Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam książki o gildii skrytobójców ew. złodziei. Fajnie gdyby była to przy okazji książka fantasy. Nie słyszałem o żadnej książce poświęconej tej organizacji, a bardzo mi się podobały wątki tych gildii w "Pieśni Lodu i Ognia" oraz w "Ogrodach Księżyca". Możecie coś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj trylogię Anioła Nocy Brenta Weeksa? Co prawda, nie jest to książka skupiająca się na jakichkolwiek gildiach złodziei bądź skrytobójców, ale główny bohater właśnie skrytobójcą jest. Ja całą trylogię pochłonąłem w kilka dni, więc myślę, że może Ci przypaść do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałem przecież, że w trylogii Anioła Nocy nie brakuje polityki :D Co prawda, nie jest tak rozbudowana jak w przypadkach Pieśni Lodu i Ognia czy Malazańskiej Księgi Poległych, ale jakiś zalążek tego tam jest. Spróbuj, wypożycz z biblioteki pierwszy tom i sprawdź, bo myślę, że naprawdę warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolnid

Jeszcze warto zobaczyć książki Scotta Lyncha czyli Niecni Dżentelmeni, część I Kłamstwa Locke'a Lamory. Nie czytałem ale słyszałem wiele dobrego, no i od dawna mam na liście do kupienia. Główny bohater nie jest skrytobójcą ale złodziejem coś jak Robin Hood. Dużo ludzi chwali sobie jego książki więc myślę, że warto spróbować.

Edytowano przez JediMati
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę tutaj z bardzo nietypowym pytaniem. Szukam jakiejś książki, która traktowałaby o różnych zaburzeniach psychicznych. Chodzi mi oczywiście o psychologiczne podejście do tematu i żeby książka była bogata w informacje. Nie jestem obeznany na tym froncie, nie znam autorów itd. Może ktoś z was zna pozycję godną polecenia?

No i drugie pytanie - dobra książka o seryjnych mordercach z XX-XXI wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem świeżo po powtórce z całej serii Ziemiomorza (tzn. powtórce pierwszych trzech części, pierwszym podejściu do dwóch kolejnych i "Opowieści") i szukam czegoś w podobnych klimatach. Tzn. czyste, typowe generic fantasy, z magią, smokami, walką dobra ze złem itd. Ważne żeby czytało się prosto i miło, bez miliarda skomplikowanych wątków. No i żeby był w miarę klarowny podział na dobro i zło, nie jak w Grze o Tron, Wiedźminie czy Malazańskiej, że wszystko jest złe, każdy knuje i kombinuje. Takie ładne fantasy, kto czytał Le Guin, ten powinien zrozumieć o co mi chodzi. Oczywiście bez oczywistych oczywistości pokroju Tolkiena, bo to znam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xardas80

Niedawno czytałem książkę, która w jakimś stopniu łączy oba podane przez Ciebie tematy. Chodzi mi o "Psychopaci są wśród nas" Roberta D. Hare'go - pozycja traktuje o zaburzeniu, jakim jest psychopatia. Napisana w miarę przystępnym językiem, bogata w przykłady oparte na historiach znanych psychopatów, jak np: Ted Bundy, Richard Kukliński itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki o tematyce nazistowskiej, lecz nie propagujący taką (żeby nie było :P) lecz coś w stylu dokumentu. Nie musi być fabularyzowane, coś w stylu "Listy Schindlera". Chodzi o przybliżeniu ich kultury i może co ważniejszych postaci w III Rzeszy. Książka może być również po angielsku, jeśli brak jest tłumaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję książki, której recenzje przeczytałem kiedyś w prasie (bodajże w Angorze i CD-Action). otóż nie spisałem ani tytułu ani autora ale pamiętam kilka szczegółów: przedstawiała ona jedną i tą samą sytuację w różnych opowiadaniach, ale z perspektywy różnych osób i punktów widzenia. była to chyba jakaś zwyczajna sytuacja. wydaje mi się, że miała jaskrawą okładkę (czerwoną, pomarańczową) z rysunkowym tramwajem lub pociągiem. i była napisana przez autora o nazwisku które nie brzmiało angielsko (na pewno nie polaka), wydaje mi się, że mogło to być francuskie lub hiszpańskie nazwisko. wiem, że to niezbyt wiele ale może ktoś będzie w stanie mi pomóc. wielkie dzięki.

