Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

@MSaint:

. . . . . _______________________________

. . . . . | Regulamin jest w porządku. Go for it.|

( -_-) /???????????????????????????????

A Narg przecież jest cokolwiek odcięty od świata ;] (zresztą i mi wczoraj net strajkował co dziesięć minut)

"CSBones: Kryminalne zagadki Forum Actionum"

;)

Wstępna wersja regulaminu, będąca w gruncie rzeczy zmodyfikowanym wariantem regulaminu Hałsa.

1. Netykieta i regulamin FA rzecz jasna obowiązują

2. Aczkolwiek rozwiązujemy zagadki "kryminalne", zbrodnie i motywy nie powinny być zbyt poważne (generalnie morderstwa i podobne są wykluczone). Przykładowe zbrodnie to "okradł bank aby kupić sobie lizaka", "skradł długopis z Myszką z zazdrości", "oblał podłogę super klejem"

3.Każda analiza, przeszukanie lub inna czynność potrzebna do zakończenia śledztwa trwa. Sami uczestnicy ustalają ile, ale bez przesady - przeszukanie kartoteki nie trwa 10 minut, a zrobienie zdjęć sceny zbrodni 20 godzin. W trakcie analizy lub innej czynności uczestnik nie może robić nic innego.

4.Kolambo jest nieomylny - jeśli ktoś "wyskoczy" z jakimś nierozważnym badaniem, niepotwierdzonym przez "szefa", czy inną czynnością, to zostaje zawszony (na kilka godzin) lub "zwolniony" do czasu nowego Hałsa, chyba, że jego badanie, czy inny uczynek "'odkryło problem".

5. Po rozwiązaniu sprawy, nowy Kolambo zostaje wybrany przez starego, na podstawie najlepszej, wg niego teorii.

Jeśli ktoś decyduje się zostać Kolambem, to musi mieć do dyspozycji dość wolnego czasu, żeby zabawa mogła toczyć się w miarę swobodnie.

6. Moderatorzy mogą wprowadzić niespodziewane wydarzenia, jak np. awaria komputerów (kartoteki trzeba wtedy przeszukać ręcznie)

7. Cała gra jest humorystyczna, śledczy, a zwłaszcza Kolambo powinni się wykazać pomysłowością i wyobraźnią.

8. Każdy tworzy sobie postać detektywa, w pierwszym poście pisze krótkie CV, specjalizację (nie musi taka istnieć), wygląd + kolor skóry + cechy szczególne (ma sztuczne oko, lubi lizaki ;D)

9. Jeśli ktoś zostanie wyeliminowany przez Kolambo z zabawy, może następnego dnia "odrodzić się" jako nowa, inna postać.

Jeśli nie macie żadnych propozycji zmian, wieczorem założę temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MSaint:

. . . . . _______________________________

. . . . . | Regulamin jest w porządku. Go for it.|

( -_-) /???????????????????????????????

A Narg przecież jest cokolwiek odcięty od świata ;] (zresztą i mi wczoraj net strajkował co dziesięć minut)

"CSBones: Kryminalne zagadki Forum Actionum"

;)

Wstępna wersja regulaminu, będąca w gruncie rzeczy zmodyfikowanym wariantem regulaminu Hałsa.

4.Kolambo jest nieomylny - jeśli ktoś "wyskoczy" z jakimś nierozważnym badaniem, niepotwierdzonym przez "szefa", czy inną czynnością, to zostaje zawszony (na kilka godzin) lub "zwolniony" do czasu nowego Hałsa, chyba, że jego badanie, czy inny uczynek "'odkryło problem".

