Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. Poszukuję strony internetowej z darmowymi opowiadaniami. Czy znacie taką? Niech będą w formacie PDF. Bo chcę wrzucić sobie na telefon i móc coś poczytać, gdy mi się nudzi, a nie mam przy sobie książki/gazety ;)

Edytowano przez Kiqquar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - polecam Ci serię Sopel i jej kontynuację Śliski. Całość dzieje się w sceneriach śnieżno - zimowych. Nie jest to jakieś arcydzieło, ale na zimne jesienne noce nadaje się jak nic ;] Poza tym jest tu sporo akcji, zarówno z bronią palną, białą jak i magią :tongue: Fabuła też nie jest najmocniejszą stroną książki, ale akurat to klimat czyni ją godną polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek które są opowieściami szpiegów, podwójnych agentów itp. Jak działali, jeżeli tak, to dlaczego wpadli coś co można za zaciekawieniem poczytać i nie będzie nudne.

Szukam również czegoś co traktuje o agentach III Rzeszy, czytałem kiedyś coś bardzo ciekawego w tym temacie, wpadali nawet przez nieodpowiedni dialekt, charakterystyczny dla domniemanego miejsca urodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzarnyBaron ?> Polecam "Szachistę" Waldemara Łysiaka. Fabuła opowiada o próbie porwania Napoleona Bonaparte przez agentów w służbie Wielkiej Brytanii przy pomocy Mechanicznego Turka, chociaż znalazło się też w tej historii miejsce dla kilku innych wątków. Całość czyta się szybko, bo wciąga niesamowicie w czym równa zasługa intrygującej opowieści, jak i ogólnej sprawności pisarskiej autora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję strony internetowej z darmowymi opowiadaniami. Czy znacie taką? Niech będą w formacie PDF. Bo chcę wrzucić sobie na telefon i móc coś poczytać, gdy mi się nudzi, a nie mam przy sobie książki/gazety ;)

Jeśli czytasz po angielsku, to polecam stronę Best Science Fiction Stories, która prezentuje różne opowiada SF - sporo z nich z linkami do darmowych, legalnych wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Poszukuję książek o tematyce wojennej.Jakieś akcje dywersyjne, misje wywiadowcze czy te super niebezpieczne.Najlepiej jakby książka była oparta na prawdziwych wydarzeniach, chodzi o realia II WW.

Mogę powiedzieć że aktualnie czytam trylogię Grzesiuk'a i mi się bardzo podoba ale teraz chcę taką czystą, krwawą i brutalną wojnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe, to ładnie proszę o polecenie czegoś utrzymanego w klimatach rosyjsko-fantastycznych. Gdyby było to coś zbliżonego klimatem do "Metra 2033/34", książek Pawła Kornewa (Sopel, Śliski) czy już nawet "Nocnego Patrolu" Łukjanienki to już ogólnie byłabym wniebowzięta. Nie przeszkadzają mi jakoś szczególnie mocniejsze elementy fantastyczne, takie jak wampiry czy inne zmutowane stworki - jeśli tylko nie świecą się w słońcu - choć generalnie wolę nieco mroczniejsze, bardziej ponure i 'brudne' realia, jeśli mogę je tak nazwać. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebi1295 - w sumie to by Kamienie na szaniec pasowały ;J Tylko raczej to nie jest zbyt brutalna książka i nie każdemu się podoba jej styl (np. mnie).

@Casseith - proponuję Ci poczytać coś z Pilipiuka - on często pisze swoje opowiadania w realiach rosyjskich. Czuć ten klimat "mateczki Rasiji". Radzę zacząć od jego zbiorów opowiadań - Czerwona Gorączka, 2586 kroków oraz Rzeźnik Drzew. Znajdziesz tam wampiry, ale nie licz na jakieś mistyczne stwory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebi

Przede wszystkim Działa Nawarony Alistaira MacLeana i Na zachodzie bez zmian Ericha Marii Remarque'a.

