongregacie szlo calkiem niezle ale zamkneli nam temat http://www.kongregate.com/forums/2/topics/30280?page=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo naprawdę dojdzie do takich tematów jak liczenie do miliarda...

Nie buntujcie się tak przedwcześnie, bo takie tematy się tu nie pojawią tak długo jak mogę coś w tej sprawie zrobić ;). Tego powyższego też osobiście raczej nie puszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo naprawdę dojdzie do takich tematów jak liczenie do miliarda...

No takich tematów nie chcemy bez przesady ale rozumiem że chodzi o nabijanie postów , jak ktoś tu dobrze napisał , jaka jest różnica między użytkownikiem który ma 100 a 1000 postów ?? Oczywiście jeżeli by było głupie posty nie związane z tematem itp. były by jak zawsze kasowane . Więc po co te krzyki ?? a teraz może napislibyście o propozycji moich zagadek ... :whistling:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiecie o co się rozchodzi? Wcale nie o ten głupi licznik a o głupie posty. Licznik jest przyczyną - samo w sobie nie robi, że na liczniku ma ktoś milion postów. Tyle, że te posty nie są w próżni a w tematach i tak skoro ktoś chce podbić licznik - pisze głupie posty, a głupie i statsiarskie posty zaśmiecają temat.

Twoją pierwszą zagadkę uważam za nieciekawą i statsiarską tym bardziej, że jest już bardzo podobny temat. Czyli w skrócie jak dla mnie nie.

Druga już lepsza ale i tak imo zbędna.

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Galanot

Ja wymyśliłem całkiem ciekawą gre. Wybieramy jakąś gre i podajemy nazwe producenta (np. EA), nazwe polskiego wydawcy (jesli był, np. Cenega), rok wydania i gatunek.

NP.

Producent: EA

Polski Wydawca: brak

Rok wydania: 2009

Gatunek: Strzelaka

(chodzi o BF:Heros)

Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...