Czyli sprzedaż związana? To może być interesujące: Przestępca w truskawkowym motywie wyrzucił przez okno jakiegoś faceta , a doktor Hałs musi wyjaśnić dlaczego ofiara dostała czkawki :P

Edytowano przez Jarkin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

Musze przyznać, że niezły pomysł. A kiedy możemy się spodziewać tego tematu? I jak mają wyglądać te specjalizacje? Np. "kradzieże"/"włamania"/"bieganie po kawę"?? Czy jeszcze inne? Bo w "Hałsie" to rozumiem kardiolog/chirurg/proktolog itp. ale w tym "CSBones" niezbyt...

Edytowano przez Marrio94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem, i jak ktos mądry powiedzial, do tej pory bylem odciety od swiata -_-'

Tak jakos wleciał mi do glowy kolejny pomysł. Zabawa o nazwie "Olimpus Actionus" - odbywałaby sie na podobnych zasadach co "Hałs", tylko byłaby o odmiennej tematyce. Byłby jeden bóg- przywódca (np CDAeus), a reszta byłaby jego podopiecznymi. Każdy przedstawiałby sie w podobny sposób (np Narghoghos - bóg mutacji, promieniowania i ziemniaków w sosie koperkowym + krótka historia "powstania"), po czym zajmowalibysmy sie sprawami śmiertelników na podobnej zasadzie jak "Hałs", tylko np z możliwością zejscia na ziemię i narozrabiania w rzeczywistosci. Szalone, głupawe misje w stylu "prostowania wszystkich bananów w ogrodzie oliwnym", duża swoboda (w końcu jestesmy bogami, nie?) i wskazane luźne, humorystyczne podejscie. Co sądzicie? Zdaje sobie sprawę że to w sumie polewanie starych ziemniaków nowym sosem, ale IMO nie wyczerpaliśmy jeszcze tematu takich zabaw.

@opti - "co to za potwór z gry" - TEN temat obejmuje takie zagadki.

Cos dla miłosników historii - jestem nawet za. Swojego czasu sam cos takiego proponowałem. A co sądzą inni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Lorda- ciekawy, ciekawy. Mogłoby się przyjąć.

Opti - ooo tak. To z bitwami oczywiście, że dobry pomysł! Specjalnie dla mnie:)

Mój pomysł:

Gra "TheLOSTers". Wiadomo, na podstawie czego:) Jesteśmy wyrzuceni na wyspę. Jedna osoba, zadaje zadania. Reszta robi to w sposób najbardziej głupi i ogólnie humorystyczny. Trochę na zasadach Hałsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 glosy na temat historyczny - mozna zakładac. Czekam na propozycje regul, jakie byscie chcieli w nim widziec.

2 glosy na temat z bogami (nieskromnie licze rowniez swoj glos) - jeszcze troche za malo.

The LOSTers - moze byc, masz moj glos. Jeszcze z jedna osoba niech sie zgodzi, to mozna zakladac.

PS: seriali do odgrywania to nam dluuugo nie zabraknie ;P Czekam na fanow "Pierwszej Milosci" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowała mnie ostatnia 'trudna' zagadka, którą stworzył ImpulseM (jak słowo daję, próbowałem rozwiązać :co: ), konkretnie ostatni obrazek z tejże.

Forumowe Visual Novel. Spieszę z wyjaśnieniem. Przedstawiamy losy wymyślonego wspólnie bohatera poprzez obrazki z niewielką ilością tekstu na dole (jak w załączonym obrazku). Tutaj proponuję coś maksymalnie zakręconego, tytuł wstępny to The Schizophrenia of... (potrzeba jeszcze chwytliwego imienia;). Jak się będą ludzie bardzo upierać, to nie musi być w stylistyce anime...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z pewną sprawą: Narg, nie wydaje ci się, że trochę przesadzasz? Hałs, CSBones, teraz ci bogowie... Co będzie później? Zakręcona olimpiada? Wykręceni mechanicy samochodowi? Śmieszni sprzedawcy rowerów? Przecież tak można bez końca a efektem będzie to, że z tego działu zrobi się jedna wielka spam-jaskinia. Już ostatnio, gdy zajrzałem do Hałsa to jedynie zrobiłem wielkie oczy: Hałsa nie ma, a spam i "zabawa" trwa w najlepsze. To chyba nie do końca na tym miało polegać? Już teraz w dziale jest masa tematów, z czego kilka powoli jest zapominanych. Nie wydaje ci się, że zamiast hurtowo tworzyć nowe tematy lepiej dać jeszcze trochę czasu starym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olimpus Actionus, LOSTers - jestem za, ale czy przypadkiem nie za dużo tego się robi? ;p