Działa opowiadają o akcji dywersyjnej alianckich komandosów na greckiej wyspie Nawarona. Mają za zadanie zniszczyć znajdujące się tam niemieckie działa. Fabuła niby nieskomplikowana, ale książka jest naprawdę świetna :)

A Na zachodzie bez zmian to zupełnie inna bajka. Nie jest to pozycja sensacyjna, wszystkie wydarzenia są opowiedziane na chłodno, prawie że bez emocji. Ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to zapraszam tutaj - Klik!

PS A jeśli miałbyś ochotę na coś bardziej lekkiego, lecz osadzonego w realiach II WŚ, polecam Paragraf 22 Josepha Hellera. Chociaż to bardziej satyra, niż książka o prawdziwej wojnie jest :)

@Casseith

Przenicowany Świat braci Strugackich. Lub też Miasto skazane tych samych autorów. Książki absolutnie genialne. Nie będę się tu rozpisywał, bo zrobiłem to już w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czytelnik21 - Pilipiuka akurat znam i lubię, natomiast propozycja rzeczywiście trafiona, więc doceniam wysiłek. Co prawda bardziej skupiałam się na jego bardziej humorystycznej twórczości, tj. Wędrowyczu, ale poważniejsze opowiadania też ruszyłam. Przypomniałeś mi jednak, że miałam zabrać się w końcu za "2586 kroków" - dzięki wielkie. :)

@MrYoshi - Strugaccy... Gdzieś mi się to nazwisko o uszy obiło i nawet wiem chyba gdzie; pewnie na forum STALKERa; ale nigdy nie zagłębiałam się w ich twórczość. No cóż... Teraz przynajmniej wiem od czego zacząć. Dziękuję bardzo. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casseith - polecam Kira Bułyczowa. Sama przeczytałam co prawda tylko "Opowiadania Guslarskie" i to dość dawno temu, ale kojarzę, że to była mieszanka Sci-fi i PRLu :)

Najlepiej jakby książka była oparta na prawdziwych wydarzeniach, chodzi o realia II WW
Znam taką! :D "Historia powszechna XX wieku", autorstwa prof. Tyszkiewicza i Czapiewskiego ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znalazłoby się coś podobnego do filmu Stevena Spielberga pt., Bękarty Wojny?
Spielberg nie nakręcił nigdy takiego filmu, nie wiem o czym piszesz. :)

W stylu Rambo jest książka Davida Morrella pt. "Pierwsza krew" - to właśnie na tej powieści oparto fabułę pierwszego filmu o Rambo. W stylu Szeregowca Ryana to będzie być może znany ci za sprawą serialu tytuł "Kompania braci" Stephena E. Ambrose'a. I jeszcze, nawiązując do Sztandaru chwały, coś z wojny na Pacyfiku, czyli "Cienka czerwona linia" Jamesa Jonesa (również zekranizowana). No i żeby nie było - Sztandar... też bazuje na książce pod tym samym tytułem, wydanej również w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Czy te książki są w formie opowiadań o konkretnym żołnierzu czy żołnierzach czy raczej to tak jakby.. hmmmm... opowieść widziana oczami świadku.Chodzi mi o to czy tytuł jest w formie opowieści czy raczej jako ... dokument??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w formie opowiadań o konkretnym żołnierzu czy żołnierzach czy raczej to tak jakby (...) opowieść widziana oczami świadku

Jedno drugiego nie wyklucza, dokument też może być formą opowieści. :) Ale rozumiem o co ci chodzi. "Kompanii braci" najbliżej do powieści, są to dzieje żołnierzy ze 101. Dywizji (kompania E 506), gęsto przeplatane wypowiedziami samych bohaterów tej historii. Tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda. "D-Day" jest podobna, ale opisuje już szerzej całą operację. Fragmentu po polsku znaleźć nigdzie nie mogłem, ale jeśli dajesz radę po angielsku, to tutaj masz chyba cały rozdział. "Cienka czerwona linia" natomiast to już normalna powieść.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...