Skocz do zawartości

Polecane posty

Dzień Doby, Jestem po całej sadze Wiedźmina i szukam czegoś nowego. Sapkowski jest bardzo ciekawy, lecz szukam czegoś co będzie mniej przewidywalne. Myślę nad Metro 2033. Choć to inny typ fantasy ale słyszałem wiele dobrych opinii. Szukam książki na lato najlepiej aby nie była to saga i miała z 600 stron, gdyż ciężko zdobyć kolejne tomy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Takie szybkie pytanko, otóż mam ochotę na coś porywającego, intrygującego i ciekawego. Po przeczytaniu kilku recenzji i opinii zastanawiam się nad:

  • Doktor Sen
  • Miasteczko Salem
  • Cmętarz Zwieżąt
  • Ręka mistrza

?Wszystkie powyższe tytuły wypłynęły oczywiście spod ręki Kinga. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem w tych pozycji jedynie doktora, ale z tego co slyszalem to jest dość słaby. Z pozostałych ksiazek zdecydowanie polecam Reke mistrza jedna z lepszych ksiazek Kinga. I ma wszystkie cechy które wymieniłeś. Dwie pozostałe tez są bardzo dobre, ale jednak nie tak dobre jak ręka

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książek o tematach gengstersko-mafijnych. Najchętniej opartych na faktach. Mogą być biografie, wspomnienia, czy cokolwiek :P. Do tej pory z takich rzeczy czytałem tylko "Prawdziwego gangstera" Evana Wrighta i "Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI...". A i jeszcze nie ma znaczenia czy po polsku czy po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej do ścisłowców. Jaką książkę popularnonaukową możecie mi polecić na początek przygody z fizyką? Interesuje mnie fizyka wszechświata, zasady jego działania, różne ciekawostki - ogólnie biorąc fizyka teoretyczna. Do tej pory nie miałem dużej styczności z tego typu literaturą - czytałem jedynie Krótką historie czasu Hawkinga, oglądałem dość sporo National Geographic, Discovery o tej tematyce, chciałbym jednak poszerzać swoją wiedzę. Uwielbiam SF i chciałbym jak najlepiej orientować się w tych sprawach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyłem czytać trylogię cienia Brenta Weeksa i myślę nad czymś nowym. Chodzi mi po głowie The Farseer Trilogy Robin Hobb, Mistborn series Brandona Sandersa, Lightbringer series także Weeksa no i A Song of Fire and Ice Martina. Co byście polecili z tego zestawu najbardziej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Szczerze to wszystko tongue_prosty.gifTeraz tylko pozostała kwestia kolejności. Ja bym zrobił to tak :

1.trylogia Skrytobójca

2.trylogia Złotoskóry

6 świetnych książek, w fajnym świecie fantasy. Następnie zabrałbym się za Powiernika Światła, według mnie jest troszkę gorsza od

Cienia ale nadal przyjemna, trzeba polubić ten specyficzny rodzaj magii. No i intrygi są bardziej przewidywalne.

Na koniec zostawiłbym sobie Martina, bo jeśli wsiąkniesz w świat pieśni lodu i ognia to z bólem będziesz czekał na kolejną część więc zawsze to troszkę mniej tego czekania będzie smile_prosty.gif

Edytowano przez Patryk13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiem, że to niezgodne z regulaminem ale szukam jakiejś książki w klimacie podobnym do pewnej gry, której fabuła bardzo mi się spodobała. Chodzi mi o Darkness Within : In Porsuit of Loath Nolder. W tejże grze kierujemy pewnym detektywem, który prowadzi sprawę tajemniczego zabójstwa, o który jest podejrzany jest inny, tajemniczy gliniarz/detektyw. Jednak podczas śledztwa detektywa dręczy masa dziwnych, strasznych zjawisk np. odwiedzają go samego w domu straszne zjawy. Bohater cały czas balansuje na granicy obłędu oraz przeżywa załamanie nerwowe. Gra jest oczywiście połączeniem horroru i kryminału.