Visual Novel - hm... Poważnie zależy od użytych obrazków - jeśli dobrze rozumiem, mają być po prostu znalezione w sieci / własnoręcznie złapane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "Hałsie" zrobił się mały bajzel, bo przez długi czas nie mialem w ogole dostępu do internetu i nie mogłem moderować. A ilośc zabaw - co jest złego w tym, że jest ich coraz więcej, jesli nadal znajdują sie chetni do uczestniczenia w nich? Owszem, znajdą się zapaleńcy którzy będą uczestniczyć we wszystkich naraz, ale mi chodzi przede wszystkim o to, żeby zachęcić większą ilość ludzi do zabawy przy pomocy zróżnicowania tematów. Nie wszystkich kręcą zagadki kryminalne (np mnie), ale są tacy którym CSBones przypada do gustu. Tak samo, nie wszystkich interesuje "Hałs", ale są również ludzie, ktorym sie to podoba. Zakładając kolejne tematy zwiększamy szansę na to, że trafią one w czyjes zainteresowania.

Zobacz od czego zaczynał ten dział. Na początku można było tylko zgadywać gry na rozmaite sposoby (z czasem coraz więcej sposobów). Potem doszły niesmiało kolejne dziedziny rozrywki, aż doszlismy do tego, co jest teraz. Przede wszystkim chodzi o to, żeby jak najwięcej osób mogło się bawić, stąd taka ilośc tematów. Nie będę niczego zakładał na siłę, jeśli nie będzie chetnych, to przecież nie będę zakładał tematu dla siebie. Na wspomniane chwilę wczesniej propozycje pojawiło się całkiem sporo chetnych, a i tak niewiel osób zagląda do tego tematu, więc gdy te zabawy powstaną, to chętnych będzie więcej.

Ja mam takie powiedzenie na FA - "mozna spróbować, w końcu nic na tym nie stracimy". Jesli jakis temat zmieni się w wylęgarnię statsu i spamu, to na pewno zostanie zamknięty, i nic złego się z tego powodu nie stanie. Wystarczy że przez jakiś czas ten temat dostarczał ludziom rozrywki, bo taki jest cel tego działu - dostarczanie rozrywki. Wiadomo że przez coraz wieksze rozdrobnienie wiele tematów umrze śmiercią naturalną, ale uważam ze to dobrze - jeśli damy forumowiczom do wyboru więcej zabaw, to będą mogli sami zdecydować o tym, co ma zostać, a co nie.

Mam nadzieję że rozumiesz co mam na myśli. A póki co "Hałsopodobnych" tematow nie ma zbyt wiele, więc IMO nie ma się jeszcze czego obawiać.

U, aleś się rozpisał ;) - Ran

O, albo mam pomysl. Zrobimy ankietę. W ten sposób będzie wiadomo, co mozna zrobić z rozrostem działu. Założe dodatkowy temat z ankietą, który później zostanie usunięty po odczytaniu wyników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozrost" jeszcze da się przeżyć, chodzi o to, żeby go kontrolować. Przykładowo z zagadkami historycznymi byłbym zdecydowanie na nie, może to tylko moja opinia, ale nie widzę dla niego wielkiej przyszłości. Chociaż jak sam powiedziałeś: spróbować zawsze można. W końcu na forum zapanowała ta "nowa, przyjazna polityka":P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta już stoi. Mam nadzieję że wszyscy potencjalnie zainteresowani wzięciem w niej udziału ją zauważą :]

A z tymi bogami... to w związku z dość dużym naciskiem na ograniczenie powstawania nowych tematów chciałbym połączyć ten temat z innym pomysłem.