PS. okładka kojarzyła mi się z "Wyspą wypacykowanej kapłanki miłości Christophera Moore'a"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki, która się działa w czasach ostatecznych(a dokładniej spełniało się to, co św. Jan opisał w swej Apokalipsie). To właściwie nie była jeden tom a saga i wydarzenia Biblijne działy się w czasach współczesnych. Nie pamiętam z tej sagi wiele(nie mogę sobie nawet fabuły przypomnieć), swego czasu była mocno promowana w Klubie Dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki, która pasowała by pod temat "Niewłaściwe wybory, fałszywe kroki, błędy. Oceń, jakie były ich konsekwencje i jak rzutowały na życie bohaterów wybranych utworów" (tak, matura ustna). Książki, która aż by ociekała od błędów popełnianych przez bohatera. Dowolna tematyka. Mam "Wilka z Wall Street" oraz "Zbrodnię i Karę". Poza tą ostatnią kanon lektur mnie nie interesuje (swoją drogą Dostojewski był naprawdę świetnym pisarzem :) inne jego książki także odpadają, nie chcę się skupiać za bardzo na jednym autorze). Miałem brać "Samotność w sieci" <- romansidłom mówię stanowcze nie! Pomysły mi się kończą, a czas ucieka. Proszę Was o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym tytułem(fantasy), który mi się nasunął jest Czarna Kompania. Bohaterowie podejmują niewłaściwy brzemienny w skutkach wybór, ciągle się mylą podczas tułaczki i robią błąd za błędem(żeby nie było ofiarami losu nie są tongue_prosty.gif). Sądząc po twojej fascynacji literaturą rosyjską(lowu lowu) pewnie będziesz szukał czegoś ambitniejszego.

Polecam ci się także zainteresować innymi niż Dostojewski pisarzami rosyjskimi, Rosja wydała wielu genialnych pisarzy.tongue_prosty.gif

Edytowano przez Foshek
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawiła się już fantastyka to dorzucę tekst Diamentowe Psy ze zbiorku Diamentowe Psy / Turkusowe Dni Alastaira Reynoldsa. Grupa śmiałków eksploruje tajemniczą wieże na pewnej planecie. Aby przejść do kolejnego jej pomieszczenia należy rozwiązać zagadkę. Błędna odpowiedź będzie nagrodzona odpowiednią karą.

Niektórzy bohaterowie podejmują decyzję, za które przyjdzie im zapłacić wysoką cenę (idąc za tekstem z okładki: nawet los okrutniejszy niż śmierć).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Padło na "Aksjomat wyboru". Jeszcze tylko muszę znaleźć coś do literatury przedmiotu z tego smile_prosty.gif

@Tzar

Jesteś genialny! Opowiadanie idealne pod temat, niezwykle ciekawe, intrygujące i inne. I ta "inność" chyba sprawia, że jest, jakie jest. Oj, się rozgadam na ten temat z tym opowiadaniem, od razu mi podeszło, jak zobaczyłem, w jakiej jest formie przedstawione smile_prosty.gif Dzię-ku-ję!

@Foshek

Co do literatury rosyjskiej, to dumnie stoi na półce kilka tytułów, z którymi się nie zapoznałem, a planuję nadrobić zaległości po maturze. Między innymi "Piotr Pierwszy" Tołstoja. Chęci są, czasu brak. Przynajmniej teraz. Poszperałem trochę o "Czarnej Kompanii" - też doszło do mojej listy 'must see'. Po tym, jak zobaczyłem tezę, że to prekursor twórczości Martina.

@Sefnir

Sprawdziłem "Diamentowe psy", tj. też poszukałem informacji w internecie, wydaje się ciekawe. Też dochodzi do 'must see' smile_prosty.gif

No to lista skompletowana, "Wilk z Wall Street" "Zbrodnia i kara" "Aksjomat wyboru". Już czuję, że może zabraknąć czasu, więcej nie biorę. Jeszcze raz dziękuję. Użytkownicy forum jak zwykle mnie nie zawiedli smile_prosty.gif

Edytowano przez Immi
  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, ze ci tyle starcza, mam nadzieję, że ci te 15 minut wypowiedzi wychodzi na temat :P

Jakby ci jednak brakowało czegoś do wypełnienia czasu wypowiedzi, to proponuję starego, dobrego "Makbeta". Go do większości tematów się wciśnie, a przecież też wykonał parę niewłaściwych wyborów - poślubił Lady Makbet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś lekkiego fantasy. Kiedyś tam przeczytałem Malowanego Człowieka. Nie żeby jakoś specjalnie mnie porwał, ale całkiem nieźle się czytało, więc pomyślałem, żeby może zainteresować się Pustynną Włócznią. Jak ta książka wypada jakościowo na tle pierwowzoru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustynna Włócznia trzyma poziom pierwszej części, momentami jest nawet lepsza. Musisz pamiętać też o tym, że składa się w znacznej mierze z retrospekcji, przybliżając dzieje Ahmanna Jardira i Abbana. Tak tylko wspominam, gdybyś chciał zabrać się też za trzeci tom, bo tam wspominki robią się już naprawdę irytujące. W każdym razie, jeśli podobał Ci się Malowany Człowiek, PW jak najbardziej się nada.

Gdybyś jednak wolał coś innego, spróbuj może Ani słowa prawdy Jacka Piekary. To zbiór dziesięciu opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża, czyta się przyjemnie i lekko. Wszystkie są raczej baśniowe, niż mroczne, więc nie spodziewaj się potworów rozszarpujących ludzi na strzępy i podobnych atrakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...