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohater cały czas balansuje na granicy obłędu oraz przeżywa załamanie nerwowe
Wypisz, wymaluj jak u Lovecrafta. Niestety, nie pamiętam, w których konkretnie utworach. Na pewno wielu. Jeśli chodzi z grubsza o połączenie kryminału z horrorem (lub jego elementami), to mogę wskazać cykl o Charliem Parkerze autorstwa Johna Connolly'ego: martwa rodzina pomaga detektywowi w śledztwach, a im dalej w las, tym bardziej robi się nadnaturalnie. Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki bądź książek podobnych do Pana Samochodzika. Chodzi mi bardziej o poszukiwanie skarbów, ew. jakieś przygody ze skarbami, zabytkami w tle itp. Najlepiej by było gdyby akcja działa się w Polsce. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Może to nie do końca to, ale spróbuj "Wakacji z duchami" Adama Bahdaja (serialem za bardzo się nie sugeruj, mimo że autorem scenariusza był Bahdaj, to jednak z książką nie ma aż tak wiele wspólnego).

Poza tym jeśli niekoniecznie muszą zawsze być "skarby", polecam "Tomki" Szklarskiegot oraz książki Niziurskiego (i w tych, i w tych "skarby" też się czasem znajdą, ale moim zdaniem najważniejszy jest klimat, a wszelkie "Samochodziki" czytałem i wiem co mówię (piszę) =); są bardziej młodzieżowe i dużo lepsze, nie ma w nich miejsca na dziwne, seksualne relacje podstarzałego pseudo-amanta jakim jest Samochodzik, a właściwie Nienacki =]).

Poza tym jest jeszcze większa klasyka, czyli "Szatan z siódmej klasy" (tym bardziej nie sugeruj się produkcjami filmowo-telewizyjnymi), tu ewidentnie chodzi o skarb. =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej do ścisłowców. Jaką książkę popularnonaukową możecie mi polecić na początek przygody z fizyką? Interesuje mnie fizyka wszechświata, zasady jego działania, różne ciekawostki - ogólnie biorąc fizyka teoretyczna. Do tej pory nie miałem dużej styczności z tego typu literaturą - czytałem jedynie Krótką historie czasu Hawkinga, oglądałem dość sporo National Geographic, Discovery o tej tematyce, chciałbym jednak poszerzać swoją wiedzę. Uwielbiam SF i chciałbym jak najlepiej orientować się w tych sprawach.

Lektura Twojego posta była dla mnie dość problematyczna, bo widać, że ścisłowcem to raczej nie jesteś a jednocześnie chcesz czegoś o fizyce teoretycznej :D

Wybór zasadniczo jest prosty - albo chcesz się tego porządnie nauczyć i wtedy bez żadnego skrępowania polecam Ci "Feynmana wykłady z fizyki", które jeżeli okażą się zbyt skomplikowane możesz poprzedzić jakimś zwykłym podręcznikiem do fizy z liceum.

Natomiast jeżeli chcesz sobie poczytać o ciekawostkach bez zagłębiania się w idee - nie pomogę Ci, bo znam tylko wspomniane przez Ciebie dzieło Hawkinga.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t3tris

A po czym to tak widać? Może i z natury nie jestem, ale jeśli chodzi o ukierunkowanie w szkole to zdecydowanie tak, skoro byłem w klasie matematycznej, na maturze zdawałem matematykę rozszerzoną i wybieram się na Politechnikę :D Przyznam, że brakuje mi jednak wiedzy z fizyki, którą jakoś w liceum olałem, czego teraz żałuję. Mam jednak zamiar nadrabiać braki w wakacje, zarówno z tej nauczanej w szkole (mniej ciekawa) jak i tej związanej ze wszechświatem (ciekawsza).

"Feymana..." z chęcią spróbuję, opisy są niezwykle zachęcające, ale tak jak piszesz - poprzedzę je lekturą podręczników z fizy, które i tak muszę przeczytać, a dzięki temu na pewno łatwiej mi będzie wszystko zrozumieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba dosyć nietypowa i skierowana do studentów/adeptów medycyny i tym podobnych. Poszukuję haseł z jakiegoś dobrego kompedium, specjalistycznej encyklopedii medycznej nt.:

zespołu Babińskiego-Fröhlicha

zespołu niedorozwoju umysłowego Wilsona-Turnera

lipodystrofii

Będę wdzięczny za wskazówki bibliograficzne. Jeśli ktoś jest jednak w posiadaniu takich dziwadeł jak encyklopedie medyczne, prosiłbym również o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...