Olimpus Actionus z dopiskiem "Temat dla bogów i hirołsów". Każdy móglby miec od 0-2 postaci. Jednego boga i jednego "Hirołsa". Hirołs mógłby byc zarówno typowo mitologiczny (np Anichilles - unicestwiacz pięt), jak i typowo komiksowy (czlowiek pająkotygrys) jak i po prostu... głupi... (np Człowiek Stepujący Miłosnik Pilates). Co uważacie?

Powtarzam, nie nowy temat, tylko rozszerzenie tego proponowanego wczesniej :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visual Novel - hm... Poważnie zależy od użytych obrazków - jeśli dobrze rozumiem, mają być po prostu znalezione w sieci / własnoręcznie złapane?

Coś w tym rodzaju, żeby nie łamać praw autorskich. Oczywiście, jeśli ktoś by chciał, może sam coś stworzyć i wrzucić, bo mamy całkiem sporo uzdolnionych forumowiczów :happy: Aczkolwiek nie wiem czy któryś by się zainteresował :dry: Może nawet zdjęcia, gdyby komuś zależało... Aktualnie poparcie jest znikome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ankiety nie wynika że nie chcemy więcej a wręcz przeciwnie

Czy uważasz że powinny pojawiać się kolejne tematy z zabawami i zagadkami?

Tak, im więcej tym lepiej! [ 16 ] ** [44.44%]

na nie jest 5 głosów .... lecz tylko oddano 36 głosów to na tylu użytkowników jest warta tyle co nic i nie powinno się na nią patrzeć przynajmniej narazie , tematy z zagadkami trzeba puszcać choćby zobaczyć jak sie przyjmą , jeżeli rozwija się i zdobywa większe zainteresowanie to ok jak nie to wypad tzn. rozumie się że jezeli po 1.2.3 dniach nie będzie odzewu to od razu kasować
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdujemy obrazek ktory pokonuje wczesniejszy.

Jestem zdecydowanie na NIE. Tego typu tępe zagadki doprowadzą tylko ten dział do działu statsiarstwa z małym poziomem. Serio, wysilmy się i wymyślmy jakąś dobrą nową zagadkę (jeżeli już jakiekolwiek wymyślać) a nie twórzmy twory takie jak ten opisamy przez pana Bielau. Bo tak na dobrą sprawę, to czym ta zagadka różni się od głupiego, lecz popularnego 'Liczmy do Miliona!!!!" czy innego "10000 powodów...". Każda zagadka/zabawa w tym dziale wymaga włożenia pewnego wysiłku inteligentnego - czy to wiedza/czy twórczość, zawsze trzeba coś od siebie dać. Takie tematy jak twój są dobre dla dzieci do lat 9. A i sam nie wiem, czy by im się szybko nie znudziło. ;)

Zresztą, jak rozważasz ciągnięcie się tej zagadki? Ok mamy ogień. Oczywistością jest, że kolejna osoba wlepi wodę. A następna? Co da? Mojżesza? Ok, niech będzie ten Mojżesz... Później co? Szatan? Git.

EDIT:

A kto jest jeszcze za historycznymi? :)

Oczywiście, że ja! Co prawda ostrą zadymę z historią zaczynam dopiero wraz z 1 września, ale temat ten będzie znakomity do dowiedzenia się nowych wiadomości/przypomnienia/ogólnego trenowania. :D

Formy zagadki? Myślę, że pełna dowolność ala "Zagadki M&A" byłaby najlepsza. Przykładowo wklejamy mapę z Termopilami i pytanie: Jaka sławna bitwa miała tutaj miejsce etc. :)

Edytowano przez Qrowsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...